aA
Dėl vagysčių iš stilistės Astos Valentaitės lygtine laisvės atėmimo bausme nuteistas 28 metų krepšininkas Dovydas Redikas, nors ir nesugebėjo buvusiai draugei atlyginti daugiau kaip 80 tūkstančių eurų žalos, tačiau į įkalinimo įstaigą nebus siunčiamas.
Asta Valentaitė
Asta Valentaitė
© DELFI / Domantas Pipas

Taip pirmadienį nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas, atsisakęs patenkinti Probacijos tarnybos teikimą, kuriuo buvo prašoma D. Rediką pasiųsti atlikti anksčiau jam skirtą trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Pataisos namuose krepšininkas galėjo atsidurti dėl to, kad nevykdė teismo nuosprendyje nurodytų įsipareigojimų – dar iki praėjusių metų birželio atlyginti žalą nukentėjusiajai A. Valentaitei. Vėliau teismas šį terminą pratęsė iki šių metų sausio, bet D. Redikas vis tiek nepadengė ieškinio.

Tačiau, kaip paaiškėjo, žalą krepšininkas stengiasi atlyginti – A. Valentaitei kas mėnesį perveda po 600 Eur, o tai yra pusė jo gaunamo atlyginimo.

„Nėra pagrindo konstatuoti, kad D. Redikas piktybiškai, sąmoningai nevykdo įpareigojimo atlyginti žalą nukentėjusiajai“, – paskelbė teisėja Aušra Ragelienė.

Ji taip pat pabrėžė, kad po bausmės atlikimo nuteistasis nėra atleidžiamas nuo pareigos atlyginti priteistą ieškinį: „Net ir pasibaigus bausmės laikotarpiui nuteistasis nėra atleidžiamas nuo pareigos visiškai atlyginti teismo nuosprendžiu priteistą civilinį ieškinį ir kitas išlaidas, – nurodė teisėja A. Ragelienė. – Akivaizdu ir tai, kad D. Redikui panaikinus bausmės vykdymo atidėjimą ir pasiuntus jį atlikti realią laisvės atėmimo bausmę, jo galimybės dirbti ir gauti pajamas, o tuo pačiu ir atlyginti padarytą žalą, būtų apsunkintos, todėl žalos atlyginimo procesas užtruktų dar ilgiau, taigi, tai turėtų neigiamos įtakos nukentėjusiosios interesų apsaugai. Nėra abejonių, kad iš nuteistojo, būnančio laisvėje bei gaunančio realias pajamas, yra teisinis pagrindas greičiau išieškoti padarytą turtinę žalą, jei šis savanoriškai neatlygins jos.“

Be to, kaip pažymėjo teisėja, D. Redikas stengiasi atlyginti žalą, jo atlyginimas siekia 1,2 tūkst. Eur per mėnesį, o Probacijos tarnybos pareigūnai nepateikė duomenų, kad krepšininkas disponuoja didesnėmis piniginėmis sumomis.

Kad D. Redikas būtų pasiųstas atlikti laisvės atėmimo bausmės, teisme nepritarė net prokuroras Armandas Vainauskas, pažymėjęs, kad nuteistasis vykdė teismo įpareigojimus – kaip galėdamas stengėsi atlyginti padarytą žalą, įsidarbino, nesilankė lošimo namuose. Be to, jo teigimu, jau yra pasibaigęs terminas, per kurį D. Redikas galėtų būti pasiųstas atlikti jam skirtos laisvės atėmimo bausmės.

„Man nesuprantama Probacijos tarnybos pozicija, nes D. Redikas jokių pažeidimų nepadarė, žala periodiškai mokama, naujų nusikalstamų veikų nepadaryta, administracinių nusižengimų nėra, – sakė prokuroras. – Vienintelis pagrindas yra tas, kad ne pilnai atlyginta žala, bet juk žala yra atlyginama. Man sunku suprasti, kodėl Probacijos tarnyba konstatuoja, kad tai yra vengimas. Taip, anksčiau buvo vengimas, bet tai buvo dėl Probacijos tarnybos darbuotojų aplaidumo.“

Pasak prokuroro, pagal teismų praktiką, atlikus bausmę, jokie procesiniai sprendimai negali būti priimami.

Tuo metu D. Redikas pažymėjo, kad su A. Valentaiye dėl žalos atlyginimo įforminimo raštu nebuvo susisiekęs, o vasarą negauna atlyginimo, nes neseniai buvo patyręs traumą.

„Neįvykdžiau įsipareigojimo atlyginti visą žalą nukentėjusiajai, nes neturiu tokių finansinių galimybių, bet stengiuosi atlyginti žalos tiek, kiek galiu, – sakė D. Redikas. – Kiekvieną mėnesį aš pervedu pusę savo atlyginimo, noriu kuo greičiau skolą padengti ir maksimaliai stengiuosi tai daryti“

Teismas iš D. Rediko yra priteisęs daugiau kaip 88 tūkst. Eur turtinės, 1,5 tūkst. Eur – neturtinės žalos bei 871 Eur advokato išlaidų. Šiuo metu krepšininkas yra sumokėjęs beveik 8 tūkst. Eur.

Dovydas Redikas
Dovydas Redikas
© DELFI / Domantas Pipas

Delfi.lt primena, kad D. Redikas iš A. Valentaitės pavogė įvairius papuošalus, kuriuos ši buvo ne tik pirkusi užsienyje, bet ir gavusi dovanų įvairiomis progomis. Be to, jis taip pat pavogė stilistės pinigus bei asmeninį kompiuterį. Tiesa, vėliau krepšininkas dabar jau buvusiai savo draugei nupirko naują kompiuterį, bet greičiausiai iš tų pinigų, kuriuos gavo į lombardą pridavęs jos papuošalus.

A. Valentaitė nurodė, kad iš jos pavogtų daiktų vertė – 146 tūkst. 899 Eur. Dar 15 tūkst. Eur nukentėjusioji įvertino patirtus dvasinius išgyvenimus, bet teismas šią sumą gerokai sumažino. „Buvo vagiami laikrodžiai, auskarai, kaklo papuošalai, žiedai – iki 35 tūkst. eurų vertės už vieną daiktą“, – yra sakęs baudžiamojoje byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras.

Prabangūs A. Valentaitės papuošalai atsidūrė ne tik lombarduose, bet ir pas privačius asmenis, o gautus pinigus D. Redikas, įtariama, išleisdavo azartiniams lošimams.

„Taip pat jis nurodė, kad reikėjo tam tikroms išlaidoms – kelionei“, – yra sakęs prokuroras.

Tuo metu A. Valentaitė neslėpė, kad jai ši istorija yra ypatingai skaudi – net pastebėjusi pirmąsias D. Rediko vagystes, ji neskubėjo kreiptis į teisėsaugą ir vis suteikdavo galimybę pasitaisyti. Bet be reikalo – D. Redikas, pasinaudodamas manekenės patiklumu, sugebėjo įvykdyti dar daugiau vagysčių, pagrobti ypatingai vertingų daiktų.

D. Redikui nemalonumai yra kasdienybė. Dar 2013 m. vyras krepšinio aikštelėje susimušė su kitu krepšininku, vėliau buvo pašalintas iš sostinės ekipos, o 2015 m. pavasarį visą Lietuvą šokiravo D. Rediko sukurpta melaginga istorija – tuo metu Latvijoje žaidęs sportininkas komandos vadovams nurodė, kad turi porai dienų išvykti, nes mirė jo tėvas.

Melas greitai išaiškėjo – krepšinio komandos vadovai į laidotuves nusiuntė savo atstovus su vainiku, bet namuose surado D. Rediko tėvą sveikut sveikutėlį. O tuo metu jau buvo užsakytas skelbimas su užuojata dėl netekties viename laikraštyje. Dėl šios istorijos D. Rediko tėvas labai išgyveno, o vėliau dingo be žinios – po kelis mėnesius trukusios paieškos jis buvo rastas nusižudęs miške.

D. Rediko pavardė buvo linksniuojama ir kitoje istorijoje – prabangaus sostinės viešbučio „Kempinski“ administracija krepšininką buvo apkaltinusi pasinaudojus nakvynės paslaugomis ir už jas nesumokėjus daugiau kaip tūkstančio eurų.

D. Redikas yra gerai žinomas ir greitųjų kreditų bendrovėms, kurių paslaugomis ne kartą naudojosi, tačiau laiku nesugebėdavo sugrąžinti pinigų.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.4000

Po Viktorijos Siegel vestuvių – kanclerio paaiškinimas, kaip cerkvėje vertinama moterų apranga: mes suvokiame, kur gyvename (64)

Penktadienį nuaidėjusios žinomos verslininkės ir socialinių tinklų nuomonės formuotojos...

Atlikėjas Paulius Bagdanavičius su žmona Lina dukroms surengė krikštynų šventę: vyresnėlė pati išsirinko sau krikštatėvius (25)

Grupės „El Fuego“ narys Paulius Bagdanavičius su žmona Lina Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir...

Andrius ir Vaida Rimiškiai paminėjo plienines vestuvių metines: iš dukrelių sulaukė ypatingos staigmenos (27)

Dainininkas Andrius Rimiškis ir jo žmona Vaida liepos 23-iąją paminėjo 11-ąsias vedybų...

Čekiškame kine – identiškos scenos iš Tado Vidmanto kurto filmo: nemaloniai nustebintas režisierius kreipsis į teismą (27)

Žinomas režisierius Tadas Vidmantas , jau šį penktadienį žiūrovams pristatysiantis šeštąjį...

Irūnos Puzaraitės ir Roko Čepononio sūnui Torui – ketveri: šventėje netrūko smagių pramogų, svečius linksmino vaikų pamėgti personažai (65)

Dainininkės Irūnos Puzaraitės-Čepononienės ir jos sutuoktinio Roko Čepononio sūnui Torui liepos...

Top naujienos

Įtempta migrantų sulaikymo operacija iš arti: kaip iš tiesų pasieniečiai gaudo sprunkančius atvykėlius (454)

Pasienyje situacija įtempta, tačiau bent jau kol kas – kontroliuojama. Nors kasdien į Lietuvą...

Kur gyvens į Lietuvą atvykstantys baltarusiai: ruošiami nauji objektai, populiarėja kitoks būsto konceptas (261)

Į Lietuvą iš Baltarusijos persikeliančios IT bendrovės dairosi ir senų, ir naujų būstų...

Armonaitė apie protestą prie Rūdninkų poligono: tai gali būti vienas iš surežisuotos situacijos veiksmų (167)

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad pirmadienį vykęs protestas prie...

Praėjusią parą nustatyta 211 naujų koronaviruso atvejų, mirčių ir vėl nefiksuota papildyta (13)

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 211 koronaviruso atvejų, naujų mirčių dėl šios ligos...

Protestuotojų ir policijos susidūrimas prie Rūdninkų poligono: gyventojų protestas ar organizuota provokacija? (111)

Pirmadienio vakarą prie Rūdninkų poligono gyventojai blokavo kelią, policijai teko juos patraukti...

Pirmadienį sulaikyta dar 110 migrantų, Baltarusijos pareigūnai į juos nereaguoja (24)

Per parą, t. y. visą pirmadienį, pasieniečiai, pirminiais duomenimis, sulaikė 110 iš...

Lietuva – vis dar be medalių: Rapšys olimpinių žaidynių finale liko paskutinis (268)

Viena didžiausių Lietuvos olimpinių vilčių plaukikas Danas Rapšys ankstyvą antradienio rytą...

Armonaitė: galimybių pasas gali būti naudojamas vis plačiau (3)

Kylant naujai pandemijos bangai ir svarstant naujus ribojimus galimybių pasas gali būti naudojamas...

Šiaurės ir Pietų Korėja žengė netikėtą žingsnį papildyta (47)

Šiaurės ir Pietų Korėja antradienį paskelbė netikėtą santykių atšilimą ir informavo...

Arūnas Spraunius | D+

Lukašenka ir Putinas pradeda tuo, kuo Hitleris baigė: viskas jau labai primena diktatūrą Afrikoje

„Iš anksto žinau, kad laimėsiu, už mane Dievas, armija ir mano liaudis. Konstitucija – tai...