aA
Dėl drabužių vagystės iš prekybos centro prieš ketverius metus teistas buvęs sportinių šokių čempionas Andrius Kandelis vėl turi didelių nemalonumų – prokurorai žinomą 37 metų vyrą kaltina ne tik dėl fizinio smurto, bet ir dėl grasinimų nužudyti.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Štuopienė pirmadienį atvertė A. Kandeliui iškeltą baudžiamąją bylą. Nukentėjusiąja šioje byloje yra pripažinta buvusi šokėja Viktorija.

Ji teigia, kad dar praėjusių metų rugpjūtį A. Kandelis savo nuomojamoje šokių studijoje prieš ją panaudojo smurtą bei grasino susidorojimu.

„Tai labai nemaloni istorija“, – sakė buvusi A. Kandelio mokinė, apie pusę metų dirbusi jo vadovaujamoje studijoje. Tačiau, trenerės teigimu, A. Kandelis net keturis mėnesius vengė atsiskaityti už darbą, o kai ji paprašė pinigų, tuomet ir kilo konfliktas.

Nori uždaro teismo posėdžio

Nukentėjusiosios gynėjas Alvydas Montrimas teismui pateikė ieškinį dėl žalos atlyginimo, todėl teismas kaltinamajam sudarė galimybę su juo susipažinti ir pateikti savo poziciją.

Tuo metu A. Kandelio advokatas Karolis Rugys paprašė bylą nagrinėti neviešai – esą teisme bus nagrinėjami klausimai apie privatų gyvenimą. „Be to, įvykis įvyko kaltinamajam priklausančiose patalpose, tai yra susiję su piniginiais dalykais, gali būti atskleista komercinių paslapčių“, – advokatas taip pat nurodė, kad gali paaiškėti informacija apie sveikatos būklę tiek kaltinamojo, tiek nukentėjusiosios.

K. Rugys taip pat sakė, kad prokuratūroje toliau tęsiamas dar vienas ikiteisminis tyrimas, kuriame nukentėjusiuoju pripažintas A. Kandelis ir jo motina O įvykis, kurį aiškinasi pareigūnai, esą yra susijęs su teismui perduota byla – įvyko tuo pačiu metu toje pačioje vietoje.

Ar byla bus nagrinėjama viešai ir bus patenkinti kiti advokatų prašymai, teismas ketina paskelbti vasario 19 d. suplanuotame teismo posėdyje. Tuo metu nukentėjusioji šokėja viliasi, kad teismo procesas bus viešas ir visuomenė esą pagaliau sužinos, koks tikrasis A. Kandelio veidas.

Viktorija: manęs iki šiol nemušė joks vyras

A. Kandelis apie jam pateiktus kaltinimus nenorėjo kalbėti. „Be komentarų, žinokite, dar niekas neišaiškinta, – kalbėsime, kai bus viskas išaiškinta“, – Delfi sakė jis.

Tuo metu baudžiamojoje byloje nukentėjusia pripažinta buvusi jo mokinė Viktorija pasakojo, kad dirbo A. Kandelio šokių studijoje, o konfliktas įvyko, kai ji paprašė sumokėti atlyginimą.

Andrius Kandelis
Andrius Kandelis
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Žmogus yra peržengęs ribas, praradęs sąžinę, jis man liko skolingas – iš pradžių jis nenorėjo manęs oficialiai įdarbinti, o galų gale nesumokėjo už darbą ir panaudojo fizinį smurtą, – pasakojo Viktorija. – Esu buvusi jo mokinė, įsivaizduokite, koks tai amoralus jo elgesys. Jis daug kartų buvo nusižengęs, bet kai juo tiki, kai duodi jam šansą, o jis vietoj to, kad gražiai išspręstų situaciją...“

Mergina teigė, kad konfliktas įvyko, kai negavusi atlyginimo už keturių mėnesių sportinių šokių trenerės darbą (apie 600 Eur) vaikų šokių studijoje nutarė išeiti iš darbo.

„Įvyko konfliktas, jis mane užpuolė ir išmetė iš salės, – griebė už kaklo ir stūmė už galvos mane į sieną, jis taip pat grasino, panaudojo labai daug necenzūrinių žodžių, realiai man net sunku apie tai kalbėti – juk jis yra buvęs mano treneris, žinau, kad gyvenime yra daug kartų nusižengęs ir tikrai negerąja prasme, bet vis tiek norėjosi juo tikėti, jis pats manęs prašė pagalbos, – pasakojo Viktorija. – Ne aš pati pas jį prašiausi, aš turiu savo verslą, kuris yra neblogas, – jis paprašė padėti, nes dažnai išvyksta, nuo kažko tai slepiasi, galbūt yra daug kam skolingas. Maniau, kad jam reikia padėti, galvojau, žmogus keičiasi, bet gavosi, jog pati nukentėjau. Ir jis daro tokius negražius dalykus, kad baisu kalbėti, – tikiuosi, kad teismo procesas bus atviras ir žmonės pamatys, kaip gali negražiai elgtis vyras ir kaip reikia elgtis atsargiau, nepasitikėti aklai žmogumi, kuris anksčiau negražiai elgėsi. Ir nereikia tikėti, kad jeigu su kitais negražiai pasielgė, su manimi taip nebus. Deja, viskas kartojasi ir labai retai žmonės keičiasi.“

„Jis šaukė, kad aš tave pasmaugsiu, užmušiu, labai daug keikėsi, sakė, paskambinsiu savo draugams, mes visi tave suksime ratu, – teigė Viktorija, tačiau taip ir nesuprato, ką tai reiškia, tačiau neabejoja, jog šie grasinimai galėjo būti įvykdyti. – Kai atvažiavo policija ir liudytojai patvirtino, kad tikrai prieš mane buvo smurtauta, jis net nenorėjo važiuoti į komisariatą, pareigūnams ne kartą teko prašyti, kad jis įliptų į automobilį.“

Paklausta apie kitą baudžiamąją bylą, apie kurią teisme užsiminė A. Kandelio advokatas, Viktorija sakė, jog nieko apie tai negali pasakyti, nes niekaip nėra susijusi su A. Kandelio motina, ją tik keletą kartų yra mačiusi šokių studijoje ir jokio fizinio kontakto niekada nebuvo turėjusi.

„Tada aš nenorėjau su Andriumi konfliktuoti, aš tenorėjau išeiti, – įsivaizduokite, jūs dirbate, dirbate ir jums nieko nemoka“, – kalbėjo nukentėjusioji, pabrėžusi, kad tai buvo pirmas kartas, kai ji gyvenime patyrė smurtą.

Buvusi šokėja prisipažino, kad jos nenustebino, jog A. Kandeliui esą nesisekė verslas: „Jis yra nėra pareigingas, leidžia sau pradingti, rūkyti salėje, kur yra vaikai. Jūs įsivaizduojate, kad treneris gali taip elgtis?“

„Aš buvau baigusi savo šokių karjerą, ko gero, man išliko nostalgija ir sutikau dirbti, bet jeigu būčiau žinojusi, tikrai nė už ką nebūčiau sutikusi, dabar aš net bijau pažiūrėti į šokių pusę“, – sakė ji.

„Noriu, kad visuomenė žinotų, koks yra tikrasis A. Kandelis, noriu, kad tėvai žinotų, jog negalima leisti vaikų pas tokį žmogų, – Viktorija neslėpė, kad nori ne tik atgauti uždirbtus pinigus, bet ir sulaukti viešo A. Kandelio atsiprašymo. – Jo parodymai yra melagingi, kaip vyras jis turėtų prisipažinti, kad yra kaltas, atsiprašyti manęs, mano tėvų.“

„Nei vienas nutriušęs suskis negali aiškinti, ką aš turiu daryti. Aš niekada nepasiduosiu. Tai – ne mano charakteris. Aš savo srityje visą laiką išliksiu populiarus ir įžymus“, – DELFI gyvenimo būdo laidoje „Kasdienybės herojai“ yra sakęs sportinių šokių čempionas Andrius Kandelis.

Tai jis pareiškė po teisme išnagrinėtos baudžiamosios bylos, kurioje buvo nuteistas dėl vagystės iš sostinės „Ozo“ prekybos centre esančios drabužių parduotuvės. Bylos duomenimis buvo nustatyta, kad dar 2015 m. liepos 2 d. A. Kandelis iš poarduotuvės pavogė garsiais prekės ženklais pažymėtus aštuonis marškinėlius, dvi poras kojinių ir kelnes. Jų vertė – 322 eurai.

Kaltę dėl vagystės pripažinusiam žinomam vyrui teismas tąkart skyrė 451 Eur baudą. Be to, jis turėjo sumokėti dar 250 Eur už sugadintas prekes, nes kai kuriuose drabužiuose, nuplėšiant apsaugos magnetus.

„Vakare atėjau į prekybos centre esančią parduotuvę „Peek&Cloppenburg“, kur pasimatavęs marškinėlius susimokėjau už juos kasoje, – po vagystės policijoje pasakojo A. Kandelis. – Pardavėjos paprašiau didesnio maišelio, nes planavau įsigyti daugiau prekių. Prekybos salėje išsirinkau kelis marškinėlius ir kelias kelnes, nuėjau pasimatuoti, bet kai kurių marškinėlių ir kelnių etiketės bei apsaugos magnetai man trukdė tinkamai pasimatuoti, todėl juos nuplėšiau ir padėjau persirengimo kabinoje ant suoliuko. Rūbai, kurie netiko, taip pat liko persirengimo kabinoje. Kitus rūbus susidėjau į maišelį ir išėjau iš kabinos.

Tuo metu jau kalbėjausi telefonu, todėl nesusimokėjęs už paimtas prekes išėjau pro apsaugos vartelius, kurie praeinant su maišelyje esančiomis prekėmis nesuveikė. Išėjęs iš parduotuvės nuėjau prie šalia esančios batų parduotuvės vitrinos, norėjau kilti į antrą parduotuvės aukštą, bet prie manęs priėjo apsaugos darbuotojai ir paprašė eiti kartu į tarnybines patalpas. Šiose patalpose iš maišelio jie išėmė visas prekes ir pasakė, kad iškvies policiją. Nesipriešinau, tačiau išsigandau, jog visiems matant su antrankiais būsiu vedamas per prekybos centro viešas patalpas, o mane daug kas pažįsta, todėl per tarnybines patalpas išbėgau į tarnybinį koridorių, nusileidau liftu iki automobilių stovėjimo aikštelės antrame aukšte ir įsėdęs į automobilį išvažiavau.“

A. Kandelis sakė, kad „mintis pavogti rūbus kilo spontaniškai persirengimo kabinoje, juos matuojantis.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(46 žmonės įvertino)
3.9130

Lentvario bažnyčioje susituokė žinomi šokėjai Melisa Valinovič ir Rafal Narkevič: pasveikinti atvyko visa galybė svečių (1)

Rugpjūčio 13-ąją, šeštadienį, Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapijos...

Inga Stumbrienė atsidūrė britų žiniasklaidoje: akį patraukė lietuvės įrašas skandalingai brangiame Salt Bae restorane (22)

Po pasaulį su vyru dažnai keliaujanti Inga Stumbrienė per visą savo gyvenimą yra išbandžiusi...

Milita Daikerytė trankiai atšventė 25 gimtadienį: žinomi svečiai, neeilinis Vido Bareikio koncertas ir ypatingos dovanos

Rugpjūčio 7-ąją atlikėja, verslininkė ir nuomonės formuotoja Milita Daikerytė gali įvardyti...

Evelina Sašenko su vyru pakrikštijo sūnų Teodorą: iškilminga ceremonija vyko ypatingoje vietoje

Garsi Lietuvos dainininkė Evelina Sašenko – moteris, kuri savo dainomis ir šypsena pavergė...

Top naujienos

Gyventojai pasidalijo sąskaitomis pasirinkus elektros tiekėją: pamačius dvigubai išaugusią sumą dreba ir rankos, ir kojos (13)

Šią savaitę daugiau kaip 660 tūkst. nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių Lietuvos...

Delfi PliusAnastasija Fedčenko

Okupuotuose Ukrainos miestuose – siaubą rusų kariams keliantys ženklai (2)

Laikinai rusų pajėgų užimtos Ukrainos teritorijos nepasiduoda, rusų kariams čia visai nesaldu,...

Karas Ukrainoje. Ukraina sunaikino tris okupantų bazes ir tris amunicijos sandėlius

Situacija Južnobugo zonoje išlieka sudėtinga, tačiau kontroliuojama. Ukrainos gynėjai toliau...

Karštis nesitrauks, bet debesų bus daugiau: kai kur trumpai palis, gali kilti škvalas

Sekmadienio dieną aukšto atmosferos slėgio laukas pasislinks rytų link ir Lietuva išliks jo...

Žiniasklaida: Bučos skerdikai sunaikinti, bet tai dar ne viskas (10)

Iš žiaurumuose Bučoje dalyvavusios 64-osios Rusijos Federacijos atskirosios motorizuotosios...

Ekstremalus šuolis „Karklėje“ jaunuoliui baigėsi nelaimingai: į įvykį atskubėjo medikai fiksuotas dar vienas įvykis

Be skirtingų atlikėjų gausos festivalis „ Karklė “ lankytojams siūlo ir kitų įvairių...

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusijos kariuomenės vadovybėje prasidėjo chaosas (6)

Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje , nenori rizikuoti savo...

Atsargos pulkininkas: rusai jau stengiasi iš paskutiniųjų, bet ukrainiečiai turi gerą planą

Britanijos gynybos sekretorius Ben Wallace pareiškė, kad rusų veržimasis Ukrainoje buksuoja ir...

Su vėjeliu: Lietuvos merginų rinktinė – Europos čempionato finale (1)

Lietuvos jaunių merginų (iki 18 metų) rinktinė šeštadienio vakarą Heraklione, Graikijoje,...