aA
Didžiosios Britanijos princas Harry ir jo žmona Meghan sekmadienį pradėjo gyventi naują gyvenimą kaip – beveik – eiliniai žmonės, turintys finansinių problemų ir nuogąstavimų dėl saugumo, po to, kai Britanijos karalienė Elizabeth II atėmė iš jų karališkuosius titulus ir valstybinį finansavimą.
Karalienė ir Meghan Markle su princu Harry
Karalienė ir Meghan Markle su princu Harry
© PA / Scanpix

Pagal šeštadienį Bakingamo rūmų paskelbtą susitarimą, 93 metų monarchė ėmėsi skausmingai pažįstamo vaidmens suvaldyti šeimyninę krizę, kuri grasino sudrebinti vienos seniausių Britanijos institucijų pamatus.

Vadinamasis „Megxitas“ prasidėjo po to, kai jaunoji pora sausio 8 dieną atsisakė savo, kaip aukšto rango karališkosios šeimos narių, pareigų, kad galėtų imtis „progresyvaus naujo vaidmens“ Šiaurės Amerikoje. Tai jie padarė be karalienės leidimo bei iki galo nežinodami, kaip viskas susidėlios.

Vėliau sekė daugybė skubių karališkosios šeimos susitikimų ir skambių bulvarinės spaudos antraščių, ir viskas pasibaigė šeštadienį, kuomet, kaip pavadino „The Daily Telegraph“, įvyko „kiečiausias įmanomas „Megxitas“.

„Absoliučiai neturintis precedento“

Pora prarado teisę vadintis „karališkosiomis didenybėmis“. Lygiai tas pats nutiko ir velionei Harry motinai princesei Dianai, kai ji išsiskyrė su princu Charlesu, kilus kitai šeimyninei dramai, kuri taip pat gerokai nuliūdino karalienę 1996 metais.

Harry ir Meghan taip pat sutiko sugrąžinti 2,4 mln. svarų (2,8 mln. eurų) mokesčių mokėtojų pinigų, kurie buvo išleisti renovuoti jiems skirtą Frogmoro kotedžą netoli Vindzoro pilies.

„Dar nė vienas karališkosios šeimos narys nėra grąžinęs pinigų, – savo straipsnyje laikraščiui „The Sun on Sunday“ pažymėjo buvęs karališkosios šeimos atstovas spaudai Dickie Arbiteris. – Tai absoliučiai neturintis precedento dalykas.“

Harry taip pat prarado visus karinius titulus ir globojamas organizacijas po to, kai dukart tarnavo Afganistane ir jam buvo suteiktas kapitono rangas.

Tačiau, anot D. Arbiterio, į istoriją pateko tas faktas, kad jis neteko „karališkosios didenybės“ titulo. „Net kai Edwardas VIII 1936 metais atsisakė sosto, jis iš Jo Didenybės Karaliaus tapo Jo Didenybe Vindzoro kunigaikščiu“, – pažymėjo jis.

„Gyvenimo esmė“

Vos keli žmonės žino, ką Meghan, turinti daugybę sekėjų socialiniuose tinkluose ir tokių garsių draugų, kaip Oprah Winfrey ar Barackas Obama su žmona, mano, apie visą Britanijoje kilusį sambrūzdį dėl senovinių titulų.

Spalį Jungtinės Karalystei televizijai 38 metų Meghan atvirai pripažino, jog „tikrai mėgino perimti tą britišką dvasios tvirtumą, ištvermę ir savitvardą. Aš mėginau, tikrai mėginau“. Tačiau ji taip pat pripažino: „Tai nėra gyvenimo esmė. Turi klestėti“.

Harry taip pat buvo užsiminęs, kad jį vis dar persekioja motinos mirtis 1997 metais įvykusioje automobilio avarijoje. Jis su žmona spalį padavė į teismą kelis Britanijos laikraščius, o tai dar labiau įsiutino bulvarinę spaudą ir atnaujino diskusijas dėl karališkosios šeimos narių vaidmens visuomenėje.

Manoma, jog ateinančią savaitę Harry prisijungs prie savo žmonos ir sūnaus Archie (Arčio), kurie gyvena saloje netoli Vankuverio. Karališkosios šeimos stebėtojai mano, kad jiedu praleis mažai laiko Britanijoje, kai, kaip nurodė Bakingamo rūmai, 2020 metų pavasarį įsigalios „šis naujasis modelis“.

„Stringa visuomenės gerklėje“

Dabar pagrindinis klausimas yra susijęs su tuo, iš ko gyvens Harry ir Meghan. „Sky News“ skelbia, kad princas Charlesas ketina ir toliau mokėti sūnui tam tikrą sumą iš savo asmeninių lėšų. Pats Harry turi santaupų, kurios vertinamos neįvardyta milijonine suma. Meghan užsidirbo vaidindama, o dabar svarsto sukurti savo sveikatos ir sveikatinimosi produktų liniją.

„The Sunday Times“ vieno karališkosios šeimos padėjėjo paklausė, ar Harry ir Meghan galės komerciškai sėkmingai išnaudoti prekės ženklą „Sussex Royal“, kurį užpatentavo gruodį.

„Tai vis dar yra viena tų sričių, kuriose viskas derinama“, – sakė jis. „Tai galima išversti kaip „karalienė dar nėra tikra“, – parašė laikraštis.

D. Arbiteris pažymi, kad velionės princesės Dianos pasaulinis populiarumas nė kiek nenukentėjo dėl to, kad ji neteko teisės vadintis „karališkąja didenybe“.

Kai kas mano, kad Meghan gali bandyti sėkmę Holivude. Jau dabar pasirodė vaizdo įrašas, kuriame princas Harry vienam „Disney“ kompanijos vadovui gruodį sako, kad jo žmona gali puikiai įgarsinti veikėjus. Sklinda kalbų, kad pora gali bendradarbiauti ir su „Netflix“.

Britanijos karališkieji rūmai taip pat skelbia, kad dar reikės išspręsti brangios Harry ir Meghan apsaugos klausimą.

Tačiau karališkoji biografė Penny Junor pažymėjo, jog mintis, kad ši pora gali kažkokiu būdu pelnytis iš karališkųjų titulų „stringa visuomenės gerklėje“.

„Harry yra tas, kas yra, paprasčiausiai dėl to, kad atsitiktinai gimė karališkoje šeimoje, – sakė ji. – Jeigu jis iš to užsidirbs milijonų, tai būtų neteisinga.“

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(26 žmonės įvertino)
4.0000

Upėje rasta negyva serialo „Ligoninės priimamasis“ aktorė Mary Mara

Portalas People.com praneša, jog rastas 61-erių aktorės Mary Mara kūnas. Ji buvo žinoma dėl...

Sharon Stone prisipažino patyrusi net devynis persileidimus: moterys turi tai ištverti vienos ir slapta

Aktorė Sharon Stone atskleidė, kad ji patyrė devynis persileidimus. Filmo „Esminis...

96-erių karalienė Elžbieta II pasirodė viešumoje: pradėjo savaitės viešnagę Škotijoje

Praėjus kelioms savaitėms po 70-ojo įžengimo į sostą jubiliejaus britų karalienė Elžbieta II...

Putiną palaikančios rusų dainininkės Valerijos nuopuoliai tęsiasi: kameros užfiksavo krytį scenoje (3)

„Kaip reikiant susitrenkiau kelius“, – po nukritimo scenoje sakė rusų atlikėja Valerija.

Po žinios apie tai, kad „Eurovizija“ nevyks Ukrainoje – emocinga „Kalush Orchestra“ žinutė: prašo tik vieno

Ukrainiečių grupei „ Kalush Orchestra “ laimėjus šiųmetinį „Eurovizijos“ dainų...

Top naujienos

Delfi iš Taivano: kaip jaučiasi čia gyvenantys – ar Kinija gali ryžtis tokiam žingsniui kaip Rusija (1)

Taivane gyvenantys lietuviai juokauja, kad mūsų šaliai padovanojus vakcinų nuo COVID-19, jie...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Europos Honkongu turėjęs tapti Kaliningradas nukentės labiau nei likusi Rusija: kuo šis kraštas svarbus

Dėl savo išskirtinės geografinės padėties ir Vakarų atsako į Ukrainoje vykdomą karą...

Medvedevas grasina Trečiuoju pasauliniu karu (7)

Buvęs Rusijos prezidentas ir dabartinis Rusijos Saugumo tarybos vadovo pavaduotojas Dmitrijus...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: Rusija tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje

Rusijos valstybė tapo didžiausia teroristine organizacija pasaulyje ir tai turi būti pagrįsta...

Gyvybės langelyje Kaune rastas naujagimis: berniukas gimęs prieš 10 parų

Policijos departamentas informavo, kad gyvybės langelyje buvo paliktas naujagimis.

Laukiantiems NT atpigimo, ekspertas siunčia žinutę: tikimybė, kad būsto kainos kris, lygi nuliui (4)

Maždaug 7 metus buvusiai neigiamai Euribor 6 mėn. palūkanų normai perkopus nulį ir tapus...

Vėsūs namai, kai lauke net +30 laipsnių: pasakoja apie sistemas, su kuriomis tikrai neteks prakaituoti Išsamus vaistininko komentaras

Kai termometro stulpelis lauke raudonuoja ties 30 laipsnių temperatūros riba, namuose tikrai norisi...

Delfi PliusArūnas Spraunius

Kremliaus „supratėjams“ atėjo beviltiškumo metas: Putino banditizmas taip smogė, kad pakalikams Vakaruose tenka keisti plokštelę (2)

Tarptautinių žodžių žodynas žodį „splinas“ aiškina kaip apatiją, prislėgtą būseną,...

Prieš pat 19 gimtadienį nušautas „TikTok“ žvaigždės Ophelios Nichols sūnus: mama į milijonus sekėjų kreipėsi su prašymu

„ TikTok “ žvaigždė Ophelia Nichols gedi – likus kelioms dienoms iki devynioliktojo...