aA
Londono olimpiadoje bronzą iškovojęs boksininkas Evaldas Petrauskas varsto teismų duris. Alytaus teismo kaltu dėl neįgalaus vyro sumušimo pripažintas sportininkas šį nuosprendį apskundė. Sportininkas tikina esantis visiškai nekaltas, nusikaltimo vietoje nebuvęs ir nukentėjusiojo nepažįstantis. E. Petrauskas tikina tapęs buvusios draugės gudriai suregzto sąmokslo auka ir siekia išteisinimo.
Evaldas Petrauskas
Evaldas Petrauskas
© DELFI montažas

Teismas pripažino kaltu, nuteistasis nuosprendį apskundė

Pergalėmis bokso ringe garsėjantis olimpietis E. Petrauskas jau kuris laikas gyvena kitais rūpesčiais. Sportininkas sako patekęs į nepavydėtiną situaciją: buvo nuteistas už nusikaltimą, kurio nepadarė. Garsus boksininkas lankosi Kauno apygardos teisme, kur nagrinėjamas jo apeliacinis skundas. E. Petrauskas neslepia siekiantis tik visiško išteisinimo.

E. Petrauskas Alytaus teismo kaltu pripažintas dėl to, jo 2017 metų vasario 28 dieną, Alytuje, prie Dailidės ežero vykstant išgertuvėms sumušė neįgalų alytiškį.

Bylos duomenimis, konfliktas tarp girtavusių asmenų, tarp kurių buvo ir D. Petrauskas, kilo šiems nepasidalinus narkotinių medžiagų likučių. Pasak prokurorų, olimpietis sugriebė neįgalų vyrą per liemenį ir parvertęs ant žemės jam sudavė ne mažiau tris smūgius. Vėliau ekspertai konstatavo, jog nukentėjusiam alytiškiui lūžo žandikaulis.

E. Petrauskui teismas vieneriems metams skyrė laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant būti namuose nuo 23 val. iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu. Jam nurodyta padirbėti 100 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, nukentėjusiam atlyginti 250 eurų turtinę ir 1 tūkst. 200 eurų neturtinę žalą.

Boksininko Evaldo Petrausko kova persikėlė iš ringo į teismo salę: buvusi mylimoji pažadėjo sugriauti gyvenimą
© DELFI / Orestas Gurevičius

Byloje gausu neatsakytų klausimų

Šioje istorijoje esama nemažai abejonių, kurios galėtų būti traktuojamos nuteistojo D. Petrausko naudai.

Nukentėjęs alytiškis į policiją kreipėsi ne iš karto ir pradžioje net nenurodė jį sumušusio, žandikaulį sulaužiusio asmens. Nenustačius įtariamojo ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas. Tik po kurio laiko nukentėjęs alytiškis pakeitė nuomonę ir pareigūnams pareiškė, kad jį išgertuvių metu sumušė garsus boksininkas.

Šioje byloje prieš E. Petrauską parodymus davė ir buvusi jo mergina, su kuria, po kelis mėnesius trukusios draugystės sportininkas nutraukė santykius. Būtent jos suinteresuotumą bei galimą siekį iš šios istorijos užsidirbti pinigų įvardina išteisinimo siekiantis E. Petrauskas.

Beje, ta pati buvusi draugė anksčiau smurtu kaltino ir E. Petrauską, tačiau į teisėsaugą kreipėsi nuo tariamo sumušimo praėjus beveik vieneriems metams. Ikiteisminis tyrimas sportininko atžvilgiu buvo nutrauktas nesurinkus pakankamai jo kaltės įrodymų.

Boksininkas Evaldas Petrauskas Kauno apygardos teisme
Boksininkas Evaldas Petrauskas Kauno apygardos teisme

Dėl visko kaltina buvusią draugę

„Papuoliau į tokią aferą, kuri ne tik visą sportinę karjerą sugadino, bet ir psichologiškai labai stipriai veikia. Dar norima iš to ir pasipelnyti, čia yra didžiausias absurdas“, – Kauno apygardos teisme DELFI žurnalistui sakė E. Petrauskas.

Boksininkas sakė esantis įsitikinęs, jis tapo buvusios draugės suregzto plano auka.
„Aš neįtariu, aš žinau. Jinai pati parašė pareikšimą už tą vaikiną (nukentėjusįjį – red.), jis tik pasirašė. Sugalvojo tokią schemą, kad jiems darė įtaką kitas vaikinas, tie darė įtaką tam vaikinui, o tas vaikinas ėmė ir paklausė, kaip reikia daryti“, – painią istoriją apibūdino E. Petrauskas.

Kauno apygardos teismui pradėjus nagrinėti nuteistojo E. Petrausko skundą, paaiškėjo, jog situacija nėra eilinė, esama nemažai neaiškumų ir prieštaravimų. Tam, kad viskas būtų kuo tiksliau išsiaiškinta, byloje atnaujintas įrodymų tyrimas, teismas pakartotinai apklausia liudininkus, aiškinasi kitas aplinkybes.

„Praėjusiame teismo posėdyje šitas nukentėjusysis pasakė: „Ėjau rašyti pareiškimo tik todėl, kad man duos p....“. Būtent taip jis posėdyje pasakė. Teisėjas dar paklausė, – ar gavai? Jis atsakė, kad ne. Žodžiu, papuoliau į tokios moters aferas, kuri kitiems žmonėms meluoja, sako, jog tėvai mirė, važiuoja į jų laidotuves, nors šie yra gyvi. Su ja draugavau gal tris mėnesius, kol galiausiai supratau, kad tas melas yra beribis“, – sakė išteisinimo siekiantis sportininkas.

Išgirdo pažadą sugriauti gyvenimą

Jis prisiminė, kad išsiskiriant su drauge kilo žodinis konfliktas. E. Petrauskas neneigia jai pasakęs ne itin gražių žodžių, po kurių išgirdęs pažadą sugriauti visą gyvenimą.

„Po to mes visiškai nebendravome. Tiesa, būnant Ukrainoje, sportinėje stovykloje sulaukiau žinutės, kad aš vis tiek kentėsiu. Po metų atsiranda jos pareiškimas dėl smurto, po kelių dienų buvo gautas ir šio, nukentėjusio vaikino pareiškimas“, – pasakojo E. Petrauskas.

Boksininkas patikslino, kad pareiškimą, esą jis ją sumušęs, ši parašė nuo tariamo įvykio praėjus beveik metams.

„Tyrimas Vilniuje buvo nutrauktas, o čia, Alytuje, kadangi aš boksininkas, mane pripažino kaltu“, – pasakojo E. Petrauskas.

Boksininkas Evaldas Petrauskas Kauno apygardos teisme
Boksininkas Evaldas Petrauskas Kauno apygardos teisme

Abejones norėta išsklaidyti melo detektoriumi

Išteisinimo siekiantis boksininkas minėjo, kartu su advokatu teismui pateikęs garso įrašus, kuriuose užfiksuota, kaip nukentėjusiuoju pripažintas neįgalus alytiškis mokinamas, kokius parodymus duoti, ką sakyti teisme.

„Jam žadama užsidirbti pinigų, grasinama, jeigu nekalbės, atsidurs traumatologiniame skyriuje. Bet teismas tos medžiagos nepriima, nes tai neteisėtais būdais gauti įrodymai. Mane kaltina tuo, ko aš nepadariau. Dabar XXI amžius, technologijos, visai nesunku išsiaiškinti, ar aš ten iš viso buvau. Juk mano telefono numeris nesikeitė. O dabar, pasakoma, jog aš kaltas ir prieš visą visuomenę padaromas recidyvistu“, – piktinosi E. Petrauskas.

Boksininko advokatas Edgaras Dereškevičius DELFI minėjo, jog tiriant šią bylą buvo padaryta nemažai klaidų, nors visos abejonės turėjo būti vertinamos kaltinamojo naudai, priimant apkaltinamąjį nuosprendį į šią nuostatą atsižvelgta nebuvo.

Kauno apygardos teismui nagrinėjant apeliacinį skundą siūlyta tiek nukentėjusįjį, tiek ir buvusią E. Petrausko draugę tirti poligrafu – melo detektoriumi. Tačiau paaiškėjo, jog skirti šį tyrimą, anot advokato, nėra tikslinga dėl dviejų priežasčių: nukentėjusiojo alytiškio negalios pobūdžio ir buvusios sportininko merginos teistumų už sukčiavimą.

Panašu, jog šioje istorijoje taškas bus padėtas dar ne greitai. Artimiausi posėdžiai šioje byloje suplanuoti tik kitiems metams, jie vyks vasario ir kovo mėnesiais.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(34 žmonės įvertino)
4.0882

Padėtas taškas skandalingoje Bžeskų skyrybų byloje: nustatyta, kas kaltas dėl sugriuvusios šeimos (74)

Ne vienerius metus išsiskirti bandę Reda ir Egmontas Bžeskai pagaliau atvertė naują lapą...

Inga Stumbrienė dukrai surengė neeilinę šventę, karine uniforma pasipuošusi mama sulaukė ne mažiau dėmesio (101)

Jau ne kartą buvo galima įsitikinti, kad Inga Stumbrienė iš tiesų moka organizuoti šventes....

Ekstremaliam iššūkiui pasiruošęs Merūnas Vitulskis pastatė savo žmoną Eriką į nepatogią padėtį (2)

Liepos 5-6 dienomis Lietuvoje vyks pasaulio vandens formulių F2 čempionatas. Jame varžysis 20...

Grožio renginyje apsilankiusi Urtė Šilagalytė papasakojo apie gyvenimo iššūkius: nuo savęs nepabėgsi

Ilgą laiką viešumos vengusi dainininkė Urtė Šilagalytė su šypsena patikina – atėjo laikas...

Vasarą į Lietuvą grįžęs Jonas Valančiūnas neslepia: šiais metais Joninės turi ypatingą reikšmę jam ir jo šeimai (28)

Joninės – bene laukiamiausia vasaros šventė, apipinta senovės lietuvių papročiais bei...

Top naujienos

Kaunui išsigandus LGBT maršo – kritikos pliūpsnis Matijošaičiui: tai atrodo neadekvačiai (167)

Kauno savivaldybės administracijai atsisakius leisti Laisvės alėja žygiuoti pirmajam miesto...

Kaunietė pristatė seksualią ir spalvingą maudymosi kostiumėlių kolekciją

Prieš penkerius metus startavęs lietuvių prekių ženklas „Ms.Mermaid“ pristatė naują...

Senjorė pasijuto kaip nusikaltėlė: apsilankius banke laukė nemaloni staigmena (195)

Kur išleidžiate atlyginimą ar iš kur sąskaitoje atsirado didesnė pinigų suma nei įprastai,...

Britney Spears pripažino skausmą dėl tėčio kontrolės: kasdien verkia, yra verčiama gerti stiprius vaistus, negali susilaukti vaikų (4)

Teismo posėdžio metu pop žvaigždė Britney Spears atvirai pasisakė prieš savo tėčio Jamie...

Bilotaitė įžvelgia Baltarusijos atsakomybę: neleisime, kad per Lietuvą atsirastų nelegalios migracijos kelias atnaujinta (174)

Neteisėtiems imigrantams plūstant į Lietuvą, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė žada...

Prieš Jonines fiksuota nematyta kaitra – ankstesnis rekordas pagerintas 3,4 laipsnio (7)

Nepaistant audros, dalyje Lietuvos birželio 23-iąją buvo fiksuoti nauji temperatūros rekordai,...

Floridoje sugriuvo dalis daugiabučio, vyksta didelė gelbėjimo operacija

Floridoje ketvirtadienį paryčiais sugriuvo dalis daugiaaukščio gyvenamojo namo, pradėta didelio...

Joninių naktį policijai pranešta apie galimą radijo laidų vedėjo iš Baltarusijos pagrobimą Vilniuje (330)

Joninių naktį didžiausią nerimą Vilniaus policijai sukėlęs pranešimas buvo gautas apie 23.30...

Aurimas Kuckailis | D+

Į elitą nusitaikiusių Aleknos sūnų treneris: jei nepamatysime jų olimpiadoje, kaltinti reikės specialistus

Dukart olimpinio, dukart pasaulio ir Europos disko metimo čempiono Virgilijaus Aleknos sūnūs seka...

Neatlaikęs galingo Joninių lietaus Kaune subliuško futbolo maniežas (48)

Trečiadienio vakarą atgaiva tapęs lietus pridarė ir nemažai žalos. Kol šventiškai...