aA
Sekmadienį žmonių širdžių princese praminta Velso princesė Diana Spencer būtų šventusi savo 57-ąjį gimtadienį. Kaip mylinčią mamą, kupiną atjautos moterį, tačiau itin nelaimingą sielą ją prisimena iki šiol. Na, o jos vaikai Williamas ir Harry apgailestauja, jog ši nepaprasta moteris niekada nepamatys savo anūkų, kurie apie močiutę kiekvieną vakarą girdi iš savo tėvų.
Princesė Diana
© Vida Press

1961 metų liepos pirmąją Spencerių šeimoje gimusi Diana buvo itin linksma, mylinti ir atjaučianti. Tad nenuostabu, kad visą savo laiką ji skirdavo jaunesniam broliui ir kiemo vaikams. Nuo mažens mylėjusi vaikus Diana norėjo sukurti šeimą ir pasirinko pradinių klasių mokytojos profesiją ir kurį laiką buvo mokytojo padėjėja. Ir nors ji užaugo pasiturinčioje ir kilmingoje šeimoje, visuomet norėjo dirbti ir būti nepriklausoma.

Tačiau namuose vykusios skandalingos jos tėvų skyrybos paliko didelę žymę jos gyvenime. Mergaitei buvo skaudu matyti nuolatos besipykstančius tėvus. Santykiai su tėvais niekuomet nebuvo šilti ar artimi, tačiau Diana stengėsi išlaikyti ryšį su broliu.

Augančią Dianą pastebėjo ir dažnai jos namuose besilankę karališkosios šeimos atstovai. Santūri ir draugiška jauna mergina paliko įspūdį ir 11 metų už ją vyresniam princui Charlesui. Tačiau, kaip žinoma dabar, dar tuomet jis mylėjo savo gyvenimo meilę ir dabartinę žmoną Camillą. Kita vertus, santuoka su Camilla nebuvo galima dėl jos reputacijos, o Diana puikiai tiko tapti naująja princese ir užimti sostą Didžiosios Britanijos monarchijoje. Kaip buvo kalbėta tuometinėje žiniasklaidoje, jaunos merginos niekada nepasivys buvusių mylimųjų šleifas.

Taigi, santuoka su Diana buvo puikus žingsnis, nors pati Diana tuo metu ir nenumanė, kas jos laukia. Tačiau princo neištikimybė tapo pernelyg pastebima, o Dianai buvo skaudu matyti ir apsimetinėti prieš visus žmones ir žiniasklaidą. Ji nuolatos vartojo raminamuosius vaistus ir itin išgyveno.

Didžiausia laime jai tapo tik sūnų Williamo, o vėliau ir Harry gimimas. Moteris buvo itin atsidavusi mama ir reikalavo iš vyro, kad jis kuo daugiau laiko praleistų su berniukais.

Princesė Diana
Princesė Diana
© Vida Press

Princesę kankino ne tik depresija, bet ir valgymo sutrikimai, tad nenuostabu, kad jos draugams tekdavo dažnai nerimauti dėl jos sveikatos ir būklės, nors ji tai stengėsi nuslėpti. Dar mažas būdamas, kaip šiandien prisimena, Williamas ir pats guosdavo nelaimingą santuoką išgyvenančią mamą.

Viskas nutrūko kai vieną dieną Diana sutiko pasikalbėti su patikimu žurnalistu ir atskleidė jam, jog jos santuokoje yra ne tik ji su vyru, bet ir Camilla. Tuomet viešumoje buvo pradėta aptarinėti jų santuoka ir princo neištikimybė. Tačiau, nepaisant skandalų, princesė ir toliau tęsė savo labdaringą veiklą ir lankė skurstančias šalis, rūpinosi ligoninių ir mokyklų statyba.

Velso princesė Diana buvo mylima milijonų žmonių. Ji skleidė gėrį, grožį, graciją ir užuojautą visam kenčiančiam pasauliui. Princesė dirbo su ne viena labdaros organizacija ir padėjo sergantiems ŽIV/AIDS. Daugeliui žmonių visame pasaulyje ji buvo tikras šviesos ir vilties žiburys.

Ir nors ji buvo viltimi daugeliui, jai nauja viltis gimė susipažinus su Dodžiu Fayedu, kuriam gimę jausmai suteikė tikėjimo, kad viskas dar gali susitvarkyti. Tačiau porai teko ilgai slapstytis ir slėpti savo jausmus. Nors judviejų meilei nebuvo lemta trukti ilgai, kalbama, jog tai buvo viena gražiausių porų. Vienas kito glėbyje jie rado nusiraminimą ir supratingumą, kurio judviems taip trūko.

