aA
Daugybė nukentėjusiųjų, apkaltinusių garsų JAV milijardierių Jeffrey Epsteiną, po jo mirties šeštadienio rytą laukia atsakymų ir teisingumo. Beveik neabejojama, kad J. Epsteinas nusižudė kalėjimo kameroje, tačiau finansininko mirtis kelia ir daugybę klausimų.
Jeffrey Epsteinas ir sujudimas prie kalėjimo
Jeffrey Epsteinas ir sujudimas prie kalėjimo
© Vida Press

„Gausybė J. Epsteino ir jo bendrininkų aukų turėtų neprarasti vilties. Mes ir toliau nepailstamai kovosime jų vardu ne tik siekdami teisingumo, bet ir norėdami užtikrinti, kad visi jo žvėriškų nusikaltimų faktai taps žinomi pasauliui“, – po 66-erių vyriškio mirties pranešime „People“ sakė Roberta „Robbie” Kaplan, atstovaujanti aukoms J. Epsteino byloje.

Ji pridūrė: „Louisas Brandeis buvo šimtu procentų teisus sakydamas, kad geriausiai dezinfekuoja saulės šviesa. Turime atskleisti ir parodyti visą tiesą taip, jog vaikų daugiau niekados nebepaliestų tokio masto nusikaltimai“.

Nukentėjusiųjų Virginios Giuffre ir Saros Ransome patarėjas teisiniais klausimais Davidas Boies savo pranešime „People“ teigė: „Tai yra kovos siekiant, kad prekeiviai žmonėmis sulauktų teisingumo, skyriaus pabaiga, tačiau tik vieno skyriaus. J. Epsteinas neveikė vienas ir nebūtų galėjęs visko padaryti vienas. Teisingumas reikalauja, kad tie, kurie veikė drauge su juo, taip pat būtų patraukti atsakomybėn“.

Liepą „People“ patvirtino, jog savo ryšiais su verslo ir politikos pasauliu garsėjantis J. Epsteinas buvo apkaltintas prekyba žmonėmis. Lytinį išnaudojimą patyrusios mergaitės buvo labai jaunos – tarp jų buvo ir 14-mečių.

Verslininkas buvo apkaltintas prekyba nepilnametėmis lytinio išnaudojimo tikslais ir sąmokslu siekiant įtraukti kitus žmones į prekybos žmonėmis tinklą. Jam grėsė didžiausia tokiais atvejais bausmė – 45 metai laisvės atėmimo.

Kaltinamajame akte teigiama, kad J. Epsteinas neteisėtus seksualinius veiksmus pradėdavo „masažu“, o tuomet „sustiprindavo fizinio kontakto su savo auka pobūdį ir apimtį“.

Jis buvo suimtas liepos 6-ąją, kai savo privačiu lėktuvu atskrido iš Prancūzijos.

Jennifer Araoz, viena iš nukentėjusių moterų, teigianti, kad 15-os buvo išprievartauta J. Epsteino, CNBC sakė esanti „įpykusi, jog J. Epsteinas teisme nesusitiks su jo išnaudojimą patyrusiomis aukomis“.

Ji pridūrė: „J. Epsteinas mirė, tačiau teisingumas vis vien privalo būti įvykdytas. Viliuosi, jog jo bendrininkai ir padėjėjai patirs teisinį persekiojimą, o jo aukoms bus užtikrintas žalos atlyginimas“.

Advokatė Lisa Bloom, atstovaujanti J. Epsteino aukoms, po jo mirties „Twitter“ pasidalino savo mintimis.

„Aukų, kurioms atstovauju, vardu norėčiau pasakyti, kad mums būtų geriau, jei jis gyventų. Aukos nusipelnė, jog joms būtų atlyginta už žalą visam gyvenimui, kurią jis sukėlė. Viskas dar tik prasideda“, – rašė L. Bloom.

29-erių Kongreso narė Alexandria Ocasio Cortez, taip pat reaguodama į J. Epsteino mirtį, „Twitter“ rašė: „Mums reikia atsakymų. Daugybės atsakymų“.

CNBC pranešė, kad V. Giuffre ir kitų nukentėjusiųjų advokatė Sigrid McCawley teigė, jog „J. Epsteinas neatsitiktinai pakėlė prieš save ranką praėjus mažiau nei 23 valandoms po to, kai buvo atplėšti teismo dokumentai“.

„Atpildo ir atsakomybės procesas, kurį pradėjo drąsios ir nuoširdžios aukos, neturėtų baigtis bailia ir gėdinga J.Epsteino savižudybe“, – sakė S. McCawley .

Tai nebuvo pirmas kartas, kai J. Epsteinui pateikti kaltinimai dėl seksualinio nusikaltimo. 2008-aisiais Floridoje jis buvo pripažintas kaltu dėl nepilnamečių prostitucijos organizavimo. J. Epsteinas buvo nuteistas 13 mėnesių laisvės atėmimo, nors jam buvo leista dirbti ir didžiąją nuosprendžio laiko dalį jis praleido biure Palm Biče. J. Epsteinas privalėjo įsiregistruoti kaip seksualinis nusikaltėlis.

*Seksualinio pobūdžio prievartą patyrusios moterys iš visos Lietuvos gali kreiptis tel. 865500775, el. paštu kmd.asoc@gmail.com (teikiama profesionali teisininko, psichologo pagalbą bei atstovavimas bylose)*
Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Pagalba teikiama visoje Lietuvoje ir užsienyjeKovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras+370 679 61617
www.anti-trafficking.lt
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
2.5000

Netyla kalbos apie Steveno Seagalo intymias nuodėmes, liudija ir kolegos: viena su juo kambaryje nenorėtų likti jokia moteris (26)

Steavenui Seagalui buvo vos 17 metų, kai jis išvyko į Japoniją mokyti anglų kalbos. Remiantis...

5-ių vaikų mama, supermodelis Natalija Vodianova ištekėjo antrą kartą: žiedus Paryžiuje sumainė su ilgamečiu mylimuoju (22)

Filantropė ir supermodelis Natalija Vodianova bei prabangios prekių grupės LVMH paveldėtojas...

Ilgus metus savo tikrąjį veidą ir net balsą slėpusi Paris Hilton – apie pasikartojantį siaubingą sapną ir įtaką jaunimui, dėl kurios gailisi (19)

Paris Hilton prekės ženklas – blondinė. Tačiau už to vaikiško balso ir barbiškos išvaizdos...

Popkaralienės Madonnos namai Lisabonoje: įspūdinga gitarų kolekcija, portugališkas tradicijas atspindinti virtuvė ir karališkas miegamasis (31)

Socialiniuose tinkluose aktyviai besireiškianti Madonna gerbėjams suteikė galimybę pasižvalgyti...

6 mėnesių amžiaus karjerą televizijoje pradėjusi realybės šou žvaigždė Eden Wood užaugo: pamatykite įspūdingus pokyčius (22)

Realybės šou „Toddlers and Tiaras“ šlovės sulaukusiai Eden Wood jau 15-a. Ji labai pasikeitė....

Top naujienos

„Puota maro metu“: per karantiną ministerijų valdininkų atlyginimai kilo tūkstančiais (17)

Kol šimtai tūkstančių dirbančiųjų šalyje per 3 karantino mėnesius buvo išleisti į prastovas...

Veryga dėl antrosios bangos turi pakenčiamą ir daug prastesnį ligos plitimo scenarijus rekordų bus ir daugiau, apribojimai gali laukti maitinimo įstaigų (281)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio rytą interviu Delfi sakė bijantis...

Kęstutis Girnius. Kokia valdančioji koalicija būtų Nausėdai parankiausia?

Prezidentas Gitanas Nausėda yra nedviprasmiškai pareiškęs, kad jis aktyviai dalyvaus naujos...

Vitas Vasiliauskas: skolos lygis bus didžiausias Lietuvos istorijoje papildyta (227)

Naujausi rodikliai patvirtina, kad pagrindiniai ekonomikos sektoriai – pramonė, prekyba, eksportas...

„An-26“ katastrofą išgyveno vienintelis vaikinas: atsipeikėjęs dar gesino degantį bendrakursį (8)

Viačeslavas Zoločevskis – vienintelis žmogus, išgyvenęs karinio lėktuvo „An-26“...

„Politico“: Baltijos šalyse Macrono laukia išbandymas – daug ką parodys kol kas slepiamas susitikimas Lietuvoje (91)

Pirmadienį į Lietuvą atskrisiantis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas , trijų dienų...

Mios į vakarėlį neįleidusio klubo vadovybė paaiškino tikrąją dainininkės ir apsaugininkų konflikto priežastį: versijos skiriasi (9)

Nesantaika tarp dviejų žinomų dainininkių – Mios Pilibaitytės ir Godos Alijevos – peraugo...

Linas Kleiza – atvirai apie garsiai nuaidėjusias jaunystės klaidas, žmoną, kaip brangiausią investiciją, ir Romanovo pasiūlymą (6)

Krepšininkas Linas Kleiza, sutikęs su Rolando Mackevičiaus pasiūlymu sudalyvauti laidoje...

|Maža didelių žinių kaina