„Prakeiktas genijus – taip apie save kalba pagrindinis šalies topų veikėjas, ir sunku su tuo nesutikti. Titulų „Metų moteris“, „Metų žmogus 2020“ laimėtojas pagal GQ, šiandien Morgenshtern yra vienas sėkmingiausių repo atlikėjų.

Jo albumas „Legendary Dust“, parašytas 2020 m., vos per savaitę eteryje, „VK“ jau surinko daugiau nei 94 mln. perklausų. Beveik 10 milijonų gerbėjų užsiprenumeravo jo „YouTube“ kanalą.

Kiekvienas klipas - dešimtimis milijonų peržiūrų, kiekviena daina- pirma vieta muzikos platformu topuose, kiekvienas koncertas yra išparduotas.
Ar tu pasiruošęs?

Laukite Morgenshterno savo mieste!“, – rašoma renginio anonse.

Kiek anksčiau buvo skelbta, kad repo atlikėjas Ališeris Morgenshternas išvyko iš Rusijos. Dainininkas paliko Rusiją dėl galimo arešto. 2021 metų lapkričio 24 dieną Ališeris, jo žmona Dilara ir apsaugininkai pabėgo iš Rusijos ir išvyko į Minską. Tąkart atlikėjas nebuvo aktyvus socialiniuose tinkluose ir niekaip nekomentavo to, kas vyksta, rašė svetainė upl.uz.

Rusijos žiniasklaidos priemonės skelbė, kad A. Morgenshternui pateikti kaltinimai propagavus ir prekiavus internete narkotikais. Kiek anksčiau atlikėjas buvo sumokėjęs baudą už narkotikų propagavimą vaizdo klipuose. Tuo metu pasirodęs Ališerio dainos „Pablo“ muzikinis vaizdo klipas buvo laikomas eiliniu draudžiamų medžiagų propagavimu.

Tais pačiais metais Rusijos reperis Ališeras Morgenshternas buvo įtrauktas į asmenų, kurie dėl smurto ir žiaurumo propagavimo kelia grėsmę Ukrainos nacionaliniam saugumui, sąrašą, remdamasi Ukrainos saugumo tarnyba (UST) pranešė agentūra „Ukrainskije novosti“.

Muzikantui buvo uždrausta atvykti į šalį, skelbė rbc.ru.

UST išsiuntė laišką Kultūros ir informacijos politikos ministerijai su pasiūlymu įtraukti šį atlikėją į juodąjį sąrašą. Tarnyba nurodė, kad A. Morgenšternas „savo pasirodymų metu propaguoja prievartos ir žiaurumo kultą, narkotikų bei psichotropinių medžiagų platinimą ir vartojimą, o tai sudaro prielaidas konfliktinėms situacijoms su koncerto organizatoriais bei dalyviais [...]“.

Taip pat pranešama, kad atlikėjas nėra išreiškęs savo požiūrio į karą Ukrainoje, tačiau ne kartą anksčiau buvo užfiksuotas šlovinantis Putiną.

Komentaro apie jau šią savaitę įvyksiantį koncertą Delfi kreipėsi ir į organizatorių. Tiesa, atsakymo jie kol kas nepateikė.

Ministras apie Vilniuje pasirodysiantį V. Putiną garbinusį reperį Morgenshterną: atsakomybė turi tekti organizatoriams

Atsakomybė dėl to, kad prieš metus Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui paramą reiškęs rusų reperis Morgenshternas penktadienį pasirodys „Compensa“ koncertų salėje, turi tekti renginio organizatoriams, kurie yra privatūs subjektai, teigia kultūros ministras Simonas Kairys. Ministras akcentuoja taip pat praktiškai nematąs galimybių, kad reperis galėtų būti įtrauktas į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašus.

„Tai yra dvi klausimo pusės. Tai, pirmiausia, tokiu atveju, kadangi koncertas vyksta ne kažkokioje valstybei ar savivaldybei priklausančioje scenoje, o šiuo atveju privačioje „Compensa“ arenoje ir organizatoriai tai yra privatus subjektas, tai mes neturime tokios galimybės atmesti kažkaip tą repertuarą“, – žurnalistams trečiadienį teigė S. Kairys.

Ministras skeptiškai vertina ir galimybę reperį Morgenshterną įtraukti į Lietuvoje nepageidaujamų asmenų sąrašą.

„Yra kitas kelias, be abejo, svarstyti ir kreiptis dėl vieno ar kito atlikėjo, kad jis būtų įtrauktas į nepageidaujamų asmenų sąrašą, bet jau turint patirties ir matant, kiek, pavyzdžiui, tas pats atlikėjas pasisakymų yra padaręs ir palaikant Ukrainą, ir kai kurių kūrinių išleidęs, tai matome, kad tas toks teisinis ginčas būtų tikrai neperspektyvus ir ne valstybės naudai“, – sakė ministras.

„Kiek mes tarėmės su Užsienio reikalų ministerija, kad tiesiog nebūtų tokio pagrindo. Aš tikrai nenoriu advokatauti šiam atlikėjui, bet, objektyviai žiūrint, mes irgi nepatikrinsime gi žmogaus įsitikinimų, neįlįsime į jo vidų. Bet po įvairių pozicionavimusi su Rusija, tai jis visgi iš tos Rusijos pasitraukė, yra nemažai šaltinių, kur jis išreiškė nuomonę neigiamą apie tai, kas vyksta Ukrainoje“, – taip pat pažymėjo jis.

Pasak jo, dėl koncertų, kuriuose pasirodo panašių klausimų keliančios Rusijos žvaigždės, atsakomybė turėtų tekti privatiems organizatoriams.

„Valstybė jau tikrai daug padarė ir dabar labai daug priklauso nuo privačių subjektų, jų empatijos, nuomonės, įsitikinimų, rizikų vertinimų, galų gale kažkokio prestižo ir panašiai. Ir čia jau ta atsakomybė vis tiek tenka jau privačiam renginių organizatoriui ir tai visuomenės daliai, kuri klauso tokios muzikos, eina į tokius koncertus“, – pažymėjo S. Kairys.

Kaip skelbė LRT radijas, Rusijos reperis Morgenshternas prieš metus teigė V. Putiną gerbiantis dėl to, nes jo bijo visas pasaulis. Tuo tarpu karo Ukrainoje metu reperis dainavo Rusijos armijai įkvėpti sukurtą dainą „Ja russkij“, o paklaustas, kam priklauso Krymas, atlikėjas išsisukinėdamas aiškino, kad tai Ukrainos vadžios primestas klausimas ir dėl jo neverta kvaršinti galvos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)