„Tai labai ryškus žmogus, daug ryškių prisiminimų. Ji buvo tokia, kokia jinai buvo. Galiu pasakyti tik tiek, kad ji buvo mūsų Zita, sava. Tiek, kiek vienas žmogus padarė... Atsiminkit, kad ir folkloro, ir istorinių įžvalgų ji padarė. Aš ją pažinojau daugiau nei 50 metų. Buvo tiek visko mažai ir kartu daug. Mes vaikštinėjom po kaimus Baltarusijoj – jūs neįsivaizduojate, kiek ten daug likusios tautosakos. <...> Zita buvo žmogus, kuriuo reikia stebėtis – kaip ji mokėdavo viską gražiai, o kartais ir nelabai gražiai ištraukti. Ji padarė labai daug – ačiū jai“, – sakė su Z. Kelmickaite atėjusi atsisveikinti V. Povilionienė.

Atsisveikinimas su Zita Kelmickaite

Atsisveikinimas su Z. Kelmickaite vyksta Vilniuje, Šv. Jonų bažnyčioje (šv. Jonų g. 12) gegužės 29 d. (pirmadienį), nuo 16 val. iki 21 val. ir gegužės 30 d. (antradienį), nuo 9 iki 10.30 val.

Aplink urną su Zitos Kelmickaitės palaikais padėtas baltų ir raudonų rožių vainikas, salėje skamba jautri smuiko muzika. Atsisveikinti su muzikologe ateina artimieji, kolegos ir bičiuliai. Prie Šv. Jonų bažnyčios buvo galima pastebėti Veroniką Povilionienę, Moniką Garbačiauskaitę-Budrienę, Editą Mildažytę, Algirdą Kaušpėdą ir kitus.

Gegužės 29 d., 18 val. šv. Jonų bažnyčioje kunigas Antanas Saulaitis SJ aukos mišias už a.a. Z. Kelmickaitę. Urna bus išnešama 10.30 val. antradienį, laidotuvės vyks Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Apie netektį LTR.lt patvirtino Z. Kelmickaitės brolis Edmondas Kelmickas. Z. Kelmickaitė mirė šeštadienį, 8 val. ryte. Kaip teigiama, jos gyvybė užgeso ligoninėje.

Ilgametė televizijos laidų vedėja kurį laiką buvo gydoma Santariškių klinikų Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriuje po to, kai kovo 19 d., vesdama tiesioginę radijo laidą „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“, pasijuto prastai ir buvo išgabenta greitosios pagalbos medikų. Atsidūrusi ligoninėje, ji pati dar bendravo su žurnalistais ir ramino, kad jaučiasi geriau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją