Viena turtingiausių porų pasaulyje, kurios bendras kapitalas vertinamas apie 130 mlrd. eurų (108 mlrd. eurų), skyrė milijardus labdaringai veiklai visame pasaulyje per itin įtakingą jųdviejų fondą.

Sutuoktiniai, apie skyrybų planus paskelbę per „Twitter“, pareiškė tęsiantys bendrą darbą organizacijoje „Bill & Melinda Gates Foundation“, finansuojantį pasaulines sveikatos apsaugos, lyčių lygybės, švietimo ir kitus projektus.

„Po didelių apmąstymų ir didelio darbo dėl mūsų santykių priėmėme sprendimą užbaigti savo santuoką“, – sakoma jų bendrame pranešime, paskelbtame kiekvieno iš sutuoktinių oficialiose tviterio paskyrose.

„Per pastaruosius 27 metus užauginome tris neįtikėtinus vaikus ir sukūrėme fondą, dirbantį visame pasaulyje, kad suteiktų visiems žmonėms galimybę gyventi sveikai ir vaisingai, – rašo Billas ir Melinda Gatesai. – Toliau dalijamės tikėjimu šia misija ir tęsime savo darbą kartu fonde, bet nebetikime, kad galime augti kaip pora šioje tolesnėje mūsų gyvenimo fazėje.“

Pranešime nenurodoma jokių kitų priežasčių, kodėl jie nusprendė išsiskirti, bet priduriama: „Prašome erdvės ir privatumo mūsų šeimai, pradėdami žengti į šį naują gyvenimą.“

Viena turtingiausių porų pasaulyje, kurios bendras kapitalas vertinamas apie 130 mlrd. eurų (108 mlrd. eurų), skyrė milijardus labdaringai veiklai visame pasaulyje per itin įtakingą jųdviejų fondą.

Sutuoktiniai, apie skyrybų planus paskelbę per „Twitter“, pareiškė tęsiantys bendrą darbą organizacijoje „Bill & Melinda Gates Foundation“, finansuojantį pasaulines sveikatos apsaugos, lyčių lygybės, švietimo ir kitus projektus.

Susipažino „Microsoft“

65 metų B. Gatesas paauglystėje įkūrė savo įmonę, kuri ilgainiui tapo vertingiausia pasaulyje. Kurį laiką jis buvo pasaulio turtingiausias žmogus ir garsiausias filantropas.

2008 metais B. Gatesas pasitraukė iš „Microsoft“ vadovo pareigų, norėdamas skirti daugiau laiko filantropinei veiklai, o vėliau paliko ir bendrovės valdybą, pasilikdamas tik „įkūrėjo ir patarėjo technologijų klausimais“ titulą.

56 metų M. Gates su Billu susipažino „Microsoft“ 1987 metais, netrukus po to, kai ji prisijungė prie šios technologijų įmonės. Pora susituokė 1994-aisiais.

2019 metais išleistame televizijos „Netflix“ dokumentiniame seriale B. Gates apibūdina savo žmoną kaip „tikrai lygiavertę partnerę“, o ši pasakoja apie kai kuriuos epizodus iš jų santykių pradžios ir vadina jį „linksmu ir labai energingu“.

Jųdviejų fondas yra vienas turtingiausių pasaulyje ir per du dešimtmečius skyrė daugiau nei 54 mlrd. dolerių finansuoti tokioms sritims kaip kova su maliarija ir užkrečiamųjų ligų kontrolė, žemės ūkio tyrimai, pagrindinės sveikatos priežiūros paslaugos ir sanitarija įvairiose pasaulio dalyse. Fondas yra paaukojęs 46 mlrd. dolerių (38 mlrd. eurų).

Dėl poros skyrybų gali kilti naujų klausimų apie jųdviejų turtą, kurio didžioji dalis dar nėra paaukota šiam fondui, nors Billas ir Melinda Gatesai drauge ėmėsi „Giving Pledge“ iniciatyvos, skatinančios milijardierius atiduoti didžiąją dalį savo turto labdarai.

Pastaraisiais metais B. Gatesas daugiausia atsiribojo nuo „Microsoft“ ir technologijų pramonės; jis sutelkė dėmesį skurdo mažinimo ir sveikatos apsaugos iniciatyvas, taip pat kovai su koronaviruso pandemija.

Pernai fondas įsipareigojo skirti apie 250 mln. dolerių (208 mln. eurų) kovai su pandemija; dalis šių lėšų skirta paskatinti gyvybes gelbstinčių vakcinos nuo COVID-19 dozių skirstymą Užsachario Afrikoje ir Pietų Azijoje.

B. Gatesas, kuris dar 2015 metais perspėjo apie galimus pasaulinės pandemijos pavojus, tapo taikiniu sąmokslo teorijos šalininkams, teigiantiems, kad jis iš anksto žinojo apie COVID-19.

Pora išsiskiria po didelį ažiotažą sukėlusių J. Bezoso skyrybų. Jo buvusi žmona, dabar žinoma kaip MacKenzie Scott (Makenzi Skot), išsiskyrusi pradėjo aukoti milijardus dolerių įvairioms iniciatyvoms, nusprendusi nesteigti įprastinio fondo.

Dvejais metais anksčiau apie savo skyrybas paskelbė kita didžiulį turtą valdžiusi pora – internetinės prekybos milžinės „Amazon“ įkūrėjas Jeffas Bezosas ir jo žmona MacKenzie, kartu gyvenę 25 metus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (230)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės