aA
Su dainininku Alanu Chošnau galima pasikalbėti apie daug
ką, tik, gink Dieve, ne apie jo asmeninį gyvenimą. Į klausimus jis atsako mefistofelišku juoku. Akis slepia po tamsiais saulės akiniais, galvą – po juoda skrybėle. Įvaizdžio atributas? Ne, – atsakė, – gyvenimo.
Alanas Chošnau
© A.Solomino nuotr.

Išgyvena pauzę

Lietuva vis dar gyvena krepšiniu, jūs – taip pat?

Džiaugiuosi lietuvių pasiekimu, bet nežiūriu krepšinio. Ne dėl to, kad man nepatinka, dabar mano gyvenime kitas etapas. Klausausi kitokios muzikos, valgau kitus patiekalus.

Koks šis laikotarpis? Ramus ar atvirkščiai?

Ir audringas, ir ramus. Nedirbu studijoje, nesu įsivėlęs į kūrybą, daugiau mėgaujuosi gyvenimu. Koncertinė veikla vyksta, nenustojusi. Ji ir yra audringa. Apie asmeninį gyvenimą nemėgstu kalbėti.

Bet visi mėgsta klausinėti. Ar tiesa, kad meilės srityje – pauzė?

Pauzių niekada nebūna, jos užsipildo.

Viena meilė miršta, kita gimsta?

Ne, ne tai. Meilė auga, pereina į kažką kita. Ta pati meilė nuolat keičiasi.

Bet spauda rašo konkrečiai – jūs išsiskyrėte su vadybininke Aida. Ar tai tiesa?

Spauda klykia net nepaklaususi manęs. Atsiverčiu laikraštį ir... Pasirodo, mano gyvenime kažkas naujo (cha-cha-cha).

Skambinau Jums, bet atsiliepė moteris. Ar esate paprastiems mirtingiesiems nepasiekiamas?

Tai Aida, mano administratorė. Tik per ją, kitaip su manimi nesusisieksite. O ar mūsų meilė jau išsikvėpusi, žinome tik mes (cha-cha-cha).

Patyrė daug meilės

Tie patys laikraščiai kažkada rašė, kad pasivadinote nauju – Ibrahimo – vardu. Kodėl?

Tai ne naujiena. Kai keičiau pasą, gerbdamas tėvelį ir kurdų tradicijas (ten visi turi tėvo vardą), prirašiau Ibrahimo vardą. Jis tik pase, scenoje aš visada Alanas Chošnau.

Ar tikite tuo, kad naujas vardas gali pakoreguoti žmogaus gyvenimą?

Tuo įsitikinę tik tie žmonės, kurie nepasitiki savimi, ieško atramos. Aš ne toks.

Koks jūsų ryšys su tėvu?

Stiprus. Tėvas kiekvienais metais mane aplanko. Ir aš nuvykstu pas jį. Jis paskirtas Lietuvos garbės konsulu Irake, ir tai jam leidžia bent kartą per metus atvykti į Lietuvą susitikti su kitais pasaulio konsulais, sutvarkyti aibę reikalų ir, žinoma, pasimatyti su manimi.

O broliai, seserys? Kiek jų turite?

Turiu dvi seseris ir brolį, jie studijuoja Jordanijoje, Omane. Kaip bendraujame? Telefonu, be to, dažnai ten nuvykstu. Gimiau antras, po sesers, tada vėl sesuo ir brolis. Ar mylimiausias? Dėmesiu nesiskundžiu, tėvai vežiojosi mane visur, didžiavosi, kad turi sūnų. Rytuose vaikai yra dėmesio centre.

O seneliai?

Patyriau daug meilės iš jų, močiutė iš mamos pusės, mirus mamai, mane užaugino. Mama paliko pasaulį anksti, 37 metų, kai aš neturėjau nė dešimties. Ką prisimenu iš ankstyvos vaikystės?
Apkeliavau nemažai pasaulio su tėveliais. Tėvelis labai mylėjo mamą, jo dovanos – pirmiausia kelionės. Ištekėjusi už užsieniečio, ji, net būdama TSRS pilietė, galėjo važinėti po svetimas šalis. O gyvenome Bagdade. Įsivaizduoju, kaip mamos tėvams buvo sunku išleisti dukrą į šalį, apie kurią tais laikais beveik nieko nežinojo. Todėl tėvelis stengėsi, kad mama su mumis, vaikais, kuo dažniau atvyktų į Lietuvą paviešėti.

