aA
Garsi Holivudo aktorė Penelope Cruz nebesutrinka, kai prieš kino kameras reikia nusirengti. O jeigu jai tenka vaidinti krūties vėžiu sergančią heroję, apsinuoginimui ji suteikia simbolinę prasmę.
Penelopė Cruz
© Sipa Press/Scanpix
Jos kraityje - socialinės dramos, komedijos ir nuotykių filmai. Vienas garsiausių pastarųjų metų filmų, kuriame aktorė vaidino, - režisieriaus Pedro Almodovaro kino juosta "Sugrįžimas" "("Volver").

O karjerą ji pradėjo kaip šokėja. Devynerius metus mokėsi klasikinio baleto Ispanijos nacionalinėje konservatorijoje, ketverius metus tobulinosi pas Kristiną Rotą, lankė šokių kursus Niujorke. Tačiau kai P.Cruz buvo penkiolikos, jai pasiūlė filmuotis - išrinko iš 300 pretendenčių. Nuo tos akimirkos jos gyvenimas buvo nulemtas.

Pikti liežuviai plaka, kad jei ne audringas meilės romanas su Holivudo žvaigžde Tomu Cruise'u, Penelope būtų likusi antraplanė aktorė. 2001-aisiais pasaulis apmirusia širdimi stebėjo, kaip temperamentinga ispanė atmuša vyrą nuo paprastos simpatiškos australės Nicole Kidman. 2004 metais Penelope ir Tomas išsiskyrė. Tačiau tuo metu ji jau buvo patekusi į Holivudo žvaigždžių "nomenklatūrą" ir toliau kilo šlovės laiptais į viršų.

Penelope Cruz
© Sipa/Scanpix

Šiuo metu P.Cruz susižadėjusi su ispanų aktoriumi Javieru Bardemu. Neseniai juodu filmavosi Woody Alleno kino juostoje "Vicky Cristina Barcelona". Aktorė labai džiaugiasi, kad galėjo dirbti su garsiuoju režisieriumi. Kitą mėnesį Lietuvos kino ekranuose pasirodys filmas "Elegija", kurį režisavo Isabel Coixet.

Tikras pragaras

Filme "Elegija" yra daug scenų, kuriose P.Cruz - apsinuoginusi. Tačiau ji tą daro ne pirmąkart. Pirmą kartą aktorė prieš kino kameras nusirengė septyniolikos. Kaip prisipažino P.Cruz, anuomet ji patyrė šoką. Dabar situacija kitokia. Toks veiksmas turi simbolinę prasmę, mat aktorės herojė serga krūties vėžiu. Ji apnuogina krūtinę paskutinei fotosesijai operacijos išvakarėse.

-Ar buvo sudėtinga filmuotis apsinuoginusiai?

- Taip. Tačiau tik todėl, kad šioms scenoms reikėjo stipraus emocinio užtaiso. Ypač tada, kai mano herojė po dvejų išsiskyrimo metų grįžta pas mylimąjį su tragiška žinia: "Arba greit mirsiu, arba neteksiu krūties." Man ši scena buvo baisi!

- Tačiau diskomforto nejautėte?

- Tokios scenos scenarijuje atsirado ne šiaip sau, jos buvo būtinos. Ir labai gerai nufilmuotos. Isabel (režisierė I.Coixet - red.) buvo tokia delikati, kad mes patogiai jautėmės ne tik filmuojant šias scenas, bet visą kino juostą.

- Jūsų herojei Konsuelai - krūties vėžys. Tikriausiai ir jums tai yra vienas baisiausių dalykų gyvenime?

- Manau, kad vėžio bijo visi. Mano artima draugė tą patyrė, o per filmavimą Kanadoje daug bendravau su tai patyrusiomis moterimis. Kai kurios prarado abi krūtis. Emociniai protrūkiai būna netikėti, juos vargu ar įmanoma numatyti. Tą sunku parodyti ekrane per dvi valandas, bet stengiausi būti tikroviška. Moterys man pasakojo, kaip sužinojo apie ligą, kaip pranešė sutuoktiniams, apie chemoterapijos seansus. Tai buvo tikras pragaras. Tačiau jos pagijo. Mūsų filmas skirtas toms moterims - juk jos mums taip pagelbėjo! Moterys pasakojo tokius dalykus, kurie paprastai nutylimi, nes norėjo, kad viskas būtų tikroviška. Be jų filmas būtų kitoks. Visada prisiminsiu tas moteris.

Penelope Cruz
© Starmax/Scanpix

- Esate patenkinta šiuo vaidmeniu?

- Ta knyga (Philipo Rotho "Mirštantis gyvūnas") man nedavė ramybės penkerius metus. Kovojau dėl šio vaidmens - juk atrankoje dalyvavo daug aktorių. Žinojau, kad filmuotis turiu aš, nes tas vaidmuo mane taip jaudino. Ir scenarijus buvo labai geras. Jame nebuvo jokių tokių pastabų: "Dabar reikia verkti." Pati pasirinkdavau, kada verkti, kada juoktis. Tiksliau, man patardavo tos mus konsultavusios moterys. Emociniai protrūkiai būna netikėti, juos vargu ar įmanoma numatyti. Tą sunku parodyti ekrane per dvi valandas, bet stengiausi atrodyti natūrali.

- Kaip filme atsirado Benas Kingsley'us?

- Kai pirmą kartą susitikau su kūrybine grupe, nebuvo numatytas net kandidatas vaidinti Deividą Kepešą. Tačiau kai prakalbome apie Beną, nebegalėjau įsivaizduoti, kad šį vaidmenį atliktų kas nors kitas. Buvau įsitikinusi, kad mudu derėsime vienas prie kito filmavimo aikštelėje. Taip ir buvo: nuo pradžios iki pabaigos viskas sekėsi puikiai. Mums teko vaidinti tokią įelektrintą aistrą! Tačiau gerai įsiklausydavome vienas į kitą ir buvo tarpusavio pagarba. Jis visą laiką manimi labai rūpinosi.

- Amžiaus skirtumas netrukdė?

- Visai to nejautėme. Mudu puikiai suprantame vienas kitą. Juolab kad Isbel filmavimo aikštelėje sukūrė jaukumo atmosferą. Ji labai išmintinga ir žino, koks svarbus yra vaidinančių partnerių savitarpio supratimas. Ji myli aktorius. Mes buvome ramūs ir jautėmės patogiai.

- O ar jums patiko filmuotis pas Woody Alleną?

- Taip! Woody yra legenda! Esu mačiusi visas jo kino juostas. Kai W.Allenas pakvietė mane vaidinti naujame filme, iš pradžių net nepatikėjau. Mes susitikome Niujorke. W.Alleno darbo ritmas kažkoks ypatingas. Būdavo, nusifilmuoji dviejuose dubliuose, pradedi panikuoti ir prašai: "Woody, dar kartelį." Ir padarai dar 12 dublių. Jis toks kantrus ir mandagus. Stengiasi niekada nesakyti ne. Nori, kad iš filmavimo aikštelės išeičiau laiminga. Labai norėčiau vėl padirbėti su Woody. Ir su Javieru Bardemu. Po daugelio metų pertraukos buvo taip miela dirbti kartu. Mums buvo po 17 metų, kai drauge nusifilmavome juostoje "Jamon, jamon". Man tai buvo tramplinas į didįjį kiną.

Parengta pagal užsienio spaudą

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Bondo filmavimo aikštelėje – nemalonus incidentas: Danieliui Craigui prireiks net operacijos

Britų aktoriui Danieliui Craigui, susižeidusiam naujausio filmo apie Džeimsą Bondą filmavimo...

Paviešinus Archie gimimo liudijimą paaiškėjo, jog Meghan Markle oficialus titulas – visai ne Sasekso kunigaikštienė (23)

Kas yra Meghan Markle ? Tai klausimas, jau kelis metus kankinantis ne vieną akylą britų...

Naujose paviešintose karališkųjų rūmų nuotraukose - ir pirmieji savarankiški princo Louiso žingsniai (11)

Mažasis princas Louisas jau vaikšto! To įrodymas – paviešintos naujausios princo Williamo ir...

Per sporto renginį užpultas Arnoldas Schwarzeneggeris (4)

Holivudo žvaigždę Arnoldą Schwarzeneggerį šeštadienį per jo vedamą sporto renginį Pietų...

Princas Harry ir Meghan Markle švenčia pirmąsias vestuvių metines: parodė, kas meilės dieną liko už kadro (3)

Gegužės 19-ąją Sasekso kunigaikščiai švenčia savo pirmąsias vestuvių metines. Šia proga...

Top naujienos

VRK detektyvas: pateikė milžiniškas kandidatų kampanijų sumas, tačiau ragina to nevertinti kaip tikro fakto (125)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tinklapyje paskelbė Kantar TNS duomenis, kuriuose –...

Pasakyk, kur atostogauji, ir pasakysiu, kas tu: vidurinioji klasė Lietuvoje plečiasi žaibišku greičiu (138)

Reguliarios atostogos užsienyje prieš tai nesiveržiant diržų – vienas iš viduriniosios klasės...

Theresa May pranešė savo pasitraukimo datą papildyta 11.46

JK premjerė Theresa May paskelbė, kad pasitrauks iš konservatorių partijos pirmininko posto...

Ponia Nausėdienė intuicija nesivadovauja: Nausėda pasidalino palinkėjimu savo konkurentei papildyta 11:57 (11)

Penktadienį balsą prezidento rinkimuose atidavė kandidatas į prezidentus Gitanas Nausėda ir ponia...

Neįprastai viešas Trumpo žodžių karas pasiekė naujas žemumas (5)

Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi ketvirtadienį pareiškė, kad prezidentas...

Dalis veiksmų gali turėti visiškai priešingą efektą: prezidento rinkimuose – penktadienio intriga (716)

Gitanas Nausėda turi platesnį rinkėjų ratą, o Ingridos Šimonytės rinkėjai yra labiau...

Fabijoniškėse filmuotas serialas „Černobylis“ reitingais aplenkė „Sostų karus“ ir „Bręstantį blogį“ (81)

Interneto svetainėje IMDb istorinė drama „ Černobylis “ įvertinta aukščiausiais balais: savo...

Lietuva įsipareigojo dvigubai sumažinti įprastiniu kuru varomų automobilių miestuose: pokyčiai palies kiekvieną (14)

Nors visa Europa tik šeštadienį, gegužės 25-ąją, minės Tarptautinę kaimynų dieną,...

Pristatė pirmąjį Lietuvoje picomatą: per 3 minutes iškepta pica kainuos apie 5 eurus (23)

Lietuvoje pristatytas picomatas , kuris per mažiau nei 3 minutes iškepa picą naudojant...

Pigiais oro linijų bilietais džiaugsimės nebeilgai (23)

Gretos Thunberg turbūt nepavadinsi „ Ryanair Holdings Plc“ gerbėja. 16-metė Švedijos...