Vasarai tirštėjant Algis Ramanauskas Greitai iš LNK „Laikui“ pasakoja apie reputaciją, ekrano chuliganus ir kaip įsiveržė į Antano Sniečkaus minėjimą. Jis yra konservatorių partijos narys, bet nemano, kad tai vienintelė gera partija.
Algis Ramanauskas Greitai
– Esate renginių, TV, radijo laidų vedėjas, visuomenininkas. Ar vis dar ieškote savo kelio?

– Savo kelio dar nesu atradęs. Kaupiuosi kaip varlė prieš sprogimą filmo kūrimui. Tai mano svajonė, kurią įgyvendinsiu. Kinematografija yra menų menas. Tai muzikos ir teatro sintezė, vaizduojamasis menas.

– Kokia sritis Jums artimiausia? O gal norite visko daug ir iškart?

– Be abejonės, artimiausia sritis yra darbas, kuris teikia didelį malonumą. Tai kvailiojimai, kurie sudaro nemažą dalį mano namų ūkio pajamų. Nėra nieko maloniau kaip nuvažiuoti į Kauną ar Klaipėdą pakvailioti, pablevyzgoti, suteikti žmonėms malonumą, gauti nemažą honorarą už koncertą ir linksmai grįžti namo. Liepos pradžioje pirmąkart koncertuosime Dubline.

– Ar turite savo gyvenimo kredo?

– Nelabai suprantu, kas yra kredo (juokiasi). Jeigu tai, ką įsivaizduoju, tai mano kredo būtų: „Ką darai – daryk gerai, arba nedaryk visai“. Todėl daugybė mano darbų, kurie galėtų būti padaryti, dar nėra pradėti, nes žinau, kad jei ką nors pradėsiu daryti, tai darysiu ne iki penktos, bet iki dešimtos valandos ryto.

– Esate vadinamas ekrano chuliganu. Kodėl mėgstate eteryje kalbėti bjaurius dalykus?

– Tikrieji ekrano chuliganai yra tie vos sakinį surezgantys žurnalistpalaikiai, kurie po porąkart sakinyje sugeba įterpti žodelį „tad“, kurio šnekamojoje kalboje nėra. Jie yra didžiausi beraščiai ir tikrieji eterio chuliganai! O mes – tik skoningai kvailiojame, ir mūsų kvailiojimo tikslas nėra kuo daugiau nusikeikti eteryje. Kalbame aštriai ir tai, kas daugeliui nepatinka. Tačiau tai nėra chuliganizmas – tai yra lengvos provokacijos.

– Ar esate girdėjęs seną tiesą, kad pozityvius dalykus kokybiškai parodyti daug sunkiau nei negatyvius?

– Sutinku. Be abejo, kur kas sunkiau „suskelti bajerį“, kuriame nebūtų paminėtas užpakalis (juokiasi).

– Garsi okulistė (Akių ligų klinikos vadovė Lilija Socevičienė – red. pastaba) yra prasitarusi, kad negali žiūrėti į Jūsų trumparegį personažą, mat tyčiojatės iš regos neįgaliųjų.

– Arba jūs supainiojote, arba ji nėra jokia okulistė, nes tai – toliaregio akiniai, elementariausi didinamieji stiklai. Galima ir nekalčiausiame juoke įžvelgti pasišaipymą iš kokios nors socialinės grupės ar negalios. Mes tikrai nesišaipome iš negalios. Vienas iš didžiausių mano ir Rimo Šapausko tabu arba nuostatų – nesišaipyti iš kieno nors negalios.

– Ką Jums reiškia gera reputacija?

– Gera reputacija man reiškia pelningumo momentą, bet pirmiausia – žmogišką gėrį (juokiasi). Gera reputacija man, normaliam žmogui, reiškia labai daug.

– O gal bloga reputacija šou versle būtent ir yra gera reputacija?

– Gal sakykime, ne bloga, o „blogiuko“ reputacija. Tuomet ji padeda, tačiau bloga reputacija tiktai kenkia, nebent esi tikras „bachūras zonoje“: kuo blogesnę reputaciją turi, tuo „kietesnis“ esi. Bet todėl jie ir sėdi zonoje, kad yra išgamos.

– Kai su Rimu Šapausku buvote ištrenkti iš Užupio radijo, kilo didžiulis Jūsų gerbėjų ir oponentų karas. Gal triukšmas, sumaištis ir yra Jūsų gyvenimo tikslas?

– Mes nebuvome ištrenkti iš Užupio radijo – mūsų gražiai paprašė nebeateiti (juokiasi). Žinau, kad diskusijos užvirė internete. Tiesą sakant, internetinių komentarų apie save neskaitau jau nuo 2000 m. ir daugeliui savo kolegų nepatariu to daryti, nes tai ne kas kita, kaip nuotaikos gadinimas.

Mes neskatiname skandalo specialiai – jis tiesiog kyla savaime ir gana dažnai. Niekada nesame sukėlę visuomeninių provokacijų kaip, pavyzdžiui, Arūnas Valinskas, kuris kartą paskambino policijai ir pasakė, kad užminuotas viešbutis. Matyt, mums tiesiog neužtenka „gazo“. Nors vienąkart „Orbitoje“ esame parodę pavojingą ir provokuojamą įvykį: kaip įsiveržiame į salę, kurioje į savo šlykščią sueitį ir tautos išgamos Sniečkaus minėjimą susirinkę žmonės, kuriems nusispjauti ant nukentėjusiųjų nuo stalinizmo jausmų. Buvau su akiniais ir visiškai bejėgis, nes per didinamuosius stiklus negalėjau nieko matyti. Tai ir yra skandalas – tik pozityvus. Po to daug senyvo amžiaus žmonių, kurie mus įsivaizdavo kaip raudonas komunistines lervas, staiga suprato, kad esame labai patriotiški ir tautiški žmonės. Gavau labai daug laiškų.

– Dažnai ironiškai kalbate su kolege Skaiva „Nacionalinės muzikos lygos“ eteryje. Kodėl lietuvaitė kaskart nusipelno šaižios Jūsų kritikos? Ar čia tik vaidyba?

– Tai tik vaidyba. Skaiva yra patyręs scenos ir renginių vilkas. Ją išvesti iš pusiausvyros sudėtinga. Kai ji apsimeta, kad yra šokiruota mano kandesnio pasakymo, tai yra vaidyba, o jei žiūrovams atrodo, kad įsižeidžia – vadinasi, vaidyba gera. Tai šou su provokacijos elementais.

– Jūsų naujausioje kompaktinėje plokštelėje kalbama apie tuštinimąsi, oro gadinimą ir kitus natūralius, bet slepiamus dalykus, ten daug necenzūrinių žodžių. Atrodote jau subrendęs, paplikęs, bet elgiatės kaip paprastas nesubrendėlis.

– Kalbame ne mes, o mūsų personažai – jie yra visiški idiotai. Žinoma, oficialiame priėmime niekas apie tai nekalba, tačiau humoras toli pažengęs. Daug kas čia įžvelgia grėsmę, žmogiškumo praradimą – o aš nemanau, kad tai yra blogai. Pavyzdžiui, jei pažiūrėtume, kas vyksta BBC chanel 4 – valstybiniame britų kanale, išvystume žiaurių dalykų. Didžiosios Britanijos visuomenė irgi diskutuoja apie tokį reiškinį – tai normalu. Yra daug siaubingų šou, Lietuvoje „Byvis ir Tešlagalvis“ buvo revoliuciškas – daug kas jų nemėgsta. Manau, tai labai aukšto lygio humoras, tačiau vertinant kritiškai – serialas yra tik apie tai, kaip vienas kitam nupjovė ranką arba įspyrė. Yra ir daug subtilių akimirkų, todėl nereikia užpakalyje matyti tik užpakalio.

– Konservatoriai skelbiasi esą moralios politikos, vertybių skleidėjai, tarp jų daug krikščioniškų pažiūrų žmonių. Pats remiate šią partiją. Bet žiniasklaidoje esate šaipęsis iš tikėjimo, bažnytinės praktikos. Gal nesate šiems dalykams tolerantiškas?

– Tarkime, jei būčiau fotomenininkas ir atidaryčiau aktų parodą, kurioje būtų rodomos vien nuogos krūtys, atsirastų žmonių, kurie mane apšauktų pornografu. Lygiai taip pat aš esu aktorius ir „Radiošou“ teatro režisierius (juokiasi), kurio personažai kartais būna labai dideli „blogiukai“.

O konservatoriai nėra ta pati partija, kuri buvo 1992-aisiais. Nenoriu pasakyti, kad ji vienintelė gera partija Lietuvoje. Daug šviesių ir teisingų dalykų yra ir socialdemokratinėje pakraipoje. Manau, dešiniosios valstybės yra geresnės, teisingesnės, tačiau nenorėčiau atrodyti kaip fanatiškas dešinysis.

– Kokie užaugtų Jūsų vaikai, jei auklėtumėte juos pagal savo etinius standartus?

– Nepaprastai plačios pasaulėjautos, turėtų gerą humoro jausmą, būtų moralūs, gerai suvoktų, kur yra gėrio ir blogio riba. Aš turiu kuo rūpintis. Nors tai yra ne mano – galėčiau sakyti, beveik mano vaikas. Manau, viskas yra gerai.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (4)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (13)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (9)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Žinomi žmonės ieškojo šypsenos paslapčių (3)

Šią savaitę Lietuvoje atidaryta jau dešimtoji aukščiausius gydytojų ir pacientų reikalavimus...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (275)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Top naujienos

Susipliekė dėl lengvesnio užsieniečių įdarbinimo (4)

Ką daryti, kad kai kurių specialybių darbuotojų Lietuvoje netruktų – didinti atlyginimus ir...

Šie specialistai taps aukso vertės (49)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Daugėja ženklų, kad Lietuvoje gyvenimas blogėja (472)

Beveik trečdalis šalies gyventojų teigia 2017-aisiais gyvenę prasčiau nei ankstesniais metais....

Spustels šįmet dar neregėtas šaltis (90)

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje prognozuojamas iki šiol rekordinis šią žiemą šaltis.

Širdį verianti šeimos drama: po tragiškos avarijos mokslų daktaras seka aktoriaus Dimšos pėdomis (244)

Vietoj atsiprašymo – įnirtinga gynyba. Tokia, kokią buvo pasirinkęs avarijoje dviratininką...

Putinas toliau demonstruoja mačo įvaizdį (401)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusirengė iki maudymosi glaudžių ir...

Sąmonę praradęs legendinis futbolininkas Pele – ligoninėje (7)

77-erių metų Pele savaitgalį turėjo vykti į Londoną, kur jo garbei Futbolo žurnalistų...

Lenkija kuria nacionalinę kriptovaliutą (17)

Lenkijos blockchain technologijos akseleratorius (PATB) , kurį globoja skaitmeninių technologijų...

Nusausinus ežerą netoli Aušvico – netikėtas radinys (13)

Lenkų karpių augintojas, nusausinęs savo ežerą, esantį netoli nacių laikų Aušvico- Birkenau...

Ar „Facebook“ pokyčiai padės atsikratyti priklausomybės nuo socialinių tinklų

Markas Zuckerbergas tvirtina sieksiąs, kad „Facebook“ padėtų kurti žmonių gerovę. Deja, jo...