aA
Ko gero, jau daugelis svarstė, kad praėjusią savaitę užviręs skandalas dėl atlikėjos Jazzu vaizdo klipo „Wild“ ir šalia jo atsiradusių begalės neigiamų komentarų bei įvertinimų baigėsi. Aštriais žodžiais socialiniuose tinkluose švaistėsi ne tik Justės Arlauskaitės antigerbėjai, bet ir pati dainininkė, kuomet sulaukusi milžiniškos nepasitenkinimo bangos, pratrūko. Būtent tuo pasinaudojo grupė „Skamp“, kurie trečiadienį pasidalino necenzūriniu kūriniu.
Jazzu ir grupė "Skamp"
Jazzu ir grupė "Skamp"
© Delfi nuotr.

M.A.M.A apdovanojimuose Metų atlikėja tapusi Jazzu visiems žiūrovams skyrė jautrią kalbą apie psichologinį smurtą, tačiau galiausiai prabilo apie susitaikymą bei atsiprašė tų, kuriuos kažkada galėjo įžeisti. Nors jau atrodė, kad skandalas tuo ir pasibaigs, grupė „Skamp“ nutarė dar kartelį prisiminti atlikėjos išsakytus komentarus ir juos sudėjo į dainą.

Naujas „Skamp“ kūrinys, pavadinimu „Debilai gonna debil“ pradeda naują grupės dainų ciklą, kuris atspindės šių dienų aktualijas Lietuvoje. Trumpos dainos pavadintos trumposiomis žinutėmis – SMS. Pirmajame šios serijos kūrinyje atlikėjai panaudojo dalį necenzūrinių Jazzu išsireiškimų socialiniame tinkle „Facebook“. Panašias dainas „Skamp“ planuoja leisti kiekvieną savaitę.

„Pirmasis SMS „Debilai gonna debil“ buvo įkvėptas praėjusios savaitės įvykiais“, – aiškino grupės narys Victoras Diawara.

Nauju kūriniu „Skamp“ pasidalino savo socialiniame tinkle ir „Youtube“ platformoje, tačiau vos po kelių valandų į šią dainą sureagavo atlikėjos Jazzu vadyba ir įrašas buvo pašalintas. Anot V. Diawaros, kūrėja ir jos vadyba nesuprato humoro.

„Atnaujinimas: Jazzu vadyba skambino mūsų vadybai ir prašė pašalinti vaizdo įrašą. #TruthHurts #NoSenseOfHumor (liet. #Tiesa skaudina, #Humoro jausmo neturėjimas). Išėmiau vaizdo įrašą iš „Youtube“ tokioje formoje, kokioje dabar buvo. Tačiau vienas dalykas yra tikras: SMS#1 „Debilai Gonna Debil“ netrukus ir vėl bus pasiekiamas“, – savo sekėjams žadėjo V. Diawara.

Nors necezūrinių žodžių kupinas turinys „Youtube“ buvo pašalintas, jį klausytojai gali išgirsti „Facebook“ tinkle.

DELFI susisiekus su Jazzu vadybininku Lauru Lučiūnu, šis paaiškino, kad pretenzijų dėl pačios „Skamp“ kūrybos neturi, prodiuseris paprasčiausiai nėra patenkintas dėl to, kad grupė negavo leidimo.

„Esu verslininkas ir į tai reaguoju iš verslo pusės. Tame tikrai nematome jokio skandalo. Neprašiau pašalinti vaizdo įrašo. Reikia suvokti, kad taip paprastai negalima šalinti žmonių kūrybos, jei ji yra autorinė. Tačiau jeigu yra panaudotas kieno nors balsas, tai turėtų būti suderintos kūrinio atlikimo teisės. Kitaip tariant, jeigu Jazzu balsas yra panaudojamas, o šios dainininkės balso teisės priklauso mūsų kompanijai, tai mes galime suteikti arba nesuteikti tam licenciją tam nustatę kainą“, – kalbėjo Jazzu vadybininkas.

„Yra autorinės teisės. Jeigu žmogus kažką sukuria – tekstą, kalbą, muziką – visa tai yra jo nuosavybė ir tik jis sprendžia kur tai panaudoti. Jeigu tai yra vieša – viskas tvarkoje, tačiau jeigu tai kažkas nori perspausdinti ar perkurti – turi būti atsiklausiama to žmogaus. Jeigu jis duoda sutikimą – galite tai naudoti. Pats kūrinys susideda iš dviejų dalių – autorinės kūrybos ir atlikimo. Šiuo atveju yra naudojama ir autorinė kūryba, ir atlikimas, nes dainoje buvo panaudotas balsas. Šį kūrinį galima skelbti gavus licenciją ir tada nebus jokios bėdos tame“, – pridūrė L. Lučiūnas.

Prodiuseris paaiškino, kad Jazzu su vadybos kompanija yra pasirašiusi sutartį, kurią apima teisės į jos atvaizdą, balsą, rašytinius ar sakytinius tekstus ir kitus garso bei vaizdo įrašus. Už kiekvieną iš šių dalių, jei ja norima pasinaudoti, yra imami įkainiai.

„Dėl licencijos kol kas kreiptasi nebuvo. Šiuo klausimu su pačia grupe „Skamp“ bendrauta nebuvo, nes jie tam turi vadybą. Laukia paprastas susiderėjimo klausimas. Skandalo aš tame nematau. Jų teisė yra kurti, ką nori, bet reikia nepažeisti mūsų kompanijos teisių“, – DELFI teigė pašnekovas.

M.A.M.A apdovanojimuose – Jazzu ašaros

Neseniai naują dainą „Wild“ ir jos vaizdo klipą pristačiusiai dainininkei teko susidurti ne tik su kritika, bet ir jos vardu aštrius komentarus „Youtube“ tinkle rašinėjusiais asmenimis. Nepaisant skandalu virtusios situacijos, apdovanojimų ceremonijoje atlikėja plačiai šypsojosi. Tiesa, šiek tiek nuoskaudos dar buvo likę.

Metų atlikėjos titulą pelniusi dainininkė šiemet pasakė itin jautrią padėkos kalbą, kurią vainikavo ašaros.

„Aš neapsimetinėju. Nesu kvaila, kad stovėčiau ir vaidinčiau, kad man viskas yra žiauriai gerai. Tos dvi dienos buvo gana skaudžios. Aš tikrai labai stipriai visa tai išgyvenau – Donatas tą tikrai gali paliudyti. Nepaisant to, stengiuosi į tai nesikoncentruoti. Manęs absoliučiai nedomina bloga energija, manęs nedomina pikti žmonės. Aš visą laiką kūriau ir kursiu geriems žmonėms. Tų heiterių buvo ir bus visada ir man absoliučiai dzin, kaip jie gyvena, ką jie rašo. Tegul tik dar daugiau deda tų „dislike“, nes ir tai man kelia reitingus. Visa kita – man nusispjauti. Myliu gerus žmones, kuriems ir rašau dainas“, – DELFI kalbėjo dainininkė.

„Neturiu gilintis į tai dar labiau gilintis. Turiu begalę darbų, naujų planų, koncertų. Man per gerai sekasi, kad gadinčiau sau nuotaiką tokiais dalykais toliau. Taip, man žmonės siuntinėjo privačias žinutes, kur buvo matoma, kad žmonės specialiai vienijasi vedami piktų minčių. Man ši situacija yra žinoma. Tačiau suprantu, kad tai yra nevaldoma. Tai masė žmonių, kurie rėkia ir nieko nebegirdi. Tai nebevaldoma, o valdyti jų tikrai neketinu. Nenoriu apsiimti mokytojos vaidmens, nes manęs kai kurie žmonės paprasčiausiai negirdi. Man svarbiausia, kad yra žmonių, kurie girdi mano muziką. Juk net peržiūros „Youtube“ įrodo, kad mane puikiai girdi, jog esu klausoma. O visa kita – nėra svarbu“, – sakė pašnekovė.

Jazzu atsakė į klausimus apie kilusį skandalą

Po pristatyto muzikinio dainos „Wild“ klipo atlikėja Jazzu atsidūrė tikrame skandalo epicentre. Internetinėje erdvėje pasipylus komentarams pasirodė ir grubūs bei necenzūrinės leksikos nestokojantys atsakymai jos vardu. Neseniai DELFI buvo paviešintas ir atsiprašymas žmogaus, kuris prisipažino atsakinėjęs į kritiką pačios atlikėjos vardu, o DELFI TV eteryje Jazzu ir jos prodiuseris Lauras Lučiūnas atsakė į visus klausimus žurnalistui Arnui Mazėčiui.

Paklausta, kokių reakcijų tikėjosi pasirodžius muzikiniam vaizdo klipui, J. Arlauskaitė-Jazzu sakė, kad tikrai įvairių, bet daugiau turbūt palaikymo. „Gavau ir jį, bet buvo ir neapykantos. Tačiau pats peržiūrų skaičius rodo, kad žmonėms klipas patinka. Jie klauso ir turi puikų skonį“, – laidos „DELFI diena“ vedėjui A. Mazėčiui atsakė atlikėja.

Jos prodiuseris L. Lučiūnas taip pat pritarė, kad lietuviai visada save laikė krepšinio ir „Eurovizijos“ ekspertais, o dabar save galės laikyti dar ir Jazzu žinovais. „Sulaukiau ką tik skambučio iš Martyno Tylos. Iš esmės situacija mums patinka. Galbūt nepatinka kai kurie aspektai, bet tarptautinėje rinkoje reklama prasidės kitą savaitę. Pristatinėti namie kažkokiu daiktus visada yra skaudžiausia.

Gyvenimas nesusideda iš „like“ ir „dislike“ (paspaudimų), o mes pardavinėjame bilietus. Matome, kad žmonės eina į koncertus, pasiekiame juos ir matome, kad jiems įdomu. M.A.M.A. vyks atskiras dainos pristatymas. Šiuo atveju reklama gal net nepelnytai didžiulė“, – kalbėjo prodiuseris.

J. Arlausakaitė-Jazzu DELFI TV eteryje taip pat pridūrė, kad tai yra ir viešumo kaina, kurią reikia sumokėti.

„Kai dainuoji šalyje, ją myli ir esi atsidavusi žmonėms. Skaudu, kai žengi svajonės link savo šalyje ir gauni tokį spyrį. Žinau, kad dauguma žmonių yra geri ir adekvatūs. Jie ateina į mano koncertus“, – kalbėjo ji ir pasvarstė, kas būtų paklausus neigiamus komentarus rašančiųjų, už ką jos nekenčia. Greičiausiai, kaip sakė atlikėja, jie neturėtų ką ir atsakyti, nes nėra jos sutikę ar bendravę gyvai.

Kartu ji pripažino ir tai, kad jos pasisakymai viešojoje erdvėje dažnai yra aštrūs. J. Arlauskaitė – Jazzu sakė nesiginanti to ir pripažįsta, kad neretai naudoja necenzūrinius išsireiškimus, o kai kurie ja „Youtube“ tinkle apsimetinėjusio vaikino išsireiškimai buvo panašūs ir į jos pačios pasisakymus ar vartojamas frazes.

„Mano komentarai visada aštrūs. Neturiu kantrybės su visais išlikti diplomatiška. Dėl to, kad taip yra. Tačiau mano profilyje „JAZZU“ sėdi daug jaunų žmonių ir aš sėdžiu, trinu komentarus, bet pasijauti labai vienas ir tų, kurie nekenčia, yra daug.

Šįkart man teko susidurti su komentarais ne savo profilyje ir nesiruošiu atsakyti į žodžius, kurių nesakiau“, – pasakojo viena žinomiausių dainininkių šalyje.

Jazzu sakė, kad kai vyko intensyvus susirašinėjimas internete, ji repetavo savo pasirodymą, kurį visi išvys jau šį vakarą muzikinių apdovanojimų M.A.M.A scenoje. Tik pradėjusi gauti žinutes iš aplinkinių ji suprato, kas vyksta, nors vis dar buvo neaišku, kas rašo jos vardu.

Atlikėja A. Mazėčiui pripažino, kad kurdama muziką visada tikisi įvairių nuomonių, nes tai gana subjektyvu ir dainos, kurios patinka vieniems žmonėms, kitiems gali nepatikti. Tačiau kilęs skandalas privertė ją nerimauti, o vakar buvo itin sunku ir užmigti. „Vakar buvo labai sunku užmigti ir gavau ilgą laišką jauno žmogaus, kuris nenorėdamas blogo įsivėlė į visą šį srautą. Apsimesdamas manimi jis norėjo apsiginti.

Man tai skamba absurdiškai ir dvi paras dėl to kentėjau. Kita vertus, nesame nei vienas be nuodėmės. Tas žmogus daug parašė apie save ir dėl to neužmigau bei ilgai galvojau, kiek problemų turime visuomenėje. Jis prisipažino, kad turi psichologinių problemų ir mane tai palietė labiausiai“, – kalbėjo dainininkė.

L. Lučiūnas taip pat pridūrė, kad daug kas šią situaciją komentavo ir aptarinėjo nežinodami visų detalių. Jis paminėjo ir viešą komentarą Jazzu parašiusį žurnalistą Andrių Tapiną. „Jis paskubėjo darydamas išvadas. Galima paklausti ir neskelbti informacijos, kuri nėra patikrinta.

Mes vėliau kalbėjomės (su A. Tapinu) ir suprantu, kad ir jis supranta, jog atsidūrėme visi kvailoje situacijoje ir tiek žinių. Žinoma, yra ir kitas aspektas. Dabar sidabro dulkėse pasivolioti norinčių yra daug.

Šiuo atveju tam žmogui (parašiusiam atsiprašymo laišką) reikia padėti ir pasistengti tai padaryti. Tokia situacija nutinka pirmąkart.

Tų netikrų paskyrų, kurios sukuriamos Jazzu vardu, yra daug, bet niekada tokio atvejo nebuvo. Mes ir artistų netrukdome tokiais dalykais, nes yra prižiūrinčios kompanijos, kurios tai daro. Nėra taip, kad artistas pats sėdi ir komentuoja. Ji neturi prisijungimų ir gali tik pažiūrėti tuos vaizdo įrašus, kaip ir kiti žmonės“.

Tiek J. Arlauskaitė, tiek ir L. Lučiūnas pripažino, kad kai kūrinys tampa viešu, teisę sakyti savo nuomonę turi visi, tačiau kartu reikia prisiminti ir tai, kad grasinti ir skatinti smurtą nereikia jokia forma.

Pasak dainininkės, ji taip pat turi teisę sakyti savo nuomonę ar gintis, tačiau ir čia reikia jausti ribas. „Kodėl negaliu pasisakyti grubiai ir kodėl turiu apsimetinėti, kad žmonės yra geri? Žmonės trečią dieną vykdo prieš mane socialinį smurtą.

Man yra skaudu, nes tai vyksta su muzika. Skaudu, kad tai vyksta kultūroje ir tai yra organizuotas puolimas. Žinau, kodėl tai vyksta, ir tai nėra dėl dainos. Šio pykčio priežastis visiškai kita. Žinau, kad kažkam nepatinka mano šukuosena ar tatuiruotės. Žmonių, kurie interpretuoja yra labai daug, bet jie niekada neatsistoja į kito vietą. Aš turiu begalės metų palaikymą ir galiu pasakyti, kad mes, lietuviai, nesame tokie“.

Laidos viešnia taip pat prisiminė ir savo viešus pasisakymus, kurie ir anksčiau sulaukdavo nemažai kritikos. Svarstydama, kas galėjo sukelti tiek neigiamų reakcijų, Jazzu sakė, kad daug kam nepatiko ir jos viešas protestas dar 2015 metais M.A.M.A. ceremonijos metu. Tuomet Salėje susirinkę tūkstančiai žiūrovų negalėjo patikėti tuo, kad Andrius Rožickas į sceną paskelbti vienos svarbiausių - „Metų grupės“ nominacijos laimėtoją pakvietė Lietuvos gėjų lygos vadovą Vladimirą Simonko.

Kai bronziniu įdegiu pasipuošęs V.Simonko pasirodė scenoje, „Žalgirio“ arenoje kilo didžiulė nepasitenkinimo audra – žiūrovai švilpė per visą ne tokią jau ir trumpą V.Simonko kalbą. Vis dėlto Lietuvos gėjų lyderis nebuvo vienišas šioje švilpiančioje minioje – televizijos kameros pagavo kelias VIP zonoje įsitaisiusių muzikos pasaulio atstovų grupeles, kurios V.Simonko palaikė plojimais, o keli drąsesni veikėjai net rodė įvairius gestus nepatenkintai publikai. Vieną jų – dainininkę Justę Arlauskaitę-Jazzu televizijos kameros parodė stambiu planu, ir kaip tik tuo metu, kai atlikėja V.Simonko nušvilpinėjančiai publikai atkišo vidurinius pirštus.

Vėliau ji apie tai pasisakė ir socialiniuose tinkluose bei skatino visus būti tolerantiškais bei nekritikuoti žmonių vien atsižvelgiant į jų seksualinę orientaciją.

Šiuo metu prie naujausio Jazzu vaizdo klipo „Wild“ tinkle „Youtube“ yra 13 tūkst. paspaudimų „patinka“ ir 36 tūkst. paspaudimų „nepatinka“. L. Lučiūnas juokavo, kad jei ši akcija tęsis ir toliau, galima bus siūlyti keisti dainos pavadinimą į „Wild Dislike“.

Baigintis laidai J. Arlauskaitė – Jazzu sakė, kad visiems, kurie skiria didelį dėmesį jos nekęsdami, ji norėtų palinkėti plačiau pažiūrėti į pasaulį ir neužsidaryti savyje, nes galiausiai tie, kurie taip aršiai pasisako prieš smurtą, patys ir tampa agresoriais.

DELFI primena, kad dar trečiadienį pristačius naujausią ir užsienio rinkai skirtą Jazzu vaizdo klipą „Wild" viešojoje erdvėje užvirė diskusija. Kiek vėliau komentarai tapo dar aršesni, nes J. Arlauskaitės – Jazzu vardu pradėta atsakinėti į kritiką. Tai iš šono stebėdama atlikėja nežinojo, kaip sustabdyti šmeižtą, kol jos nepasiekė minėtas gerbėjo atsiprašymas, kuriame buvo paaiškinta, ne tik, kas tai darė, bet ir kodėl.

Naują etapą pradedanti atlikėja po premjeros sulaukė įvairių nuomonių – vieniems kūrinys patiko, kitiems – ne, tačiau dėl to didelių emocijų Jazzu viešai nerodė, sako jos vadyba. Nepaisant to, dainininkės prodiuserio Lauro Lučiūno teigimu, piktintis atlikėjos vardu ėmė netikrus profilius „Youtube“ tinkle susikūrę anonimai. Pašnekovas tuomet DELFI tikino, kad būtent į tokius komentarus sureagavo Andrius Tapinas, kuris savo „Facebook“ anketoje pasidalino įrašu apie Jazzu klipą ir galimai jos reakciją į neigiamus žmonių įvertinimus jos kūrybai. „Kertinė. Geležinė. Nelaužoma.

Kūrėjo taisyklė – tu nesipiktini tais, kuriems tavo sukurtas dalykas ne taip patiko, kaip tau pačiam. Man norėtųsi prismaugti savo knygų ar laidų kritikus, restoranams norėtųsi atlikti prieš gamtą einančius veiksmus su Užkalniu, dailininkams priepuolį varo aiškinantys, kad spalvų mažokai", - rašė žinomas žurnalistas savo socialinio tinklo paskyroje.

DELFI taip pat sulaukė ir oficialias J. Arlauskaitės-Jazzu anketas prižiūrinčios kompanijos „Videostars“ komentaro.

„Komentarai „Youtube“ tinkle, kuriuose prisidengiama Justės Arlauskaitės vardu yra netikri ir nėra oficialaus kanalo dalis. Kitaip tariant, fake. Tai puikiai matosi iš komentatorių profilio nuotraukų ir vardų. Nežinia, kodėl internete žinomi žmonės ir kanalai, kurie su technologijomis draugauja, nepasižiūri atidžiau kas ir kaip yra.

Oficialus ir vienintelis kanalas yra šis. Kanalo vardas yra JAZZU, o jo profilio nuotrauka yra naujojo klipo kadras. Komentatoriai turi visai kitus vardus ir kitas nuotraukas, tačiau sudarant įspūdį, kad tai yra neva JAZZU kanalo atsakas. Apie neoficialius kanalus jau yra pranešta „Youtube“ administracijai ir jie bus uždaryti“, – tikino „Videostars" atstovas Rokas Kondratas.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Godos Alijevos namuose sužibo Kalėdų eglė: žiema man patinka, bet norėčiau išvengti vieno dalyko (148)

Dainininkės Godos Alijevos namuose jau suspindo kalėdinė eglė. Šventinę nuotaiką kuria ir visą...

Pajudėjo ledai Šarūno Barto dukrą pražudžiusio Daukšio byloje: teismas ją atvers po švenčių (11)

Šių metų pavasarį Delfi rašė apie skaudžią nelaimę kino režisieriaus Šarūno Barto...

Neseniai susituokusi Indrė Burlinskaitė-Vaisieta su vyru medų kopinėjo Mauricijuje: tai pirmoji tokia mūsų kelionė (116)

Rugsėjo mėnesį aukso žiedus Druskininkuose sumainę sporto trenerė Indrė Burlinskaitė ir...

Parduotuvėje sunegalavus dukrai Stano pasipiktino „Ikea“ tvarka: negalėjo iškart išeiti papildyta „Ikea“ komentaru (339)

Artėjant didžiosioms metų šventėms Stano su šeima apsilankė populiarioje parduotuvėje,...

Top naujienos

Papasakojo, kuo skiriasi omikron atmaina nuo kitų: ar turimi skiepai išliks veiksmingi?

Pasaulyje kyla nerimas dėl koronaviruso omikron atmainos ir kol kas nepakanka duomenų daryti...

Kardinaliems stiliaus pokyčiams pasiryžo 63-erių Rima: pasikeitimas akivaizdus! (47)

Delfi Stilius kardinaliems išvaizdos pokyčiams pasiryžo 63-erių metų vilnietė Rima. Moteris...

Žiema įsismarkauja: sinoptikų prognozėse – gausus sniegas ir pavojingi vėjo gūsiai (13)

Pirmą žiemos dieną orus lems anticiklono gūbrys, tad diena džiugins malonesniais orais.

D+Siddharth Philip

Nauji apribojimai dėl omikron kelia oro kelionių sumaištį: kokių sprendimų ėmėsi šalys

Oro linijų bendrovėms, keleiviams ir įmonėms teko reaguoti į kelionių apribojimų potvynį,...

Iš NATO vadovo – žinutė Rusijai: tai, ką matome, nėra įprasta Linkevičius apie NATO ir EK vadovų kelionę į Vilnių: nepamenu tokių bendrų vizitų (104)

Sekmadienį į Lietuvą skubiai atvyko NATO ir Europos komisijos (EK) vadovai. Lietuvai išreikšta...

D+Agnė Kulitaitė

Agnė Kulitaitė: seniau buvo maras, dabar – socialiniai tinklai (1)

„Gaila, kad savo gyvenime nieko taip ir nepasiekiau“, – įpusėjusi trečią taurę vyno...

D+John Follain, Suzi Ring

COVID-19 šmėkla vėl smogė visu pajėgumu: laukia dar daugiau nemalonių „siurprizų“

Lapkričio 22 d. ryte beveik devyni milijonai Austrijos gyventojų pabudo karantino gniaužtuose. Po...

Golbolo pergalių architektas – priblokštas: triumfas Europoje darbo negarantavo (7)

Prieš tris savaites Valdas Gecevičius džiaugėsi savo auklėtinių triumfu Europos čempionate,...

Psichoterapeutė išdėstė, apie kokį iš savo žmonų patiriamą smurtą pasakoja vyrai: kontroliuoja dėl pinigų, išnaudoja seksualiai (89)

Statistika rodo, kad smurtą artimoje aplinkoje dauguma atvejų patiria moterys. Vis dėlto dalis...