aA
Aštuntą mėnesį vaikelio besilaukianti, tačiau iki šiol aktyviai teatro gastrolių verpete besisukanti Eglė Jackaitė tvirtina, kad nėštumas – jokia kliūtis. Priešingai, tai – paskata nesėdėti sudėjus rankų, tai – ir kiekvienos moters puošmena. Tačiau neišvengiamai teks šiek tiek pristabdyti – prieššventinį laikotarpį moteris ketina skirti tik motinystei ir žemiškiems buities rūpesčiams.
© Klubas.lt (A.Solomino nuotr.)
– Egle, gal jau žinote, kur būsite Kūčių vakarą?

– Prie Kūčių stalo sėsime Karolio šeimoje. Ji mane labai šiltai ir mielai priėmė. Ir sūnus Jokūbas, ir leliukas, visi ten būsime. Sakau būsimam kūdikiui: tegul dar neskuba ateiti, tegul pabūna pas mamą. Kur geriau ras? Prieš pat šv. Kalėdas žadu atsidėti motinystei: įsigysime vežimėlį, lovytę. Kol kas dar nieko neturime.

– Bijojote anksčiau laiko kūdikio kraitelį kaupti?

– Nesakau, kad esu prietaringa, bet rūbelių nepirkau. Dabar jau pats laikas būtų. Kol kas dar tik draugės man kraitelius krauna. Aplink labai daug tokių, kurios ką tik atžalų susilaukė. Ir aš savo Jokūbėlio drabužėlius išdalinau. Juk vaikelio gimimas ne kasdienis ir ne kasmetinis stebuklas. Viena draugė man nupirko flanelės ir merliukų, žada siūti vystyklus. Viską spėsime, tik sveikatos ir pinigų turėk, o kaip neturėsi, kai šitaip dirbu.

– Vien šią savaitę vaidinote keturiuose spektakliuose. Ar ne per didelis krūvis besilaukiančiai moteriai?

– Nesu nualinta, išsekinta ar pervargusi. Iš pradžių atrodė, kad spektaklių mano padėtyje gal ir per daug. Karolis irgi prieštaravo. Tačiau jei tik pajausčiau nors mažiausią pavojų vaikeliui, spektaklių atsisakyčiau. Šiuo metu nėra nieko svarbesnio už jį. Bet ir mano gydytojas sako, kad nėštumas – ne liga, o teigiamos emocijos – tik į naudą. Gruodžio 22 d. laukia paskutinis spektaklis, o tuomet – išleistuvės. Jau norėtųsi atsidėti motinystei.

– Gimdymas numatytas sausio pabaigoje. Kaip jaučiate, ar sulauksite gydytojų paskirtos dienos?

– Dabar prasidėjo paskutinis nėštumo mėnuo: negali žinoti, kada vaikelis ateis. Jau ir naktimis sudėtinga surasti tinkamą gulėjimo poziciją... Bet tai – natūralu. Mano pirmagimis Jokūbas į pasaulį atėjo dviem savaitėmis anksčiau nei turėjo. Norėčiau, kad šis lukteltų iki sausio. Norėčiau gimdyti natūraliai ir nebūti apdujusi nuo vaistų.

– Gal jau žinote, ko laukiatės?

– Kol kas gyvename paslaptimi. Jei gims berniukas, pagalvosime dar ir apie mergaitę, o jei sulauksime mergaitės, gal pakaks ir dviejų.

– Kokiomis nuotaikomis broliuko ar sesutės laukia jūsų sūnus?

– Anksčiau džiaugdavosi vienas būdamas, o dabar tik man grįžus paliečia pilvą, prisiglaudžia... Matau, kad laukia. Jam ir Karolis labai patinka, sutaria jie. Visada Jokūbėliui sakiau, kad gerai turėti daug brolių ir seserų, ir pati norėjau daugiau negu vieno vaikučio. Sakiau – bus du arba trys.

– Ar tiesa, kad pati į šį pasaulį pradėjai belstis kino teatre?

– Apie savo mamą žinau labai mažai. Man buvo dveji metukai, kai tėtis liko su manimi ir broliu Žilvinu. Ta tema mūsų šeimoje buvo uždrausta. Bet kažkada jis pats pasakojo, kaip mama su drauge, abi didžiausiais pilvais sugalvojo nueiti į filmą. Labai simboliška, bet mano mamai sąrėmiai ten ir prasidėjo (juokiasi).

– Panašu, kad jūsų kūdikis taip pat turės aktorinių sugebėjimų...

– Taip, per du mėnesius abu suvaidinome dvidešimt trijuose spektakliuose. Vaikelis jau ir balsus atpažįsta, ir šviesą, ir emocijas jaučia... Mano scenos partneris Ramūnas Rudokas juokauja, kad naujagimis jį iš balso pažins.

– Egle, kaip seniai judu su Karoliu kartu?

– Tik antri metai.

– Kodėl tik?

– Na, būna, kad žmonės trisdešimt metų kartu nugyvena. Abu ilgai laukėme to, ką dabar turime.

– Prisimenate, kur pirmą kartą susitikote?

– Susipažinome per artimos draugės Aistės Pilvelytės albumo pristatymą. Man buvo filmavimai televizijoje, o ji taip derino datą, kad tik į albumo pristatymą atvykčiau. Iš Klaipėdos važiavau savo draugės su glėbiu gėlių sveikinti. Kiek žinau, Karoliui ji paskutinę akimirką paskambino ir taip pat pakvietė. Viskas įvyko taip greitai – pamatėme vienas kito akis ir to pakako.

– Tai Karolį atsiuntė pats likimas?

– Komedijoje "Vilnius – Dakaras" yra labai gražus tekstas. Sakoma, kad gyvenime sutinkame pakeleivius ir ekipažo narius. Pakeleivis tik įlipa ir išlipa, o ekipažo narys – lieka visam laikui. Tų pakeleivių aplink mus daugybė: vienus sutinkame, kitus palydime, dar su kitais prasilenkiame ar atsisveikiname. Pamačius Karolį, manyje kažkas sukirbėjo. Netrukus po to jis atvažiavo į Klaipėdą – esą su reikalais – ir pasakė, kad esu jo gyvenimo moteris. Aš pajutau tą patį.

– O kada sulauksime jūsų ir Karolio vestuvių?

– Norėjome rugsėjį, bet nepavyko, o skubinti įvykių nesinorėjo... Nesu davusi priesaikos prieš Dievą: pirmoji santuoka buvo tik civilinė. Jokios pompastikos nenoriu. Įsivaizduojame ceremoniją ant jūros kranto. Labai gaila, kad Lietuvoje tai riboja griežtos taisyklės. Bet Dievas yra visur – prie jūros taip pat. Tai gali būti, kad kažkur į užsienį išskrisime. Bet kol kas apie tai negalvojame, juolab kad ir skraidyti dabar nerekomenduojama.

– Panašu, kad į jūsų gyvenimą pasibeldė ilgai lauktas pilnatvės jausmas...

– Kartu su Karoliu į mano gyvenimą atėjo laimė. Kažkur skaičiau, kad ieškant meilės galima išvažinėti visą pasaulį, bet jei neturi jos savyje, kažin ar surasi... Keista, bet dažniausiai ji būna visai šalia. Tereikia tikėti, mylėti ir išlaukti. Širdimi visad jaučiau, kad dar ateis man skirtas žmogus. Taip, dabar jaučiu pilnatvę ir vidinę ramybę. Pastarosios iki Karolio neturėjau.

– Ar labai judu skirtingi?

– Karolis – ir charakteriu, ir temperamentu toks ispaniūkštis... Protingas, gražus, tvirtas... Būdama šalia jo jaučiuosi saugi ir mylima. Na, pati aš pakankamai valdinga, bet tarp mudviejų – tokia harmonija... Niekada nemaniau, kad nėščia moteris gali jaustis tokia graži. Kasdien iš jo sulaukiu komplimentų. Jaučiu, kad jie – iš visos širdies.

– Koks amžiaus skirtumas tarp judviejų?

– Nemažas – devyneri metai. Bet viskas įvyko natūraliai. Nemaniau, kad jis tokio amžiaus. Juk ne metuose esmė. Ačiū Dievui, bent pilnametis. Karolis labai subrendęs, kaip ne pagal savo metus. O ir aš stengsiuosi šalia jo atrodyti jaunesnė. Tai nėra blogai – dėl metų nekompleksuoju. Jaučiuosi mylima ir mylinti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Skaisgirių skyrybos bus skandalingos: išplatintuose kadruose tik suaugusiems – jų santykių dramos? (74)

Skirtingais keliais sukantys Vaida ir Rolandas Skaisgiriai, regis, gražiuoju neišsiskirs. Nors pora...

Dėl galimo Sandros Grafininos nužudymo įtariamam jos sutuoktiniui – negailestingas teismo sprendimas (61)

Didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusi buvusios „Olialia pupytės" Sandros Grafininos dingimo...

Niekada nedirbusi ir su tėvais gyvenanti 30-metė Lina įpykdė lietuvius: pasakiau garsiai, ką galvoja kiekviena moteris (697)

Laidos „ Yra, kaip yra “ herojė savo pasisakymais apie pinigus ir vyrus kaip reikiant įkaitino...

40-metį atšventęs Vilius Tarasovas – apie (ne)tikrus „Bavarijos“ skandalus, pažintį su Violeta ir tai, ko niekada sau neleistų (34)

Penktadienis dainininkui Viliui Tarasovui buvo ypatingas. Gegužės 17-ąją jis atšventė prasmingą...

Top naujienos

Pirmadienį dalyje Lietuvos viršyti šilumos rekordai (12)

Pirmadienį dalyje Lietuvos viršyti šilumos rekordai – sinoptikai žada, jog prie jų bus...

Lauras Bielinis. Labai, labai sunkus valstiečių-žaliųjų pasirinkimas prieš balsavimus (125)

Jau tampa aksioma nuomonė , kad valstiečiams-žaliesiems palaikyti Ingridą Šimonytę reiškia...

Vaida Kurpienė – apie nedovanotinas lietuvių klaidas: mano, kad gamina sveikai, o iš tiesų mirtinai sau kenkia (25)

Pastaraisiais metais Lietuvoje grilinimo mada išpopuliarėjo tiek, kad kepti maistą ant žarijų...

Andrius Baranauskas: jei su „Google“ susitarti nepavyks, Lietuvoje „Huawei“ nebeliks (121)

Technologijų pasaulį sukrėtė žinia: JAV interneto milžinė „Google“, kurios mobilioji...

Chodorkovskis apie Zelenskio inauguraciją: man gyvenime nėra taip buvę (62)

Rusijos opozicijos veikėjas Michailas Chodorkovskis savo paskyroje socialiniame tinkle...

Stebisi vairuotojų įpročiais: girdi, kad mašina bilda, bet tik pasigarsina muziką

Kelyje netikėtai sprogusi padanga, išsikrovęs akumuliatorius , pasibaigę degalai ar automobilio...

Nidą pasieksime greičiau: į Nemuno vandenis grįžta legendinė „raketa“ (143)

Beveik baigtas laivo, kuris į Nidą plaukė nuo 1963 m., remontas. Planuojama, kad šį...

Grybauskaitė: Lietuvos žmonėms pasisekė nerekomenduoja sekti Zelenskio pavyzdžiu (292)

Balsą antrame prezidento rinkimų ture atidavusi kadenciją baigianti šalies vadovė Dalia...

Skaisgirių skyrybos bus skandalingos: išplatintuose kadruose tik suaugusiems – jų santykių dramos? (74)

Skirtingais keliais sukantys Vaida ir Rolandas Skaisgiriai, regis, gražiuoju neišsiskirs. Nors pora...

Pranešama, kad Brandonas Daviesas pasiekė susitarimą su „Real“ klubu (6)

Kauno „Žalgiryje“ dvejus metus rungtyniavęs vidurio puolėjas Brandonas Daviesas 2019-2020 m....