Šalia jos taip pat suplūdo tūkstančiai žmonių, kurie valandų valandomis stovėjo eilėse, kad galėtų atiduoti paskutinę pagarbą ilgiausiai valdžiusiai Didžiosios Britanijos monarchei.

Kiltą segėjęs Karolis, jo sesuo princesė Anne ir broliai princai Andrew bei Edwardas 10 minučių nuleidę galvas iškilmingai pastovėjo prie ąžuolinio karsto, uždengto Škotijos karališkąja vėliava. Ant karsto taip pat buvo uždėtas baltų gėlių vainikas ir Škotijos karūna.

Edinburgo Šv. Egidijaus katedrą jie paliko plojant žiūrovams. Prieš tai karstas buvo atvežtas iš Holirudo rūmų, oficialios monarcho rezidencijos Škotijoje, ir per procesiją, kurią daugiausia tyliai stebėjo didelė gedinčių žmonių minia, buvo vežamas į katedrą. Karolis III ir kiti karališkosios šeimos nariai procesijos metu lėtai ėjo paskui katafalką.

Gedintys žmonės, kai kurie braukdami ašarą, o kiti nulenkę galvas ar pagarbiai tūptelėdami, lėtai ėjo pro karstą, prieš tai kelias valandas laukę, kol bus įleisti į katedrą.

Antradienį karstas bus nuskraidintas į Londoną, kur nuo trečiadienio iki pat rugsėjo 19 dienos – Elžbietos II valstybinių laidotuvių – bus iškilmingai pašarvotas Vestminsterio salėje.

Pirmosiose JK valstybinėse laidotuvėse per pastaruosius šešis dešimtmečius turėtų dalyvauti apie 500 aukšto rango svečių iš užsienio, todėl britų pareigūnai pradėjo „didelio masto operaciją“, rengdamiesi iškilmingam atsisveikinimui su velione monarche.

Tūkstančiai policijos pareigūnų iš visos šalies bus perkelti į Londoną, kad padėtų suvaldyti didžiules žmonių minias, kurių tikimasi per karalienės laidotuves.

Prognozuojama, kad per keturias dienas iki laidotuvių, kai karstas su velionės palaikais stovės parlamente, į sostinės gatves suplūs iki milijono žmonių.

Atvykstantys pasaulio lyderiai gali atiduoti pagarbą pašarvotai velionei ir iškart pasirašyti užuojautų knygoje Lankasterio namuose.

Karalius Karolis III laidotuvių išvakarėse Bakingamo rūmuose surengs priėmimą užsienio šalių vadovams.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją