aA
Žinoma žurnalistė Aistė Stonytė savo asmeninį gyvenimą ir draugystę su bendrovės „Geonafta“ vadovu Andriumi Bartkevičiumi saugoja už keturių užraktų ir tikina, kad apie jį galės kalbėti tik pakitus jos statusui – ištekėjus. „Posh.lt“ žiniomis, Aistė žiedus su gyvenimo draugu sumainys jau šią vasarą. Kaip ji pati sako, kai tai įvyks, tada galės kalbėti ir apie kitą jos gyvenimo pusę, o kol kas mielai dalinasi savo profesine patirtimi.
Aistė Stonytė
© Posh.lt (A.Solomino nuotr.)
„Mano draugas nemėgsta paskalų, gyvenimo aprašymų. Netgi šeštadieninę spaudą skaitome iš skirtingų rakursų: aš pradedu nuo „TV antenos“, jis  visai nuo kitų rašinių", - paaiškino pašnekovė.

Dirba už kadro

Žinoma televizijos, o kurį laiką jau ir spaudos, žurnalistė šiuo metu dirba už kadro. Keturi mėnesiai kaip televiziją palikusi Aistė atvyrauja, kad TV eteris niekuomet nebuvo jos siekiamybė.

„Keturis metus praleidau spaudoje ir tuo labai džiaugiausi. Jaučiausi esanti savo „lėkštėje“. Žurnalistika yra įdomi, kur bedirbtum“, - tikino garsaus režisieriaus Audriaus Stonio sesuo.

Keturių skirtingų televizijos projektų („Pusryčių klubas”, „Arbatos klubas”, „Grietinėlė” ir „Domus Galerija. Stilius”) vedėja atvyrauja, kad nėra nieko labiau laikino už darbą televizijoje: „Vieną sezoną dirbi, o kitą sezoną nežinai, ar dirbsi“.

Septynerius metus televizijai atidavusi žurnalistė sako, kad tai, kas nekito visose jos laidose – dalyviai – garsūs žmonės ir jų gyvenimo istorijos.

Šiandien, anot pačios Aistės, visa tai persikėlę į kitą formatą, moterišką žurnalą „MM“. Pasak Aistės, jis – tai ta vieta, kurioje ji gali save realizuoti. „Jei pavyks, į televiziją grįšiu tik su įdomiu projektu. Nepaisant to, kad paskutinis kontraktas baigėsi sausio mėnesį, mintys apie kitus projektus nesibaigė. Bet televizininkai turi prietarų nekalbėti apie ateities projektus“, - slapukavo A. Stonytė.

Žurnalistikos fanatikė

Aistė Stonytė
© Posh.lt (A.Solomino nuotr.)

Anksčiau spaudoje interjero ir dizaino temomis rašiusiai žurnalistei darbas moterų žurnale yra labai artimas ir mielas. Anot pačios Aistės, jis daug kuo panašus į tai, ką ji darydavo televizijoje. „Bet žurnale turiu galimybę dar ir dirbti su foto sesijomis. Nors tai daugiau pomėgis nei darbas“, - prisipažino pašnekovė.

Paprašyta prisiminti darbo pradžią spaudoje, A.Stonytė pasakojo ilgą laiką neišsimiegodavusi, skubėdavusi, o kartais rašydavusi ir naktimis, todėl laisvalaikį kurį laiką skirdavusi tik miegui.

Dėl meilės pasirinktai profesijai A.Stonynė vadina save žurnalistikos fanatike. „Iš kiekvieno susitikimo, iš kiekvieno interviu gaunu labai daug. Pasitaiko pašnekovų, kuriais, nejučia susižaviu. Negaliu sakyti, kad įsimyliu... Tik šifruodama tekstą suvokiu kalbinto žmogaus esmę. O jeigu sugebu ją atskleisti, labai džiaugiuosi. Kiekvienas interviu mane praturtina“, - neslėpė A. Stonytė.

Didžiausiu atradimu pašnekovė vadina kalbintų žmonių pasitikėjimą ja. „Keletą kartų po labai atvirų interviu, tekstų net redaktorei nerodžiau. Nešiau pašnekovui galvodama, kad viską perbrauks. Bet neperbraukė. Man tai - didžiausias įvertinimas“, - šypsojosi žurnalistė.

Asmeniškumo riba

Aistė Stonytė
© Posh.lt (A.Solomino nuotr.)

„Jei atvirai, net nežinau, kas labiau padeda: asmeninės ar profesinės savybės... Ir pati „savo kailiu“ esu patyrusi, kaip interviu metu man pačiai, nešnekančiai apie asmeninį gyvenimą, staiga pradeda lietis kažkokios asmeninės istorijos, tada pagalvojau: Dieve, ką aš čia darau“, - pasakojo A.Stonytė.

Iš asmeninės patirties žurnalistė tvirtino žinanti, kad „užhipnotizuoti“ profesionalą labai sunku, o kartais ir visai neįmanoma. „Jis visuomet žinos, ką pasakyti. Visai kas kita su tuo, kuris jaudinasi ne tik prie kamerų šviesų, bet ir įjungus diktofoną. Toks žmogus yra labiau pažeidžiamas, jam neramu į ką tai išvirs”, - atviravo retai kada apie asmeninę erdvę prabylanti interviu specialistė.

Platus pažinčių ratas

Priešingai nei daugumos TV eteryje dirbusių žmonių Aistės nekankina dėmesio perteklius: „Niekada neturėjau tokios fobijos, kad žmonės į mane žvalgosi ar šnabždasi. Nežinau, ar gatvėje mane kas atpažįsta“.

Moteris pasakojo, kad Vilniuje ji pažįsta pakankamai daug žmonių ne todėl, kad ji žinoma. „Mano darbo sritys buvo labai skirtingos, teko bendrauti su daug įvairių žmonių, todėl ir pažinčių daug užsimezgė“, - aiškino ji.

Šiandien jos gyvenime laisvo laiko daugiau, todėl laisvesnėmis minutėmis ji džiaugiuosi iš kitų šalių parvežtomis ir prie lovos sudėtomis knygomis. „Esu Ž.Pečiulio ir grožinės literatūros gerbėja“, - atvirauja A.Stonytė.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Politikas Arvydas Anušauskas apie netrukus gimdysiančią perpus jaunesnę žmoną: vos sužinojus apie nėštumą daug kas pasikeitė (138)

Politikas Arvydas Anušauskas su žmona Lina jaučiasi pakylėti ir ramiai laukia vasarį planuojamo...

Iškilmingame labdaros „Gala“ pobūvyje raudonu kilimu žengė išsipuošusi verslo pasaulio grietinėlė ir garsūs visuomenės veikėjai (64)

Šeštadienio vakarą verslo asociacija „American Chamber of Commerce in Lithuania” kvietė į...

Romo Bubnelio gyvenimas įdomesnis už filmą: nuo milijonieriaus iki kapinių prižiūrėtojo (20)

Romas Bubnelis yra atsipalaidavęs, gyvenimu pasimėgaujantis senjoras. Bet anksčiau jis buvo...

Skandalingoji Rolando Alijevo byla: kaltinamasis išteisintas, tačiau pagrindinė mįslė – neįminta (18)

Buvusio profesionalaus krepšininko Rolando Alijevo bylos eiga, kurioje jis kaltintas neteisėtai...

Atsisveikinti su netikėtai mirusiu Cololo atvykę artimieji ir bičiuliai vos tramdė ašaras: liko daug neįgyvendintų planų (428)

Šeštadienį po pietų Druskininkų laidojimo namuose „Nutrūkusi styga“ būriuojasi netikėtai...

Top naujienos

Po penkias valandas trukusių derybų Putino rezidenciją Lukašenka paliko neturėdamas ką pasakyti žurnalistams (2)

Nors spaudos konferencijai buvo pasirengta, po susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu...

Kariūnės kelią pasirinkusi lietuvė: per amžių amžius moterys yra laikomos silpnąja lytimi ir ačiū Dievui, kad taip yra (247)

Kovinės inžinerijos technikė Lingailė Juknevičiūtė savo tarnybos kelią pradėjo sukarintose...

„Der Spiegel“: jie ryžtingi, žiaurūs ir turi Kremliaus leidimą žudyti (263)

Prieš ketverius metus buvo apnuodytas ir tik per plauką išgyveno bulgaras prekeivis ginklais. „...

Seimas įteisino lauko darželius (3)

Seimas įteisino lauko darželius – šią savaitę priimtos pataisos, kurios leidžia higienos pasą...

Apsišarvuokite kantrybe: laukia niūrūs ir lietingi orai (11)

Sekmadienį vos spėjus pasitraukti vienam ciklonui, iš vakarų Baltijos regioną, o kartu ir...

Valančiūnas atakavo be klaidų, tačiau Gobertui neprilygo (3)

Jonas Valančiūnas „iš žaidimo“ pataikė visus savo metimus, tačiau NBA rungtynėse...

Politikas Arvydas Anušauskas apie netrukus gimdysiančią perpus jaunesnę žmoną: vos sužinojus apie nėštumą daug kas pasikeitė (138)

Politikas Arvydas Anušauskas su žmona Lina jaučiasi pakylėti ir ramiai laukia vasarį planuojamo...

Politologai apie Sinkevičiaus pamainą: valdantieji bijo dar labiau drumsti vandenį koalicijoje (12)

Politologai įvertino valdančiųjų užmojį kandidatą į ekonomikos ir inovacijų ministro...

Po krepšiais dominavęs Sabonis vedė „Pacers“ į dramatišką pergalę (5)

Įspūdingu dėjimu pasižymėjęs Domantas Sabonis surinko galingą dvigubą dublį, o jo vedama...