Lietuvos pramogų verslo veikėjas A. Ramanauskas tiki, jog mūsų tautos veidą gali kardinaliai pakeisti daugybė vaizdo kamerų, sumontuotų įvairiose viešose vietose. Kuo daugiau – tuo geriau.

„Visos viešos vietos turi būti filmuojamos, – tikino Algis. – Šiandien vaizdo kameros nėra tokios brangios, todėl dabar tai jau įmanoma. Ir tai labai greitai atsipirks – sumažės nusikalstamumas. Vaizdo kamera visada yra draugas normaliam žmogui, o pašlemėkui ir vandalui – priešas. Kuo daugiau viską matančių draugų bus gatvėje, tuo saugesnė ir turtingesnė bus visuomenė.“

Vaizdo kameros viešose vietose nėra naujiena, tačiau iki šiol vis dar išimtis iš taisyklės, o ne taisyklė. Deja, net ir tos, kurios yra sumontuotos, ne visuomet yra veikiančios. „Reikia politinės valios į tai daug investuoti. Šiais laikais geros raiškos kameros yra gana pigios, todėl jų visą tinklą galima išbandyti bent Vilniuje, bent jau centre, – kalbėjo A. Ramanauskas. – O jei tos kameros, jau esančios, dabar neveikia, kažkas turi gauti velnių už tai.“

Savo idėją pasiūlęs Algis įsitikinęs, kad vaizdo kameroms turėtų būti stebimas ne tik Vilniaus centras, judriausios sankryžos, bet ir miegamųjų rajonų daugiaubučiai kiemai. „Absoliučiai visos viešos vietos. Privačios vietos – savininkų reikalas, – tikino pašnekovas. – Bet puspriemonių nereikia, reikia, kad į tai būtų pažiūrėta visiškai rimtai, padirbėta iš peties. Kad visur žibėtų mažos akutės.“

Ar A. Ramanausas nemano, jog gali atsirasti tokių, kuriems tokia vaizdo kamerų gausa pasirodys it sekimas? „Visus tuos, kurie mano, jog tai Didžiojo brolio akis – reikia išsiųsti į Sibirą gyvūliniais vagonais, nes jie durniai ir nieko nesuprant, – kalbėjo Algis. – Tegul važiuoja į Rusiją, ten jausis saugiai.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (193)