Situacija, kuri nutiko sekmadienio popietę, Arnoldas pasidalino su savo feisbuko sekėjais. Kaip pabrėžia pats aktorius, šiuo įrašu jis nieko neagituoja ir nuo nieko neatkalbinėja. Jis tik tikisi, kad kompetetingi asmenys sureaguos ir atsakys į paprastą jam kilusį klausimą.

Arnoldas sako, kad , regis, yra labai mažai informacijos apie skiepijimo procedūros taisykles ir atsakomybes – juk kuo daugiau aiškumo, tuo mažiau spekuliacijų ir baimių.

Vakcinacijos centre uždavus paprastą klausimą apie vakcinos duomenų suvedimą į popierinį skiepų pasą, buvo pasiūlyta išvis nesiskiepyti, jei kažkas nepatinka. Pasak aktoriaus, jam buvo pasakyta, kad jis gaus galimybių pasą – tiek turėtų pakakti. Tačiau, kaip pabrėžė A. Eisimantas, klausimas buvo užduotas ne apie galimybes, o apie vakcinos serijos numerį ir gamintoją. Ar skiepytis atėjęs asmuo turi teisę paprašyti, kad popierinis skiepų pasas būtų pilnai užpildytas?

Visi ankstesni skiepai, pasak Arnoldo, yra suregistruoti būtent šiame pase. Kuo šis atvejis išskirtinis?

Aktorius sako, kad jo tikslas – ne viešai piktintis, o išsiaiškinti šį precedentą ir gauti informaciją, kuri gali būti aktuali ir kitiems, susidūrusiems su panašiomis situacijomis.

„Turiu klausimą dėl vakcinacijos. Klausiu tiesiai Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos.

Nuėjau šiandien apie 14:30 val. pasiskiepyti. Atėjau į vakcinacijos vietą, esančioje Lukiškių aikštėje, Vilniuje. Būdelėje sėdintis darbuotojas pasakė, kad mano pasirinktos vakcinos šiandien jau nebeturi. Registruojuosi kitai dienai. Kol įvedinėja duomenis, išsitraukiu savo suaugusiųjų skiepų paso knygelę ir paklausiu, ar įklijuos man joje lipduką iš vakcinos pakuotės, kad matyčiau serijos numerį ir pavadinimą. Staiga pradeda keistis darbuotojo tonas ir jis meta man frazę : "Ne, mes tokiais dalykais neužsiiminėjam. Ko jūs čia klausinėjat? Nepatinka – nesiskiepykit, galiu iškart išregistruoti!".

Stoviu lengvame šoke ir negaliu patikėti tuo, ką išgirdau. Sakau, kad aš klausiu tik to, kas tiesiogiai susiję su vakcina ir skiepijimo procesu. Kad net šunį nuvežus skiepyti į VET kliniką užpildo skiepų knygelę ir įklijuoja lipduką, kuris yra kaip vakcinos sertifikatas.

Tada iš už širmos išlenda seselė, kuri atlieka patį skiepijimą ir sako: „Čia tų skiepų bus tiek, kad greit nebetilps jums į knygutę." Klausiu, ką ji turi omeny, bet ji nieko nebeatsako. Aš tada pasakau, kad klausiu paprastų klausimų, kurie susiję tik su vakcinacija ir paprasta registracijos procedūra ir noriu tik lipduko į savo skiepų knygelę. Jei neturite atsakymo, sakykite nežinau, ir tai jau bus atsakymas, bet nekelkite prieš mane balso ir nekvailinkite.

Registracijos neatšaukiau. Manau, kad ten buvo lengvai peržengtos ribos kalbant apie bendravimo etiką (ir tikrai ne iš mano pusės). Bet šis postas net ne apie tai. Aš tik noriu sužinoti, ar turiu teisę paprašyti vakcinos lipduko ir paprašyti, kad būtų užpildyta mano knygutė, ar ne. Nes vakcinavimo vietoje niekas nieko atsakyti negalėjo. Tik pakeltu balsu pasiūlė nesiskiepyti, jei kažkas nepatinka. O gal mano prašymas buvo nepagrįstas ir neteisus esu aš.

Buvau ne vienas. Tad yra žmogus, galintis paliudyti, kad nei milimetru nešvelninu ir neaštrinu. Nei pačio įvykio, nei šito post'o. Aš tik noriu paklausti“, – rašė A. Eisimantas.

Siekdami išsiaiškinti, ar vakcinavimo vietose darbuotojai privalo užpildyti gyventojų atsineštus skiepų pasus, „Delfi“ kreipėsi į LR sveikatos apsaugos ministeriją.

„Informuojame, kad lipduką ar įrašą su spaudu gali išduoti poliklinika ar šeimos gydytojas. Vakcinavimo centruose visa informacija įvedama el. būdų į esveikata.lt ir yra prieinama kiekvienam žmogui.

Taigi, norint, kad įrašas apie vakcinaciją atsirastų skiepų knygelėje, galima kreiptis į savo šeimos gydytoją arba į polikliniką, kurioje asmuo yra prisiregistravęs“, – „Delfi” informavo SAM atstovė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės