„Man gėda. Bet pasirodo, aš toks ne vienas“, – tviteryje vėlai ketvirtadienį parašė S. Kingas po tariamo vaizdo pokalbio su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, rašo laikraštis „Portland Press Herald“, remdamasis autoriaus elektroniniu laišku. Kitos aukos yra knygų apie Harį Poterį autorė J. K. Rowling, Didžiosios Britanijos princas Harry ir Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.

Pokalbio metu S. Kingas, be kita ko, buvo paklaustas apie Ukrainos nacionalistų lyderį Stepaną Banderą, vadovavusį grupei, atsakingai už etninį valymą ir dešimčių tūkstančių lenkų bei žydų žudynes Antrojo pasaulinio karo metais. S. Kingas pasakė manantis, kad S. Bandera yra „puikus žmogus“, manydamas, jog tai vienas iš V. Zelenskio generolų ar patarėjų, pridūrė rašytojas. „Tiesą sakant, paaiškėjo, kad buvau išjuoktas. Neturėjau supratimo, kas tas Bandera“, – parašė jis tviteryje.

Rusų duetas garsėja suklastotais skambučiais apgaudinėjantis aukšto rango politikus ir kitas tarptautines įžymybes. Pastarosiomis savaitėmis Rusijos vadovybės giriami du komikai suklaidino kelis Europos politikus, pavyzdžiui, Berlyno, Vienos ir Madrido merus bei kitas įžymybes. Paprastai jie naudoja suklastotus vaizdo įrašus, pasitelkę „deep fake“ technologiją, tikroviškai atkartojančią realaus asmens kalbėseną ir judesius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją