Šeštadienį viešbutyje „Best Western Hotel“ Vilniuje dainininkui įteiktas tarptautinis apdovanojimas už ypatingus europiečių darbus, kuriais siekiama viešinti psichinės sveikatos problemas ir destigmatizuoti depresiją.

Pirmą kartą šis apdovanojimas įteiktas ne gydytojui ar sveikatos priežiūros specialistui, o visuomenės veikėjui, pranešė organizatoriai.

A. Mamontovo kandidatūrą nominacijai už dalyvavimą savižudybių prevencijos projekte „Nebijok kalbėti“ pateikė Lietuvos gydytojų sąjunga, siekdama atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į visuomenės narių, ne medikų, indėlį į psichinių problemų šalyje viešinimą.

A. Mamontovas prieš kelerius metus prisidėjo prie iniciatyvos „Nebijok kalbėti“, ja siekiama padėti ketinantiesiems nusižudyti. 2009 metų vasarą per šio muzikanto koncertus platinti atvirukai, kuriuose pateikta svarbiausia informacija, kaip padėti žmogui, galvojančiam apie savižudybę. Jis taip pat dalyvauja susitikimuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Europos gydytojų nuolatinis komitetas atstovauja visoms Europos šalių nacionalinėms gydytojų asociacijoms, vienijančioms daugiau nei 2 mln. Europos gydytojų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)