aA
Trečiąjį sezoną seriale „Naisių vasara“ vaidinantis Šiaulių dramos teatro aktorius Aurimas Žvinys prisipažįsta, kad šis darbas jam patinka, tačiau minėto Lietuvos didmiesčio į gimtąją sostinę iškeisti nenorėtų.
Aurimo Žvinio ir Ingos Norkutės-Žvinienės santuokos ceremonija
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

– Kone kasdien jus matome „Naisių vasaroje“, telefonu užsiminėte, kad netrukus skubėsite į spektaklį. Ar šiuo metu esate labai užsivertęs darbais?

– Taip, esu ganėtinai užsiėmęs. Ką tik įvyko komedijos „Skerdynių dievas“ premjera, kur sukūriau advokato vaidmenį. Tad laikas tikrai buvo įtemptas – nuo ryto iki vakaro vis ant kojų.

– Šiaulių dramos teatre esate sukūręs daugiau kaip dvi dešimtis vaidmenų. Už vieną iš jų – Sirano de Beržerako – buvote nominuotas Auksiniam scenos kryžiui. Ar įvertinimo sulaukę darbai jums įsimintiniausi?

– Labai retas kuris vaidmuo būna nepriimtinas ar nemėgstamas. Kad ir koks jis būtų, aplinkybės priverčia pamilti tą vaidmenį ar personažą. Pastarasis – advokato – vaidmuo, kurį kūriau su dideliu užsidegimu, galėčiau drąsiai teigti, patektų į įsimintiniausių vaidmenų, sukurtų pastaraisiais metais, trejetuką.

– Jums smagiau kurti tuos vaidmenis, kai galite kliautis vien savo gyvenimiška patirtimi, ar tuos, kai tenka gerokai galvą pasukti ar žinių pasisemti?

– Viskas priklauso nuo dramaturgijos. Kai autorius puikiai surikiuoja personažo logiką, jo mąstymą, vidinę būseną, tada nesvarbu, ar toje srityje esi patyręs ar ne – tiesiog perteiki tą logiką, ir vaidmuo pavyksta. Galiu pasakyti, kad mano gyvenimiška patirtis ne tokia didelė kaip mano personažų. Teko susidurti su daugybe gyvenime nepatirtų dalykų.

Štai kad ir mano sukurtas Sirano de Beržerakas. Jis – ir poetas, ir karys, jame persipina ir pasiaukojimas, ir meilė, ir aistra, ir atsidavimas, ir kantrybė... Kitaip tariant, tame žmoguje – neišsemiami jausmų klodai. Tačiau, kad ir kaip ten būtų, net ir vaidmeniui, kuris atrodytų labai aiškus, neišvengiamai rengiesi ir suvoki, jog vien savos patirties nepakanka, jos dar turi iš kažkur pasisemti. Savęs nevaidini, tačiau be savęs vaidmens irgi nesukursi.

– Ar vaidmens kūrimas – lengvas ir malonus darbas?

– Malonus tik jo rezultatas, tačiau pats kūrimo procesas nebūna toks malonus, ypač jeigu junti, kad kažkas nepavyksta, stringa. Čia kaip sporte: nori rezultato – turi ilgai ir kantriai dirbti. Kūrybinis procesas – gana įvairus. Būna, kad ir trankaisi, ir visus siunti po velnių, paskui, žiūrėk, ateina nušvitimo minutė, tave užlieja palaima, neturukus vėl pajunti, kad kažko nesupranti... Tolygumo šiame darbe tikrai nėra.

– Kaip paprastai jaučiatės po spektaklio – tarsi bulvių maišus nešiojęs ar kaip po smagaus vakarėlio?

– Dažniausiai jaučiuosi kaip po smagaus vakarėlio, kuriame teko nešioti bulvių maišus. Juntu didžiulį vidinį pasitenkinimą, tačiau kojas vos pavelku ir galvoju, kaip greičiau nukritus į lovą.

– Koks teatro žiūrovas jums labiausiai patinka?

– Maloniau dirbti tuomet, kai junti ryšį su žiūrovais, kai siunti impulsą ir iškart gauni atsaką. Suskeli subtilesnį juokelį ir pajunti, kad jis pasiekė tikslą. Intelektualesnė, išprususi, išsilavinusi publika man tikrai malonesnė negu ta, kuriai teatras apsiriboja tik humoru ar „klyno bajerių“ tema.

– Jau trečius metus vaidinate TV seriale „Naisių vasara“. Ar tokia ilga veikla neprivertė susimąstyti, jog darbas prieš kamerą gal net mielesnis nei teatro scenoje?

– Iš tikrųjų tai dvi skirtingos darbo specifikos, bet abi jas aš labai mėgstu. Ir ten, ir čia yra atsakingas darbas, kuriam reikia ruoštis ir kuris nėra vien pramoga ar kančia.

– Kokią reikšmę jūsų kūrybinėje biografijoje užima Pijus?

– Negaliu sakyti, kad šį darbą vertinčiau ypatingai, o kitus – mažiau, nors jį kuriu jau trečius metus. Jis išskirtinis nebent tuo, kad dėl TV specifikos tapau pažįstamas platesnei publikai.

– Kuo Pijus jums įdomus?

– Juntu, kad šis vaidmuo yra banguotas. Dėl to, kad keitėsi kūrėjai. Serialo pradžioje Pijus buvo vienoks, vėliau, pasikeitus scenarijaus kūrėjams ir režisieriui, kokie du trečdaliai Pijaus pasikeitė. Jis – absoliutus herojus, tikras „gerietis“, niekada neklystantis, o jei ir klysta, tai tik dėl kitų kaltės. Man tai savotiškai įdomu, nors ne visiškai atitinka dramaturgijos kanonus.

– Ar darbas seriale jums padeda tobulėti kaip teatro aktoriui?

– Padeda tik tiek, kiek tai susiję su analize, mąstymo, atminties lavinimu. Tačiau pati darbo specifika kai kuriais atvejais yra netgi žalinga. Filmuojantis seriale prie tavo marškinių atlapo būna prisegtas mikrofonas. Iš tavęs nuolat reikalauja nerėkti taip, kaip teatre, kalbėti pusbalsiu. Priprantu prie to, o po vasaros filmavimų atėjus į teatrą staiga režisierius pradeda priekaištauti, kodėl taip tyliai kalbu, kad net trečioje eilėje nesigirdi... Teatre ir kine yra skirtingas garso, emocijos, judesio dozavimas, kurį, matyt, tik per tam tikrą laiką gali tinkamai suvokti.

– Kokius serialus jums pačiam patinka žiūrėti?

– Mačiau beveik visas „Daktaro Hauso“ serijas. Jei atvirai, lietuviškų serialų aš nežiūrėčiau. Man nepatinka jų dramaturgija, kompozicija. Jie man – per lėti. Priklausau tai kartai, kuriai ekrane per 40 minučių turi visko įvykti labai daug, o čia per tą laiką aktoriai vos spėja pereiti iš kambario į kambarį... Kai mintimis tai padarau greičiau už aktorių, man ima darytis nuobodu.

– Negi nematėte nė vienos „Naisių vasaros“ ar „Moterys meluoja geriau“, kur vaidina jūsų žmona Inga Norkutė, serijos?

– Aišku, kad mačiau. Jeigu būnu namuose, kai tuo metu rodo serialą, ir atsiranda norinčiųjų jį pažiūrėti, nenusisuku nuo ekrano.

– O pažiūrėję su Inga padiskutuojate, kas ir kaip buvo?

– Žinoma, apšnekame, diskutuojame, analizuojame.

– Už ką jus dažniausiai pagiria?

– Net nežinau... Dažniausiai arba patinka personažas ar vaidmuo, arba nepatinka. Kartais pamini išskirtinį balsą. Nebūna taip, kad už kažką vieną sulaukčiau pagyrų.

– Kuo jus labiausiai žavi jūsų žmonos vaidyba?

– Aišku, Inga man – pirmiausia žmona ir gyvenimo draugė. Ji žino, kad į ją visuomet žiūriu ne kaip į aktorę, o kaip į moterį, kurią myliu. Pastebėjau, kad žmonės, pamilę Ingos personažus, dažniausiai bando įsivaizduoti, kad ir gyvenime ji tokia yra. Visiškai ne! Ji visiškai kitokia, namuose vaikšto be grimo, atsikelia ryte, pagamina pusryčius, atlieka daugybę kitokių funkcijų: ji man – žmona, bičiulė, partnerė, sielos kompanionė... Prakalbę apie vaidybą, surandame vienas kitam įvairių priekaištų. Tai normalu. Todėl ir esame susitarę nevilkti į namus teatro, kad neprasidėtų liūdni dalykai.

– Ar jumyse kas nors pasikeitė, kai oficialiai sukūrėte šeimą?

– Tikrai pasikeitė, tik sunku tiksliai įvardyti kas. Dabar jaučiuosi tarsi sutvirtėjęs, ramesnis, užėmęs tvirtesnę poziciją šeimoje ir visuomenėje. Tik mūsų santykiai nepasikeitė – kaip mylėjau ir gerbiau ją, taip ir toliau esu su ja.

– Kur yra ta vieta, kur galite atsiriboti nuo minčių ir kalbų apie teatrą ir vaidybą?

– Man yra dvi tokios vietos. Pirmiausia, kompiuteris, kai prisėdęs prie jo įninku į žaidimus. Paskui – sodai, daržai, gamta, medžioklė, nors šiems dalykams ir ne tiek daug laiko lieka. Iš savo močiutės esu paveldėjęs sodybą netoli Vilniaus, ten juntu didžiulę palaimą kasinėdamas žemę, genėdamas medžių šakas. Man tai – puikus poilsis. Kai Ingai tenka važiuoti į filmavimus Vilniuje, ryte nuvežu ją, o pats lekiu į sodybą, paskui vakare kartu grįžtame į Šiaulius.

