aA
Dėl drabužių vagystės iš prekybos centro prieš ketverius metus teistas buvęs sportinių šokių čempionas Andrius Kandelis vėl turi didelių nemalonumų – prokurorai žinomą 37 metų vyrą kaltina ne tik dėl fizinio smurto, bet ir dėl grasinimų nužudyti.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Štuopienė pirmadienį atvertė A. Kandeliui iškeltą baudžiamąją bylą. Nukentėjusiąja šioje byloje yra pripažinta buvusi šokėja Viktorija.

Ji teigia, kad dar praėjusių metų rugpjūtį A. Kandelis savo nuomojamoje šokių studijoje prieš ją panaudojo smurtą bei grasino susidorojimu.

„Tai labai nemaloni istorija“, – sakė buvusi A. Kandelio mokinė, apie pusę metų dirbusi jo vadovaujamoje studijoje. Tačiau, trenerės teigimu, A. Kandelis net keturis mėnesius vengė atsiskaityti už darbą, o kai ji paprašė pinigų, tuomet ir kilo konfliktas.

Nori uždaro teismo posėdžio

Nukentėjusiosios gynėjas Alvydas Montrimas teismui pateikė ieškinį dėl žalos atlyginimo, todėl teismas kaltinamajam sudarė galimybę su juo susipažinti ir pateikti savo poziciją.

Tuo metu A. Kandelio advokatas Karolis Rugys paprašė bylą nagrinėti neviešai – esą teisme bus nagrinėjami klausimai apie privatų gyvenimą. „Be to, įvykis įvyko kaltinamajam priklausančiose patalpose, tai yra susiję su piniginiais dalykais, gali būti atskleista komercinių paslapčių“, – advokatas taip pat nurodė, kad gali paaiškėti informacija apie sveikatos būklę tiek kaltinamojo, tiek nukentėjusiosios.

K. Rugys taip pat sakė, kad prokuratūroje toliau tęsiamas dar vienas ikiteisminis tyrimas, kuriame nukentėjusiuoju pripažintas A. Kandelis ir jo motina O įvykis, kurį aiškinasi pareigūnai, esą yra susijęs su teismui perduota byla – įvyko tuo pačiu metu toje pačioje vietoje.

Ar byla bus nagrinėjama viešai ir bus patenkinti kiti advokatų prašymai, teismas ketina paskelbti vasario 19 d. suplanuotame teismo posėdyje. Tuo metu nukentėjusioji šokėja viliasi, kad teismo procesas bus viešas ir visuomenė esą pagaliau sužinos, koks tikrasis A. Kandelio veidas.

Viktorija: manęs iki šiol nemušė joks vyras

A. Kandelis apie jam pateiktus kaltinimus nenorėjo kalbėti. „Be komentarų, žinokite, dar niekas neišaiškinta, – kalbėsime, kai bus viskas išaiškinta“, – Delfi sakė jis.

Tuo metu baudžiamojoje byloje nukentėjusia pripažinta buvusi jo mokinė Viktorija pasakojo, kad dirbo A. Kandelio šokių studijoje, o konfliktas įvyko, kai ji paprašė sumokėti atlyginimą.

Andrius Kandelis
Andrius Kandelis
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Žmogus yra peržengęs ribas, praradęs sąžinę, jis man liko skolingas – iš pradžių jis nenorėjo manęs oficialiai įdarbinti, o galų gale nesumokėjo už darbą ir panaudojo fizinį smurtą, – pasakojo Viktorija. – Esu buvusi jo mokinė, įsivaizduokite, koks tai amoralus jo elgesys. Jis daug kartų buvo nusižengęs, bet kai juo tiki, kai duodi jam šansą, o jis vietoj to, kad gražiai išspręstų situaciją...“

Mergina teigė, kad konfliktas įvyko, kai negavusi atlyginimo už keturių mėnesių sportinių šokių trenerės darbą (apie 600 Eur) vaikų šokių studijoje nutarė išeiti iš darbo.

„Įvyko konfliktas, jis mane užpuolė ir išmetė iš salės, – griebė už kaklo ir stūmė už galvos mane į sieną, jis taip pat grasino, panaudojo labai daug necenzūrinių žodžių, realiai man net sunku apie tai kalbėti – juk jis yra buvęs mano treneris, žinau, kad gyvenime yra daug kartų nusižengęs ir tikrai negerąja prasme, bet vis tiek norėjosi juo tikėti, jis pats manęs prašė pagalbos, – pasakojo Viktorija. – Ne aš pati pas jį prašiausi, aš turiu savo verslą, kuris yra neblogas, – jis paprašė padėti, nes dažnai išvyksta, nuo kažko tai slepiasi, galbūt yra daug kam skolingas. Maniau, kad jam reikia padėti, galvojau, žmogus keičiasi, bet gavosi, jog pati nukentėjau. Ir jis daro tokius negražius dalykus, kad baisu kalbėti, – tikiuosi, kad teismo procesas bus atviras ir žmonės pamatys, kaip gali negražiai elgtis vyras ir kaip reikia elgtis atsargiau, nepasitikėti aklai žmogumi, kuris anksčiau negražiai elgėsi. Ir nereikia tikėti, kad jeigu su kitais negražiai pasielgė, su manimi taip nebus. Deja, viskas kartojasi ir labai retai žmonės keičiasi.“

„Jis šaukė, kad aš tave pasmaugsiu, užmušiu, labai daug keikėsi, sakė, paskambinsiu savo draugams, mes visi tave suksime ratu, – teigė Viktorija, tačiau taip ir nesuprato, ką tai reiškia, tačiau neabejoja, jog šie grasinimai galėjo būti įvykdyti. – Kai atvažiavo policija ir liudytojai patvirtino, kad tikrai prieš mane buvo smurtauta, jis net nenorėjo važiuoti į komisariatą, pareigūnams ne kartą teko prašyti, kad jis įliptų į automobilį.“

Paklausta apie kitą baudžiamąją bylą, apie kurią teisme užsiminė A. Kandelio advokatas, Viktorija sakė, jog nieko apie tai negali pasakyti, nes niekaip nėra susijusi su A. Kandelio motina, ją tik keletą kartų yra mačiusi šokių studijoje ir jokio fizinio kontakto niekada nebuvo turėjusi.

„Tada aš nenorėjau su Andriumi konfliktuoti, aš tenorėjau išeiti, – įsivaizduokite, jūs dirbate, dirbate ir jums nieko nemoka“, – kalbėjo nukentėjusioji, pabrėžusi, kad tai buvo pirmas kartas, kai ji gyvenime patyrė smurtą.

Buvusi šokėja prisipažino, kad jos nenustebino, jog A. Kandeliui esą nesisekė verslas: „Jis yra nėra pareigingas, leidžia sau pradingti, rūkyti salėje, kur yra vaikai. Jūs įsivaizduojate, kad treneris gali taip elgtis?“

„Aš buvau baigusi savo šokių karjerą, ko gero, man išliko nostalgija ir sutikau dirbti, bet jeigu būčiau žinojusi, tikrai nė už ką nebūčiau sutikusi, dabar aš net bijau pažiūrėti į šokių pusę“, – sakė ji.

„Noriu, kad visuomenė žinotų, koks yra tikrasis A. Kandelis, noriu, kad tėvai žinotų, jog negalima leisti vaikų pas tokį žmogų, – Viktorija neslėpė, kad nori ne tik atgauti uždirbtus pinigus, bet ir sulaukti viešo A. Kandelio atsiprašymo. – Jo parodymai yra melagingi, kaip vyras jis turėtų prisipažinti, kad yra kaltas, atsiprašyti manęs, mano tėvų.“

„Nei vienas nutriušęs suskis negali aiškinti, ką aš turiu daryti. Aš niekada nepasiduosiu. Tai – ne mano charakteris. Aš savo srityje visą laiką išliksiu populiarus ir įžymus“, – DELFI gyvenimo būdo laidoje „Kasdienybės herojai“ yra sakęs sportinių šokių čempionas Andrius Kandelis.

Tai jis pareiškė po teisme išnagrinėtos baudžiamosios bylos, kurioje buvo nuteistas dėl vagystės iš sostinės „Ozo“ prekybos centre esančios drabužių parduotuvės. Bylos duomenimis buvo nustatyta, kad dar 2015 m. liepos 2 d. A. Kandelis iš poarduotuvės pavogė garsiais prekės ženklais pažymėtus aštuonis marškinėlius, dvi poras kojinių ir kelnes. Jų vertė – 322 eurai.

Kaltę dėl vagystės pripažinusiam žinomam vyrui teismas tąkart skyrė 451 Eur baudą. Be to, jis turėjo sumokėti dar 250 Eur už sugadintas prekes, nes kai kuriuose drabužiuose, nuplėšiant apsaugos magnetus.

„Vakare atėjau į prekybos centre esančią parduotuvę „Peek&Cloppenburg“, kur pasimatavęs marškinėlius susimokėjau už juos kasoje, – po vagystės policijoje pasakojo A. Kandelis. – Pardavėjos paprašiau didesnio maišelio, nes planavau įsigyti daugiau prekių. Prekybos salėje išsirinkau kelis marškinėlius ir kelias kelnes, nuėjau pasimatuoti, bet kai kurių marškinėlių ir kelnių etiketės bei apsaugos magnetai man trukdė tinkamai pasimatuoti, todėl juos nuplėšiau ir padėjau persirengimo kabinoje ant suoliuko. Rūbai, kurie netiko, taip pat liko persirengimo kabinoje. Kitus rūbus susidėjau į maišelį ir išėjau iš kabinos.

Tuo metu jau kalbėjausi telefonu, todėl nesusimokėjęs už paimtas prekes išėjau pro apsaugos vartelius, kurie praeinant su maišelyje esančiomis prekėmis nesuveikė. Išėjęs iš parduotuvės nuėjau prie šalia esančios batų parduotuvės vitrinos, norėjau kilti į antrą parduotuvės aukštą, bet prie manęs priėjo apsaugos darbuotojai ir paprašė eiti kartu į tarnybines patalpas. Šiose patalpose iš maišelio jie išėmė visas prekes ir pasakė, kad iškvies policiją. Nesipriešinau, tačiau išsigandau, jog visiems matant su antrankiais būsiu vedamas per prekybos centro viešas patalpas, o mane daug kas pažįsta, todėl per tarnybines patalpas išbėgau į tarnybinį koridorių, nusileidau liftu iki automobilių stovėjimo aikštelės antrame aukšte ir įsėdęs į automobilį išvažiavau.“

A. Kandelis sakė, kad „mintis pavogti rūbus kilo spontaniškai persirengimo kabinoje, juos matuojantis.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(44 žmonės įvertino)
3.9091

Mažųjų žaidynių globėja Diana Nausėdienė – apie nutrūktgalvišką vaikystę, lengvąją atletiką ir saldumynus (20)

Diana Nausėdienė – nutrūktgalvė mergaitė, amžinai nubalnotais keliais? Lengvaatletė...

Birutės Navickaitės gyvenime – pokyčiai: pranešė, kad yra įsipareigojusi (174)

Simboliška, kad būtent vasario 14-ąją, Valentino dieną, Birutė Navickaitė savo bičiuliams ir...

Smurtu prieš žmoną kaltinamas krepšininkas Dimavičius kategoriškai neigia savo kaltę (17)

Kauno apylinkės teismui antrą kartą nepavyksta pradėti baudžiamosios bylos nagrinėjimo, kurioje...

Luko ir Merūno atliekama naujoji nemaraus kūrinio „Laikas" versija (1)

37-ąjį gimtadienį Vasario 18 dieną švenčiantis Merūnas Vitulskis prieš porą savaičių Delfi...

Top naujienos

Užsienyje gyvenančios lietuvės papasakojo, kiek čia kainuoja vaikų darželiai: apie tokią sumą, kokia – Lietuvoje, net nesvajoja (328)

Sostinėje pakilus valstybinių darželių kainoms, tėvai sujudo. Kai kurie už sausio mėnesį...

Alytaus zonoje – skandalingi įvykiai: naktį, įtariama, sumuštas buvusios „pupytės“ vyras Jakutis (243)

Alytaus pataisos namuose – skandalingi įvykiai: įkalinimoje įstaigoje, įtariama, kiti bausmę...

Po griežtų pareigūno žodžių išprievartautai merginai – atsiprašymas: netoleruoju prievartos bet kokiu pavidalu (148)

Antradienį instagramo paskyroje išprievartautą merginą įžeidęs pareigūnas Livijus S. nutarė...

Orai: šiluma trauksis, tačiau žiemos vis dar nerasta (11)

Trečiadienio naktį į šalį plauks tankesni debesys, tačiau jie kartas nuo karto praplyš,...

Tomas Vaitelė

Trumpalaikės šlovės kalvė: jeigu ir laimėsime „Euroviziją“, tai netyčia (17)

Kasmet sausio ir vasario mėnesiai prasideda tuo pačiu: „kokios šiemet bus tendencijos“, „ar...

UEFA Čempionų lyga grįžo su trenksmu: aštuntfinalyje – 19-mečio dublis ir PSG bei „Liverpool“ pralaimėjimai (10)

Vėlų antradienio vakarą rungtynėmis Dortmunde ir Madride atidarytos UEFA Čempionų lygos...

Šiurpūs pasaulio oro uostai: neįprasti keleivių patikrinimai, flomasteriu rašomi skrydžiai ir tuščias, auksu nulietas terminalas (23)

Ar matėte filmą „Terminalas“? Jo herojus, kurį vaidina Thomas Hanksas, papuola į kvailą...

Ginekologė: vienos vyno taurės motina gali nejausti, bet vaisiui tai – daug rimtesnė žala (13)

Pirmadienį pareigūnai pasidalijo informacija, kad savaitgalį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Žinia kavos mėgėjams: ten, kur ji auginama, vietiniai jos net negeria (67)

Viena geriausių pasaulyje kavų auga Kenijoje . Tai žino kavos mylėtojai įvairiose pasaulio...

|Maža didelių žinių kaina