Atvykusieji į potyrių vakarą sužinos, kad vienas šalia kito egzistuoja du skirtingi pasauliai. Pirmasis paklūsta taisyklėms ir tradicijoms, yra subtilus ir aristokratiškas. Antrasis yra jo priešingybė – jis laisvas ir egzotiškas, pripildytas adrenalino ir nepasotinamo smalsumo potyriams. Kontrastų ir priešingybių susidūrimų vakare „Animalistas by Agnė Kuzmickaitė“ tai įkūnys du žvėriški pasauliai – aristokratiškasis „Royal“ ir laisvamaniškasis „Urban“.

„Vakaro svečiai patirs du žvėriškus pasaulius – „Royal“ ir „Urban“: viename bus labiau istoriniais stilizuotais kostiumais pasipuošę karališkais vadinami personažai-gyvūnai, pavyzdžiui, gulbės, liūtas ar povas, o kitame – šiuolaikiškai pop kultūrai artimesni ir miestietiškų džiunglių įvaizdžiui tinkamesni personažai – papūgos, zebras, musė ir kiti. Vakarėlio tema tarsi ironiškai pažvelgiama į mados pasaulį per fashion animal arba madingo gyvūno prizmę. Svečiams bus pasiūlytas stilizuotas požiūris į tokią madą ir jos gyventojus, kaip tam tikrus gyvūnus“, – renginio uždangą šiek tiek pranešime spaudai praskleidžia A. Kuzmickaitė.

Nuo madų šou iki D. Montvydo pasirodymo

Paslaptingo vakaro svečių kelionę po skirtingus animalistinius pasaulius lydės dešimtys į žvėris įsikūnijusių aktorių, kurie kvies patirti įvairių potyrių ir pasinerti į skirtingas veiklas, stebins originalūs teminiai specialiai šiam vakarui kurti šokėjų pasirodymai, o žvėrišką temą papildys ją atitinkančios vaišės ir gėrimai. Galiausiai renginį vainikuos A. Kuzmickaitės kurtų žvėrių-personažų mados šou bei griausmingas dainininko Donato Montvydo pasirodymas.

„Man, kaip drabužių dizainerei, patinka renginiai, kuriuose galima atskleisti savo kūrybiškumą. Mielai priimu kvietimą prisidėti prie tokių projektų, kurie siejasi su mada, kai galiu kurti kostiumus išlaisvindama savo vaizduotę ar panaudoti anksčiau subrandintas idėjas ir kūrinius, kurie nėra kasdieniški, reikalauja ypatingos progos – vertinu tai kaip šventę, – kalba talentinga kūrėja. – Renginio tema glaudžiai susijusi su mano kūryba, nes mane inspiruoja jau egzistuojantys dalykai, mėgstu dirbti su gamtoje sutinkamais raštais ir detalėmis, tarp kurių rasime ir stilizuotų pop kultūrai artimų gyvūnų, pavyzdžiui, leopardo ar dalmatino kailių raštų, zuikučio ausis ar kačiukų. Juos sutiksime ir šiame renginyje.“

Anot dizainerės, Lietuva nėra mados sostinė ir įvairius procesus, kurie siejasi su mada ir kurių labai nedaug, turi inicijuoti pats kūrėjas. Kaip žinia, A. Kuzmickaitės kūryba neatsiejama nuo drugelio – simbolio, kuris daugeliui padeda geriausiai atpažinti jos darbus.

„Taip susiklostė, kad mano atpažįstamiausias kūrybos simbolis – drugelis. Ir tuo džiaugiuosi, nes dizaineris turi būti atpažįstamas pagal jo naudojamus simbolius. Šiame renginyje nesifokusuoju į drugelį, jo tema gerokai platesnė, bet vienas kitas drugelis suplazdės ir šį siurprizų kupiną vakarą, – neslepia Agnė. – Man visuomet patinka kontrastai, o renginyje ir kuriami du kontrastingi animalistiniai poliai – karališkasis ir miestietiškas. Abu pasauliai man artimi ir įdomūs. Per šias dvi priešybes renginyje ir gims įdomūs sprendimai.“

Ji pripažįsta, kad ir savo kūryboje dažnai naudoja dviejų priešingybių jungimo metodą, iš kurio „dažniausiai gimsta įdomūs sprendimai, pavyzdžiui, kai prabangūs istoriniai audiniai derinami su šiuolaikiškais ar įvairiomis faktūromis, – visa tai gali atsiskleisti naujai ir atrodyti ypač efektingai“.

Patarė, kaip apsirengti

Nusprendę pasilinksminti žvėriškame vakarėlyje turbūt nustebs dėl nurodyto aprangos kodo – „Fashion Animal“. Tačiau Agnė ramina, kad šis kodas leidžia aprėpti ypač platų aprangos spektrą.

„Nėra tiek daug progų Lietuvoje, kai iš spintos gali išsitraukti ekstravagantiškiausius įvaizdžius. O šis tik suaugusiems skirtas renginys kviečia ypač drąsiai pažvelgti į aprangos kodą, nes jis suteikia labai plačias galimybes ir tuo pačiu pateikia užuominą, kad turi sietis su animalistine mada. Tačiau šiandien mados supratimas labai erdvus ir stilius gali būti labai platus, kaip ir renginio tema“, – mano Agnė.

Anot drabužių dizainerės, į tokį nurodymą dėl aprangos kodo galima pažvelgti net kaip į lietuviškąją „Met Gala“ – ką tik Niujorke praūžusį Metropoliteno muziejaus Kostiumų instituto pokylį, kur kiekvienas dalyvis stengėsi išsiskirti savo aprangos stiliumi bei originalumu. Ir lietuviškojo renginio dalyviai kviečiami eksperimentuoti bei kuo labiau atsipalaiduoti.

„Tačiau ne visi yra ekstravertai, todėl galima pasirinkti ir klasikinį aprangos variantą bei stebėtojo poziciją. Taigi, šis pasiūlytas aprangos kodas nėra įpareigojantis ir leidžia, atsižvelgiant į kiekvieno charakterį, pasirinkti nuo vieno kraštutinumo iki kito bei visuomet pataikyti į temą. Matyt, kiekvienas pasipuoš pagal jauseną, kuri jį lydės tą vakarą“, – mano paslaptingo žvėriško vakaro siela A. Kuzmickaitė.

Dviejų žvėriškų pasaulių susidūrimas įvyks sostinės Upės g. įsikūrusiose kazino patalpose gegužės 24-osios vakarą, nuo 21 val. Į jį galės patekti tik suaugusieji (N-21), kurie galimybę patirti žvėriškus malonumus turės įrodyti pateikdami asmens dokumentą – asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Tai jau antrasis paslaptingas vakaras, rengiamas šiose patalpose. Prieš metus svečius stebino hedonistinis „Pano labirintas“, kurį įkvėpė ir jame dievo Pano amplua žibėjo aktorius, choreografas ir režisierius Gytis Ivanauskas. Tąkart apsilankiusieji „Pano labirinte“ teigė, kad tuomet turėjo galimybę dalyvauti metų vakarėlio vardo vertame renginyje.