Žinoma atlikėja savo „Instagram“ paskyroje nuolat dalinasi naujausia informacija apie įvykius, jau ketvirtą parą vykstančius visoje Lietuvoje. Natalija drauge su sužadėtiniu Edgaru taip pat apsilankė vienoje Vilniaus prieglaudų – pora ne tik prisidėjo prie gyvūnų gerovės, tačiau ir išsiaiškino, ko šiai dienai labiausiai trūksta prieglaudų gyventojams.

„Ši situacija daugeliui mūsų atvėrė akis – kartais negali žinoti, kas vyksta tavo kaimynystėje. Labai gerai, kad visa tai privertė mus susimąstyti. Tikriausiai ne vienas savaitgalį praleidome žiūrėdami „Instagram“ live‘us. Yra ir pasyvių palaikytojų – jei negalime nuvykti į karštuosius taškus, galime prisidėti ir kitais būdais, – sako Natalija. – Kartais užtenka visai nedaug – pasiskambinti į prieglaudas, pasiklausti, ko šiuo metu jiems reikia. Nebūtina prisidėti finansiškai – su Edgaru buvome vienoje prieglaudoje, jiems labai trūksta ir savanorių, kurie ateitų pavedžioti šunis, pabūti su jais. Taip pat trūksta tvirtų rankų, padėsiančių kažką sutvarkyti, pakalti.“

Nors nelegalų šunų veisimą ir keturkojų laikymą žiauriomis sąlygomis Natalija vadina protu nesuvokiamu dalyku, moteris pripažįsta, kad bet kokiu atveju būtina imtis visų įmanomų priemonių.

„Manau, pradėti reikia nuo įstatymų keitimo. Labai gerai, kad artėja Seimo rinkimai – tikrai atsiras narių, kurie užsiims šituo dalyku. Juk tai dabar – aktualija numeris vienas“, – teigia žinoma atlikėja.

Tiesa, Natalija pabrėžia, jog riba ieškant naujų nelegalių šunų veisimo vietų vis tik turėtų būti – pasak atlikėjos, savanoriai, norėdami atlikti gerą darbą, kartais elgiasi pernelyg grubiai.

„Beje, labai svarbu paminėti, kad kartais lazda kiek perlenkiama – savanoriai ne visada mandagiai prašosi tikrinti vieną ar kitą vietą. Mes neturime teisės eiti ir tikrinti – manau, visa tai reikia daryti labai atsargiai. Suprantu, kad galbūt ten žmonės vykdo nusikalstamą veiklą, tačiau o jei ne?“ – mintimis dalijasi N. Bunkė.

Dainininkė savo socialiniuose tinkluose aktualijomis, taip pat pati stebi transliacijas. Žinoma moteris sako, kad norėtųsi padėti visiems, tačiau persiplėšti, kad ir kaip norėtųsi – neįmanoma.

„Esu labai jautri tokiems dalykams, man labai gaila. Tačiau kasdien žiūriu tiesiogines transliacijas, video įrašus. Šiandien turiu daugybę darbų, tačiau negaliu dirbti – nekyla rankos. Be to, vis atsiranda rėmėjų, reikėtų į kitas prieglauda nuvykti, tačiau jau fiziškai negaliu to padaryti. Tačiau visa tai pasidalinsiu su savanoriais, – tikina Natalija. – Viskas, kas vyksta – iki totalaus absurdo ribos. Pajudintas didžiulis klanas. Jie vieni kitus palaiko, bendradarbiauja.“

Apsilankiusi prieglaudoje Natalija sužinojo, jog greičiausiai ir dažniausiai naujus šeimininkus randa maži keturkojai.

„Noriu atkreipti dėmesį – juk pilna tokių, kurie nori namuose auginti kažkokį gyvūną. Prieglaudose gyvena daugybė nuostabių šunų – neremkime nelegalių daugintojų! Suprantu, kad ši banga eis ir praeis, tačiau tikiuosi, kad kažkas susimąstys ir ims, pavyzdžiui, savanoriauti prieglaudose. Tie neatlygintini darbai – jie tokie faini, – šypteli N. Bunkė. – O ir dabar, grįžę iš prieglaudos, su Edgaru pakalbėjome, kad ar tas matytas juodas šuo tikrai netilptų mūsų kieme? Žinoma, kad čia būtų jam vietos. O nuvažiavus į prieglaudą, patikėkite, labai sunku iš ten išeiti be štai tokių minčių.“

Delfi primena, kad šunų gelbėjimo operacija prasidėjo ketvirtadienį, kai Padvarių kaime, Kretingos rajone, buvo paskelbta apie dingusį Vakarų Škotijos terjerą, vardu Sniegius. Augintinio apylinkėse ieškoję šeimininkai galiausiai rado savo šunį, jį atpažinę pagal lojimą. Sekdami gyvūno balsą šeimininkai aptiko pastatą, o pro jo langus išvydo ir širdį suspaudusį vaizdą – narve uždarytą Sniegių. Neeiline istorija suskubta pasidalinti viešai socialiniuose tinkluose.

„Slaptas gyvūnų pragaras tarp mūsų...“ – taip sukrečiantį įrašą pavadino viena gyvūnų mylėtoja.

„Ilgą laiką šuns ieškojome važinėdami gyvenvietės gatvėmis, vaikštinėdami aplink esančius namus. Niekas šuns nepastebėjo. Šalia dingimo vietos išgirdome šunų lojimą. Priėjus arčiau pastato (Slyvų g.), iš kurio sklido garsas, pro nešvarų langą pamatėme mūsų ilgai ieškotą Sniegių, kuris buvo uždarytas narve! Negana to, pamatėme tikrai kraupų vaizdą, mus visus ištiko šokas. Sandėlio tipo pastate buvo įkalinta begalė šunų, kurie visi buvo veisliniai (apie 18 šunų). Durys buvo neužrakintos, tad nė negalvoję bėgome gelbėti draugų šuns. Vaizdas buvo kraupus. Išsigandę, susigūžę šunys laikomi siaubingomis, antisanitarinėmis sąlygomis mažuose garduose, be vandens ir maisto.

Patalpoje buvo siaubingas šlapimo, išmatų tvaikas, trūko oro, buvo sunku kvėpuoti. Gardai su šunimis sustatyti keliais aukštais, kuriuose kai kurie šunys vos tilpo. Šunys neprižiūrėti, išsitepę savo pačių išmatomis, guli šlapimo balose tarp grotų. Po kurio laiko pasirodė tariama šunų savininkė, kuri teigė, jog mūsų ieškomą Sniegių rado ir planavo kitą dieną ieškoti šuns šeimininkų. Paklausus, ar šitie šunys yra jos ir kodėl jie laikomi tokiomis sąlygomis, moteris teigė, kad sąlygos yra tinkamos ir problemos nematanti. Įtariame, kad mūsų ieškotas šuo galėjo būti pavogtas, kaip ir begalė kitų šunų uždarytų šiame sandėlyje.

Sandėlyje buvo įvairaus amžiaus šunų, tarp jų ir visai mažų, todėl įtariame, kad šis siaubingas sandėlis – nelegali šunų veisykla. Negalėjome šios kraupios situacijos palikti, todėl iškvietėme policijos pareigūnus. Atvykus pareigūnams sandėlys jau buvo užrakintas, minėta moteris buvo išvykusi. Pareigūnai užfiksavo įvykį, tačiau užsiminė, jog nežinia ar galės kuo padėti. Taigi šiai dienai, šunys vis dar kenčia gulėdami savo išmatose, mažuose ankštuose narvuose. Labai tikėtina, kad ten gali būti ir jūsų dingęs šuo... Reikiamos institucijoms pranešta, tikiuosi viešumas padės sustabdyti šį pragarą“, – sukrečiančia situacija dalijosi moteris, savo draugams padėjusi atrasti dingusį Sniegių.

Netrukus po to modelis Deimantė Guobytė gavo informacijos, kad Kretingos rajone gyvenanti moteris galimai užsiima neteisėta veikla – nelegaliai veisia šunis ir vėliau juos parduoda. Į nurodytą vietą Deimantė atvyko kartu su kitais bendražygiais ir policija. Ten gyvūnų mylėtojai išvydo šokiruojantį vaizdą: vos į narvus telpančius, ant savo šlapimo ir išmatų miegančius, vandens ir maisto stokojančius keturkojus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (88)