aA
Aštrus, kritiškas, turintis savo nuomonę ir ją reiškiantis. Toks yra dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, kuriam, kaip sako jis pats, nesvarbu, ką apie jį galvoja aplinkiniai, išskyrus pačius artimiausius. Vis dėlto ir jo santykiai su artimiausiais, konkrečiai – žmona, jau ne kartą atsidūrė visų akiratyje. „Aš niekada nebendravau su nykiomis moterimis", – sako dizaineris, netrukus pristatysiantis savo naujausią kolekciją.
Aleksandras Pogrebnojus
Aleksandras Pogrebnojus
© PIX studija

– Aleksandrai, jūs niekada nebuvote tradicinis dizaineris, nes kuriate ne tik drabužius... Pavyzdžiui, išleidote savo receptų ir poezijos knygas. Nenorite koncentruotis tik į vieną sritį?

– Taip koncentruodamasis nuo rūbelių gausos gali ir nevisai adekvatus pasidaryti... Jau turime tokį vieną ryškų sužvaigždėjimo pavyzdį. Ir apskritai, pačiam sakyti, kad esi geriausias, galėjo sau leisti tik Muhammad Ali, nes jis – vienintelis, šiuos žodžius sakydamas, savo žandą drąsiai oponentams atsukdavo! Drabužių kūrimas yra ne pats intelektualiausias dalykas. Mada juk nėra pasaulio centras, bet, aišku, man pačiam labai įdomu tai daryti dar ir dėl to, kad viskas prasideda nuo nuogos idėjos, o sumanymas proceso metu visada kinta, ir rezultatas būna netikėtas, tai – kaip savotiškas alchemiko darbas: gali išeiti ir auksas, ir šūdas, o gal laiko mašina, kaip kam pasiseka.

O šiuo metu man ypač įdomu dirbti su sportinėmis aprangomis. Kartais jaučiuosi taip, kad kuriu aprangą šiuolaikiniams gladiatoriams, ir specifika skiriasi: vienokia kuriant biatlono nacionalinei rinktinei, visai kitokia – geriausiai Lietuvos ledo ritulio komandai „Energija“. Ir aš labai laimingas, kad pasipuošę mano aprangomis, kaip tikri Vyčiai (stilizuotais šarvais), Lietuvos sportininkai – biatlonininkai ir slidininkai – varžėsi tik ką pasibaigusiose olimpinėse žaidynėse Korėjoje.

– Spaudoje jums lipdoma skandalingo ir ekscentriško dizainerio etiketė. Ar pats save laikote tokia asmenybe?

– To tikrai nesiekiu tikslingai. Pats savęs skandalistu nelaikau ir apskritai savęs analize stengiuosi užsiimti kuo mažiau. Kitaip negalėčiau gyventi. Kita vertus, nors įsivaizduoju, kad žinau, ko noriu, bet kartais save nustebinu. Ir tai ne visada būna iš gerosios pusės. Tačiau jei suklystu ir kažką padarau negerai, visada atsiprašau, nors, aišku, ne visada man atleidžiama. Visgi skandalai greitai pasimiršta, nes visi rūpinasi išskirtinai tik savimi ar savo aplinka.

Manęs visiškai nejaudina jokie komentarai internete. Paprastai būna taip, kad kuo geresnė kolekcija, tuo blogesni komentarai. Taigi, jei sulauki per daug gerų atsiliepimų anonimiškų komentarų skiltyje, reikia susirūpinti dėl kolekcijos kokybės.

– Esate aktyvus viešosios erdvės dalyvis, drąsiai išsakote savo nuomonę, o kartais net su žmona aiškinatės santykius tiesiog socialiniame tinkle. Kas skatina taip elgtis?

– Esu emocionalus žmogus, daugybę dalykų darau staigiai čia ir dabar. Tik tai darydamas tikrai negalvoju, kas po to bus.

– O gal jums, kaip kūrėjui, reikia dramos?

– Nereikia man jokios dramos! Galiu ramiai gyventi prie upelio, nuo kurio nepučia skersvėjis (šypsosi). Bet aš niekada nebendravau su nykiomis moterimis. Mano moterys – kaip ugnikalniai, kaip prieštankinės minos!

– Nebūtų paprasčiau gyventi su ramia moterimi?

– Manau, kad nepavyktų man su tokia bendrauti, juk būtų baisiai nuobodu. Nesakau, kad prie ugnikalnio gyventi linksma, tenka kartais ir išsikraustyti su visu kaimu. Bet pagalvokite, kur įdomiau gyventi – dykumoje ar prie ugnikalnio? Aš renkuosi ugnikalnį (šypsosi). Juk ugnikalnis neišsiveržia kasdien ir jei ne pirmą dieną šioje teritorijoje esi, gali kažkiek tuos kataklizmus prognozuoti... Seniai jau įsitikinau, kad žmonių santykiai yra vienas sudėtingiausių ir pavojingiausių dalykų.

– Turėjote ne vienus ilgalaikius santykius. Ar tikite amžina meile?

– Aš turėjau kelis ilgalaikius santykius ir labai daug trumpalaikių, ir ką? Amžina meile galiu tikėti kaip ir amžinu gyvenimu. Teoriškai galiu tikėti, bet nežinau, ar pavyktų praktiškai įgyvendinti. Daugybę dešimtmečių kartu gyvenančios poros – viduramžių reliktas. Aš pats manau, kad vadovaujantis senesnėmis tradicijomis buvo daugiau šansų išsaugoti šeimą. Žmonės tada buvo aiškiai pasidaliję funkcijomis. Šiais laikais viskas yra sujaukta. Moterys dabar nori įrodyti, kad visomis prasmėmis yra „kietesnės“ už vyrus.

– Jūs pats galėtumėte paklusti moteriai?

– Aš visada paklūstu (šypsosi). Tikrai nesu toks nevaldomas ir nedarau visko, ko noriu, nuo ryto iki vakaro. Vienišo ir įsipareigojusio žmogaus gyvenimas skiriasi bet kokiu atveju. Žmogus, su kuriuo tu gyveni, yra kaip saugiklis, kad nepridarysi labai didelių nesąmonių.

– Esate susidūręs su neištikimybe?

– Esu susidūręs su viskuo ir galiu pasakyti: po kelerių metų ji užsimiršta kaip tarnavimas sovietinėje armijoje. Atvėsus emocijoms pats pradedi įžvelgti savo klaidas. Svarbiausia tokioje situacijoje – nieko drastiško nedaryti, kol dar emocijos šėlsta. Geriau jau į „Facebook“ parašyti, negu šokti nuo tilto. Rinkitės saugų variantą. Po kelerių metų visa ta didžioji tragedija atrodys kaip linksmiausias farsas.

– Koks vyras esate namuose? Galėtumėte įkalti vinį į sieną?

– Galėčiau, tikriausiai truputį kreivai, bet įkalčiau. Nesu idealus meistrautojas.

– Ką jūsų gyvenime pakeitė sūnaus gimimas?

– Sūnus – mano pasaulio centras. Augindamas jį nebijojau jokių dalykų – tikrai keisdavau ir vystyklus, ir visa kita dariau ir darau lygiomis teisėmis su mama. Šiais laikais vaiko ryšys su tėvais yra žymiai gilesnis, nei buvo anksčiau. Mes juk turime galimybę bendrauti taip ir elgtis taip, ko tam tikros visuomenės normos neleisdavo mūsų tėvams.

– Ar yra toks dalykas, kurį darydamas jaučiate gyvenimo pilnatvę ar malonumą?

– Vieno tokio dalyko tikrai nėra. Nesakysiu, kas šiandien mane padarė laimingą (juokiasi). Džiaugsmo suteikia paprasčiausi dalykai, pavyzdžiui, neseniai nupirkau namams ledo ritulio žaidimą. Žaidžiu su vaiku ir matau, kokią jis pažangą daro. Reikia mokėti džiaugtis mažais dalykais.

Aleksandras Pogrebnojus
Aleksandras Pogrebnojus
© PIX studija

Visą interviu skaitykite IKONA.TV svetainėje čia.

Žurnalas

YouTube kanalų tinklas / Oficialus YouTube partneris Baltijos šalyse

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Violetos Repčenkaitės šeimoje – skaudi netektis: liūdnas mamos balsas pranašavo niūrią žinią (75)

Buvusi TV laidų vedėja, modelis bei trijų vaikų mama Violeta Repčenkaitė išgyvena sunkias...

Sunkumų susilaukiant vaikelio patyrusi Rūta Banionytė sukūrė linksmą būsimo kūdikio lyties atskleidimo video (26)

Tinklaraštininkė ir projekto moterims „Šokoladas sielai” įkūrėja Rūta Banionytė su...

Simona Burbaitė nustebino išvaizdos pokyčiais – atsisveikino su ilgais plaukais: daug kas klausė, ar negaila (17)

Vos kelios dienos iki vasaros pradžios Simonai Burbaitei tapo ženklu, simbolizuojančiu apie...

Į Lietuvą grįžusi Edita Daniūtė pasikeitė pavardę (76)

Karantino metu Lietuvoje laiką kartu su šeima leidžianti šokėja Edita Daniūtė spėjo ne tik...

Vedybų sukaktį paminėję Ineta ir Ąžuolas Žvaguliai ėmėsi ūkininkavimo: ateičiai turime rimtesnių planų (23)

Praėjusį savaitgalį penkerių metų vedybų sukaktį paminėjusių Inetos ir Ąžuolo Žvagulių...

Top naujienos

Policijai teks atsiprašyti emigranto: išprovokavę konfliktą patruliai vairuoti pasiūlė 2-mečiui (120)

Trumpų atostogų iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą su dvimečiu sūnumi atskridęs ir iš oro...

Daugiabučių gyventojai gali sulaukti pokyčių: įtaria norą užkrauti finansinę naštą ir sužlugdyti bendrijas (56)

Daugiabučių gyventojai jaučiasi apgauti. Nuo lapkričio mėnesio Aplinkos ministerijos rengtas...

ECB: ekonomikai atsiveriant, euro zona vis dar žengia netvirtais žingsniais (2)

Euro zonos ekonomika vis dar susiduria su rimtomis grėsmėmis, nors politikos formuotojai ėmėsi...

Ne viskas, kuo tikėjome apie tyrimus, tiesa: Morozovas sudėjo visus taškus ant i (1)

Anksčiau mano kolegoms reikėjo žinoti daugiau nei 60 apčiuopiamo pulso rūšių, iš gleivinių ir...

The Economist

Nesibaigianti „Kraftwerk“ įtaka

Neseniai miręs Florianas Schneideris paliko viliojantį, tačiau tikra vizija netampantį Europos...

Vilnietis atliko eksperimentą su erkėmis: štai būdas, kaip savo kieme galite sugaudyti erkes (24)

Tikėtina, kad Lietuvai atsigaunant nuo karantino, bet vis dar esant neužtikrintumo dėl keliavimo...

Prasideda vasara – profesionalus sodininkas pataria, ką būtina nuveikti sode ir kokių klaidų šiukštu nedaryti ar išsigąsti raudonų šilauogių lapų

Laidoje Delfi 11 kalbamės su Gediminu Cijūnaičiu, gediminosodai.lt savininku, kuris papasakoja, ką...

Nausėda apie jaučiamas krizės nuotaikas: artėjame prie antirekordo (250)

Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu Delfi įvertino koronaviruso krizės žalą...

Kodėl būtina apkarpyti pinigų medį ir kaip tą daryti tinkamai

Storalapis, pinigų medis (lot. crassula ) – populiarus augalas. Daugeliui kambarinių augalų...

Ant svetimos nelaimės griuvėsių: didžiausios Rusijos šou verslo šeimų ardytojos – ne tik gražios, bet ir be galo gudrios (16)

Žinomas posakis byloja, kad ant svetimos nelaimės griuvėsių naujos laimės nepastatysi. Bet ar jis...

|Maža didelių žinių kaina