atlikėjos koncertai, turėję įvykti kovo 7 d. Krasnodare ir kovo 14 d. Irkutske, buvo atšaukti. Šią informaciją pirmadienį, vasario 5 d., pranešė naujienų agentūra TASS, cituodama koncertų organizatorių Oganesą Tuchmanianą, skelbia rus.delfi.lv.

Anksčiau veteranai aktyvistai išsireikalavo, kad būtų atšauktas kovo 13 d. turėjęs įvykti dainininkės koncertas Ulan Udėje. Kaip teigiama pranešime, paskelbtame Buriatijos sporto ir jaunimo politikos ministerijos socialiniuose tinkluose, taip buvo pasielgta atsižvelgus į gyventojų ir visuomeninių organizacijų nuomonę.

Sporto ir jaunimo politikos ministerijos atstovai pabrėžė, kad „K. Orbakaitė nėra įtraukta į užsienio agentų sąrašą, jos veikla Rusijos Federacijoje oficialiai neuždrausta“.

Vyksta į Rusiją „tik uždarbiauti“

Valdininkai nepatikslino, kokie piliečiai ir organizacijos išsakė nepasitenkinimą dėl atlikėjos koncertų, tačiau yra žinoma, jog Rusijos visuomeninės veteranų organizacijos „Kovinė brolija“ padalinio Buriatijoje nariai paragino vietos valdžią nerengti K. Orbakaitės koncertų regione, pažymėję, kad ji turi „šalies, kuri šiuo metu yra priešiška Rusijai ir kelia konfliktus“, pilietybę, gyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ir vyksta į Rusiją „tik uždarbiauti“.

Sausio mėnesį „Afganistano ir specialiųjų karinių operacijų veteranų sąjunga“ pareikalavo, kad Primorės gubernatorius atšauktų K. Orbakaitės koncertus, turėjusius įvykti Blagoveščenske kovo 15 ir 16 d.

K. Orbakaitė per dvejus metus taip ir neišsakė savo pozicijos dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą. Tikėtina, kad „Kovinės brolijos“ nemalonę ji užsitraukė todėl, kad jos mama – Rusijos estrados žvaigždė Ala Pugačiova – ne kartą viešai pasisakė prieš karą ir po 2022 m. vasario mėnesio emigravo iš Rusijos kartu su savo sutuoktiniu, humoristu Maksimu Galkinu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)