Princesė Diana
Princesė Diana
© Vida Press


1997 metų rugpjūčio 31 d. pasaulis 36 metų princesę prarado; ji žuvo per automobilio avariją Paryžiuje. Oficiali versija – jos vairuotojas Henri Paulas važiavo per greitai ir buvo apsvaigęs. Net ir praėjus dvidešimčiai metų po tragedijos netyla įvairūs klausimai bei kurpiamos vis naujos sąmokslo teorijos. Portalas „Nicki Swift" apžvelgia kai kuriuos keistus dalykus, susijus su princesės Dianos mirtimi, kurie priverčia suabejoti ekspertų išvadomis. Ar galėjo būti, kad princesės mirtis nebuvo nelaimingas atsitikimas?

Ji draugui parašė laišką, kuriame prognozavo savo mirtį Teigiama, kad savo draugui ir buvusiam liokajui Paului Burrelliui, kurį laikė „vieninteliu žmogumi, kuriuo pasitiki", princesė Diana parašė laišką, kuriame teigė, jog rengiamas sąmokslas ją nužudyti. „Ši konkreti mano gyvenimo fazė yra pati pavojingiausia, – laiške (jo tekstas paimtas iš „The Daily Mail") rašė princesė Diana. – (Šioje vietoje laiške esantis žodis yra užtušuotas) planuoja mano automobilio „avariją", esą nesuveiks stabdžiai ir patirsiu rimtą galvos traumą, tad Charlesui bus atvertas kelias dar kartą vesti." Po dešimties mėnesių jos žodžiai išsipildė.

Ar tai buvo paranojos apraiška, ar ji tikrai turėjo planuojamo sąmokslo įrodymų, išlieka diskutuotinu klausimu. Tačiau atsižvelgiant į kitus keistus dalykus, susijusius su jos mirtimi, tokia pranašystė dar labiau sustiprina žmonių tikėjimą, kad ne viskas buvo „švaru".

Automobilis, kuriuo žūties vakarą turėjo važiuoti princesė Diana, neužsivedė.

Oficialūs dokumentai rodo, kad automobilis, kuriuo tą naktį turėjo važiuoti princesė Diana ir jos draugas D. al Fayedas, sugedo prie „Ritz" viešbučio. „Jų automobilis neužsivedė, todėl jie įlipo į šalia esantį", – nurodoma dokumentuose. Tačiau kiti dokumentai, kaip skelbiama, rodo, kad pora paprasčiausiai „paskutinę minutę sumanė pakeisti automobilį, kad suklaidintų paparacius".

Ar jų pirminis automobilis tikrai sugedo, ar tai buvo sabotažas, kad princesė persėstų į tą nelemtą „Mercedes" automobilį? Tiesos mes, veikiausiai, niekada nesužinosime. Liudininkas sakė, kad dėl avarijos kaltos „kitos jėgos".

Praėjus dviem dešimtmečiams po avarijos, jos liudininkas, į pensiją išėjęs advokatas Stanlee'is Culbreathas, atskleidė naujų detalių apie tai, kas įvyko po avarijos. Interviu britų laikraščiui „The Mirror" jis kritikavo Prancūzijos gelbėtojų veiksmus ir svarstė, ar jų neveiksnumas galėjo prisidėti prie jos mirties.

„Visuomet maniau, kad buvo tikrai įtartina, kad kitos jėgos prisidėjo. O dabar, praėjus dvidešimčiai metų, aš dar labiau abejoju, kad tai buvo gryna avarija. Tiesiog manau, kad viskas kelia abejonių. Jeigu tai buvo princesė, kodėl prireikė dvidešimties minučių ar panašiai ją išlaisvinti iš automobilio? Kodėl jie pravažiavo pro vieną ligoninę ir nuvežė ją į kitą?," – klausė jis. „Turiu tiek daug klausimų, kuriuos sau užduodu vėl ir vėl apie tą avariją. Jie visą laiką buvo labai abejingi. Praėjo maždaug pusvalandis, kol atvyko pagalba. Mes ten buvome mažiausiai 15 minučių. Kodėl greitoji neatvažiavo greičiau?" – klausia avarijos liudininkas.

Greitosios pagalbos automobiliui buvo nurodyta važiuoti lėtai.

Kaip skelbia britų laikraštis „The Guardian", greitosios pagalbos automobilio vairuotojas Michelis Massebeufas „paneigė kalbas, kad kelionė į ligoninę per Paryžiaus centrą buvo uždelsta dėl sąmokslo pražudyti Dianą". Skelbiama, kad apie 40 minučių princesei pagalbą vietoje teikė medikas, užuot ją vežus į ligoninę.

Princesė Diana
Princesė Diana
© Vida Press

Kai ji buvo vežama, kaip teigiama, vairuotojui buvo nurodyta pravažiuoti pro artimiausią ligoninę ir lėtai važiuoti iki kitos. Avarijos tyrėjams vairuotojas sakė, kad „gydytojas nurodė važiuoti lėtai dėl princesės būklės... Turiu pabrėžti, kad lėtas važiavimas yra taisyklė, kurio vienintelis tikslas yra apsaugoti nukentėjusįjį". Vienu metu automobilyje buvęs gydytojas Jeanas-Marcas Martino, kaip teigiama, nurodė visiškai sustabdyti automobilį, nes nukrito princesės Dianos kraujospūdis. „Mes sustojome maždaug penkioms minutėms, kad jis galėtų suteikti jai pagalbą, tai buvo įmanoma tik automobiliui nejudant iš vietos.

Vėliau mes tęsėme kelionę jau be sustojimų", – sakė greitosios pagalbos automobilio vairuotojas.

D. al Fayedo asmens sargybinis sako, kad vairuotojas buvo girtas.

D. al Fayedo asmens sargybinis Trevoras Reesas-Jonesas vienintelis išgyveno per avariją, kurioje žuvo princesė Diana. Tačiau jis patyrė „rimtą smegenų traumą, krūtinės ląstos sužeidimų ir visi kaulai jo veide buvo sulaužyti", skelbia britų laikraštis „The Sun".

„Medikai panaudojo 150 titano dalelių, kad atkurtų jo veidą pagal nuotrauką", – skelbė leidinys.

Po dešimties komoje praleistų dienų vyras atsibūdo ir nebuvo tikras dėl daugelio avarijos detalių, tačiau buvo įsitikinęs dėl vieno dalyko – vairuotojas esą buvo girtas. Anot „The Daily Mail", T. Reesas-Jonesas pareiškė, kad „avarija įvyko dėl to, kad Henri Paulas vartojo alkoholio ir vairavo automobilį. Štai kodėl įvyko avarija". Ir oficialios skrodimo išvados patvirtino asmens sargybinio žodžius.

Vairuotojo kraujyje alkoholio kiekis dvigubai viršijo leistiną maksimalų kiekį. Tačiau D. al-Fayedo tėvas Mohamedas al-Fayedas netiki T. Reeso-Joneso žodžiais ir kaltina savo sūnaus sargybinį „dirbant slaptosioms tarnyboms". Jis teigia, kad kraujo mėginiai „buvo sukeisti, arba slaptųjų agentų užkrėsti". Ar Diana ir Dodi buvo nužudyti, kad nepaskelbtų apie savo sužadėtuves? Mohamedas al Fayedas teigia, kad jo sūnus avarijos vakarą ketino Dianai padovanoti sužadėtuvių žiedą, o kitą dieną pora būtų visam pasauliui paskelbusi apie savo sužadėtuves.

Anot „The Express", Mohamedas al-Fayedas mano, kad artėjančios vestuvės paskatino Britanijos karališkąją šeimą ir MI6 slaptąją tarnybą „parengti planą nužudyti princesę", kad „nebūtų paskelbta žinia apie sužadėtuves". Mohamedas al Fayedas teigia, kad visa ši informacija buvo gauta „klausantis telefoninių pokalbių". Princesę Dianą sekęs fotografas buvo nušautas Anot „The Express", paparacis Jeanas Paulis Jamesas Andansonas kelias savaites iki princesės Dianos žūties ją sekė, todėl vėliau tapo viena iš pagrindinių figūrų jos tariamo nužudymo sąmokslo teorijoje.

Kai kas mano, kad fotografo vairuotojas automobilis „Fiat Uno" tyčia užkabino „Mercedes" automobilį, kuriuo važiavo princesė Diana. Nors tarnybos manė, kad Jeanas Paulis Jamesas Andansonas buvo „reguliarus tiek MI6, tiek ir Prancūzijos agentūrų informatorius", po avarijos jis nebuvo tinkamai apklausas. O 2000 metų gegužę fotografo kūnas, kaip skelbta, buvo rastas Pietų Prancūzijoje sudegusiame BMW automobilyje. Kūnas esą buvo taip smarkiai sudegęs, tad policijai prireikė beveik mėnesio nustatyti aukos tapatybę pagal DNR ir dantų įrašus. Konstatuota, kad vyras nusižudė. Tačiau fotografą radęs ugniagesys Christophe'as Pelatas mano kitaip. „Mačiau jį iš arti ir esu visiškai įsitikinęs, kad jam buvo dukart šauta į galvą", – sakė jis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Po negailestingo karalienės sprendimo prakalbo pats princas Harry: nebuvo kito pasirinkimo kaip tik nutraukti karališkuosius ryšius (87)

Britų princas Harry sekmadienį pareiškė jaučiantis „didelį liūdesį“, bet neturėjęs...

Kate Middleton šiemet pirmą kartą pasirodė viešumoje: visų akys – į netradicinę suknelę (30)

Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton ir jos vyras, princas Williamas pirmą kartą šiais...

Sumaištį sukėlę Harry ir Meghan paliko kelis esminius ir iki šiol neatsakytus klausimus (29)

Didžiosios Britanijos princas Harry ir jo žmona Meghan sekmadienį pradėjo gyventi naują...

Rasta paslaptinga dėžutė su dokumentais apie Marilyn Monroe: jos mirtis galėjo būti visai kitokia (17)

Tyrėjai radus paslaptingą dėžutę su dokumentais apie Marilyn Monroe , kurie yra įslaptinti iki...

Pastebėjo tik akyliausi: princo Harry instagrame – gudriai užkoduota žinutė apie pabėgimą iš karališkosios šeimos? (54)

Didžiosios Britanijos karalienės anūkas, 35-erių metų princas Harry , ketvirtadienį pristatė...

Top naujienos

Landsbergis sureagavo į Skvernelio teiginus apie Nausėdą: jis kasa vis gilesnę duobę (170)

Opozicija kritiškai vertina premjero Sauliaus Skvernelio teiginius, kad prezidento Gitano Nausėdos...

Ūkininkai prisitaikė: Lietuvoje jau ima du derlius per metus (66)

Keičiantis klimato sąlygoms gamtoje pastebima vis daugiau anomalijų. Jau sausio mėnesį gaunamas...

Tiriama Ukmergėje netikėtai mirusio vaiko mirties priežastis: tikėtina, kad tai nebuvo užkrečiama liga (80)

Sekmadienį Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje dėl vangumo ir vėmimo mirė...

Per bendrą lyderių fotosesiją – sąmyšis dėl Putino (149)

Berlyne sekmadienį vyko tarptautinė konfliktui Libijoje sureguliuoti skirta konferencija, kuriai...

Jasikevičiui – LKL komunikacijos vadovo pastaba: šitaip bendrauti negalima (16)

Ne pirmą kartą su žiniasklaida susikertantis Kauno „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas...

Moteris aprodė gyvenimo sąlygas savivaldybės būste: nesupranta, kodėl nuo Naujųjų turi mokėti 11 kartų daugiau (141)

Nors Vyriausybė ne kartą kalbėjo, kad jų prioritetas – skurdo ir atskirtiems mažinimas,...

Girtos BMW vairuotojos benefisas Vilniuje: visiškai nuoga staipėsi po areštinės langais ir liejo prakeiksmus Selui (192)

Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame užfiksuotas nekasdienis sulaikytos apsvaigusios vairuotojos...

Pamenate, juokėmės iš kojinių ir sandalų? Dabar tai – karščiausia tendencija (3)

Kaip žinia, kojinių ir atvirų basučių duetas yra aktualus jau ne pirmąjį sezoną. Ši...

JAV priklausančioje saloje populiarėja gimdymo turizmas: saloje gimdo daugiau atvykėlių nei vietinių moterų

25 m. Japonijos pilietė Midori Nishida registravosi skrydžiui į Saipaną – JAV...

Girtą kūdikį pagimdžiusi moteris stojo prieš teismą: atsisakė pasakoti apie savo gyvenimą (27)

Mirtinai alkoholiu dar motinos įsčiose apnuodyta mergytė per stebuklą išgyveno ir dabar auga...