aA
"Tai apie areną nekalbėsime?"- Kauno meras Andrius Kupčinskas nustebo sužinojęs, kad šį kartą nebus kalbama apie Kauno sporto arenos statybos klausimus. Jauniausias šiuo metu Lietuvos meras, kalbėdamas apie pirmąjį mėnesį mero kėdėje, teigia, kad naujosios pareigos apvertė jo gyvenimo ritmą aukštyn kojom.
Andrius Kupčinskas
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.
"Prabėgo mėnesis, įėjome į vėžes. Sunku buvo pirmąją savaitę – krūvis nežmoniškas. Gerai, kad išpuolė pora savaitgalių, kur buvo po 3-4 laisvas dienas, tai per šias dienas „atsikasiau" popierius. Dabar susiformavo komanda, nusistovėjo struktūra, tai dabar viskas daug paprasčiau ir gali atsidėti tiems darbams kuriuos planavai", - sakė 32 metų Kauno vadovas.

A.Kupčinskas teigia, kad jo nevargina padidintas žiniasklaidos dėmesys.

„Padidintas dėmesys turi būti, žinojome, kur einame ir reikia su tuo susitaikyti. Jeigu kreipsi dėmesį, tai gali varginti. Esu susitaikęs, kad dėmesys – neišvengiamas. Gali parodyti ar parašyti net ir blogiausius dalykus, tačiau tai priimi labai ramiai ir santūriai", - tvirtina Kauno meras.

Žmoną džiugina maloniomis staigmenomis

A.Kupčinskas sako, kad pomėgiams – krepšiniui ir pasivažinėjimams dviračiu - laiko praktiškai nelieka. Kauno meras teigia, kad krepšinį paskutinį kartą žaidė prieš 3 savaites, o dviračiu važinėjosi balandžio pabaigoje.

„Laisvalaikis sumažėjo iki minimumo. Šeštadienis būna kaip darbo diena, gal šiek tiek mažiau intensyvi – įvairūs susitikimai, sveikinimai, dalyvavimas kūltūriniuose renginiuose. Pavyzdžiui praėjusį šeštadienį dalyvavau 7 renginiuose – 10 valandą išeini, 19 val. grįžti. Praktiškai šeštadienių nebelieka, tai sekmadienis rezervuotas vien tik šeimai. Jeigu pavyksta anksčiau grįžtu iš darbo šiokiadieniais, tačiau grįžti anksčiau 20-21 val. retai pavyksta", - sakė A.Kupčinskas.

Kauno vadovas neslepia, kad dėl naujųjų pareigų mažai laiko lieka šeimai - žmonai Jurgitai, penkerių metų sūnui Jokūbui ir dvejų metukų dukrai Gertrūdai.

Tačiau grįžęs namo žmoną meras stengiasi nustebinti staigmenomis.

„Na ką darysi... Stengiuosi pamaloninti kokiomis nors džiugiomis naujienomis, maloniomis smulkmenomis, bet žmona ir anksčiau yra sakiusi, kad žino, kokia yra vyro veikla, kuo jis užsiima. Mes tikimės atsigriebti per atostogas. Praktiškai jau keletą metų neturėjau normalių atostogų – vis rinkimai, įvairios kampanijos. Šiemet su vicemerais suplanavome, kad turėsime bent po dvi savaites atostogų, kurias skirsime vien šeimai", - sakė A.Kupčinskas.

Meras teigia, kad pokalbiai namuose politikos tema - tabu.

„Namuose stengiuosi jau nieko neaptarinėti. Kartais žmonos draugės paklausia vieno ar kito dalyko, tai ji sako: „Klauskite jo tiesiai, nes mes namuose to neaptarinėjame", - sako A.Kupčinskas.

Rungtynių stebėjimas – irgi darbas

Andrius Kupčinskas
© Krepsiniosirdis.lt nuotr.

Kauno sporto halėje rungtynes stebintys žiūrovai ne kartą galėjo pastebėti tribūnose sėdintį A.Kupčinską. Meras sako, kad dažnai rungtynių metu ne tik serga už „Žalgirį", bet ir pratęsia diskusijas su kolegomis.

„Stengiuosi į rungtynes pasikviesti kolegą. Ar rungtynių stebėjimas netampa darbo tąsa? Praktiškai taip. Vis tiek tu eini į tas rungtynes kaip oficialus asmuo, o ne vien tik kaip sirgalius. Jei eičiau kaip sirgalius, būčiau visai kitaip nusiteikęs", - šypsodamasis sako A.Kupčinskas.

Padididėjusį dėmesį pastebi žmona

A.Kupčinskas sako, kad tapęs meru, jaučia didesnį aplinkinių demesį, tačiau jo nesureikšmina, tačiau jo antrąjai pusei tai buvo naujiena.

„Natūralu, kad dėmesys padidėjo, bet jį labiau jaučia žmona. Kartais būna einam kur nors ir žmona atkreipia dėmesį, kad žmonės kuždasi: "Va žiūrėk čia tas meras eina" arba pakumščiuoja savo sutuoktiniui, kad atkreiptų dėmesį. Tai natūralu, aš tai priimu tai labai santūriai. Jei mane sutikęs žmogus nusišypso – stengiuosi pasisveikinti, tuo pačiu atsakyti", – sakė Kauno meras.

Savivaldybėje – ne naujokas

Kauno meras džiaugiasi, kad jis Kauno savivaldybėje jau ne naujokas. A.Kupčinskas prieš tapdamas meru dvi kadencijas buvo miesto tarybos nariu.

Tačiau konservatorius pripažįsta, kad eilinis tarybos narys ir meras – ne tas pats, o naujosios pareigos jo gyvenimo ritmą visiškai pakeitė.

„Tapus meru gyvenimas pasikeitė 180 laipsnių kampu, bet aš džiaugiuosi, kad esu jau trečią kadenciją miesto taryboje – politinius procesus jau supranti ir nesi kaip įmestas į balą nemokantis plaukti ir negali išplaukti. Kokios mano savybės man labiausiai padeda? Santūrumas, kantrybė, užsibrėžto tikslo siekimas ir aišku bendravimas su žmonėmis, pagarba kitaip manančiam, nes be šių savybių būtų labai sunku dirbti tokiose pareigose", - sakė A.Kupčinskas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Mrs Globe“ konkurse lietuvei iš pasididžiavimo sprogo širdis: sugriovė stereotipus ir liko dėkinga ypatingam žmogui (34)

Šiemet Kinijoje vykusiame konkurse „Mrs Globe 2020“ („Misis pasaulis 2020“) Lietuvai...

Žinomi žmonės susipažino su grožio pasaulio inovacija (8)

Į sostinės restoraną „Šventaragio sodas“ rinkosi gausus būrys garsenybių susipažinti su...

Povilas Vanagas ir Margarita Drobiazko naujo formato šou „Čempionai“ (1)

Trečiadienį vakare Klaipėdoje įvyko Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago naujo formato ledo šou...

Krepšininkas Mindaugas Lukauskis su žmona susilaukė trečiojo vaikelio (2)

Krepšininkas Mindaugas Lukauskis su žmona susilaukė trečiojo vaikelio. Žinia apie aplankiusius...

Alpakų vilna sudomino garsias moteris: domėjosi gamtos įkvėpta mada (5)

Trečiadienį prekės ženklas „Alpacos“ pakvietė į parduotuvės atidarymo vakarėlį....

Top naujienos

Naujasis siūlymas dėl bankų apmokestinimo kelia klausimų: ne tik padidins kainas, bet ir prieštarauja Konstitucijai (82)

„Mes turime vieną milijardą eurų, kurių kažkas tiesiog nemoka. Tol, kol šie mokesčiai nėra...

Laikai, kai alkoholis liejosi laisvai: tarsi tradicija girtuoklystė ėjo iš kartos į kartą

„Kaip upė prasideda nuo upokšnio, taip ir girtavimas prasideda nuo taurelės. Žmogus pasidaro...

Nužudyto centrinio banko pareigūno perspėjimas buvo lemtingas SEB (13)

Ne visi pinigų plovimo skandalai vienodi. Kai pasaulis sužinojo, kad milijardai nešvarių pinigų...

Jurgita Barišauskienė

Kai žiemos šventės tampa beskonės, o masinis kalėdinis šurmulys tik erzina

Žiemos švenčių laikotarpis dažnam žmogui tampa ne tik linksmybių, bet ir įvairių išbandymų...

Kurtinaičio kariauna nutraukė pralaimėjimų seriją – nuskriaudė Giedraičio ALBA komandą

Rimo Kurtinaičio treniruojami krepšininkai lipa iš nesėkmių liūno. Maskvos srities „Chimki“...

Verslininko atsakas besiskundžiantiems pinigų stygiumi: tikriausiai jūsų abi rankos kairios „Atsakingas požiūris“ su Rimvydas Valatka (10)

Šios savaitės DELFI TV laidoje „ Atsakingas požiūris “ žurnalistas Rimvydas Valatka kalbina...

Lietuviams siūlo pasinaudoti šeichams skirta prabanga ir malonumais: visa tai nemokamai (35)

Prabangiausi pasaulyje viešieji tualetai, švariausi pasaulyje paplūdimiai, gatves puošiantys super...

Nepailstantis Leonavičius – apie 30 metų treniruojant vaikus ir sprendimą, kurio iki šiol nepamiršta Marčiulionis (4)

„Neseniai skridau į Romą ir taip išėjo, kad susėdome šalia su Šarūnu Marčiulioniu, kuris...

Sunku patikėti: vaikinas neprisimena, kur prieš savaitę pastatė savo automobilį

Ko gero, visiems bent kartą teko ieškoti savo mašinos prekybos centro ar oro uosto automobilių...