aA
Antakalnio mikrorajone gyvenantis 85-erių politikas, filosofas bei signataras savo kasdienybę kuria kartu su 36-eriais metais jaunesne žmona Mėnule Muldaryte-Genzele. Gydytoja odontologė rūpestingai prižiūri savo sutuoktinį ir sako, jog pelnytai gali būti vadinama jo mūza. Juk šioje santuokoje išleistos net dvi knygos, o kūrybinis procesas nesustoja. Tik paklausti, ar jaučia tokią meilę, kaip ir pirmosiose santuokose, jiedu susimąsto. Tai, anot jų, kitoks ryšys, kurį supranta ne kiekvienas.

Susipažino dar vaikystėje

Žinomo politiko ir gydytojos pažintis nebuvo atsitiktinė. Jis puikiai pažinojo jos tėvus ir matė ją augant. Tačiau kiek vėliau, kai buvo kuriama Sąjūdžio Iniciatyvinė grupė ir B. Genzelis vis daugiau savo laiko skirdavo didžiajai politikai, jo draugystė su tuomet dar būsimos žmonos tėčiu kuriam laikui buvo nutrūkusi. Tuo metu M. Muldarytė-Genzelė sukūrė pirmąją savo šeimą, baigė studijas ir sėkmingai pradėjo karjerą.

Paklausus, kokia buvo jos artimųjų reakcija į šiuos santykius, medikė atsiduso. Abu šviesaus atminimo tėvai apie tai taip ir nesužinojo. Jie mirė prieš du dešimtmečius. Tik jos teta santuoką palaimino ir sakė, kad naujasis žentas yra rimtas ir puikus vyras.

„Aš galiu pasakyti, kad taip pat ne iš dangaus nukritau ir mano tėtis buvo žurnalistas bei lituanistas. Jis norėjo, kad ir aš lituanistiką studijuočiau. Myliu mediciną ir mano kolegos labai geri, tačiau jaučiu, kad būdama Broniaus aplinkoje, aš ir pati krypstu į kitą pusę. Dabar turbūt rinkčiausi menotyrą.

Tikrai negaliu pasakyti, kaip sureaguotų mano tėtis, bet mano teta šiai santuokai pritarė. Viskas klostėsi labai natūraliai. Pastebėjau, kad ir draugių liko mažiau, nes geriausias mano draugas vis dėlto yra Bronius. Jis man yra labai padėjęs ir daug kartų teisingai pataręs", - sakė politiko žmona.

Signataras tikina, kad kai tik mirus jo pirmajai žmonai Apolonijai, kurią jiedu su Mėnule meiliai vadina Apole, ir sulaukus savo gydytojos odontologės skambučio, jis suprato, kad ši istorija tik prasideda. „Man nematant ji užaugo ir aš tik tada ją pamačiau. Žmonai mirus Mėnulė paskambino pareikšti užuojautą, bet aš jau žinojau, kad viskas baigsis ne tik užuojauta (šypsosi)".

Dar artimesni jie tapo po kelionės į Klaipėdą. Mėnulė sako net prisėdusi, kai po kurio laiko sulaukė B. Genzelio skambučio ir kvietimo susitikti. Vėliau jie pradėjo vis dažniau susitikinėti, o ilgainiui gimė ir pagarba, tapusi pagrindu santuokai.

„Reikėjo atitraukti jo liūdnas mintis dėl netekties, kad nebūtų depresijos, nes ir sveikata labai stipriai blogėjo. Buvo ir dvi sudėtingos operacijos. Žinoma, ir dabar būna tiek linksmų, tiek liūdnų dienų, bet liūdna nebent dėl to, kad judėjimas kiek apribotas. Visa kita teikia laimės ir galiu pasakyti, kad tikrai esu laiminga", - sakė pašnekovė.

Tuo tarpu B. Genzelis prasitarė, jog šios abi santuokos jam atrodo tarsi būtų viena, nes vos netekęs mylimos pirmosios žmonos, jis susituokė su antrąja.

Pirmoji santuoka tapo klaida

Mėnulė sako,kad ankstyva pirmoji jos santuoka tapo klaida. Nors joje gimė didžiausia gyvenimo dovana tapusi dukra Patricija, moteris pripažįsta paskubėjusi ir nepaisiusi savo tėčio patarimų. Su tėvu ji visada buvo artima. Jis dukrai ir išrinko neįprastą vardą. 1969 metų liepos 20-ąją gimusi M. Genzelė buvo pavadinta vardu, kuris primena istorinį įvykį. Jos gimimo dieną Mėnulyje išsilaipino garsus Amerikos astronautas Neilas Armstrongas, todėl žurnalistu dirbęs jos tėtis ir nusprendė dukrai suteikti Mėnulės vardą.

„Dėl amžiaus pirmoje santuokoje patekau ne ten, kur reikėjo. Seniai tai buvo ir daug ko negaliu net prisiminti. Tą etapą tikrai pamiršau.

Man tėtis iš karto sakė, kad viskas baigsis. Jis netikėjo ta mano santuoka. Ir nors Bronius dabar man draudžia taip kalbėti, bet aš vis tiek galiu pasakyti, kad esame kiekvienas kilęs iš kažkokios terpės ir negali būti su skirtingais žmonėmis. Na, o mes (su pirmuoju vyru, - aut.past.) buvome iš skirtingų šeimų. Mačiau, kad mano tėtis neranda bendros kalbos su jo tėvais", - praeitį prisiminė pašnekovė.

Dar dabar ji susimąsto prisiminusi vaikystėje įsirėžusį vaizdą, kaip tėtis ryte rūkydamas skaitydavo tos dienos laikraštį. „Jis buvo išsilavinęs ir labai gerai jausdavo žmones, todėl ir įspėjo prieš tekant pirmą kartą. Jei daugiau moterų būtų su tokiais vyrais kaip Bronius, visoms tikrai būtų geriau.

Kita vertus, pirmojoje santuokoje man gimė graži ir protinga dukra. Daugiau ir norėti negalėčiau", - apie 13 metų trukusį šeimyninį gyvenimą pasakojo ji.

B. Genzelio aplinkoje nėra išsiskyrusių žmonių. Kaip pastebėjo jaunoji politiko žmona, visi jos vyro kolegos ir bičiuliai itin vertina santuoką ir šeimos vertybes.

Kodėl dabar taip rodomos skyrybos? Nemanau, kad galima tokius žmones fotografuoti žurnalų viršeliams ir propaguoti skyrybas. Vertybė yra santuoka, o Sąjūdžio metais visos žmonos padėjo savo vyrams ir buvo bendramintės. Kartu galiu pasakyti, kad graži ir gera žmona turi būti mūza ir vyro šešėlyje", - samprotavo moteris.

Tačiau paklausta apie 36-erius metus, kurie skiria ją ir antrąjį jos vyrą, vilnietė susimąsto. Tai porai atnešė ne vieną išbandymą. Kai kuriems žmonėms toks amžiaus skirtumas pasirodė neįprastu, tačiau sutuoktiniai sako, kad dabar besistebinčių vis mažiau, o ir pati santuoka jau skaičiuoja penktus metus.

„Nebuvo man lengva, bet ir ne vienintelė tokia Lietuvoje esu. <...> Kai pradėjome su Broniumi santykius, jis man labai gerai patarė sprendžiant asmeninius klausimus. Tuomet aiškiai prisiminiau mamos žodžius. Ji visada sakydavo, kad geresni vyrai yra šeimose ir lieka tie, kurie išsiskyrė su kažkokiomis problemomis, tie, kurie nevedę, bet taip pat turi problemų, o geriausi vyrai yra našliai.

Su žmona Apole jie gyveno labai gražiai ir abu būdami protingi suprato, kad artėja jos išėjimas (pirmoji B. Genzelio žmona sirgo onkologine liga, - aut.past.). Žinau, kad pirmoji Broniaus žmona nujautė tai. Tarsi moteriška nuojauta ir man suveikė jam su žmona įžengus į mano kabinetą. Pradėjau kažką nujausti ir dabar žinau, kad nujausdama artėjančią mirtį Apolė Bronių perdavė į patikimas mano rankas".

Žmonai kalbant pritariančiai linkčioja ir B. Genzelis. Daugiau nei 20 metų nematęs bičiulių dukros jis pirmąkart ją sutiko ligoninės koridoriuje. Gydytoja tapusią moterį pažino ir netrukus abu su žmona tapo jos pacientais, todėl ir Mėnulė turėjo progą pažinti Apoloniją Genzelienę.

„Žinojau Mėnulę kaip vaiką, todėl nenuostabu, kad sutikęs paklausiau, ar tai tikrai ji. Puikiai prisimenu tą susitikimą po daugybės metų. Ir mano žmona ją visada labai gyrė. Vis sakydavo, kad nuneščiau Mėnulei gėlių. Taip ir dariau", - prasitarė jis.

Prieš vestuves – klausimas dukrai

B. Genzelis savo vaikų neturi, o tuomet dar būsima jo žmona prieš antrąją santuoką nuomonės klausė savo vienturtės dukters. Mergina buvo supratinga ir matydama laimingą mamą atsakė, jog spręsti turi ji pati.

„Manau, kad ji mano vyrą labiau įvertino kai visas Gamtos mokslų fakultetas pradėjo važinėti Broniaus automobiliu (juokiasi). Patricija dabar vairuoja jo automobilį ir, manau, jie gerai sutaria, gali pasikalbėti.

Didelę įtaką jos santykiams su Broniumi padarė draugai iš universiteto. Jie taip pat kilę iš šeimų, kuriose buvo domimasi Lietuvos istorija, politika... <...> Mano dukra dalyvaudavo ir universiteto debatuose, todėl po kurio laiko ir paklausiusi bičiulių pradėjo kitaip viską vertinti bei galiausiai suprato, kas yra mūsų Bronius", pasakojo moteris.

„Žmogus būtinai turi mylėti"

Paklausti, ar myli vienas kitą, Mėnulė ir Bronislovas paklausia, o kas ta meilė? Šia tema jie dažnai diskutuoja, tačiau vieno teisingiausio atsakymo dar nežino. „Žmogus būtinai turi mylėti. Meilė skiriasi nuo tų kūniškų dalykų ir tai yra sudėtingas klausimas. Ji gimsta bėgant laikui. Žinoma, egzistuoja meilė iš pirmo žvilgsnio, bet pats turi ją kurstyti ir pirmiausiai įžvelgti. Tai yra filosofinis klausimas, kuris greičiausiai neturi vieno atsakymo.

Galiu pasakyti, kad tikrai jį gerbiu. Ir ne tik aš. Daugybė žmonių Bronių gerbia, myli ir laukia. Mes ir sutariame puikiai, o jei kas ir įvyksta, jis manęs greitai atsiprašo. Jei ir aš ką ne taip pasakau, taip pat skubu atsiprašyti.

Jei ne vyras, ir aš nebūčiau tapusi tokia rami. Jaučiuosi laukiama ir reikalinga. Džiaugiamės kiekviena diena kartu, kiekviena išvyka ir laiškais, dėmesiu, kurį gauna Bronius. Tik galimybės judėti sumažėjusios, bet aš tikiu, kad dar pavyks daug nuveikti", - pasakojo moteris.

Pritardamas B. Genzelis sako, jog net ir sulaukęs garbaus amžiaus gali dalyvauti įvairiuose renginiuose. Tai žinomą vyrą džiugina. „Ir Jono Biliūno bei Vinco Kudirkos žmonos buvo odontologės. Mano taip pat", - šypsodamasis žmona didžiuojasi pašnekovas.

Turėję skirtingas gyvenimo patirtis bei požiūrius jie tikina tikrąją laimę atradę tik dviese. Namuose, kur vis dar susirenka B. Genzelio bendražygiai ir bičiuliai, sukasi ir svečius mielai priima žmona, o politikas ir filosofas pasididžiuodamas jai negaili komplimentų bei sako, kad ji – jo įkvėpimo šaltinis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(90 žmonių įvertino)
3.3222

Gurevičiūtės skandale įpinta klinika pasisakė apie influencerę ir jos reklamą: atsakomybės jausmas, matyt, buvo pamestas kažkur Kipre (122)

Antradienį socialiniuose tinkluose kilo šurmulys dėl televizijos laidų vedėjos Gintarės...

NVSC įvertino Gurevičiūtės prisipažinimą apie kelionėje užklupusį COVID-19: tai yra labai blogas socialinės atsakomybės nebuvimo pavyzdys (165)

Anksčiau dėl galimo karantino taisyklių pažeidimo priekaištų sulaukusi influencerė Gintarė...

Eugenijaus Ostapenko mama prabilo apie paskutines jo gyvenimo akimirkas: viskas įvyko staiga, laukia skrodimas (175)

Trečiadienį Lietuvą apskriejo liūdna žinia – netikėtai mirė estrados atlikėjas, dainų...

Pranešama apie dainininko Eugenijaus Ostapenko mirtį (28)

Pranešama, kad šįryt dėl širdies nepakankamumo mirė žinomas atlikėjas Eugenijus Ostapenko ....

Petras Gražulis nuvylė Birutę Navickaitę: atvykti į dukters gimtadienį „neapsimokėjo“, o pašokinėti noro buvo (399)

Kol Lietuvoje aptarinėjamas naujas Petro Gražulio išsišokimas, politiko vaiko mama Birutė...

Top naujienos

Vytautė Merkytė | D+

Pragaras po vandeniu, kurio nesuvaldė Putinas: tyrimas parodė, kokios buvo paskutinės „Kursk“ jūreivių gyvenimo minutės

2000 m. rugpjūčio 12 d. 11 val. 20 min. vietos laiku Barenco jūrą sudrebino du tokie galingi...

Po visą Lietuvą sukrėtusios istorijos – skandalingos prokurorų išvados (63)

Jeigu jau sakai, kad patyrei seksualinę prievartą, tai būk malonus ir ant padėklo pateik...

Net neprasidėjusi kelionė į Egiptą sukėlė poilsiautojų pyktį: tai – pasityčiojimas (42)

Dar net neprasidėjusi poilsinė kelionė į saulėtąjį Egiptą kaip reikiant sukėlė...

Už pasodintą medį panevėžiečiui skirta solidi bauda: vyras nesiruošia nei pinigų mokėti, nei medžio išrauti (228)

Prieš du dešimtmečius nelegaliai Panevėžyje pastatęs šuns pakelta koja medinę skulptūrą ir...

Toma Miknevičienė | D+

Gimdymas vyro akimis: buvo vienas momentas, kuris gal ne kiekvienam būtų patikęs

Dalyvauti vyrui gimdyme ar ne? Kokios pasekmės gali užgriūti? Gal pamatęs, kaip jo moteris...

Į ankstyvas išgertuves socialiniame būste policijos niekas neįleido: teko išsikviesti merę (66)

Antradienį nuo ryto vykstančių išgertuvių kaimynystėje esančiame socialiniame būste...

Per spaudos konferenciją Danijoje – visus išgąsdinęs incidentas (13)

Danijos vaistų agentūros vadovė Tanja Erichsen per spaudos konferenciją, kurioje buvo pristatomi...

„Žalgiris“ garą nuleido pergale Alytuje, Schilleris – technine pražanga (34)

Kauno „Žalgiris“ susigrąžino trumpam prarastą Lietuvos krepšinio lygos ( LKL ) lyderio...

Transliacija / Orijaus kelionės: populiariausias lietuvių viešbutis Hurgadoje (2)

Šį kartą Orijus lankysis lietuvių itin pamėgtame Hurgados viešbutyje su „viskas...

Mano vyras turi meilužę: skirtis ar atleisti? (30)

Neištikimybė yra ne tik vienas sunkiausių iššūkių santykiuose, bet ir vienas dažniausių. Ką...