Žinoma teatro ir kino aktorė, knygos „Puodelis kavos prie jūros“ autorė Justė Zinkevičiūtė džiaugiasi, jog šalia aktorystės sėkmingai gyvuoja ir projektas „Pasimatuok jūrą“. Būtent jame moteris dalinasi savo moteriška filosofija ir kviečia kitas moteris sau vis priminti, kad yra nuostabus gyvenimas tas, kurį ji gyvena.

Penktus metus skaičiuojantis projektas yra padovanojęs ne vieną ilgaamžę draugystę, o didelis būrys bendraminčių įkvepia ir pačią Justę kūrybai, rašoma spaudos pranešime.

„Moteriškumas slypi kiekvienos moters prigimtyje, reikia tik leisti sau jį atrasti. Būtent moters mokėjimas apkabinti gyvenimo bangas yra tikroji jos išmintis. Pats projektas „Pasimatuok jūrą“ nėra prekės ženklas, tai moteriška filosofija apie nesuvaidintą buvimą savimi. Jis kalba apie vidinį moters grožį, tą lengvumą ir įkvėpimą kasdienybėje, apie moterį, kuri tobulai vaikšto avėdama aukštakulnius, bet vidinį sielos grožį atranda vaikščiodama basomis. Džiugu, jog ši veikla suburia moteris bei drąsina nebijoti svajoti ir įgyvendinti svajones ne tik jas, bet ir pačią mane“, - pasakoja Justė.

Artėjant jaukiausioms žiemos šventėms, Justė pristato išskirtinę naujieną – advento kalendorių, sukurtą būtent moterims. Aktorė neslepia, jog neretai susimąsto apie tikrąją ir šiek tiek pamestą Kalėdų prasmę: dovanų pirkimo manija ir žmonių spūstys prekybos centruose nė iš tolo neprimena susikaupimo ir ramybės meto. Justė, kaip ir daugelis, supranta, jog dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje, šių metų Kalėdos ko gero bus kitokios nei įprastai, tačiau, pasak kūrėjos, dėl to nukabinti nosies nereikėtų – galbūt pokyčiai įneš naujų tradicijų į jaukią šeimos šventę.

„Kalėdos ir jų laukimas yra ypatingas metas, kurio prasmę dažnai pamirštame. Prekybos centruose būna absoliuti kalėdinių dovanų karštligė, visi einame iš proto dėl šventinio stalo patiekalų. Mes pamirštame, jog šiuo momentu reikia mėgautis ir tą daryti taip, kaip mums patiems patinka. Galima atgaivinti senus šeimos papročius arba sukurti visiškai naujus, galima gaminti tai, kas skanu ar papuošti eglę taip, kaip niekada gyvenime to dar nedarėt. Šis Kalėdinis laikotarpis kupinas siurprizų, kurie ir sukuria šios šventės stebuklą“, - atvirauja Justė.

Nors „Pasimatuok jūrą“ sukurtas advento kalendorius pateiktas neįprastoje formoje – stačiakampėje, iš pažiūros paprastoje dėžėje, tačiau jo turinį sudaro 24 staigmenos, įprasminančios Kalėdų laukimą. Justė džiaugiasi, jog idėją pavyko realizuoti su kaupu ir į advento kalendorių sudėti kruopščiai atrinktas ir pamiltas dovanėles, kurios yra tarsi mažas kiekvienos dienos priminimas daugiau dėmesio ir laiko skirti sau, savo pomėgiams, dalykams, kurie iš tiesų daro mus laimingas.

„Skubėdamos per gyvenimą, neretai pamirštame pačios save. Gyvename taip, kaip mums sako tą daryti kiti, nesuvokdamos, jog laimingos esame tada, kai einame per gyvenimą vedamos savo širdies navigacijos bei jausdamos, kad apkabinimas ar ištartas nuoširdus žodis gali keisti likimus. Kiekviena moteris yra ypatinga būdama savimi, tokia, kokia ji yra iš tikrųjų“, - teigia aktorė.

Tačiau tai ne vienintelė naujiena Justės bendramintėms – ji, kaip ir praeitais metais, taip ir šiais, tęsia tradiciją ir pristato naują užrašinę – 2021 metų darbo kalendorių. Ši, kaip ir pirmoji, įkvėpta moteriškumo skleis žinią, jog moteris yra pati savo gyvenimo kapitonė ir tik ji žino, kokia kryptimi geriausia jai plaukti.

„Praėjusių metų užrašinė nešė žinutę, jog moteris yra pakankama tokia, kokia ji yra, na, o šiais metais noriu padrąsinti moteris gyventi taip, kaip joms norisi. Mes labai dažnai gyvename pagal visuomenės nustatytas taisykles ar vadovaujamės kitų žvilgsniais, kurie situaciją vertina pagal save. Tad ši užrašinė yra skirta visoms moterims, kurios sugeba atskirti savo poreikius nuo kitų žmonių lūkesčių. Užrašinė moterims, kurių širdys yra pilnos jų pačių.“, - tvirtina Justė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)