aA
Praėjusią savaitę Lietuvą pasiekė žinia – mirė garsi estrados dainininkė Nelly Paltinienė. Garbingo amžiaus sulaukusi primadona iki paskutinės akimirkos dėkojo nuolat ją palaikiusiems gerbėjams, su kuriais ji draugų pagalba ryšį palaikydavo per feisbuką, ir nė sekundei neprarado tikėjimo Dievu. Tą liudija ir jos artimas bičiulis, bernardinų vienuolis Arūnas Peškaitis.
Nelly Paltinienė ir Arvydas Paltinas / Foto: Fotobankas / Kęstutis Vanagas
Nelly Paltinienė ir Arvydas Paltinas / Foto: Fotobankas / Kęstutis Vanagas

Paskutinį savo atodūsį 91-erių N. Paltinienė išleido savo namuose Manheime, Vokietijoje, vasario 29-ąją dieną. Dar prieš mirtį dainininkė išreiškė norą, kad ji būtų palaidota Lietuvoje, kurią ji mylėjo visa širdimi.

Legendinė dainininkė atsisakė gydymo ligoninėje. Sakoma, kad namų sienos gydo, galbūt todėl Nelly daug mieliau laiką leido juose, o ne apsupta gydytojų baltais chalatais.

Nelly Paltinienė / Foto: Fotobankas / Andrius Ufartas
Nelly Paltinienė / Foto: Fotobankas / Andrius Ufartas

„Ji man sakė: „Kiek man davė Dievas, tiek aš ir gyvensiu, bet aš nenoriu mirti ligoninėje“. Ji norėjo būti namuose, todėl juose sau ramiai dienas leido sausio ir vasario mėnesį“, – prisimena artimas šeimos bičiulis.

Net ir skaičiuodama paskutinius savo gyvenimo mėnesius Nelly neprarado užsispyrimo, stengdavosi bent kiek pajudėti ir neleido sau suabejoti Dievo planu jai.

„Jos mintys buvo visada šviesios, kiek su ja kalbėjau. Ji labai dažnai dėkojo Dievui už gyvenimą. Sakė: „Aš pragyvenau nuostabų gyvenimą. Už tokį gyvenimą galima tik dėkoti. O mano kalendorius, Arūnai, jau baigiasi“, – pasak kunigo A. Peškaičio, kartojo ji.

Arūnas Peškaitis
Arūnas Peškaitis
© DELFI / Tomas Vinickas

Laimei, artėjant lemtingai mirties dienai, Nelly nejuto didelių skausmų – ji iškeliavo ramiai ir palengva.

„Ji nejuto mirties baimės ir tikrai tikėjo amžinuoju gyvenimu, Dievu. Meldėsi, prašė užtarimo Mergelės Marijos. Ji kalbėjo šviesiai iki paskutinės akimirkos. Su ja paskutinį kartą kalbėjau prieš savaitę, ketvirtadienį, o šeštadienį ji jau mirė.

Liga visada atneša skausmų, tačiau ji tikrai nemirė baisioje agonijoje. Jos vyras Arvydas Paltinas sakė, kad tai įvyko labai ramiai – ji įkvėpė ir iškvėpė. Jis iš pradžių pamanė, kad ji tiesiog užmigo, tačiau ji užmigo jau amžinu miegu“, – jautriai pasakoja Arūnas.

Nelly Paltinienė su vyru
Nelly Paltinienė su vyru
© Stopkadras

Pasak pašnekovo, skaudžią netektį išgyvenantis Nelly vyras sugebėjo nepalūžti ir su užgriuvusiais sunkumais tvarkosi tvirtai.

„Jis laikosi neblogai. Aišku, kad tai didžiulis sukrėtimas, smūgis – juk kartu jie buvo 57-erius metus. Nepaisant to, susidarė toks įspūdis, kad jis mobilizavosi, kadangi dabar tvarko dokumentus dėl jos palaikų pargabenimo į Lietuvą. Žinoma, jam padeda ir draugai“, – pastebi pašnekovas.

N. Paltinienės palaikai atguls Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, tačiau laidotuvių artimiesiems, draugams ir gerbėjams dar teks palaukti.

„Dokumentai jau praktiškai sutvarkyti, beliko tik kelias pažymas man išsiųsti, Arvydo prašymu. Tačiau ne tai problema. Vokietijoje yra labai didelės eilės kremacijai. Jos palaikai bus kremuoti per artimiausias kelias savaites. Ką tai reiškia? Mes nežinome. Kada jau bus aiški kremavimo data, tuomet bus aišku, kada į Lietuvą grįš jos palaikai, vyras ir galėsime imti planuoti laidotuves. Viskas gali užsitęsti iki trijų savaičių“, – pasakojo šeimos bičiulis.

Nelly Paltinienė
Nelly Paltinienė
© DELFI

Į Lietuvą grįžta ne tik Nelly palaikai, bet ir jos vyras. Spėliojama, kad galbūt mylimajai atgulus amžinojo poilsio Vilniuje, A. Paltinas taip pat paliks Vokietiją, tačiau apie tai kalbėti dar anksti.

„Vokietijoje jie turi draugų, jie yra Vokietijos piliečiai. Nežinau, kaip jis apsispręs. Pasikartosiu, bet kai kartu žmonės praleidžia daugiau nei pusę gyvenimo, tai paskui viskas tampa labai jautru“, – sako kunigas.

A. Peškaitis iki paskutinės akimirkos Nelly sekėjų nepaliko nežinioje ir jos žodžiais kalbėjo socialiniame tinkle. Moteris labai gerbė ir mylėjo savo gerbėjus – taip, kaip ir jie ją, todėl net ir mirus dainininkei A. Peškaičio telefonas netyla nuo skambučių, o primadonos atminimas išliks amžiams.

Delfi primena, kad Vokietijoje paskutinius savo gyvenimo metus praleidusi N. Paltinienė gydėsi sudėtingas peršalimo komplikacijas. Tačiau net gulėdama ligos patale ji neprarado optimizmo, bendravo su kolegomis, šeimos nariais ir vis prisimindavo tuos, kurie lankė jos koncertus.

Nelly Paltinienė
Nelly Paltinienė
© Asmeninis archyvas

Trečiadienio rytą atlikėjos feisbuko paskyroje kunigas paskelbė naujausias žinias apie laidotuves – kol kas nėra aišku, kada dainininkės talento gerbėjai galės su ja atsisveikinti ir kada N. Paltinienės palaikai bus pargabenti į Lietuvą.

„Naujausios žinios. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ karininko kryžiaus kavalierė, A. Šabaniausko premijos laureatė Nelly Paltinienė bus laidojama Vilniuje, Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje. Tai gali įvykti po trijų savaičių – tiek maždaug užtruks dokumentų tvarkymo procesas, reikalingas tam, kad pelenai urnoje būtų pargabenti iš Vokietijos. Šarvojimo vieta ir laikas, šventų mišių aukojimo data bus paskelbti, atsisveikinti galės visi norintys“, – informaciją pranešė kunigas A. Peškaitis.

„Aš su ja bendravau ne paskutinėmis akimirkomis, o prieš dvi ar tris dienas. Ji kalbėjo, kad jai labai blogai. Ji sakė, kad pats jai neskambinčiau, nes ji būtinai man dar pati paskambins. Bet šiandien man paskambino jos vyras“, – vos mirus atlikėjai pasakojo jis.

Tikslūs dainininkės gimimo metai nėra žinomi, neišlikus dokumentams, tačiau savo gimtadienį ji šventė vasario 16-ąją. Manoma, kad dainininkė mirė sulaukusi 91-erių.

Nelly Paltinienė
Nelly Paltinienė
© DELFI

Legendos vyras A. Paltinas savo mylimąją slaugė iki pat paskutinės minutės.

„Įsivaizduokite jie kartu praleido 57-erius metus, sunku net nupasakoti, kaip žmogus jaučiasi. Aš sakiau Arvydui, kad jis skambintų, jei reiks kokios pagalbos. Blogiausia, kad jie taip toli – Vokietijoje“, – jautriai kalbėjo pašnekovas.

„Mirė epocha. Mirė legenda“, – pridūrė kunigas.

N. Paltinienė yra patekusi į agentūros „Factum“ rekordų knygą kaip daugiausiai metų dainuojanti solistė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(162 žmonės įvertino)
4.6481

Antanas Guoga skiriasi su žmona (142)

Verslininkas, buvęs Seimo narys Antanas Guoga ir jo sutuoktinė Aistė Guogienė nusprendė...

Laikinai Lietuvoje apsistojusi Daina Bilevičiūtė – apie saviraišką „TikTok'e“ ir iškreiptą grožio kultą: už meilę sau dėkoju vyrams (15)

Žinoma atlikėja, dainavimo mokytoja Daina Bilevičiūtė jau kurį laiką apsistojusi Lietuvoje....

Mirus garsiajai „barbekiu mamai“ Halinai Bovševič, prabilo jos dukra: paviešino už širdies griebiantį laišką

Gegužės 9-ąją nuo koronaviruso mirė žinoma virtuvės šefė , barbekiu mama vadinta...

Palangoje kokteilių barą atidarantis Egidijus Dragūnas – apie nerimą ir lūkesčius: puikiai matau, ko trūksta Lietuvai (115)

Egidijus Dragūnas neria gilyn į restoranų verslo vandenis. Atlikėjas kartu su partneriais...

Monikai Šalčiūtei ir vėl neatvykus į teismo posėdį, nutarta imtis griežtesnių priemonių (64)

Socialinių tinklų garsenybė Monika Šalčiūtė , kuriai buvo iškelta administracinio...

Top naujienos

Šimonytė – apie karantino laisvinimus: gali atsirasti vietos nebent mažiems pokyčiams Primena: namų ūkių bendravimo draudimas išlieka (132)

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė trečiadienį po Vyriausybės posėdžio surengtoje...

Respublikinės Šiaulių ligoninės medikai pasipiktino: mums uždrausta gedėti mirusios kolegės (325)

Iš gyvenimo pasitraukusios Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojos darbovietėje jos kolegoms...

Šalyje tikrinama gyventojų perspėjimo sistema (45)

Trečiadienį Lietuvoje tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema.

Skandalas Kalėjimų departamente: nuo pareigų nušalinta Imuniteto skyriaus vadovė (18)

Kalėjimų departamente – dar vienas skandalas: nuo pareigų laikinai nušalinta Imuniteto...

Antanas Guoga skiriasi su žmona (142)

Verslininkas, buvęs Seimo narys Antanas Guoga ir jo sutuoktinė Aistė Guogienė nusprendė...

Šimonytė: laisvesnio karantino sąraše iki mokslo metų pabaigos gali nelikti nė vienos savivaldybės kas keistųsi po gegužės 24 dienos (62)

Sąraše savivaldybių, kuriose gali būti taikomi šiek tiek švelnesni karantino reikalavimai, nuo...

Po šaudynių mokykloje sukrėsta visa Rusija: skelbiama, kad mokytoja užstojo vaikus nuo šaulio (250)

Prie mokyklos Rusijoje, kur užpuolikas nušovė devynis žmones, trečiadienį – oficialiai...

Darbo kodekso pakeitimai: naujovės dirbantiems statybose ir užsienio verslui dėl komandiruočių (1)

Vyriausybė pritarė Darbo kodekso pakeitimams, pagal kuriuos ne tik komandiruoti, bet ir vietos...

Ekspertai: pasaulis galėjo išvengti COVID-19 katastrofos (33)

Katastrofiško koronaviruso pandemijos masto galėjo būti išvengta, jei būtų buvę paisoma...