„Esu dėkingas savo draugams, pažįstamiems ir žmonėms, kurie geranoriškai, nesavanaudiškai, o kartais ir rizikuodami gyvybe padėjo man kirsti sieną ir pasiekti saugią vietą šioje sunkioje ir ilgoje kelionėje“, – parašė M. Rasoulofas savo oficialiame „Instagram“ puslapyje. Kanuose įvyks jo filmo „Šventosios figos sėkla“ premjera.

Irano teismas nuteisė M. Rasoulofą kalėti aštuonerius metus, praėjusią savaitę sakė jo advokatas Babakas Paknia. „Galiu patvirtinti, kad M. Rasoulofas paliko Iraną ir dalyvaus Kanų festivalyje“, – pirmadienį AFP sakė jis.

Manoma, kad 51 metų režisierius nebuvo uždarytas į kalėjimą. Irane įprasta, kad skiriant bausmę kaltinamieji nėra kalėjime ir tik vėliau pasiunčiami už grotų atlikti bausmės.

Platintojai Prancūzijoje buvo atsargesni dėl jo dalyvavimo Kanuose, jie tik pranešė, kad M. Rasoulofas „šiuo metu yra neskelbiamoje vietoje Europoje, todėl yra tikimybė, kad jis dalyvaus pasaulinėje naujausio savo filmo premjeroje“.

„Esame labai laimingi ir atsidusome su palengvėjimu, kad Mohammadas po pavojingos kelionės saugiai atvyko į Europą. Tikimės, kad jis galės dalyvauti premjeroje Kanuose“, – pridūrė Jeanas Christophe'as Simonas, „Films Boutique and Parallel45“ generalinis direktorius.

Neaišku, kaip M. Rasoulofas paliko Iraną. Buvo žinoma, kad disidentai, jaučiantys islamo respublikos valdžios pavojų, siekia patekti į Europą per kalnuotą sausumos sieną su Turkija. M. Rasoulofas, 2020 m. pelnęs pagrindinį Berlyno kino festivalio prizą „Auksinį lokį“ už filmą „Blogio nėra“, nukreiptą prieš mirties bausmę, 2022 m. liepos mėnesį buvo sulaikytas. Jis buvo paleistas 2023 m. pabaigoje po antivyriausybinių protestų, kilusių 2022 m. rugsėjį.

Anksčiau šį mėnesį B. Paknia sakė, kad filmavimo grupės nariai šią ir praėjusią savaitę buvo „apklausti“, taip pat ir juostoje nusifilmavę aktoriai, jiems buvo uždrausta išvykti iš šalies.

Pasak kino pramonės žiniasklaidos, filmo tema ir aktoriai lieka paslaptyje. Iš karto nebuvo aišku, kiek filmą kūrusių žmonių buvo apklausta.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją