aA
Dėl drabužių vagystės iš prekybos centro prieš ketverius metus teistas buvęs sportinių šokių čempionas Andrius Kandelis vėl turi didelių nemalonumų – prokurorai žinomą 38-erių metų vyrą kaltina ne tik dėl fizinio smurto, bet ir dėl grasinimų nužudyti. Šiandien ši byla vėl buvo atverta, o A. Kandelis teismo salėje susitiko su nukentėjusiąja Viktorija.
Andrius Kandelis, Viktorija Gaidytė
Andrius Kandelis, Viktorija Gaidytė
© DELFI / Kiril Čachovskij

Teismo atstovai praneša, kad šįkart teismo posėdyje buvo apklausta liudytoja, Andriaus Kandelio mama, kuri konflikto metu buvo šokėjui priklausančioje šokių studijoje.

Taip pat šiandien vykusiame posėdyje buvo ištirta visa rašytinė medžiaga. Posėdžio metu buvo pasakytos ir baigiamosios kalbos.

Galutinis bylos nuosprendis bus priimtas rugsėjo 22 dieną Vilniaus miesto apylinkės teisme.

Delfi primena, kad dar šių metų vasario 3 dieną Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Inga Štuopienė atvertė A. Kandeliui iškeltą baudžiamąją bylą. Nukentėjusiąja šioje byloje yra pripažinta buvusi šokėja Viktorija. Ji teigė, kad dar praėjusių metų rugpjūtį A. Kandelis savo nuomojamoje šokių studijoje prieš ją panaudojo smurtą bei grasino susidorojimu.

„Tai labai nemaloni istorija“, – sakė buvusi A. Kandelio mokinė, apie pusę metų dirbusi jo vadovaujamoje studijoje. Tačiau, trenerės teigimu, A. Kandelis net keturis mėnesius vengė atsiskaityti už darbą, o kai ji paprašė pinigų, tuomet ir kilo konfliktas.

Tuomet uždaro teismo posėdžio Nukentėjusiosios gynėjas Alvydas Montrimas teismui pateikė ieškinį dėl žalos atlyginimo, todėl teismas kaltinamajam sudarė galimybę su juo susipažinti ir pateikti savo poziciją. Tuo metu A. Kandelio advokatas Karolis Rugys paprašė bylą nagrinėti neviešai – esą teisme bus nagrinėjami klausimai apie privatų gyvenimą.

„Be to, įvykis įvyko kaltinamajam priklausančiose patalpose, tai yra susiję su piniginiais dalykais, gali būti atskleista komercinių paslapčių“, – advokatas taip pat nurodė, kad gali paaiškėti informacija apie sveikatos būklę tiek kaltinamojo, tiek nukentėjusiosios.

K. Rugys taip pat sakė, kad prokuratūroje toliau tęsiamas dar vienas ikiteisminis tyrimas, kuriame nukentėjusiuoju pripažintas A. Kandelis ir jo motina.

„Žmogus yra peržengęs ribas, praradęs sąžinę, jis man liko skolingas – iš pradžių jis nenorėjo manęs oficialiai įdarbinti, o galų gale nesumokėjo už darbą ir panaudojo fizinį smurtą, – pasakojo Viktorija. – Esu buvusi jo mokinė, įsivaizduokite, koks tai amoralus jo elgesys. Jis daug kartų buvo nusižengęs, bet kai juo tiki, kai duodi jam šansą, o jis vietoj to, kad gražiai išspręstų situaciją...“

Mergina teigė, kad konfliktas įvyko, kai negavusi atlyginimo už keturių mėnesių sportinių šokių trenerės darbą (apie 600 Eur) vaikų šokių studijoje nutarė išeiti iš darbo.

„Įvyko konfliktas, jis mane užpuolė ir išmetė iš salės, – griebė už kaklo ir stūmė už galvos mane į sieną, jis taip pat grasino, panaudojo labai daug necenzūrinių žodžių, realiai man net sunku apie tai kalbėti – juk jis yra buvęs mano treneris, žinau, kad gyvenime yra daug kartų nusižengęs ir tikrai negerąja prasme, bet vis tiek norėjosi juo tikėti, jis pats manęs prašė pagalbos, – pasakojo Viktorija. – Ne aš pati pas jį prašiausi, aš turiu savo verslą, kuris yra neblogas, – jis paprašė padėti, nes dažnai išvyksta, nuo kažko tai slepiasi, galbūt yra daug kam skolingas.

Maniau, kad jam reikia padėti, galvojau, žmogus keičiasi, bet gavosi, jog pati nukentėjau. Ir jis daro tokius negražius dalykus, kad baisu kalbėti, – tikiuosi, kad teismo procesas bus atviras ir žmonės pamatys, kaip gali negražiai elgtis vyras ir kaip reikia elgtis atsargiau, nepasitikėti aklai žmogumi, kuris anksčiau negražiai elgėsi. Ir nereikia tikėti, kad jeigu su kitais negražiai pasielgė, su manimi taip nebus. Deja, viskas kartojasi ir labai retai žmonės keičiasi.“

Jis šaukė, kad aš tave pasmaugsiu, užmušiu, labai daug keikėsi, sakė, paskambinsiu savo draugams, mes visi tave suksime ratu, – teigė Viktorija, tačiau taip ir nesuprato, ką tai reiškia, tačiau neabejoja, jog šie grasinimai galėjo būti įvykdyti. – Kai atvažiavo policija ir liudytojai patvirtino, kad tikrai prieš mane buvo smurtauta, jis net nenorėjo važiuoti į komisariatą, pareigūnams ne kartą teko prašyti, kad jis įliptų į automobilį.“

Paklausta apie kitą baudžiamąją bylą, apie kurią teisme užsiminė A. Kandelio advokatas, Viktorija sakė, jog nieko apie tai negali pasakyti, nes niekaip nėra susijusi su A. Kandelio motina, ją tik keletą kartų yra mačiusi šokių studijoje ir jokio fizinio kontakto niekada nebuvo turėjusi.

„Tada aš nenorėjau su Andriumi konfliktuoti, aš tenorėjau išeiti, – įsivaizduokite, jūs dirbate, dirbate ir jums nieko nemoka“, – kalbėjo nukentėjusioji, pabrėžusi, kad tai buvo pirmas kartas, kai ji gyvenime patyrė smurtą.

Buvusi šokėja prisipažino, kad jos nenustebino, jog A. Kandeliui esą nesisekė verslas: „Jis yra nėra pareigingas, leidžia sau pradingti, rūkyti salėje, kur yra vaikai. Jūs įsivaizduojate, kad treneris gali taip elgtis?“

„Aš buvau baigusi savo šokių karjerą, ko gero, man išliko nostalgija ir sutikau dirbti, bet jeigu būčiau žinojusi, tikrai nė už ką nebūčiau sutikusi, dabar aš net bijau pažiūrėti į šokių pusę“, – sakė ji. „Noriu, kad visuomenė žinotų, koks yra tikrasis A. Kandelis, noriu, kad tėvai žinotų, jog negalima leisti vaikų pas tokį žmogų, – Viktorija neslėpė, kad nori ne tik atgauti uždirbtus pinigus, bet ir sulaukti viešo A. Kandelio atsiprašymo. – Jo parodymai yra melagingi, kaip vyras jis turėtų prisipažinti, kad yra kaltas, atsiprašyti manęs, mano tėvų.“

Po poros savaičių vykusiame teisme pasirodęs Andrius Kandelis jam mestus kaltinimus vadino šmeižtu.

„Tai yra šmeižtas, melas ir netiesa. Mano šokių studijoje tą dieną buvo rengiama atvirų durų diena. Negalėjau nei keiktis, nei muštis, nes būčiau pakenkęs pats sau. Visas šitas, galima pasakyti, šmeižtas, melas yra absoliučiai netiesa. Jei būčiau taip elgesis, ar įsivaizduojate, kiek žmonių, tėvų, vaikų būtų matę ir kokią situaciją būčiau pasidaręs sau? Gyvenime taip nesielgiau ir nesiruošiu elgtis. Tai buvo atvirų durų dieną, kurios metu suėjo daug tėvų ir vaikučių.

Nukentėjusioji dalyvavo. Viskas prasidėjo nuo to, kad ji atlikinėjo bandymą, ar priimti ją į studiją kaip trenerę, ar ne. Ji dažnai vėlavo. Buvo susirinkimas su visais treneriais. Pasirodė visi išskyrus Viktoriją. Laukėme jos. Jai buvo padarytas skambutis 17 val. 15 min. Ji pasirodė tik 18 val ir sakė, kad tai ne pagrindinis jos darbas ir pareigos. Tačiau ji įnirtingai ėjo prie manęs ir reikalavo pakalbėti. Atsiprašiau (susirinkusių vaikų) tėvų ir nuėjau. Ta skola buvo dėl stovyklos, kurią rengė buvęs Viktorijos šokių partneris. Kas liečia skolą dėl kvepalų, nenorėjau gražinti tų pinigų ir nenorėjau imti tų kvepalų, nes ji prekiavo neoriginaliais kvepalais. Manau, kad dėl to ji supyko. Buvo paprašyta gražiai išeiti ir leisti man bendrauti su tėvais. Ji pasakė, kad niekur neis, kol neatsiskaitysiu“, – kalbėjo žinomas šokėjas.

Studijoje sukėlė skandalą A. Kandelis pasakojo, kad vėliau moteris išbėgo iš kambario ir sukėlė sceną studijoje, kol dar vyko atvirų durų renginys. Anot jo, tėvams ir vaikams toks incidentas sukėlė šoką. Tai sukrėtė ir jo dukrą bei mamą. Vėliau V. Gaidytė iškvietė policijos pareigūnus. Šokių studijos savininkas pareiškė, kad tai gali būti ir bandymas pervilioti klientus į netoliese esančią kaltinančiosios vaikino šokių studiją.

„Po atvirų durų dienos pas mane liko labai nedaug žmonių. Praradau daug“, – apie tokio konflikto pasekmes pasakojo jis.

Klausiamas apie tai, kas vyko vėliau, Andrius prisiminė, kad jis pats pakėlė ir nunešė Viktoriją už durų bei vėliau grįžo paaiškinti, kas staiga įvyko, susirinkusiems vaikų tėvams. A. Kandelis pasakojo, kad jam taip pat buvo užsiminta apie grasinimus ir užuominas apie asmenis iš kriminalinio pasaulio. Neva V. Gaidytė grasino savo tėvo autoritetu. Kaltinamasis prisiminė ir daugiau įvykio aplinkybių.

„Ji sakė, kad susidoros su manimi. Dar sakė, kad uždarys mane į kalėjimą. Palinkėjau sėkmės“, – sakė jis ir užsiminė, kad nors nėra matęs V. Gaidytės tėvo, yra girdėjęs apie jo ryšį su kriminaliniu pasauliu.

Apklausiamas teismo salėje žinomas šokėjas pasakojo, kad jį kaltinanti kolegė elgėsi itin agresyviai, o ir vėliau kenkė jo reputacijai besikeikdama ir laukdama išeinančių iš A. Kandeliui priklausančios studijos patalpų. Jį kaltinančiai moteriai televizijos projektuose išgarsėjęs šokėjas taip pat negailėjo kaltinimų.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
2.7273

Indrės Stonkuvienės renginyje netrūko staigmenų: atviravo apie santykius su Vidu Bareikiu, ant scenos pasirodė ir legendinė atlikėja

Iniciatyvos „Mamų pasaulyje“ įkūrėja, „IS agency“ vadovė Indrė Stonkuvienė vakar...

Mantas Stonkus apie darbą su Gelmine Glemžaite: asmeniškumus paliekame už durų

Komedija „Gal nedarom tragedijos“ su Giedriumi Savicku, Mantu Stonkumi, Gelmine Glemžaite ir...

Aukcione ant jūros kranto – ir Valančiūno bei Sabonio pasirašyti marškinėliai, ir Kriščiūno paveikslas su linkėjimais

Specialus renginys ant jūros kranto šįmet ir vėl subūrė daugiau nei pusšimtį žmonių, kurie...

Natalija Bunkė parduoda savo namus pajūryje: įvardijo kainą bei paaiškino, kodėl priėmė tokį sprendimą (18)

Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje....

„Karklės“ minioje akį traukė meile alsuojantys sužadėtiniai – Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis (2)

Savaitgalį praūžė ilgai lauktas festivalis „ Karklė “, kuris net 4-iose teritorijoje...

Top naujienos

Auksinis finišas Romoje: Rūta Meilutytė – Europos čempionė (1)

Paskutinį Romoje vykstančio Europos čempionato vakarą papuošė italės Benedettos Pilato ir...

Verslas PliusVytautas Budzinauskas

Elektros sąskaitų mažinimo priemonės: galima sutaupyti nuo kelių iki poros šimtų eurų

Elektros kainoms rinkoje kopiant į vis naujas aukštumas, ekspertų išvados rodo, kad efektyvus...

Karas Ukrainoje. Okupantams – nauji Ukrainos smūgiai: rusų bazės sulygintos su žeme Ukraina: visame fronte bus svarbių įvykių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Delfi PliusBloomberg News

„Kuo daugiau rusų karių ten bus, tuo geriau“: Ukraina imasi gudrios taktikos

Jau kelias savaites Ukrainos pajėgos metodiškai taikosi į Rusijos karių, užėmusių strateginiu...

Verslas PliusLukas Miknevičius

Kaip paruošti automobilį, kad jį parduotumėte greitai ir pelningai: ekspertai pataria neslapukauti

Naujų automobilių gamintojams vis dar kovojant su tiekimo problemomis, į viršų kyla ir naudotų...

Šaldymas, džiovinimas, konservavimas ar rauginimas: ekspertų verdiktas, kuris būdas išsaugo daugiausiai maistinių medžiagų

Valgyti skaniai ir sveikai norime visus metus, tačiau kartais svarbu pasirinkti tinkamą maisto...

Pajūryje šeima sutiko netikėtą svečią: nusileidęs nuo kopų nėrė į jūros bangas

Vasarą atsigaivinti Baltijos jūroje nori ne tik žmonės. Paplūdimiu vaikštinėjusi šeima...

Svarsto, kaip užtrenkti Europos duris Rusijos piliečiams: prieš važiuodami tegul atsako bent į vieną klausimą (8)

Tęsiasi diskusija dėl turistinių vizų, leidžiančių Rusijos piliečiams patekti į Šengeno...

Palygino elektros tiekėjų kainas: įvertino ko tikėtis trečiojo etapo vartotojams

Lietuvos energetikos agentūra skelbia nepriklausomų elektros energijos tiekėjų siūlomų planų...

Skubantiems pirkti svajonių būstą NT ekspertė turi patarimą: įvertinkite kelias aplinkybes

Nekilnojamojo turto ekspertė Rasa Pavarienė sako, kad atostogos – idealus būdas „pasimatuoti“...