Muzikiniai apdovanojimai baigėsi skandalu ir policijos tyrimu

Policijos tyrimas ir virš pusšimčio administracinių nusižengimų bylų dėl galimų karantino reikalavimų pažeidimo. Taip baigėsi praėjusių metų kovo pabaigoje Kauno „Žalgirio“ arenoje vykę kasmetiniai muzikos apdovanojimai M.A.M.A.

Nors organizatoriai tikino padarę viską, kad renginys vyktų saugiai, pasirūpino, jog pašaliniai asmenys nebūtų įleisti, o visi patenkantys vidun – testuotųsi dėl Covid-19, dalį visuomenės papiktino televizijos ekranuose bei internete išvystas vaizdas. Atlikėjai pozavo be apsauginių veido kaukių, būriavosi.

Kilus visuomenės pasipiktinimui tokiu atlikėjų elgesiu, pasigirdus viešiems svarstymams apie dvigubus standartus, jog toks elgesys prilygsta „puotai maro metu“, tyrimą pradėjo Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

„Delfi“ žiniomis, dalis atlikėjų sutiko su policijos nurodymu sumokėti 250 eurų dydžio baudas, kiti tam prieštaravo ir pasinaudojo teise policijos sprendimus ginčyti teisme.

Šį kelią pasirinko ir grupės „69 danguje“ narė G. Alijeva, gruodžio 16 dieną pagaliau sulaukusi išteisinamojo Kauno apygardos teismo sprendimo.

G. Alijevą teisėsaugininkai kaltino ne tik nedėvėjus apsauginės veido kaukės, bet ir nesilaikius saugaus atstumo. Skundą Kauno apylinkės teismui pateikusi moteris pasiekė, kad antrasis kaltinimas būtų panaikintas, tačiau paliktas galioti policijos nutarimas, kuriuo skirta 500 eurų bauda.

Teismo verdiktas – G. Alijeva tyčia nesiekė pažeisti Vyriausybės nutarimo

Galutinį tašką šioje istorijoje padėjo G. Alijevos apeliacinį skundą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas.

„Iš bylose esančių duomenų matyti, kad G. Alijeva nusižengimo padarymo metu turėjo neigiamą COVID-19 testą, kuris jai buvo atliktas 2021 m. kovo 27 d. 16.47 val., prieš pat patenkant į audiovizualinių kūrinių filmavimosi vietą.

Be to, pagal rekomendacijas, jai, kaip scenos dalyvei tam tikrą laiko dalį buvo leidžiama nedėvėti veidą dengiančios kaukės, tiek dėl atlikto makiažo, tiek dėl tiesioginio darbo funkcijų atlikimo, kurios jai inkriminuoto administracinio nusižengimo padarymo metu dar nebuvo pasibaigę, o po tam tikro laiko tęsėsi, kadangi G. Alijeva dar dalyvavo apdovanojimų teikime.

Todėl aukštesnysis teismas, įvertinęs šias aplinkybes daro išvadą, jog G. Alijeva turėdama neigiamą COVID-19 testo atsakymą bei vykdydama organizatoriaus rekomendacijas ir išlygas dėl grimo išsaugojimo, eidama koridoriumi nedėvėjo veidą dengiančios apsauginės kaukės ne dėl to, jog siektų tyčia pažeisti Vyriausybės nutarimą, o tai darė dėl darbinių funkcijų atlikimo. Atsižvelgiant į tai konstatuotina, kad G. Alijevos veiksmuose nebuvo vieno būtinojo administracinio nusižengimo požymio – subjektyviosios pusės“, – galutiniu ir neskundžiamu nutarimu pasisakė G. Alijevą išteisinęs Kauno apygardos teismas.

Visi, kurie kreipėsi į teismą – išteisinti

„Delfi“ žiniomis, G. Alijeva – toli gražu ne vienintelė policijos dėmesio sulaukusi ir teisme pergalę šventusi M.A.M.A. apdovanojimų dalyvė.

Teigiama, kad buvo išteisinti visi atlikėjai, kurie nesutikdami su inkriminuotu nusižengimu nesutiko mokėti baudos ir rinkosi kitą kelią – gintis teisme. Šaltinių teigimu, apeliacinėje instancijoje liko tik tik kelios su M.A.M.A. apdovanojimais susijusios bylos, viena jų neseniai baigėsi renginį organizavusios viešosios įstaigos pergale.

Teisinę pagalbą į policijos akiratį patekusiems atlikėjams siūlė ir patys renginio organizatoriai.

„Visi M.A.M.A. ir „Raudonojo kilimo“ audiovizualinių kūrinių kūrime dalyvavę asmenys tikrai neliks be mūsų pagalbos. Susidariusią situaciją padėsime išspręsti kartu su mūsų advokatu bei palaikysime tol, kol reikės patiems dalyviams. Šią ceremoniją, prisitaikydami prie karantino sąlygų ir iššūkių surengėme tam, kad šalies atlikėjai būtų palaikomi itin sudėtingu laikotarpiu, o per praėjusius metus nuveikti darbai būtų įvertinti ir pristatyti plačiai visuomenei“, – kilus skandalui pranešime spaudai minėjo organizatoriai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės