aA
Lietuviškuoju Brajanu Adamsu neretai vadinamas grupės „Pelenai“ balsas Česlovas GABALIS sakosi, jog muzika jam yra ne tik pragyvenimo šaltinis, bet ir gyvenimo būdas.
Česlovas Gabalis
© DELFI (D.Augūnaitės nuotr.)
Įdomus atsitiktinumas: netikėtai pastebėjau, kad mintis jus pakalbinti kilo būtent per jūsų gimtadienį. Kelintas jis buvo?42-asis.

Smagiai šventėte?

Kukliai. Ko čia džiaugtis, kad sensti.

Dovanų daug gavote?

Nemažai.

Kokios labiausiai nudžiugino?

Visos. Gavau ir knygų, ir kvepalų... Labiau gal džiugino rodomas dėmesys. Jautiesi nepamirštas. Atėjo artimiausi draugai, visi „Pelenai“.

Gimtadienis — gera proga stabtelti ir apsidairyti. Ką reikšmingiausio jaučiatės nuveikęs?

Kaip dainininkas lyg ir nemažai esu nuveikęs. Jau vien ką reiškia parodytas pasitikėjimas dainuoti Romeo partiją Eimunto Nekrošiaus „Meilė ir mirtis Veronoje“. Šis režisierius bet ko nekviečia. Įsiminė L.Bernštaino „Mišios“, kurias įvairiose Europos šalyse atliko tarptautinė muzikantų ir dainininkų rinktinė. Nepamirštami įspūdžiai iš Pažaislio muzikos festivalio baigiamojo koncerto su G.Rinkevičiaus vadovaujamu orkestru ir operos primadona I.Milkevičiūte. Kai pagalvoji, nueitas kelias nėra bevaisis.

Ką dar turėtumėte nuveikti, kad jaustumėtės pasiekęs viską, ko troškote?

Kažin, ar atsirastų toks žmogus, kuris galėtų sakyti, jog nuveikė viską, ko norėjo. Vis atrodo, jog dar daug nenuveikei. Ir vis tikiesi... Nors laikas bėga...

Rokas – nebanali muzika

Jau dešimt metų esate roko grupės „Pelenai“ balsas. Kokia šiandien roko padėtis Lietuvoje?

Norėčiau tikėti, kad jo laukia šviesesnė ateitis. Jis vis populiarėja tarp jaunimo. LNK „Kelias į žvaigždes 2“ dalyvis Grūdas yra geras to pavyzdys.

Nejaučiate, kad „popsas“ roką laiko tvirtai po padu?

Gal supratimas rokas ir „popsas“ nėra visiškai aiškus. „Popsas“ reiškia populiari muzika. Tačiau rokas taip pat yra populiari muzika. Manyčiau, „popsas“ yra iškreiptas pavadinimas.

Na, bet tai, ką jūs atliekate, nėra skirta plačiosioms masėms...

Taip, rokas nėra masinė muzika. Mes jau porą metų neišleidome nė vieno albumo.

Ką tai reiškia?

Tai reiškia, kad mes norime subrandinti gerą albumą, gyvai skambančios muzikos. Gal reikės dar vienerių metų. Mes neskubame.

Kuris iš „Pelenų“ albumų jums reikšmingiausias?

Pirmasis — „Degančios sielos“. Dėl to, kad jis pirmasis. Ten daugiausia įdėta sielos.

Koks jūsų grupės klausytojas?

Įvairus, maždaug 25-50 metų.

Kada buvo jūsų, kaip roko dainininko, karjeros pradžia? Aš dainavau seniai. Tačiau didžiojoje scenoje esu praktiškai nuo 1997 metų. Į ją atėjau po roko operos „Meilė ir mirtis Veronoje“. Tuomet jautėsi didelis muzikos pakilimas.

Kokie atlikėjai turėjo didžiausios įtakos jūsų stiliui?

Mokytis dainuoti iš įrašų teko pačiam. Kaip ir visi vaikai, klausiausi nuo „Deep Purple“ iki „AC/DC“. Mano karta su ta muzika užaugo.

Kodėl „užsikabinote“ už roko, o ne kokios nors pelningesnės muzikos?

Rokas nėra pelninga muzika, bet ji ir ne banali. Tai svarbiausia. Banalius dalykus gyvenime gali bet kada padaryti.

Kokios jūsų dainos pačiam yra mieliausios ir geriausiai atspindi jūsų stilių?

Tai būtų romantinė baladės. Daug yra mėgstamų... Stengiesi „neužsikabinti“ už vienos, kad nesustotum, neužsibūtum vienoje vietoje.

Ar jūsų muzikinis skonis laikui bėgant keitėsi?

Skonis tik platėjo, bet nesikeitė.

Ar muzika jums — vienintelis pragyvenimo šaltinis?

Taip.

O iš muzikos galima pragyventi?

Galima, bet reikia ir pataikauti. Taip yra visame pasaulyje.

Kokios muzikos mėgstate klausytis namie?

Nelabai mėgstu nuklysti nuo roko. Mielai klausausi „Rasmus“, „Linkin Park“... Daug gerų dainininkų yra ir Lietuvoje. Visuomet džiaugiuosi, kai atsiranda gerai dainuojantis. Neturiu jokio pavydo.

Ar Lietuvos muzikiniame gyvenime pastebite daugiau erzinančių ar džiuginančių dalykų?

Gal daugiau erzinančių. Kad ir toks faktas. Kai vyko MTV Europos muzikiniai apdovanojimai, Lietuva dėjo daug vilčių į „Skamp“, „In Culto“. Tačiau niekas jų neparėmė. Geriausia Baltijos grupe tapo latviai, kuriems vienas bankas skyrė net du milijonus, kad garsintų Latviją. Dar erzina jaunimo auklėjimas, kai brukama bevertė muzika. Net kai televizija nufilmuoja baikerių šventę, tai paskui parodo tik popgrupes, o roką „išmeta“. Tai daug ką pasako.

Muzika nuo mažumės

Ar prisimenate savo pirmąjį sudainuotą kūrinį?

Tai buvo aštuntoje klasėje. Mokyklos ansamblyje grojau būgnais ir angliškai dainavau „Slade“-us.

Buvote įstojęs į Plungės muzikos mokyklos būgnų klasę. Dar mokate mušti būgnus?

Jau pamiršau. Galėčiau nebent paprastą ritmą išgauti. Šiaip aš groju akustine gitara, bet pastaruoju metu retai ją paimu į rankas.

Jūsų tėvai — taip pat muzikalūs žmonės?

Tėtis mokėjo groti visais akordeonais, septyniastyge gitara. Be to, dar ir laikrodžius pats išmoko taisyti.

Jis buvo jūsų pirmasis muzikos mokytojas?

Dainavimo mokytojų aš neturėjau. Dabar turiu. Kartais važiuoju pas Raimondą Tallat-Kelpšaitę pasisemti žinių.

Jūsų likimas jus vis suvesdavo su dainingomis moterimis — jūsų pirmoji žmona Rosita ir dabartinė Edita yra dainininkės... Du dainininkai šeimoje — didelis privalumas?

Neįsivaizduoju, kaip būtų, jei būtume skirtingų profesijų. Reikėtų pabandyti... Nors nemanau, kad profesijos galėtų supriešinti žmones, jei juos sieja tarpusavio sutarimas.

Namie dažnai kalbatės apie muziką?

Dažnai. Žmona — didžiausia mano kritikė.

Dažniau giria ar peikia?

Dažniausiai kritikuoja. Išsakydama mano trūkumus, ji stengiasi juos paversti privalumais. Kartu mes jau keturiolika metų, todėl vienas kitą gerai pažįstam.

O jūs ją kritikuojate?

Ji stengiasi slėptis nuo manęs.

Kur jūsų žmona dabar dainuoja?

Ji nėra garsi, bet puikiai dainuoja, turi gerą muzikinį skonį. Kai gimė dukra Goda, ji penkerius metus rūpinosi vaiku, o man leido siekti karjeros. Tas laikas profesine prasme jai neišėjo į naudą. Dabar Edita visą dėmesį gali skirti dainavimui Gintaro Šulinsko grupėje.

2004 metais pasirodžiusiame „Pelenų“ albume „Išsaugoti tyliai“ įrašytos ir jūsų žmonos bei dukros pavardės...

Dukrai dabar trylika metų. Mes jos neverčiame dainuoti, tačiau jai patinka. Lanko šokių būrelį „Gama“. Nežinau, ar ji norėtų būti dainininkė. Tačiau, kai apie tai užsimena, jai primenu, kad, norint būti dainininke, dainavimo jau dabar reikia pradėti mokytis.

Neretai tėvai nenori, kad vaikai sektų jų pėdomis...

Jei dukra pasirinks dainininkės kelią, gerbsiu jos pasirinkimą ir jai padėsiu. Nors dainininkų, kaip ir politikų, gyvenimas nėra lengvas. Gali aukštai kilti, bet ir žemai kristi. Sunku visą laiką išsilaikyti vienodame lygyje.

Ar galimybė dainuoti duetu su buvusia žmona Rosita jus džiugina?

Su Rosita ne taip dažnai tenka dainuoti. Kai išsiskyrėme su ja, likome geri draugai. Tokie ir šiandien esam. Ją dažnai matydavau. Kai jai būdavo sunku, ji pasakydavo, aš stengdavausi jai patarti. Mūsų santykiai nėra priešiški, kaip dažnai nutinka išsiskyrusiems žmonėms. Ji man gali paskambinti, aš — jai.

Gyvenimo rokenrolas

Kas jums yra rokas — darbas, pomėgis, gyvenimo būdas?

Darbas ir gyvenimo būdas.

Tai jūsų gyvenimo būdas nėra lengvas?

Nesakyčiau, kad jis — visiškas rokas, bet toks išėjęs iš rokenrolo. Veikiau mano gyvenimas — kaip rokenrolas. Negalima visą laiką liūdėti.

Keliais žodžiais apibūdinkite save?

Esu nenuspėjamas. Galiu būti ramus, bet ir prasiveržti kaip griaustinis iš giedro dangaus.

Kas jus gali sunervinti?

Daug kas. Tačiau nesu iš tų, kurie greit susinervina, esu pakankamai kantrus. Nors ribas turi kiekvienas. Juo labiau kad esu Skorpionas... Gal manyje adrenalino daugiau...

Kokių žmonių nemėgstate?

Išpuikusių ir savimylų.

Kokios savybės jums padeda ir trukdo?

Jeigu trukdo, tai kuklumas. Aš nesu iš tų, kurie eina per kitų galvas, stengiuosi viską pasiekti savo išgalėmis. O man padeda balsas.

O kaip dėl žemaitiško užsispyrimo?

Jis daugiau padeda. Tačiau būna, kad užsispiri ir kvailai laikaisi savo. Tarkim, laukia koncertas su orkestru, o aš klausiu žmonos, kaip apsirengti. Ji išsako savo nuomonę, bet aš užsispiriu ir pasielgiu taip, kaip noriu. Kai draugai pasako: „Na ir atrodai“, tada suprantu, kad perlenkiau lazdą.

Ar daug lėšų skiriate savo stiliui?

Mano stilius nebent ilgi plaukai, kurių niekas neleidžia nusikirpti.

Prieš kelerius metus ryžotės dailinti dantis ir veido odą...

Man buvo atliktos dvi operacijos. Reikėjo dar vienos, bet gydytojas išėjo, ir viskas tuo baigėsi. Tai buvo reklaminė kampanija. Veido šlifavimas man nieko nekainavo.

Grupės tinklapyje nurodoma, kad jūsų pomėgis — žaidimo automatai...

Dabar nuo to išsigydžiau. Vieną kartą jau buvau prisimelavęs — pasakiau, kad daugiau neisiu lošti, ir vis tiek nuėjau. Dabar jau pusė metų, kai nelošiu. Parašiau prašymą, kad manęs neįleistų į kazino.

Ir nė karto nekilo pagunda?