– Jūs gimėte Vilniuje, o dirbate Šiauliuose. Kur jaučiatės labiau savas?

– Aš kaip tas anglas ligonis – nežinau, kur mano tėvynė. Jau išvykau iš Vilniaus, ir didieji mano saitai nutrūko, o Šiauliuose nedrįstu įleisti šaknų, nes vis gyvenau mintimi, kad čia esu laikinai. Taip išėjo, kad Šiauliuose „neįsisamanijau“, o iš Vilniaus lyg ir pabėgau. Tačiau didelės reikšmės geografijai aš neteikiu – esu lietuvis, o Lietuva juk yra didelis kaimas.

– Nemanote, kad jeigu gyventumėte Vilniuje, galimybių pasireikšti turėtumėte daugiau?

– Tai savotiškas būrimas iš kavos tirščių. Kas ten žino, kaip būtų. Aš ir dabar negaliu skųstis, kad man blogai. Turiu daug darbo: esu ganėtinai užimtas teatre, nuolat kuriu vaidmenis, dar garsinu daug reklamų. Man sekasi gerai. Vilniuje profesine prasme gal net būtų žalingiau, nes ten didesnė konkurencija, būtų didesnių prastovų, kas aktoriui nenaudinga. Kaip mano kolegos sako, jau geriau Šiauliuose primarijumi būti, nei Vilniuje žvakes po sceną nešioti.

– Kas turėjo didžiausią įtaką, kad šiandien esate aktorius, o ne inžinierius?

– Ko gero, žvaigždės, atsitiktinumas, likimas... Mano atsiradimas šioje srityje – gana netikėtas. Aš planavau tapti inžinieriumi. Mano šeimoje buvo mąstoma racionaliai ir standartiškai: žmogus turi pasirinkti normalią profesiją, kad galėtų būti garantuotas dėl ateities. Tačiau per atsitiktinumą atsidūriau Tito Varno dramos būrelio studijoje, kur susipažinau su teatru. Kitas atsitiktinumas – kai reikėjo pateikti prašymus į aukštąją mokyklą. Paskutinę minutę pasidaviau avantiūrai – dokumentus nunešiau į Muzikos ir teatro akademiją bei per naktį pasirengiau stojamiesiems egzaminams. Taigi buvo daug spontaniškumo, nemąstymo, aklo bėgimo...

– Tačiau, atrodo, tas aklas bėgimas jus nuvedė geru keliu...

– Ko gero. Galbūt kitą kartą reikia mažiau mąstyti ir atsiduoti spontaniškiems poelgiams...

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniuje su mylimuoju susituokė žinomas modelis Justina Kazlauskytė: sužadėtuvės truko dvejus metus (182)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė šiuo metu išgyvena tikrą meilės pasaką....

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu: scenos grandai jaučia kartėlį (414)

Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (92)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Rolandas Mackevičius papasakojo apie netipišką gimtadienį ir tai, kaip šeimos santykius pakeitė dukra Meilė (17)

„Radistas“ Rolandas Mackevičius penktadienį švenčia 35-ąjį gimtadienį. Vos prabudusį...

Evelina Anusauskaitė pranešė netekusi šuns: širdį išliejo atsisveikinimo laiške (156)

JAV gyvenanti ir tarptautinės karjeros siekianti atlikėja Evelina Anusauskaitė -Young šiuo metu...

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente situacija bandė pasinaudoti verslininkai; nuolat atnaujinama (1570)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Dargio ir Maurico diskusija apie krizę: atlyginimų augimas irgi gali tapti krize (23)

Jau kurį laiką yra diskutuojama apie artėjančią krizę, bet tikslių prognozių pateikti niekas...

Išskirtinis Godos Alijevos interviu jos naujuose namuose: atėjo laikas išgirsti tikrąją skyrybų istoriją (35)

Dainininkė Goda Alijeva pasiryžo itin atviram interviu apie skyrybas su krepšininku Rolandu...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (139)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Viena sėkmingiausių Lietuvos manekenių Dovilė Viršilaitė: žmogaus vidus daro milžinišką įtaką išvaizdai (4)

Apie šiandieninį mados ir modelių pasaulį kalbamės su vienu žinomiausių Lietuvos modelių...

Atlaikę aplinkinių spaudimą, į kelionę leidosi su 10 mėnesių dukryte: patarė, kaip susiplanuoti, kad nesklandumų būtų kuo mažiau (7)

Artėjant vasarai šeimos net ir neseniai susilaukusios vaikų, dairosi, kur gi išlėkti atostogų....

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (116)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (510)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Praeityje rašytos Meghan Markle žinutės atskleidžia tiesą apie jos ir Harry pažintį: tai nebuvo nekaltas atsitiktinumas (18)

Senas Meghan Markle bičiulis ir viešųjų ryšių konsultantas Nickas Ede'as sako, jog...

Į laisvę veržiasi šeši nuteistieji iki gyvos galvos (23)

Pasinaudoti įstatymo pataisa ir anksčiau išeiti į laisvę bando šeši iki gyvos galvos nuteisti...