Monarchės palaikai šiuo metu pašarvoti Vestminsterio salėje ir ten bus iki aušros pirmadienį. Vėliau tądien karstas bus pervežtas į Vestminsterio abatiją, kur vyks valstybinės laidotuvės. Jose dalyvaus aukšto rango pareigūnai iš viso pasaulio.

Karalienės karstą buvo galima lankyti nuo trečiadienio. Tokia neeiline galimybe jau pasinaudojo tūkstančiai žmonių. Norėdami išvysti karstą, jie turėjo ištisas valandas laukti milžiniškoje eilėje, besidriekiančioje keletą kilometrų.

Sekmadienio vakarą, 20 val. vietos (22 val. Lietuvos) laiku visa šalis nutils tylos minutei, skirtai pagerbti Elžbietos II atminimą. Tai įvyks po to, kai nacionalinis transliuotojas BBC parodys iš anksto įrašytus karalienės konsortės Camillos komentarus, kuriuose ji atiduos savo pagarbą velionei monarchei.

Sekmadienį dar numatoma premjerės Liz Truss audiencija su naujuoju šalies karaliumi Karoliu III. Negana to, Bakingemo rūmuose vyks oficialus į Elžbietos II laidotuves atvykusių pasaulio lyderių ir kitų svečių priėmimas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją