aA
Šou verslo ryklių Ingos ir Arūno Valinskų sūnus Arūnas Valinskas jaunesnysis (28) rugsėjo 9-ąją pasipuošė nauju „tėčio“ statusu – Seimo nario Mykolo Majausko padėjėjas-sekretorius ir jo mylimoji, burnos higieniste dirbanti Viktorija Denisovaitė (25) susilaukė dukrelės Sofijos. Nors artimiausiu metu pora vestuvių neplanuoja, kaip tikina Arūnas, jų santykių tvirtumui jokių papildomų įrodymų nereikia. Nepaisant to, apie santuoką su širdies drauge jiedu pasvarsto, tačiau tik tada, kai jų dukrelė ūgtels ir į šventę galės atžingsniuoti pati savo kojytėmis.
Arūnas Valinskas jaunesnysis
© DELFI montažas

– Arūnai, ar jau apsipratote su mintimi, kad tapote tėčiu? O gal šioms pareigoms pasiruošti jau turėjote visus 9 nėštumo mėnesius?

– Viktorija neslėpė naujienos, o ir beveik viso vaikiuko laukimo metu rinkomės tėvystei ir vaikystei reikalingas smulkmenas, tad su idėja tikrai buvo laiko susidraugauti. Ir vis viena – kiek besiruoštum, tokie dalykai visada turi daugiau jėgos, nei galima numanyti.

– Ar jau susidūrėte su pirmaisiais iššūkiais auginant vaikelį? Kokie jie?

– Nieko nuostabaus ar nestandartinio – naujas miego režimas, dienotvarkės pritaikymas…

Laukiant Sofijos, tekdavo išgirsti įvairių pasakojimų iš giminių: štai, sakė, dabar sužinosit, kas yra tikras gyvenimas, pridedant dar porą istorijų apie sunkų vaikų auginimą sovietmečiu. Bet viskas dažniausiai baigdavosi padrąsinančia gaida – ir vis viena visi užaugom, ir jus užauginom.

Svarbiausia, kad visi esame sveiki. Kol turim tai, visa kita – daugiau ar mažiau malonios detalės.

Arūnas Valinskas su dukra
Arūnas Valinskas su dukra
© Asmeninio albumo nuotr.

– Kartu su mylimąja Viktorija netrukus persikelsite gyventi į nuosavą būstą sostinėje. Gal įkurtuvės jau visai arti?

– Kol kas dar svečiuojamės Klaipėdoje, pažindiname Sofiją su Viktorijos gimine, bet netrukus turėtume pajudėti Vilniaus link. Iki naujųjų namų pabaigtuvių skaičiuojame paskutines savaites.

– Tikiu, kad jums ne kartą teko išgirsti šį klausimą, bet... Ar kartu su savo vaikelio mama pasvarstote apie santuoką? O gal jūsų šeimoje šis žingsnis nėra esminis, būtinas?

– Pasvarstome, tačiau kol kas svarstymais ir apsiribojame. Ne dėl to, kad nemylime ar nesame užtikrinti, verčiau atvirkščiai: kartu jaučiamės taip, kad santykių įrodymui nė vienam iš mūsų netrūksta papildomų patvirtinimų ar fiestų. Neatmetame kažkokios šventės ateityje, tačiau tik tada, kai abu tikrai pajusime, kad jos norime mes. Ne kad jos reikia – bet kad norime. Kol kas turime sutarę tokią neformalią ribą: jei tuoksimės, tai tada, kai mūsų Sofija galės pati savo kojytėm ateiti būti mūsų liudininke.

Kartais tas absoliutus, aklas šeimos termino išaukštinimas man atrodo keistas. Nesvarbu kaip, svarbu, kad susituokę. Gal dėl to Lietuvoje ir subyra kas antra santuoka, o smurtas šeimoje neretai laikomas privačiu žmonių reikalu. Vis kartodami mantrą, kad šeima yra vertybė, užmirštame paklausti – visų pirma savęs pačių – kodėl ji tokia yra, ir kaip ji ja tampa.

Tikra šeima tampa vertybe tik ir tik savo turiniu, o ne forma: apeigomis, parašais, suknelių šleifų metrais ar sudarymu dėl aklo paklusimo socialinėms normoms. Šeima yra tikra tuo ryšiu, kuris joje kartu laiko žmones, o ne paprasčiausiu savo buvimo faktu. Jei ar kai su Viktorija tuoksimės, tai bus mūsų jau sukurtų ir puoselėjamų santykių papuošimas ir įtvirtinimas, o ne kažkoks neapibrėžtas avansas į neaiškią ateitį ar duoklė draugams ir artimiesiems.

– Ar galima paklausti, koks jūs esate santykiuose? Galbūt esate didelis romantikas, o gal kaip tik – tvirtai ant žemės stovintis realistas?

– Būna visko. Visuose santykiuose turi būti romantikos, bet ji gyvenime turi būti kaip cukrus – per saldi arbata tampa neskani. Svarbu visada sugebėti matyti vienas kitą ir be rožinių akinių, su visais trūkumais. Priešingu atveju, drugeliams pilve nustojus skraidyti, žmonėms tenka kone krūptelėti šalia lyg iš naujo pamačius savo mylimą žmogų, ir neretai pasukti skirtingais keliais.

Su Viktorija stengiamės paprastuose, smulkiuose dalykuose rasti išpildymą. Kaip sako viena Zen patarlė – pasaulis yra savo paties magija. Jei moki skaityti vienas kitą, ar viena, ar tūkstantis dovanojamų rožių pasako tą patį dalyką.

– Ar pastebėjote, kaip į senelių statusą reagavo jūsų tėvai – Arūnas ir Inga Valinskai? Jie ne kartą buvo užsiminę, kad „jau pats laikas“, matyt, tikrai labai laukė vaikaičių. Ar nejutote dėl to spaudimo?

– Niekada, nebent juokų formos klausimu. Spaudimo tokiuose dalykuose mūsų šeimoje niekada nebuvo ir nemanau, kad bus. Reikia ne spręsti už savo vaikus, o auginti juos taip, kad paskui galėtum drąsiai pasitikėti jų pačių sprendimais.

Sofija buvo labai mūsų visų laukiama, savo tėvams ir artimiesiems galiu tik padėkoti už nuolatinę paramą visu šiuo įdomiu laikotarpiu. O jau ką jie patys mano apie savo pasikeitusį statusą, manau, tikrai neslepia.

Arūnas Valinskas jaunesnysis
Arūnas Valinskas jaunesnysis
© LNK

– Šiandien ant savo rankų sūpuojate dukrelę, tačiau gal pamenate, koks vaikas buvote pats? Ar gaudavote dažnai barti? O gal buvote pavyzdingas sūnus?

– Laukiant Sofijos, aš su Viktorija gavom išklausyti mus auginusių mamų ir močiučių prisiminimus apie savo kūdikystę, juose buvo pilna visko: nuo anekdotų iki liūdnų istorijų. Buvau aktyvus vaikas, noriai su savo močiute vaikščiodavau į jos tuometinę darbovietę – muzikos mokyklą.

Į mokyklą pradėjus eiti jau mokinio, o ne svečio teisėmis, atsirado geležinė drausmė ir, natūraliai, bandymai išmėginti tos geležies tvirtumą, kas dažniausiai ir būdavo tų barnių, pabarimų priežastimi. Kai kur būdavo perspaudžiama – dabar, manau, su tuo sutiktų ir tėtis. Tačiau kiekvienas savo kailiu patirtas ekscesas yra puiki pamoka.

Žinoma, nereikia specialiai žmonių į juos stumti, bet jei jau teko ten pabuvoti, reikia pasiimti iš ten visas įmanomas pamokas, ką daryti ir ko ne.

– Augote kartu su broliu. Sutardavote? Ar dabar jūsų santykiai išliko glaudūs?

– Manau, kaip ir visi broliai ar sesės, vaikiškai pasimušdavome. Tačiau metams bėgant ir jų skirtumui darantis santykinai vis mažesniam, apsiraminome, susitupėjome, ir dabar puikiai sutariame. Juk tėtis ir dėdė – svarbios pareigos.

– Ar būti žinomos poros vaiku yra iššūkis? Ar augant dėl to jums teko susidurti su kokiais nors sunkumais, nelygybe?

– Kiekvienas žmogus gimsta vienokioje ar kitokioje šeimoje – su savo iššūkiais ir palaiminimais. Tos neigiamos smulkmenos, su kuriomis esu susidūręs, yra niekas, palyginus su tuo, ką turi išgyventi su tikrais iššūkiais šeimose susiduriančios atžalos. Nereikia varyti dievo į medį – džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo šeima, su visais jos sunkumais ar nelygbėmis.

– Esate pavadintas savo tėčio vardu. Ar dėl to namuose nekildavo nesusipratimų? O gal dėl to paties vardo ir pavardės kurioziškų istorijų gyvenime nutinka ir dabar?

– Namuose atsirinkti nesunku, tačiau kartą plaukėme laivu su šešiais Arūnais įguloje – įskaitant ir kapitoną. Teko suktis kaip kariuomenėj – pavardėm arba pravardėm.

– Ar niekada nejutote potraukio sekti savo tėčio pėdomis ir tapti pramogų verslo atstovu?

– Ne, galbūt būtent dėl to, kad mačiau, kaip sunkiai ir į kokias pakalnes tos pėdos įmintos. Žmonės mano, kad pramogų verslas yra kažkoks išganymas, panacėja, antidarbas ar tiesiog pinigų gavimas už buvimą. Kuomet nuolat matai ne tik tai, kas išeina į kadrą, bet ir ką iš kitos to kadro pusės žmonės parsineša namo, susidarai šiek tiek kitokią nuomonę apie profesiją.

Mano tėvas pramogų versle yra jau beveik 30 metų ir, kad ir kiek žmonės bekartotų, koks jis yra atsibodęs – jis vis dar ten. Norint tai pasiekti, neužtenka vienos „eurekos“, vieno pasisekusio projekto, vieno laimingo bilieto. Tam, kaip ir visur, reikia daug ir sunkaus darbo, ką, manau, dažnas, svajojantis apie šou verslą, patogiai leidžia sau užmiršti.

– Kokie jūsų artimiausi planai darbe ir šeimoje?

– Kol kas esu ten, kur ir noriu būti – su savo pagausėjusia šeima savo vaikystės mieste. Artimiausi planai – džiaugtis tėvyste, atšvęsti įkurtuves Vilniuje ir tęsti darbus Mykolo komandoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.8000

Gabrielė Rutkauskienė-Vasha deda tašką: oficialiai pranešu, kad esu išsiskyrusi moteris (4)

Dainininkė Gabrielė Rutkauskienė – Vasha ir krepšininkas Ronaldas Rutkauskas suka...

Gintaras Steponavičius vedė savo mylimąją Vaidę (78)

Gintaras Steponavičius gyvena pakiliomis emocijomis – Seimo narys vedė ilgametę savo širdies...

Reido metu policija sustabdė Katažinos Zvonkuvienės BMW: matyt, tai buvo Dievo ženklas (121)

Ketvirtadienio rytas garsiai atlikėjai Katažinai Zvonkuvienei nebuvo itin malonus. Moteris policijos...

Sigito Martinavičiaus mylimajai trūko kantrybė: papasakojo apie buvusios žmonos kėslus sugriauti jų gyvenimą (42)

Nors Natalija ir Sigitas Martinavičiai oficialiai išsiskyrė dar praėjusiais metais, jiems tenka...

Sukčių taikiniu tapęs Arūnas Valinskas įspėja žmones: jau kreipėsi į teisininkus (18)

Televizijos prodiuseris , laidų vedėjas Arūnas Valinskas perspėja lietuvius – jo pavarde...

Top naujienos

Bakas praskleidė valstiečių sprendimų užkulisius: premjeras artimiausiu metu taip pat išreikš savo poziciją (9)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) per antrąjį prezidento...

Neatsilaikė rusaitės kerams: „nuodų spintoje“ laikytas įrašas paviešintas Europai lemtingu metu (24)

Nelyginant perkūnas iš giedro dangaus į Austrijos vyriausybę trenkė kompromituojantis vaizdo...

Britai pradėjo didžiausią savo istorijoje tarptautinę viliojimo kampaniją: prognozuoja grėsmę Lietuvai (184)

Viešųjų ryšių agentūros informuoja, kad Didžiosios Britanijos nacionalinė sveikatos tarnyba (...

Lietuvių Europarlamente laukia nelengva užduotis: ar pavyks perlaužti nedžiuginančias tendencijas (8)

Į mūsų studiją atvyko buvusi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė bei...

Konfliktas įmonėje: vietoj atlyginimų gavo nurodymą imti pinigus iš kasos (24)

Socialiniame tinkle „Facebook“ kilo nepasitenkinimo banga dėl kosmetikos kompanijos „Make Up...

Pratrūko dėl stovėjimo aikštelėse nubraižomų automobilių: kodėl policija nesiima veiksmų (89)

Dėl nubraižytų automobilių nirštantys klaipėdiečiai norėtų, kad policijos pareigūnai...

Pasitikrinkite: testas, kurios partijos ar komiteto pažiūros jums artimiausios (52)

Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ( VU TSPMI ) mokslininkai...

Apie derybas su Rusija paklaustas Zelenskis atsakė vienu žodžiu (213)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis atmetė derybų su Rusija galimybę.

Neramios žinios iš muitinės: į Lietuvą bandyta įvežti raketų paleidimo sistemas iš Baltarusijos (165)

Lietuvos muitinės pareigūnai šią savaitę nepraleido į šalį bandytos įvežti raketų...

Ispanijos policijos paviešinti vaizdai: sulaikomas lietuvis – Europą šiurpinusios gaujos vadeiva (89)

Trečiadienį spaudos konferencijos metu Lietuvos policija paskelbė, kad bendradarbiaujant su...