„Turbūt nelabai tiksiu jūsų temai, nes nesijaučiu ištirpusi šeimoje. Atvirkščiai, nuolat išgyvenu, kad per mažai atsiduodu šeimai. Gal dėl to, kad dirbu“, – ankstyvą rytą atskubėjusi į Užupio kavinę puolė teisintis laidos „Šeštadienio rytas“ vedėja Asta STAŠAITYTĖ-MASALSKIENĖ. Kava su pienu šiek tiek ištirpdė jos ryžtą, o nebe pirmos nemigo nakties išvargintas žvilgsnis kiek sušvelnėjo. Galiausiai beliko konstatuoti, kad vis dėlto šeima tave pasiglemžia ir gyvenimą apverčia aukštyn kojom. Bet ar tai blogai?
Asta Stašaitytė-Masalskienė ir Giedrius Masalskis
© BTV
Esate minėjusi, kad draugaudama su Giedriumi jame buvote tarsi ištirpusi...

Tai iš aklos ir didelės meilės, aistros. Taip turbūt atsitinka kiekvienai, kuri labai stipriai įsimyli ir atsiduoda. Atsidavimas – ne šlepečių nešiojimas. Tiesiog taip susižavi žmogumi, kad išnyksti jame, susitapatini, nebenori ir net nebemoki būti savimi.

Įsivaizduoji, kad taip bus visada, kad aš esu jis, o jis – aš. Bet taip nėra, reikia atsiriboti. Neatšalti, bet grįžti į save, atsitokėti, nes juk kartais taip nutinka gyvenime, kad netenki to mylimo žmogaus. Turi likti savimi. Vaikų gimimas buvo laikas, kai stipriai sužibėjau. Tai buvo mano raiškos metas, ir Giedrius tai labai vertino, nuolat gyrė.

Gyvenimas pasikeičia po vedybų ar atsiradus vaikams?

Po vestuvių jis nė kiek nepasikeitė, nes mūsų su Giedriumi vedybos buvo šventė, mes jų norėjome. Gyvenimas apsivertė susilaukus vaikų.

Ne viena mama pasakys, kad tik gimus vaikui prasideda ir šeima. Juk jei viskas gerai, – porai jokio skirtumo, jie susituokę ar tiesiog gyvena kartu. Svarbu, kad yra ryšys, kad dvasios draugauja. Bet gimus vaikui savo mylimą vyrą, širdies draugą atrandi iš naujo arba... prarandi. Žinau pavyzdžių, kai nuostabiausias širdies draugas pasirodo ne itin tinkamas būti tėvu.

O jei būtų pasirodę, kad Giedrius – ne šeimos žmogus?

Ką čia slėpti, būčiau labai nusivylusi, nes sprendimas turėti vaiką yra bendras. Kai gimsta vaikas ir prasideda tiesiog sekinantis nemiegojimas, psichozės ir nervai, apima panika, kad netekai laiko, savęs, santykių, vyro.

Viską pasiima tas mažylis, ypač jei kyla kokių nors rūpesčių dėl sveikatos. Tada atsiranda visokių minčių: ne kad gerai ar blogai, jog susilaukei vaikelio, bet kad to nesitikėjai, neįsivaizdavai, jog nuo šiol gyvensi visiškai kitaip. Numaniau, kad Giedrius bus geras tėvas.

Gal dėl to ir tuokėmės, nes vis dažniau ėmėme kalbėti apie vaikus. Jei viskas pasirodytų kitaip, būtų labai didelis smūgis. Pavydžiu toms, kurios sugeba atskirti: „Maniškis nesukurtas būti tėvu, bet jį myliu kaip asmenybę“. Aš nesu tokia tobula, nes jei nusiviliu, tai nusiviliu tuo žmogumi apskritai. Tada būtų buvę daug pasidraskymų su širdimi. Nežinau, ar galėčiau lygiai taip pat karštai, aklai ir aistringai mylėti vyrą, kuris man nepadėtų keltis naktį, išeitų visai dienai į darbą ir niekuo nesirūpintų.

Kaip elgtis, kad neištirptum šeimoje, kad net rūpindamasi jais išliktum savimi?

Kai mažyliai sirgo, buvo sunku. Jau net žinių nebežiūrėdavau, nors visą laiką sakydavau, kad reikia sekti įvykius. Koks „sekti“?! Mane vesdavo iš proto net Giedriaus frazė, jog Užupyje šiandien graži šventė. Erzino viskas, nes tuo metu buvau tiek atsidavusi vaikui, šeimai, kad niekas daugiau neegzistavo.

Galvojau tik apie tai, ar vaistai paduoti, ar temperatūros nėra, ar nereikia važiuoti pas gydytoją. Tokių fragmentų būna, bet dažniausiai vis tiek stengiuosi skirti laiko savo... norėjau sakyti knygai, bet kad dabar tokios neturiu. Hobiui?.. Megzdavau naktimis, kai vaikai sirgo, tarsi norėdama tuo daikteliu suteikti jiems šilumos ir stiprybės, kad greičiau pasveiktų. Bet to jau irgi nebedarau. Savo draugėms?.. Irgi ne, nes susitinkame dabar tik kartą per kelis mėnesius, trumpai, paviršutiniškai...

Taigi visai tinku jūsų temai, nes kai tau atrodo, kad taip nėra, o paaiškėja priešingai, – diagnozė garantuota ir gydymas būtinas, nes pats žmogus nepripažįsta problemos! Nemeluosiu, kad imu pasiilgti kitokio gyvenimo, vėl bunda noras pramogauti, paūžti su draugais, iki paryčių žiūrėti filmus... Tačiau prabunda ir užminga, nes įžengus pro duris tave tuoj pat pasiima tos keturios mažos akytės. Net nežinai, prie kurių pirmiausia pulti. Aš tikrai nebe tokia, kokia buvau, bet, kita vertus, negimdykite vaikų, jei norite, kad niekas nesikeistų.

Šitas gyvenimas sunkesnis?

Be jokios abejonės. Jis teikia daug džiaugsmo, emocijų, bet moraliai ir fiziškai labai sunkus, nes kiekviena sloga ar kosulys prilygsta tam įvykiui Amerikoje, kai griuvo dangoraižiai. Kitas klausimas, ar noriu taip gyventi? Ar man tai patinka? Taip, nes norisi pažinti, įveikti, be to, žinau, kad tai laikina.

Vienu metu galvoje sukasi dvi vizijos: palieku vaikus miegoti, o pati išeinu į vakarėlį. Vau, pagalvoju, nejaugi ir vėl taip bus?! Antra vertus, „žiauriai“ gaila, kad vaikai užaugs, kad nebeteksiu malonumo klausytis, kaip pustrečių Emilis man aiškina, jog visas šitas pasaulis yra šou, arba kviečia tapti jo žmona...

Ištverti sunkumus padeda garsusis motinystės instinktas?

Turbūt. Negaliu pasakyti, iš kur ateina tos žinios, bet žinau, ką daryti, kai vaikui blogai. Dar tas instinktas labai padeda naktimis, iš kažkur atsiranda jėgų. Ir šiąnakt Danielius visą naktį verkė, matyt, dantys dygsta. Ir vis tiek gyveni, vis tiek džiaugiesi. Esi tik kiek jautresnė, tarsi ant ribos... Bet ir su tuo apsipranti.

Daugiau skaitykite naujausiame žurnalo „Žmonės“ numeryje

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jurga Šeduikytė: močiutė net Smetonai gamino (1)

Šventinis pokalbis ir muzikinė programa užpustytoje sniegu Laikykitės ten scenoje, prisėdus ant...

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (18)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (15)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Jurga Anusauskienė tiki, kad svarbiausia gyvenime yra mėgstamas darbas ir meilė (103)

Plačia šypsena visuomet pasitinkanti žinoma fotografė Jurga Anusauskienė įsitikinusi –...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (11)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (70)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (103)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (330)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (40)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (2)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (10)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (3)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (185)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (170)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...