Į charakterį nesigilina

Ar daug rytietiškumo jumyse?

Natūralu – kūnas, kraujas. Man sunku apie tai kalbėti, nes atrodys, kad kuo nors išsiskiriu. Nemėgstu gilintis į savo charakterio bruožus, tuo labiau aptarinėti juos viešai, tai ne mano stilius. Labiau patinka privati erdvė. Geriau klausinėkite apie mano muziką, kūrybą.

Būtent muzika, dainomis ir traukiate žmones. Jus myli galbūt dėl laiško ant sniego, žvaigždelės, laužo liepsnos. Tad ir įdomu, kam rašėte tą laišką ant sniego?

Kaip ir kitos dainos, ji parašyta iš patirties. O gal svajojant, kaip viskas galėtų būti gražu...

Gal jūs labiau meilės teoretikas?

Gyvenimas pateikia daug išbandymų, nepavyktų būti vien teoretiku. Meilės išgyvenimai tūno manyje, aš nešiojuosi didelį patirties bagažą ir kūryboje kai ką panaudoju. Žinoma, neskiriu konkrečiam žmogui, o visai auditorijai, ir šventai tikiu, kad rasis joje žmonių, kurie tai jau išgyveno. Kūryba man – brangus procesas. Atsistojęs prie mikrofono, tikrai išgyvenu tai, ką dainuoju, net jei nesu to patyręs. Žodžius rašo Rūta Mėlynė, ji – viena mėgstamiausių mano poečių. Visada pirma kuriu muziką, tada ieškome dainai žodžių, nes muzika sufleruoja, kokių žodžių reikia.

O kurioje dainoje atsispindi pastarieji išgyvenimai, juk visos dainos apie meilę?

Nebūtinai apie meilę. Apie draugystę, bendravimą, apie džiaugsmą, liūdesį.

Ko turite daugiau – ilgesio, liūdesio ar optimizmo?

Tik pažinęs tamsą, gali nešti šviesą, pažinęs liūdesį, gali nešti džiaugsmą. Gyvenime yra visko: skausmo, nerimo, liūdesio, taip pat džiugesio, suvokimo, kad tu – mažas stebuklas. Vaikštai žeme, sukuri muziką, kuri uždega žmogų.
Kai būna sunku...

Ar jums artima Rytų filosofija, pavyzdžiui, mokymas gyventi šia akimirka?

Turiu net dainą sukūręs: „Dabar ir čia“. Kartais pagaunu save, gyvenantį šia akimirka, bet dažniau turbūt susimąstau apie tolimą ateitį, maitinu save svajonėmis. Svajodamas jaučiuosi pakiliai, tai suteikia energijos, galiu atlikti daug gerų darbų, esu tarsi skraidantis paukštis.

Kaip palaikote tokią nuotaiką, gal užsiimate joga, meditacijomis? Ar tai jums artima?

Įdomiai paklausėte. Nėjau ta linkme, jėgų randu savyje. Juk žmogus – tikras stebuklas: kokia minčių galia, kiek galima realizuoti per savo svajones ir norus. Kitiems gal ir reikia atsiremti į ką nors konkretaus, o aš, kai būna sunku, nusitveriu gyvenimo, kurį nugyvenau. Jis ir yra ta stipri jėga, kuri šnibžda: tu turi jėgų... Be to, aplinka palaiko.

Ar turite žmogų, kuris taip jus jaustų, kad paskambintų tą minutę, kada jums iš tiesų labai bloga?

Be abejo, be to negalima gyventi. Mes stiprūs ne po vieną, mūsų jėga vienybėje. Vis dėlto aš dažniau lendu į save. Tiesiog būnu su savimi: klausausi muzikos, gal net bendrauju su kuo nors, skaitau knygas.

Kokias knygas mėgstate skaityti?

Istorines, tokias, kurios suteikia žinių, romanų neskaitau, jų siužetai kartojasi. Užtenka perskaityti V.Hugo „Vargdienius“ ir nieko kito nereikės. Paulo Koelho yra pasakęs, kad visos knygos yra apie tą patį, tik kitais žodžiais.

Kur atostogaujate? Prie jūros, ežero, kopiate į kalnus?

Man brangus ežeras, miškas, parkas – viskas, kas susiję su gamta. Net vienišas medis lauke gali maloniai nuteikti. Sykį su „Naktinėmis personomis“ filmuodami klipą važinėjome po Lietuvą ir ieškojome laukymės su medžiu. Kai radome, buvo didžiulė atgaiva visiems.

Susitarimai kaip verslas

Grįžkime prie meilės, gerai? Jūsų krašte nepaprastai vertinama šeima, o europiečiai gyvena laisviau. Kas jums artimiau – laisvas gyvenimo stilius ar konservatyvesnis?

Klausimas pamąstymui. Man šiuo metu, pabrėžiu – būtent šiuo metu, artimesnis europietiškas gyvenimo stilius, patinka būti laisvam.

Ar tai nekvepia gyvenimu be atsakomybės?

O ką gali reikšti spaudas pase? Kai tarpusavio jausmai, na, meilės ugnis baigiasi spaudu pase, tai panašu į komerciją. Susitarimai kaip verslas: darome taip, o gal anaip. Santykiai remiasi jausmais – meile, o mes norime juos apibrėžti, įrėminti. Antra vertus, kai santykiai ir meilė tikri, laikas tam spaudui ateina pats. Apie tai net kalbėti nereikia, tai tiesiog įvyksta.

Ar antrąkart brendate į tą pačią upę, ar taikotės, kai santykiai nutrūksta?

Mėginau ir ne kartą, bet viskas vis vien pasibaigdavo. Konkrečiai negaliu papasakoti.

Nes perskaitys merginos? Ką jos vertina jumyse? Spėju, kad pirmiausia sėkmę, o paskui visa kita?

Drįsčiau ginčytis.

Šnekumu nepasižymite, tai gal merginos būtent šią jūsų savybę ir vertina? Na, neprasitarsite kam nereikia apie buvusią meilę?

Neprasitarsiu, tikrai, tai būtų nedžentelmeniška.

Nemėgsta „įsirėminti“

Ar tiesa, kad esate vegetaras?

Nevisiškai. Apie penketą metų nevalgiau mėsos. Bet paskui jos tiesiog užsinorėjau ir ėmiau valgyti žuvį bei baltą mėsą – vištieną, kalakutieną. Įsiklausau į savo organizmą, nekemšu bet ko, juk nuo to priklauso ir gyvenimo kokybė. Prieš koncertą? Ne, nevalgau, negeriu gazuotų gėrimų. Kavos negeriu jau dešimt metų arba geriu kavą be kofeino, žinoma, kartais, nes man ji labai skani.

O kiti narkotikai?

Alkoholio sau neleidžiu, kartais raudonojo vyno, truputį konjako. Nerūkau. Sportuoju sporto salėje pagal trenerio paruoštą specialią programą.

Laikotės griežtos dienotvarkės – laiku gulatės, keliatės?

Nevaržau savęs, kada gulti, keltis, esu laisvas, nemėgstu „įsirėminti“. Tai neatitiktų mano prigimties.

Kokią religiją išpažįstate, tėtės? Ar šnekate kurdų kalba?

Apie religiją puikiai pasakė H.Hesė: „Dievas yra mumyse.“ O dėl kalbos... Mažas išvykau iš Irako, augau Lietuvoje, prisipažįstu, nešneku kurdiškai. Su tėvu aš, kaip ir kažkada mama, kalbu angliškai, rusiškai, vieną kitą žodį pasakau arabiškai. Prisimenu, dar gyvenome Bagdade, ir vietiniai labai nustebdavo, kai mano mama, užėjusi į parduotuvę, prabildavo arabiškai. Savo išvaizda tikra europietė staiga sušneka jų kalba... Iš meilės ir pagarbos tėvui ji buvo išmokusi arabų kalbą.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniuje su mylimuoju susituokė žinomas modelis Justina Kazlauskytė: sužadėtuvės truko dvejus metus (124)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė šiuo metu išgyvena tikrą meilės pasaką....

Jubiliejinis Birutės Petrikytės koncertas baigėsi skandalu: scenos grandai jaučia kartėlį (204)

Penktadienio vakarą Palangos koncertų salėje įvykęs jubiliejinis dainininkės Birutės...

Skandalingasis „Flying Saucer Gang“ lyderis – apie nežinomą praeitį: darbas restorane ir tikroji pažinties su Karolina istorija (86)

„Tiesiog buvome bičai , kurie norėjo studijoje eksperimentuoti. Turėjome kompiuterį, mikrofoną...

Rolandas Mackevičius papasakojo apie netipišką gimtadienį ir tai, kaip šeimos santykius pakeitė dukra Meilė (17)

„Radistas“ Rolandas Mackevičius penktadienį švenčia 35-ąjį gimtadienį. Vos prabudusį...

Evelina Anusauskaitė pranešė netekusi šuns: širdį išliejo atsisveikinimo laiške (150)

JAV gyvenanti ir tarptautinės karjeros siekianti atlikėja Evelina Anusauskaitė -Young šiuo metu...

Top naujienos

Patikrinę iš JAV į Lietuvą atvežtą „Volvo“ visureigį konstatavo: gerai, kad ne dyzelinis (22)

Vieša paslaptis, sako autoservisų specialistai, kad dažniausiai benzininiai automobiliai genda...

Į Lietuvą grįžusi emigrantė lygina, ką atrado ir ką prarado: didžiausias skirtumas - atlyginimas

Prieš daugiau nei vienuolika metų Gintarė Špogienė su šeima nusprendė laimės ieškoti svetur....

Princesės Dianos žūties liudininkais tapusi amerikiečių pora bijo dėl savo gyvybių: parodymai atskleidė netikėtas detales (3)

Kaip sako 1997 metų rugpjūčio 31 dieną princesės Dianos žūties Paryžiuje liudininkais...

Suomijos ledo ritulininkai sensacingai paliko Rusijos rinktinę be finalo (214)

Slovakijoje vykstančio pasaulio čempionato grupės etape dominavusi Rusijos ledo ritulio rinktinė...

Po patyčių Stoties prostitutė ryžosi išpažinčiai: jei nebūčiau pabėgusi, nežinau kuo tai būtų pasibaigę (106)

Nuolatinis smurtas, patyčios ir atimami pinigai, o kad nekeltų pretenzijų – svaigindavo romų...

Sezoninių darbuotojų paieška pajūryje: jauni žmonės skaičiuoja ir žino, ko nori (33)

Iki vasaros sezono pradžios liko nedaug, tačiau toli gražu ne visiems pajūryje jau pavyko surinkti...

Vilniuje su mylimuoju susituokė žinomas modelis Justina Kazlauskytė: sužadėtuvės truko dvejus metus (124)

Iš Biržų kilęs modelis Justina Kazlauskytė šiuo metu išgyvena tikrą meilės pasaką....

Po paslaptingo incidento – dviejų berniukų mirtis (11)

Penktadienį vidurio Anglijoje įvyko paslaptingas incidentas, po kurio keli vaikai atsidūrė...

Kauno parkai tada ir dabar: istorija siekia XIX amžių

Kaunas vadinamas ne tik laikinąja, bet ir žaliąja Lietuvos sostine. Yra parkų, kurie šiame...

Emigruoti gydytojo nepaskatino net 11 tūkstančių alga: kodėl ne kartą atmetė pasiūlymus ir liko Lietuvoje (102)

Save grynakrauju kauniečiu pristatantis 45 metų šeimos gydytojas Giedrius Tytmonas sako, kad yra...