Kartą netyčia patekau į keblią situaciją. Paskambino draugas, kuris pietavo „Pramogų banke“, ir paprašė jį parvežti namo. Kai atvykome su žmona, nusirengėme paltus ir norėjome patekti į vidų, man staiga pasakė: „Atsiprašau, bet jums į tą aplinką negalima“. Žmona labai apsidžiaugė.

Kas yra tas lošimo azartas?

Labai sunku apibrėžti. Būna išloši, bet nieko namo neišsineši, nes paskui praloši. Paskui pagauni, kad ne dėl pinigų loši, o dėl to, kad kažką maigytum ar laiką užmuštum. Gal čia mano viduje koks trūkumas yra.

Kiek daugiausia esate išsinešęs?

Gal pustrečio tūkstančio.

O pralošęs?

Net nebandžiau skaičiuoti. Kam kankinti save?

Kaip radote jėgų sustoti?

Prieš ketverius metus paėmėme paskolą butui. Dukra auga. Viskam reikia pinigų. Susimąsčiau, kodėl kažkam turėčiau atiduoti, kai saviems reikia.

Ar lošimą laikote savo nuodėme?

Kvaila nuodėme.

Kokiems dar Dievo įsakymams esate nusižengęs?

— O ar yra įsakymas negerti?

Alkoholis yra jūsų problema?

Nesu abstinentas, bet 50 g nelaikau didele nuodėme. Mano mėgstamiausias gėrimas — viskis. 100 g besišnekučiuojant man yra pakankama dozė. Be to, esu „juodas“ futbolo ir krepšinio fanas. O kai žiūriu rungtynes, ant stalo visuomet turi būti alaus.

Tačiau meluoti, tai tikrai meluodavau. Žmonai reikėdavo pasiaiškinti, kur buvau dingęs.

Ir kuo teisindavotės?

Rasdavau visokių priežasčių. Baisiausia, kad pradėjau bėgti nuo darbo. Lošimo salonai tapo tarsi darbo vieta. Kartais ten praleisdavau po pusę dienos. Iš pradžių kelis kartus per savaitę, o paskui ir dažniau. Po poros metų susimąsčiau: reikia baigti. Ir buvau nustebintas atsiradusių darbų gausos, kurios anksčiau lyg ir nepastebėdavau.

Kam skyrėte nuo lošimų atkovotą laiką?

Dukrai, muzikai, laisvalaikiui, biliardui, kompiuteriui...

Ar turite devizą, kuriuo vadovaujatės gyvenime?

Turiu ir visą laiką jį primenu dukrai: nedaryk žmogui to, ko norėtum, kad tau nedarytų. Ji protinga. Visą laiką taip ir daro. Gal ne visuomet pavyksta.

Kas jums yra didžiausia kančia?

Gal ir juokinga, bet, ko gero, duoti interviu. Esu žemaitis, mažai šnekantis, nemėgstu daug gražbyliauti ir pilstyti iš tuščio į kiaurą. Aplinkui daug mėgėjų taip šnekėti. Man geriau tiesiai šviesiai.

Scenoje nevienišas

Ar populiarumas jums — sunki našta?

Nėra lengva būti tarsi po didinamuoju stiklu, kai negali jaustis laisvas, nes visi nori išnarstyti tave po kauliuką. Tačiau aš jau pripratau, nebekreipiu dėmesio.

Ar tas dėmesys nebuvo jūsų pagadinęs?

Jei turite omeny, ar sirgau „žvaigždžių“ liga, tai ne. Niekuomet nesistengiau iškelti savęs aukščiau visų. Nuo nieko nebuvau nusisukęs ar su kuo nors iš aukšto kalbėjęs.

Kiek dar viliatės išsilaikyti scenoje?

Neįsivaizduoju. Dažnai susimąstau. Noras dainuoti — viena, bet galimybės tai daryti — kita. Kai pajusiu, kad sunku, eisiu į pensiją.

Ar kartais pagalvojate, ką darytumėte, jei sugestų balsas?

Galėčiau kitus mokyti dainuoti. Dar moku duobes kasti.

O vinį įkalti mokate?

Ir vinį įkalti moku, ir skylę išgręžti galiu.

O dabar ar turite mokinių?

„Kelias į žvaigždes 2“ mokau Agnę, Simoną ir Vilių.

Jums patinka šis darbas?

Įdomu. Tik laiko mažai. Jie gali tik du kartus per savaitę atvažiuoti. Todėl sakau jiems: jei turite ausis, ir dėsitės į galvą, kas sakoma, patys padarysite išvadas. Jie visi talentingi ir turi šansą būti dainininkais.

Kaip apibūdintumėt dabartinį savo veiklos etapą?

Dabar šienapjūtė — artėja gruodžio mėnuo, tradiciškai gausus koncertais.

Jau žinote, kur sutiksite Naujuosius?

Nežinau, bet neverksiu, jei koncertuoti nereikės. Jau treji metai, kaip per Naujuosius nekoncertavome, buvo smagu pasėdėti su šeima, draugais.

Nepavydu, kad kiti „kala pinigus“?..

Visų pinigų juk nesurinksi...

O „Pelenai“ vestuvėse sutiktų koncertuoti?

Gal kokiose septyniose šią vasarą grojome.

Vestuvininkams nereikia „popso“?

Dabar rengiama nemažai naujoviškų vestuvių, kuriose pageidaujama rimtesnės muzikos. Bažnyčioje populiaru dainuoti už širdies griebiančias balades.

Kokios sumos reikia, norint pasikviesti „Pelenus“?

Kokių 8 tūkst. litų dviejų valandų programai su pertraukėle.

Estrados princas Cicinas pigiau kainuoja...

Cicinas vienas, o mes — penkiese. Be to, aš pagal fonogramą nemėgstu dainuoti. Apie grupę svajojau vien dėl to, kad scenoje nesijausčiau vienišas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Inga Jankauskaitė apie akistatą su nepatogiomis situacijomis: aš ne tiek drąsi, kiek ryžtinga (31)

Aktorė, dainininkė ir televizijos laidų vedėja Inga Jankauskaitė atvirai prabilo apie tai, kas...

Po šeimos verslo griūties cirko artistė Agnė Zobovienė nėrė į grožio sferą ir vos spėja suktis: pačiai laiko nebelieka (79)

Ilgametė cirko artistė Agnė Zobovienė savo gyvenimą pakeitė iš esmės – žinoma moteris ne...

Spektaklio premjeros nepraleido ir būrys žinomų kauniečių (4)

Šeštadienio vakarą Kauno „Girstučio“ kultūros rūmai griaudėjo nuo juoko ir aplodismentų...

Realybės šou „Sala“ nugalėtoja Reda į Tailandą išskrido ne viena (5)

Šiandien iš Vilniaus oro uosto į egzotiškąjį Tailandą išskrido lėktuvas, tarp kurio keleivių...

Viktorija Siegel su dukra Nicole sužibėjo vestuvinių suknelių pristatyme (98)

Penktadienio vakarą Vilniuje įvyko vestuvinių suknelių pristatymo renginys „Wedding Fashion...

Top naujienos

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (20)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (55)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (216)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (33)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Arūnas Valinskas turi genialų klausimą tėčiams, kurie mano, kad vaikų auginimo atsakomybė skirta tik moterims (14)

Seime dirbantis Arūnas Valinskas jaunesnysis ir jo mylimoji, burnos higienistė Viktorija...

Smurtą arenoje pasmerkęs Adomaitis: tai blogiausios sezono rungtynės (91)

LKL lyderių akistatoje intriga laikėsi tik pirmą ketvirtį: Vilniaus „Rytas“ (5/1) namuose...

Deimantė Kazėnaitė: savo neturėjimas yra blogiausia, kas gali nutikti žmogui (23)

Žinoma vizažistė ir populiari nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė nuolat žavi tobulais...

Panevėžys prieš 400 metų: legendos apie vilku paverstą seniūno sūnų ir krikščionybei besipriešinantys vietiniai (18)

Tarpukaryje rytų Lietuvos sostine tituluoto miesto gyvenimas tekėjo vėžio žingsniu. Manoma, kad...

Okinavos ilgaamžių paslaptis – kitokia mityba (6)

Įvairių šalių gyventojai nuo seno ieško jaunystės eliksyro, o neseniai buvo susidomėta...