Antradienį Paryžiaus teismas išteisino 90 metų režisierių dėl Charlotte Lewis jam pateiktų kaltinimų šmeižtu. Aktorė kaltino R. Polanskį seksualiai ją išnaudojus praėjusio amžiaus devintąjį dešimtmetį, kai jai buvo 16 metų. Priimant nuosprendį „Oskaro“ laureatas nedalyvavo.

R. Polanskis atmetė jos kaltinimus per interviu savaitraščiui „Paris Match“. „Svarbiausia gero melagio savybė yra puiki atmintis“, – sakė jis 2019 m. paskelbtame interviu.

Per 2010 m. surengtą spaudos konferenciją Ch. Lewis tvirtino, kad 1983 m. režisierius ją išprievartavo. Tačiau tuo metu ji nepateikė ieškinio R. Polanskiui. Ji pasirinko teisinį kelią tik po jo pasisakymo „Paris Match“, kai jis apkaltino ją meluojant.

Ch. Lewis suvaidino nedidelį antraplanį vaidmenį 1986 m. pasirodžiusiame R. Polanskio filme „Piratai“.

Paryžiaus prokuratūra jau iš anksto buvo nurodžiusi, kad teismas nespręs, ar tariamas išžaginimas yra tiesa ir dėl kitų Ch. Lewis priskirtų citatų autentiškumo, o sutelks dėmesį į tai, ar R. Polanskis piktnaudžiavo savo teise į saviraiškos laisvę.

1977 m. R. Polanskis buvo suimtas Jungtinėse Valstijose dėl kaltinimų išžaginęs 13 metų mergaitę. Jis pabėgo į Europą, kai atrodė, kad teisėjas atmes susitarimą dėl ieškinio. Vėliau režisierius sulaukė ir kitų kaltinimų, tačiau tvirtina esąs nekaltas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją