38 metų Sasekso kunigaikštis du kartus vyko į tarnybą kovai su Talibanu: 2007-2008 metais jis dirbo priešakiniu oro dispečeriu, skelbiančiu oro antskrydžius, o 2012-2013 metais pilotavo kovinį sraigtasparnį.

Kitą savaitę pasirodysiančioje knygoje „Spare“ (liet. „Atsarginis“) jis sakė, kad būdamas pilotu įvykdė šešias misijas, kurių metu „atėmė žmonių gyvybes“, pranešė „Daily Telegraph“.

Jis sakė, kad nei didžiuojasi, nei gėdijasi, kad taip pasielgė, o taikinių pašalinimą apibūdino kaip „šachmatų figūrų“ pašalinimą nuo lentos.

Haris 10 metų tarnavo britų kariuomenėje, kur jam buvo suteiktas kapitono laipsnis, ir kariuomenėje praleistą laiką apibūdino kaip savo formavimosi metus.

Pirmoji jo kelionė vyko griežtai uždraudus naujienų sklaidą saugumo sumetimais, britų žiniasklaida su tuo sutiko. Jis buvo priverstas grįžti namo, kai vienas užsienio leidinys pažeidė embargą.

Jis niekada viešai neskelbė, kiek sunaikino talibų. Ant sraigtasparnio „Apache“ nosies pritvirtintos vaizdo kameros leido jam įvertinti savo misijas ir tiksliai nustatyti, kiek jų nukovė.

„Mano skaičius yra 25. Tai nėra tas skaičius, kuris mane pripildo pasitenkinimo, bet ir nedaro man gėdos“, – rašė jis.

Savo veiksmus jis pateisino prisiminimais apie Rugsėjo 11-osios išpuolius JAV ir įspūdžiais po susitikimų su aukų šeimomis. Atsakingi asmenys ir jų šalininkai buvo „žmonijos priešai“, o kova su jais – keršto už nusikaltimą žmonijai aktas, pridūrė jis.

Nuo to laiko Harry kalbėjo apie susirūpinimą savo saugumu ne tik dėl savo karališkojo statuso, bet ir dėl to, kad kovojo su islamo ekstremistais.

Laikraštis „The Telegraph“ citavo ištraukas iš autobiografijos ispaniškojo varianto, kurį gavo ketvirtadienį per klaidą pradėjus knygą pardavinėti knygynuose – paskui ji buvo išimta.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją