Teatre ir televizijos serialuose vaidinanti Inga Norkutė į darbą lekia kaip ant sparnų. Juos aktorei užaugino mėgstama veikla ir gerbėjų dėmesys.
© A.Didžgalvio nuotr.

Inga – viena ryškiausių televizijos ekranuose matomų jaunų aktorių: talentinga, temperamentinga, nuoširdi ir labai maloni. Ją išgarsino ir duris į kitus TV projektus atvėrė žavios kvatoklės Medos vaidmuo seriale „Moterys meluoja geriau“.

Tačiau Inga ryškiai šviečia ne tik žydruosiuose ekranuose, bet ir Šiaulių dramos teatro, kuriame dirba, scenoje. Už vaidmenis čia sukurtuose spektakliuose ji yra pelniusi ne vieną apdovanojimą.

Svajonių profesija

Klaipėdoje gimusi ir augusi Inga nuo vaikystės buvo labai artistiška. Ketvirtokę ją mama užrašė į dramos būrelį. Baigdama mokyklą, ji nė nesvarstė, kokią specialybę pasirinkti. Tačiau įstoti į aktorinį tąsyk merginai nepavyko. Metus ji studijavo pramogų ir renginių organizavimą.

Net ir krimsdama kitus mokslus, svajonių specialybės Inga nepamiršo. Be to, dar kartą išmėginti jėgas stojant į aktorinį ją skatino tuomet jai dėsčiusi aktorė Kristina Kazlauskaitė. Vieną kartą ji pasikvietė merginą po paskaitos ir pasakė: „Vaikeli, ką čia veiki? Tau tik į aktorinį!“

Antrasis mėginimas Ingai buvo sėkmingas. Studijuoti aktorinio meistriškumo ji įstojo į aktoriaus Vlado Bagdono ir režisierės Dalios Tamulevičiūtės kursą. Pradėjusi mokytis, Inga suprato, kad aktoriaus profesiją gerokai idealizavo. „Kaip ir kitos aktorėmis svajojančios tapti mergaitės, viską regėjau vien rožinėmis spalvomis. Studijuodama pamačiau ir patyriau, kad aktorystė pirmiausia – juodas darbas“ – prisipažįsta ji.

Nepaisant didelio psichologinio ir fizinio krūvio, pasirinktos profesijos į jokią kitą Inga nekeistų. „Jei būtų galima laiką atsukti atgal, rinkčiausi tą patį kelią“, – tikina žavi aktorė.

Įklimpo Šiauliuose

Prieš keliolika metų mokslus Muzikos ir teatro akademijoje baigusi Inga ir dar šeši jauni aktoriai sulaukė režisieriaus Rolando Atkočiūno kvietimo atvykti vaidinti į Šiaulių dramos teatrą. „Kvietė vienam pastatymui. Tačiau, gerąja žodžio prasme, įklampino“, – šypteli aktorė.

Pamilusi teatro trupę ir miestą, Inga įsikūrė Šiauliuose. Dėl tokio savo sprendimo ji nesigaili. „Atvirkščiai, labai džiaugiuosi. Mano pasirinkimas – labai geras, – šypsosi aktorė. – To, ką dabar turiu, gyvendama Vilniuje gal neturėčiau. Šiauliuose dirbau su daugybe skirtingų režisierių. Kitur tokia galimybė, matyt, nebūtų pasitaikiusi.“

Per keturiolika darbo Šiauliuose metų Inga sukūrė nemažai įsimintinų vaidmenų. Keturis kartus ji buvo pripažinta geriausia Šiaulių dramos teatro aktore. Panevėžyje tarptautiniame Baltijos šalių teatrų festivalyje apdovanota už geriausią moters vaidmenį.

Vien vaidyba aktorė neapsiriboja. Ji yra režisavusi kelis spektaklius vaikams: „Bebenčiukas ir laumė“ ir „Kukučio baladės“. Su vaikais ji dirbo ir Šiaulių konservatorijoje. Tačiau dėl pernelyg intensyvaus darbų grafiko šią veiklą teko atidėti į šalį.

Netradicinės sužadėtuvės

Šiaulių dramos teatre Inga sutiko ir savo meilę. Aktorius Aurimas Žvinys žinomas ne tik teatro mylėtojams. Praėjusį TV sezoną rodytame seriale „Naisių vasara“ jis sukūrė vieną pagrindinių vaidmenų.

Penkerius metus draugaujanti pora prieš kurį laiką susižadėjo. Sužadėtuvės buvo netradicinės. Aurimas nuskynė žiedą nuo virtuvėje augusios vazoninės gėlės ir apvyniojęs jį mylimajai aplink pirštą paklausė: „Ar būsi mano?“ Inga sutiko.

Aurimas – dešimčia metų jaunesnis už Ingą. Amžiaus skirtumas, regis, audrina daugumą aplinkinių, tačiau ne pačius mylimuosius. 37 metų aktorė į klausimus apie tai atsako su šypsena. „Tokios mūsų giminės tradicijos. Mano močiutės vyras už ją jaunesnis 20 metų, tetos – 18 metų, sesers – 12 metų. Net mama už tėtį vyresnė 4 metais“, – nuotaikingai aiškina ji.

Ar nesunku dviem menininkams beveik nuolat būti kartu: dalytis bendru stogu, dirbti tame pačiame teatre? „Viskas priklauso nuo žmogaus ir jo charakterio. Išmokome gyventi be santykių rutinos“, – paaiškina Inga.

Lemtingas vaidmuo

Teatre visą laiką vaidinusi Inga svajojo išbandyti jėgas ir filmuodamasi. Talentingą aktorę pastebėjo Šiaulių dramos teatre spektaklį režisavęs Sigitas Račkys ir jame vaidinusi aktorė Larisa Kalpokaitė. Grįžę į Vilnių, jie rekomendavo Ingą ir jos kolegę Jūratę Budriūnaitę pakviesti į serialo „Moterys meluoja geriau“ aktorių atranką. Po jos Ingai pasiūlė vaidinti Margaritą, o kolegei – Medą. Tačiau atranką organizavęs žinomas režisierius Alvydas Šlepikas nusprendė sukeisti jų vaidmenis.

Žydruosiuose ekranuose Inga tapo valiūkiška, linksma ir seksualia Meda. Žaismingas personažas iš karto užkariavo žiūrovų simpatijas. Inga tapo atpažįstama, žmonės su ja sveikinasi gatvėje, kalbina apsiperkančią parduotuvėje, prašo autografų, fotografuoja.

Inga juokauja, kad labai dažnai jai tenka atlikti ir kunigėlio vaidmenį – išklausyti ją kalbinančius nepažįstamuosius. Štai kartą gatvėje su ja pasilabino vežimėlį stūmęs vyras. Pasisveikinęs jis ne tik klausinėjo, kaip aktorei sekasi, bet ir pats ilgokai pasakojo apie savo šeimą. Lyg Inga ir jis būtų seni draugai!

Užgriuvusį žinomumą įvairiais gyvenimo etapais aktorė vertino skirtingai. „Pirmus metus buvo linksma. Paskui sekė visiškai kitoks periodas, kai aplinkinių dėmesys slėgė, dėl jo jausdavausi negerai, – neslepia moteris. – Dabar žmonių rodomas dėmesys man yra geriausias darbo įvertinimas. Kai jie šypsosi, kalbina, giria, pasikraunu teigiamos energijos. Tai man tarsi vitaminas.“

Tapatina su vilioke Meda

Nemažai gerbėjų aktorę tapatina su serialo heroje. Žinoma, bendro tarp Ingos ir Medos esama, bet ne tiek jau ir daug. „Esame kiek panašios savo ryškumu, drąsa, linksmumu ir kiek lengvesniu, optimistišku požiūriu į viską, – vardija ji. – Tačiau gyvenimo būdu tikrai labai skiriamės.“

Dėl serialuose kuriamų vaidmenų Inga turi labiau stengtis ir teatro scenoje, mat nemažai žiūrovų į ją žiūri ne kaip į spektaklio heroję, o kaip į tą pačią Medą. „Tenka dviguba atsakomybė suvaidinti taip, kad manęs nebetapatintų su serialo heroje“, – aiškina aktorė.

Kai kurie teatro žmonės iš aukšto žiūri į televizijos serialuose vaidinti sutinkančius kolegas. Inga į tokius skeptikus nekreipia dėmesio. „Nesąmonė, kad vaidinti serialuose yra žema ar nenaudinga. Manau, kad taip kalba tie, kuriems tokio darbo nesiūlo, – įsitikinusi ji. – Juk aktoriaus darbas yra vaidinti. Išbandyti save kitur, ne tik teatre, yra nemažas iššūkis.“

Mėgsta suktis virtuvėje

Šiemet Inga neturėjo laiko pasimėgauti vasara ir jos teikiamais malonumais. „Net nežinau, kada atostogausiu. Vis nėra laiko, – trūkteli pečiais aktorė. – Nuvažiuoju prie jūros, tačiau filmuotis seriale. Visą dieną verda darbas, o vakare mokausi tekstą.“

Tačiau Inga nesijaučia išsekusi nuo veiklos, mat užsiima tuo, kas labai patinka, ją supa įdomūs žmonės. Pailsėti ir pasikrauti jėgų aktorei padeda miegas ir ramus laisvalaikis namuose. „Labiausiai mėgstu nieko neveikti. Tai man geriausias poilsis“, – nusikvatoja aktorė.

Savo mintis Inga dažnai rikiuoja automobilyje. Jame moteris praleidžia nemažai laiko, mat dėl filmavimų tenka nuolat važinėti į Vilnių. „Vairuoti pradėjau neseniai ir man tai labai patinka. Važiuodama apgalvoju daugybę dalykų, net pailsiu“, – pasakoja ji.

Viena didžiausių Ingos aistrų – maisto gaminimas. Prie naminio maisto moterį pripratino skaniai gaminanti mama. Kavinėse aktorė valgo tik žinodama, kad pasisukioti virtuvėje neištaikys nė minutėlės. Vienos mėgstamos virtuvės (italų, japonų, prancūzų ar kt.) aktorė neturi. Atsistojusi prie puodų ji leidžia atsiskleisti savo fantazijai ir eksperimentuoja.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Jurga Šeduikytė: močiutė net Smetonai gamino

Šventinis pokalbis ir muzikinė programa užpustytoje sniegu Laikykitės ten scenoje, prisėdus ant...

Italijoje atostogavęs Martynas Kavaliauskas su mylimąja dalijasi įspūdžiais: deginomės ant kalno virš debesų (19)

Vos prasidėjus metams Martynas Kavaliauskas su mylimąja Rusne susikrovė lagaminus ir išvyko...

Projekte „Kelias į žvaigždes 2“ išgarsėjęs Vilius dabar džiaugiasi meditacija, darbu bibliotekoje ir planuoja rašyti knygą (14)

Vilius Krivickas, geriau žinomas kaip atlikėjas, išgarsėjęs projekte „ Kelias į žvaigždes...

Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo (13)

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save...

Žinomi žmonės ieškojo šypsenos paslapčių (5)

Šią savaitę Lietuvoje atidaryta jau dešimtoji aukščiausius gydytojų ir pacientų reikalavimus...

Top naujienos

Istorija, prieš kurią nublanksta net Ballai: kaip Lietuvoje savo karjerą pradėjo pats Magicas Johnsonas  Magico prisiminimai (44)

Neįtikėtina, bet tai yra tiesa. Magicas Johnsonas , kuris kartu su Michaelu Jordanu iki šių...

Rusijoje pinigų mažėja – gyventojams prognozuoja liūdną likimą (267)

Rusijos ekonomikos reikšmė pasaulyje mažėja, traukiasi šalies išlaidos švietimui ir medicinai,...

Gyvai / Dakaro finišas: lietuvių ekipažai stoja į paskutinį mūšį (50)

Šeštadienį baigiasi jubiliejinis keturiasdešimtasis Dakaro ralis . Sportininkai šalia Kordobos...

Kinija užsipuolė JAV sukėlus „didžiulę grėsmę“

Pekinas šeštadienį pranešė išsiuntęs karo laivą, kuris privertė pasitraukti JAV...

Orai: ateina tikri šalčiai (36)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Džiovintų vaisių ir riešutų pakuotėje – nemalonus radinys (34)

„Nusiperki riešutukų supakuotų, palaikai kelias savaites spintelėje, vieną dieną išsitrauki...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo Trumpas atideda planus (72)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (48)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (114)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Estija ketina atsisakyti kai kurių euro monetų (57)

Estija bankas siūlo iš apyvartos išimti vieno ir dviejų euro centų nominalo monetas, kainas...