„Nejaučiu metų naštos. Man patinka gyventi linksmai“, - gyvybingumu spinduliuoja anūką auginanti dainininkė Roma Mačiulytė. Prieš keliasdešimt metų visa šalis drauge su Roma dainavo legendinę dainą „Truputį laimės“ ir žavėjosi dainininkės išvaizda. Dėl šviesiaplaukės gražuolės iš proto ėjo ne tik pulkai gerbėjų, bet ir legendiniai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ar net turtingi arabų šeichai.
Roma Mačiulytė
© „Valstiečių laikraštis“
Ir šiandien, sulaukusi penkiasdešimties metų, moteris jaučiasi puikiai. Net ir tapusi močiute, ji atrodo ne prasčiau nei savo didžiausio populiarumo laikais. Ryškių spalvų jaunatviški rūbai, aukštakulniai, nepriekaištingas makiažas ir dailiai sušukuoti auksiniai plaukai – Roma mėgaujasi antrąja jaunyste.

Mokėsi iš geriausiųjų

Muzika Romą supo nuo mažens. Namuose dainuodavo tėvai, jiems pritardavo į šeimynines šventes sugužėdavę giminaičiai. Sužinojusi, kad vyksta priėmimas į vaikų muzikos mokyklą, ji nedvejodama nuėjo ir įstojo į akordeono klasę. „Įstojau per anksti, buvau per maža, bet mane priėmė dėl labai geros klausos, - prisimena ji. – Supratau, kad išsipildė mano svajonė“.

Baigusi mokyklą Roma nusprendė savo gyvenimą ir toliau sieti su muzika. Ji įstojo mokytis į Kauno konservatoriją. Ten pirmą kartą užlipo ant scenos ir uždainavo. Tuomet pirmakursius studentus vežė padirbėti į talką kolūkyje, o vakare būdavo šventė, scenoje griežė ir dainavo muzikantai. „Nieko negalvodama užlipau ant scenos, paprašiau mikrofono ir užtraukiau. Po dainos visi ėmė ploti ir prašė pakartoti. Štai toks buvo mano debiutas“, - šypsosi dainininkė.

Scena Romą tiesiog pakerėjo. Ji suprato, kad nebenori vien tik groti akordeonu. Netrukus jos svajonė dainuoti ėmė pildytis. Balsingą merginą pastebėjo Kauno ansamblio „Versmė“, kuriame tuo metu dainavo Birutė Petrikytė, vadovas ir pakvietė Romą prisijungti prie jų. Netrukus populiarėti pradėjusią dainininkę prisiviliojo visoje šalyje žinomas muzikines programas rengęs restoranas „Orbita“, kur Romai teko dirbti su populiariu Rusijos atlikėju Borisu Moisejevu ir dainininke Janina Miščiukaite. Janina jaunajai kolegei pasiūlė persikelti į Vilnių ir dainuoti estradiniame orkestre „Trimitas“.

Dainuodama vienoje scenoje su lietuviškos estrados vilkais mergina jautėsi puikiai. „Esu labai kukli, bet prieš juos vargšė nesijaučiau. Tiesiog iš jų mokiausi. Jie patardavo, kaip dainuoti ir judėti scenoje“, - prisimena Roma.

Viliojo likti Maskvoje

Bedainuodama Roma sukūrė ir šeimos židinį - ištekėjo, susilaukė dukrelės. Po motinystės atostogų ji ilgai svarstė, kur pasukti. Suviliojo pasiūlymas dainuoti ansamblyje „Nerija“. „Labai norėjau išbandyti ten savo jėgas. Ypatingai malonu buvo tai, kad po dešimties metų pertraukos buvau pirmoji dainininkė, kurią jie išsirinko. Nieko negalvojusi nuėjau į „Neriją“.

Štai čia ryškiausiai sužibo Romos žvaigždė. Nuolatiniai koncertai, populiarios dainos, publikos dėmesys – ko daugiau benorėti! Dainininkė su šypsena prisimena tuos laikus, kai į „Nerijos“ koncertus žmonės atsinešdavo net savo suoliukus, nes salės nuolat buvo perpildytos ir nelikdavo vietų atsisėsti. „Sekmadieniais būdavo net po tris koncertus. Tais laikais „Nerija“ buvo tokioje aukštumoje! Išvažinėjome ne tik Lietuvą, bet ir kitas Tarybų Sąjungos šalis“, - prisimena ji.

Ir svetimuose kraštuose Romos dainas nuolat lydėdavo pasisekimas. Susižavėję jos balsu ir talentu kelių šalių ansambliai siūlė nebegrįžti į gimtinę, siekti karjeros svetur. Maskvoje, susipažinusi su žymiu kompozitoriumi, Roma gavo dovanų ne tik Sofijos Rotaru dainuotas dainas, bet ir galimybę dainuoti vienoje scenoje su dainininkais Valerijumi Leontjevu, Josifu Kobzonu, Larisa Dolina ar aktoriumi Jurijumi Nikulinu. „Labai jau mane viliojo pasilikti, tačiau aš net tokios minties neturėjau! Nuvažiuoti koncertuoti į Maskvą – malonu, bet ten gyventi - ne“, - kalba moteris.

Nuo įkyruolių gelbėjo dažai

Atsitiko taip, kad vienu pasiūlymu gyventi užsienyje Roma visgi susigundė: penkerius metus ji dainavo Junginių Arabų Emyratų (JAE) naktiniuose klubuose ir restoranuose. Vykti į tolimą šalį atlikėjai pasiūlė pažįstamas muzikantas, kuris įvertino atlikėjos gebėjimą laisvai dainuoti keliomis užsienio kalbomis: angliškai, itališkai, ispaniškai.

Roma visai nebijojo vykti į tolimą, kitokios kultūros, tikėjimo ir tradicijų kraštą, apie kurį anksčiau ne ką težinojo. „Buvo įdomu pažinti tą egzotišką šalį, pakeliauti“, - prisimena ji.

Musulmoniškoje šalyje dainininkė dirbdavo keturis mėnesius, sugrįždavo mėnesiui atostogų į gimtinę ir vėl - svečią kraštą. Darbas JAE, pati šalis ir jos gyventojai moters nenuvylė: „Susidraugavau su išsilavinusiais vietiniais, kurie man tikrai daug padėjo, aprodė savo kraštą, supažindino su tradicijomis“.

Aišku, pirmosiomis savaitėmis Romai teko apsiprasti su visais kultūriniais skirtumais. Pamatę šviesiaplaukę dainininkę, juodbruviai vietiniai neslėpdavo nuostabos, prašydavo leisti pačiupinėti plaukus, imdavo ją vadinti Barbe. „Vieną dieną man šovė į galvą, kad reikia nusidažyti plaukus tamsia spalva. Taip ir padariau, bet vis tiek išsiskyriau iš vietinių. Supratusi, kad būti tamsiaplauke man nelabai tinka, vėl nusišviesinau plaukus“, - šypsosi atlikėja.

Žavėjo arabų šeichus

Klubuose, kuriuose dainuodavo Roma, nuolat lankydavosi Arabų šeichai, garsūs savo didžiuliais turtais. Tačiau auksu atlikėjos jie neapipylė: „ Jie nelabai mėtosi pinigais. Žinoma, buvo ir prabangių vakarienių, kelionių. Tačiau tai, kad kiekvieną apipila turtais – mitas“.

Žavinga šviesiaplaukė tolimame krašte sulaukė ne vieno pasiūlymo tekėti ir likti gyventi saulėtuose JAE. Tačiau turtingų arabų siūlymus ji atmesdavo. Roma matė, kaip gyvena ten ištekėjusios ir šeimas sukūrusios jos draugės: „Pirmiausia jausčiau beprotišką nostalgiją gimtinei, šeimai ir draugams. Ten gyvendama nelabai galėčiau iškišti nosį iš namų. Turtuolių žmonos JAE dažniausiai nieko nedaro, gyvena kaip paukščiukai auksiniuose narveliuose. Žinoma, jos viskuo aprūpintos, už jas viską atlieka tarnai, bet man toks gyvenimas nebūtų mielas“.

Darbas užsienyje pristabdė Romos karjerą gimtojoje šalyje. Sugrįžusi namo, dainininkė turėjo ne tik iš naujo išsikovoti vietą estradoje, bet ir mokytis dainuoti mums įprastu balso tembru. „Kolegos sako, kad dainininkas, scenoje nepasirodęs pusę metų, jau „miręs“, o manęs juk penkerius metus nebuvo!,“ - pasakoja atlikėja.

Vienintelio dar nesutiko

Anksti ištekėjusi Roma laimės šeimoje nesurado, išsiskyrė su vyru. Šiandien su Maskvoje gyvenančiu buvusiu sutuoktiniu moteris puikiai sutaria. Tačiau didžiausia jos laimė – savo šeimą jau sukūrusi dukra Kristina ir vienerių metų anūkas Jonas. Pasakodama apie jį, dainininkė tiesiog švyti. „Aš taip jo laukiau! Neseniai Jonas pradėjo vaikščioti. Neįsivaizduojate, kokia laimė, kai jis įsikimba į ranką ir žingsniuoja greta!“, - spindinčiomis akimis pasakoja močiute tapusi moteris.

Nepaisant koncertų, darbo įrašų studijoje, dainininkė turi pakankamai laiko asmeniniam gyvenimui. Tačiau to vienintelio šalia vis dar nėra. „Savo gyvenimo dar su niekuo nesusiejau, nes tai – atsakingas žingsnis, viskas turi būti labai gerai patikrinta ir pasverta“, - aiškina ji.

Žaviai moteriai dėmesį rodo daug gerbėjų, tačiau lengvai leistis į romantiškas istorijas ji nelinkusi. „Pripratau gyventi šia diena. Aplinkiniai stebisi: štai kokia daili, o viena. Tačiau ką man daryti?, - šypsosi ji. – Nesiruošiu savo dienų aukoti bet kam ir lakstyti apie puodus. Man reikia ypatingo žmogaus“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mikutavičiaus balsu kalbantis šviesoforas Vilniuje gąsdina praeivius: yra net įsižeidusių (23)

„Ei, ei, jei žengi į gatvę degant raudonai, iškart atimk vieną iš trijų milijonų. Palauk...

Beckham modeliu tapusios 7-metės liemenį turinčios Giedrės Dukauskaitės skandalas netyla: pratrūko ir raseiniškė mama (83)

Šią savaitę greta garsiosios mados dizainerės Victorios Beckham pavardės spaudoje mirgėjo ir...

Turguje dirbančiai mamai padedanti R. Ciūnė dažnai išgirsta vieną klausimą (11)

Į Kaune, Vilijampolės turguje, esančią drabužių išparduotuvę užsukę klientai neretai...

Asmenuke pasidalijusi Iglė sulaukė kritikos: išvaizdą tobulino pas grožio chirurgus? (71)

„X Faktoriaus“ nugalėtoja Iglė Bernotaitytė socialiniame tinkle dažnai pasidalija...

Kaltinimų sulaukusi Karolina Meschino jaučiasi įskaudinta: konkurencija ėda visus iš vidaus (42)

Socialinių tinklų žvaigždė ir rubrikos laidoje „ Gero vakaro šou “ vedėja Karolina...

Top naujienos

Alkoholio ribojimai 19-mečiams ne problema: vis tiek kas nors nuperka (1)

Norint įsigyti alkoholio didesnių problemų nekyla, tiesiog tenka labiau planuoti ir paprašyti...

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (196)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę atnaujinta 14.47 val. (235)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Kauno rajone dingusi jauna moteris rasta į kanalą įvažiavusiame automobilyje (116)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai surado dingusios Živilės...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių (54)

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Kardiologas įvertino, kaip mums sekasi kovoti su didžiausiu lietuvių priešu (7)

Apie jaunėjančias širdies ir kraujagyslių lig as, gydytojų nuolatinį susirūpinimą...

Gyvai / Startavo 12-asis Dakaro etapas: ilgiausias išbandymas automobiliams lietuviai ir vėl taikosi į TOP-20 (50)

Jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio dvyliktasis etapas sportininkus pasitiko staigmenomis dar...

Paskelbė naują turistų labiausiai pamėgtų šalių dešimtuką (1)

Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacija paskelbė naują 10 labiausiai turistų pamėgtų...

Mikutavičiaus balsu kalbantis šviesoforas Vilniuje gąsdina praeivius: yra net įsižeidusių (23)

„Ei, ei, jei žengi į gatvę degant raudonai, iškart atimk vieną iš trijų milijonų. Palauk...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (17)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...