Vilnietė Aušra Ž. su draugu patyrė, kad atostogos Margaritos saloje gali virsti tikru košmaru. Apiplėštiems lietuviams mūsų šalies konsulas niekuo negalėjo padėti ir pasiūlė vykti į Žilvinui Žvaguliui bei Arūnui Valinskui priklausantį barą „Labas“.
Arūnas Valinskas
© DELFI
„Tikėjomės smagiai paatostogauti Margaritoje, pamatyti egzotišką šalį, tačiau jau po kelių dienų gavome per didelę dozę saulės – smarkiai nudegėme. Tai buvo tik nelaimių pradžia“, – pasakojo 22 metų Aušra, į kelionę išvykusi su trejais metais vyresniu draugu Liudu. Netrukus jų laukė baisi akistata su ginkluotais užpuolikais.

Užpuolė plėšikai

„Važiavome pamatyti šalies – tiek Margaritos salos, tiek pačios Venesuelos. Todėl suradę vienos olandų agentūros siūlomą trijų dienų ekskursiją į Venesuelą – į patį žemyną, džiungles, kalnus, pas vietos gyventojus – net neabejojome, ar vykti“, – pasakojo Aušra. Pora su nedidele grupe – dar dviem lietuvėmis merginomis Violeta ir Virginija bei austru vaikinu – lydimi olando gido išvyko į ekskursiją.

„Prie krioklio, esančio nacionaliniame parke ir kuris yra turistų lankomiausia vieta, susėdome pasigrožėti ir pailsėti. Staiga prie mūsų pribėgo trys vietos banditai. Jie įrėmė mums į galvas ginklus.“

Pasak merginos, kompanija iš pradžių nesuprato, kas vyksta: manė, jog taip su žaisliniais pistoletais juokauja vietos jaunimas. Tačiau austrui pasimuisčius plėšikai nesibodėjo ir per galvą jam gerokai užvožti. „Tada supratome, kad tai rimta“, – pasakojo lietuvė. Vagys iš turistų ir gido atėmė viską – pinigus, fotoaparatus, mobiliuosius telefonus, papuošalus, pasus su vizomis. Austras liko net be batų.

Biurokratiniai „džiaugsmai“

„Paskui ir prasidėjo visi mūsų džiaugsmai su biurokratijomis, o iki išvykimo į Lietuvą turėjome tik tris dienas, – pasakojo Aušra. – Operatyviai veikė olandų agentūra, kuri mus vežė į ekskursiją. Jie iš karto rado mūsų garbės konsulo Venesueloje kontaktinius duomenis.“

Konsulas Borisas Petrasevičius jau buvo informuotas apie lietuvius ištikusią bėdą. Diplomatas tikino, kad visi paklausimai į Lietuvą dėl laikinų dokumentų išsiųsti ir viskas bus sutvarkyta. Paskui lyg tarp kitko pridūrė, kad teks palaukti du ar tris mėnesius. „Laukti tiek laiko be pasų, be pinigų, be nieko? Kur mums dėtis?“ – Aušra buvo apstulbusi.

Pagalbos – į lietuvių barą

Tuo metu konsulas negailėjo patarimų – ieškoti draugų Vilniuje, Užsienio ar Vidaus reikalų ministerijose arba Migracijos tarnyboje.

Galiausiai jis pasiūlė nukentėjusiems lietuviams dar vieną išeitį – anot jo, pora galėtų nuvykti į labai garsų lietuvių barą Margaritos saloje ir ten ieškoti pagalbos. Pasirodo, vyras turėjo mintyje A.Valinskui ir Ž.Žvaguliui priklausantį barą „Labas“.

„Toks dar vienas žymus lietuvis Margaritoje turi du namus, gal pas jį galite gyventi“, – patarimus žarstė B.Petrasevičius.

Galiausiai, pasak lietuvės, konsulas pasakė nebegalintis kalbėti, nes vairuojantis, liepė jam paskambinti rytoj ir padėjo ragelį.

Pasirūpino Olandijos ambasada

Lietuviai nenuleido rankų. Nutarę, kad Lietuvoje turi būti institucija, kuri tokiais atvejais gali padėti, patys ėmėsi iniciatyvos. Padedami olandų turistai susirado reikiamus telefonų numerius Migracijos tarnyboje. Tarnybos specialistė apvogtiems turistams patarė susisiekti su bet kurios Europos Sąjungos valstybės ambasada, nes tarp ES šalių yra susitarimas tokiais atvejais padėti viena kitai.

Kadangi pažįstamas gidas pažinojo olandų konsulą, lietuviai nutarė veikti per Olandijos ambasadą. „Padedami olandų savo laikinus grįžimo popierius gavome per pusantros paros. Užteko su jais susiskambinti ir pasakyti visus savo duomenis, reikiamus dokumentams paruošti. Jie sumokėjo net už dokumentų tvarkymą, mokesčius už išvažiavimą iš salos“, – stebėjosi Aušra.

Valinskas pasakytų „labas“

L.T. kalbintas šoumenas A.Valinskas, vienas iš baro „Labas“ Margaritoje savininkų, išgirdęs situaciją, buvo kategoriškas.

„Mes tokiems atėjusiems lietuviams pasakytume „labas“, neleistume mirti badu, minimaliai pagelbėtų vaikinai, kalbantys ispaniškai. O mūsų garbės konsului tai garbės nedaro. Atidarysime ambasadą“, – juokavo A.Valinskas.

Konsulas neturi įgaliojimų

Susisiekę su Lietuvos garbės konsulu Venesueloje B.Petrasevičiumi sužinojome, kad pagal Lietuvos įstatymus, pasak diplomato, jis neturi įgaliojimų išduoti dokumentus, kurių tuo metu reikėjo apiplėštiems lietuviams. „Viską reikėjo daryti per Lietuvą, – L.T. sakė B.Petrasevičius. – Kadangi jie skrido iš Amsterdamo, olandai ir sutvarkė tuos dokumentus. Aš kaip konsulas neturiu galimybės išduoti tokio greito išvažiavimo popierių.“

„Mes gavome elektroninį laišką iš mūsų garbės konsulo Venesueloje su prašymu identifikuoti asmenybes. Šis konsulas negali suteikti konsulinių paslaugų, jis neturi tam įgaliojimų. Jis gali tik priimti ir perduoti kam nors dokumentus. Konsulas parašė, kad su Olandijos ambasada dėl dokumentų jau sutarta. Patiems kreiptis į ES ambasadas iš tiesų daug greičiau“, – L.T. sakė Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento patarėja Daiva Rimašauskaitė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Asmenuke pasidalijusi Iglė sulaukė kritikos dėl putlių lūpų (22)

„X Faktoriaus“ nugalėtoja Iglė Bernotaitytė socialiniame tinkle dažnai pasidalija...

Kaltinimų sulaukusi Karolina Meschino jaučiasi įskaudinta: konkurencija ėda visus iš vidaus (33)

Socialinių tinklų žvaigždė ir rubrikos laidoje „ Gero vakaro šou “ vedėja Karolina...

DELFI premjera. Eleonora Sebrova pristato pirmą solinį vaizdo klipą: reikėjo daug drąsos tam, ką dabar darau interviu (72)

Vieną malonų prancūzišką rytą su Eleonora užsisakėme kavos žavioje „Armani“ kavinėje...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (100)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Edmundui Seiliui dėl paauglystės šunybių yra tekę stovėti prieš KGB pareigūnus (14)

„Galbūt aš toks durnas esu, patriotas gal”, – jau šįvakar LNK laidoje „ Kitu kampu ”...

Top naujienos

Vasario 16-ąją bus leista valgyti mėsą (13)

Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis – šįmet sutampa su pirmuoju gavėnios...

Lietuvio įspūdžiai iš audringiausio Hamburgo rajono: radau viską, nuo ko valdžia saugo mūsų šalies žmones (119)

Įsijautęs į nuo alkoholio, prostitucijos, rūkalų ir marihuanos išvalytos Lietuvos įvaizdį...

Užkalnis. Lietuviai yra laimės kūdikiai (111)

Kai geriausiai gaunasi skųstis ir visaip verkti (ypač šaltais žiemos mėnesiais), sveika...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (26)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...

Jauna moteris dėl tampono neteko ir antros kojos (11)

Amerikietei manekenei, kuri dėl higieninio tampono sukelto toksinio šoko sindromo neteko dešinės...

Markauskas pripažįsta: nei trąšų, nei valdomų žemių kontrolės Lietuvoje nėra (8)

„Nebuvo bandoma tą informaciją gauti, nes pirkėjas turėjo užpildyti deklaraciją. Aišku,...

Būkite atidūs – kai kurių bankų paslaugų įkainiai didės ir 50 proc. (199)

Daugelis komercinių bankų klientų jau gavo laiškus apie būsimus paslaugų kainų pokyčius. Jeigu...

„Žalgirio“ sirgaliai ruošiasi krepšinio šventei Kaune – turi vieną klausimą policijai (15)

Į Kauną vėl ateis nuostabi krepšinio šventė – „Žalgiris“ kausis su Valencija. Ko gero,...

Nepriklausomybės pamokos. Diena, kai dužo Seimo langai (129)

Prieš devynerius metus, 2009-ųjų sausio 16 dieną, prie Seimo įvykęs profsąjungų surengtas...

Futuristinis namas lietuvių akimis: išrinkite gražiausią! (8)

Kiekvienas mūsų, kartais patys to nesuprasdami, intuityviai kuriame savo ateities namus, po truputį...