aA
Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį Holivudo veiksmo filmą be Bruce'o Williso įtakos. Eilinį veiksmo filmo herojų iš tipinio raumeningo ir humoro jausmo stokojančio storžievio jis pavertė pažeidžiamu ir sąmojingu, galinčiu susprogdinti priešą ir dar suskelti tris gerus juokelius prieš jo kūnui nukrentant ant žemės.
Bruce'as Willisas
Bruce'as Willisas
© DELFI montažas

B. Willisas superžvaigžde tapo praktiškai per naktį. Jo proveržio vaidmeniu laikomas darbas seriale „Mėnesienos apšviesti“, o didžiulės įtakos jo karjerai turėjo policininko Johno McClane'o vaidmuo filme „Kietas riešutėlis“. Štai keli įdomus faktai, kurių veikiausiai apie vieną įsimintiniausių Holivudo aktorių tikrai nežinote.

1. Jis gimė Vokietijoje

B. Willisas gal ir yra vienas žymiausių Amerikos kino aktorių, tačiau techniškai jis nėra... iš Jungtinių Valstijų. Remiantis jo biografija, jo mama buvo vokietė, o tėvas – amerikiečių karys. Pora susipažino, kai aktoriaus tėvas tarnavo Vakarų Vokietijoje. Bruce'as gimė Vakarų Vokietijos mieste Idar-Oberšteine 1955 metais, o į Ameriką persikėlė būdamas beveik dvejų metų, kai jo tėvas paliko kariuomenę ir su šeima sugrįžo į Naująją Džersį.

2. Vaikystėje jis smarkiai mikčiojo

B. Willisas vaikystėje ir paauglystėje buvo labai bendraujantis, tačiau iki devynerių metų smarkiai mikčiojo. Viename interviu „Reader's Digest“ aktorius pasakojo, kad būdą atsikratyti mikčiojimo jis rado atsitiktinai. Jis dalyvavo atrankoje vaidmeniui vidurinės mokyklos dramos būrelio spektakliui ir vos užlipęs ant scenos pastebėjo, kad nebemikčioja.

„Kai nulipau nuo scenos, vėl ėmiau mikčioti, – pasakojo jis. – Ir tuomet pagalvojau: „Tai stebuklas. Reikia šiuo reikalu pasidomėti išsamiau.“

3. Į serialo „Mėnesienos apšviesti“ peržiūrą jis atėjo apsirengęs karine uniforma ir į viršų sušukuotais plaukais

Trečiais studijų metais koledžą metęs B. Willisas nusprendė siekti aktoriaus karjeros Niujorke. Galiausiai juo susidomėjo filmo „Beviltiškai ieškant Suzan“, kuriame turėjo vaidinti Madonna, prodiuseriai. Nors vaidmens tame filme jis negavo, prieš išvykdamas jis dar sudalyvavo ir didelėje atrankoje pagrindiniam vyro vaidmeniui ABC kanalo seriale „Mėnesienos apšviesti“.

ABC vadovai manė, kad B. Willisas netinka vaidmeniui, ką jau bekalbėti apie pagrindinį tokios išvaizdos aktorių. „Pankiška šukuosena, karinė uniforma ir auskaras ausyje“, – rašė „Newsweek“.
Visgi serialo kūrėjas Glennas Gordonas Caronas kažką jame įžvelgė ir pakvietė jį į kino bandymus su pagrindine serialo aktore Cybille Shepherd. Tarp aktorių iš karto atsirado gera „chemija“, ir galiausiai B. Willisas gavo vaidmenį.

4. Filmuojant „Kietą riešutėlį“ jam visam laikui buvo pažeista klausa

Serialo „Mėnesienos apšviesti“ sėkmė leido B. Willisui šoktelėti karjeros laiptais ir gauti vaidmenį veiksmo filme „Kietas riešutėlis“. Šio filmo režisierius Johnas McTiernanas norėjo, kad filme būtų daug itin garsių šaudymo scenų, todėl aktoriai naudojo tuščius šovinius, kurie sukelia didesnį garsą. Deja, liūdnai pagarsėjusioje „stalo scenoje“, kurioje J. McClane'as nušauna vieną iš blogiukų iš po ilgo stalo, šūvio garsas buvo toks didelis, kad pažeidė aktoriaus kairę ausį, ir ja jis girdi maždaug 30 proc.

5. Jis pasirodė savo paties vaizdo žaidime

„Kietas riešutėlis“ buvo labai svarbus filmas B. Williso karjeroje, tačiau „Armagedonas“ ir „Penktasis elementas“ pavertė jį viena iš didžiausių pasaulyje veiksmo filmų žvaigždžių. Žinoma, netruko atsirasti galimybių ir komerciškai išnaudoti savo sėkmę. Iš pradžių jam buvo pasiūlyta pasirodyti viename „šaudo-gaudo“ tipo vaizdo žaidime, pavadintame „Apokalipsė“. Ten jis turėjo būti pagrindinio veikėjo pagalbininkas, tačiau vėliau šios minties buvo atsisakyta, ir B. Willisas tapo pagrindiniu žaidimo veikėju. Jis ne tik įgarsino kompiuterinį veikėją, bet aktoriaus veidas buvo pritaikytas kompiuterinio veikėjo kūnui. Taip B. Willisas tapo vienu pirmųjų kino aktorių, gavusių savo vaizdo žaidimą, kuris nebuvo paremtas jau esamu kino filmu.

6. „Seagrams“ alkoholinius kokteilius reklamavo pats kovodamas su alkoholizmu

Serialo „Mėnesienos apšviesti“ sėkmė leido B. Willisui tapti kompanijos „Seagrams“ reklamos veidu. Vienoje iš šios produkcijos reklamų devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje aktorius vaidina, kaip su keliais draugeliais sėdi verandoje ir dainuoja į tuščius alkoholinių gėrimų butelius. Deja, (o gal ir mūsų laimei) areštas dėl vairavimo užgėrus padarė galą B. Williso kaip dainuojančio kompanijos atstovo karjerai.

7. Jo sudainuota daina atsidūrė penktoje grojaraščio vietoje

B. Willisas devintajame dešimtmetyje buvo toks populiarus, jog publika jam šiek tiek pataikavo. Taip 1987 metais atsirado jo soulo stiliaus dainų albumas „The Return of Bruno“, kurį išleido „Motown“ įrašų kompanija. Pritariamaisiais vokalais įrašinėjant šį albumą buvo ritmenbliuzo legendos, pavyzdžiui, „The Temptations“ ir Ruth Pointer iš „The Pointer Sisters“.

1989 metais B. Willisas išleido dar vieną labumą – „If It Don't Kill You, It Just Makes You Stronger“, tačiau vėliau, laimei, grįžo prie vaidybos.

8. Jis turėjo savo animacinį filmą

B. Willisas rado kitą būdą tęsti „Bruno“ frančizės gyvavimą ir 1996 metais atsirado animacinis serialas „Bruno the Kid“. Aktorius „paskolino“ pagrindiniam veikėjui savo balsą. Šis veikėjas gyveno dvigubą paprasto vienuolikmečio ir slapto agento, dirbančio vienai vyriausybinei agentūrai, gyvenimą. B. Willisas taip pat, žinoma, atliko ir pagrindinį garso takelį, taip leisdamas dar kartą priminti apie savo trumpalaikę muzikinę karjerą.

9. Jį su Demi Moore sutuokė dainininkas Little Richardas

B. Williso santuoka su kolege aktore Demi Moore pakylėjo juos į Holivudo olimpą, ir būtent rokeris Little Richardas buvo tas, kuris juos sutuokė. Little Richardas porą sutuokė Las Vegase, o vėliau, netrukus po jo motinos mirties, Little Richardas iš tiesų tapo pastoriumi. Beje, šis spalvingas dainininkas taip pat laimino ir kelių kitų garsenybių santuokas.

10. Jis pažadėjo 1 mln. JAV dolerių atlygį už Saddamo Husseino ir Osamos Bin Ladeno galvas

B. Willisas labai garsiai ir atvirai palaikė JAV respublikonų partijos kandidatus į prezidento postą, tokius kaip Fredas Thompsonas ir George'as W. Bushas. Jis taip pat atvirai reiškė savo asmeninę nuomonę apie Irako karą ir karą su terorizmu. Taip pat pažadėjo po 1 mln. JAV dolerių už Saddamo Husseino ir Osamos Bin Ladeno galvas. Tiesa, karininkai tokio atlygio priimti negalėjo dėl egzistuojančių apribojimų. Todėl tokį pasiūlymą jis paliko bet kuriam civiliui, įvykdysiančiam tokią misiją.

11. Jis asmeniškai rekomendavo Michaelą Clarke'ą Duncaną vaidmeniui filme „Žalioji mylia“

Amžinąjį atilsį Michaelas Clarke'as Duncanas išgarsėjo po vaidmens filme „Žalioji mylia“, kuriame jis nusifilmavo kartu su Tomu Hanksu. Įdomiausia, kad už „Oskaro“ nominaciją už šį vaidmenį jis turi būti dėkingas B. Willisui.

Iki tol M. C. Duncanas Holivude dirbo asmens sargybiniu ir saugojo tokias garsenybes, kaip Willas Smithas ir LL Cool J. Tačiau filmo „Žalioji mylia“ scenarijų perskaitęs B. Willisas pamanė, kad šis vyrukas tobulai tiktų Johno Coffey vaidmeniui. Todėl jis asmeniškai paskambino filmo scenaristui ir režisieriui Frankui Darabontui ir jį rekomendavo. Vėliau B. Willisas ir M. C. Duncanas kartu filmavosi filmuose „Čempionų pusryčiai“, „Devyni jardai“ ir „Nuodėmių miestas“.

12. Filme „Šeštasis pojūtis“ jis filmavosi, nes buvo skolingas „Disney“

Vienas įdomiausių B. Williso vaidmenų buvo vaikų psichologo Malcolmo Crowe vaidmuo juostoje „Šeštasis pojūtis“. Tačiau jis nebūtų filmavęsis šiame filme, jeigu nebūtų „paskandinęs“ kito kino projekto. B. Willisas turėjo vaidinti „Disney“ remtame filme apie ledo ritulį „The Broadway Brawler“, tačiau tarp aktoriaus ir filmo kūrėjų kilo konfliktas ir filmas galiausiai žlugo.

Kadangi „Disney“ valdybos pirmininkas Joe Rothas nenorėjo veltis su aktoriumi ar kino studija į ilgą teisinę kovą, jis įtikino B. Willisą susitaikymo vardan nusifilmuoti mažiausiai dviejuose kituose filmuose – „Vaikis“ ir „Šeštasis pojūtis“.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(41 žmogus įvertino)
4.3659

Po princo Philipo mirties Elžbieta II sulaužė šimtmečių senumo karališkojo gedulo tradiciją (15)

Gedėdama savo mylimo vyro princo Philipo, karalienė Elžbieta II laužo karališkąsias gedulo...

Mažai kam žinomi faktai iš Julio Iglesias gyvenimo: teroristų pagrobtas tėvas ir paralyžių sukėlusi siaubinga avarija (2)

Ispanų dainininkas Julio Iglesias išties neeilinė asmenybė. Šis muzikantas garsėja tikrais...

Kūno kalbos ekspertė išanalizavo princo Philipo laidotuvių įrašus: žiūrovams nepastebimos detalės pasakė daugiau nei žodžiai (35)

Karalienė Elžbieta II stabtelėjo prieš įeidama į Šv. Jurgio koplyčią, lyg negalėtų...

Šiurpą kelianti tiesa, kodėl Justino Bieberio apsauginiai naktimis užeidavo į miegamąjį tikrinti jo pulso (57)

Dainininkas Justinas Bieberis prabilo apie juodžiausią savo gyvenimo etapą. 27 metų atlikėjas...

Kate Middleton gestą laidotuvėse pastebėjo ne visi: ėmėsi taikyti brolius (49)

Princo Philipo laidotuvės, nors ir buvo be galo graudus įvykis, tapo diena, kai karališkoji šeima...

Top naujienos

Peržengtos ribos: Kremlius atskleidė savo spalvas net tiems Europoje, kas norėjo kalbėtis su rusais (519)

Ambasados ištuštėjo, dvišaliai santykiai – ant griūties ribos. Beliko abipusiai kaltinimai,...

Radinys pajūryje prie Palangos: iš dangaus nukrito neatpažintas objektas – kas tai? (42)

Pajūryje, netoli Palangos , ties Nemirsetos laivų gelbėjimo stotimi aptikau smėlyje apipustytą...

JAV gyvenanti lietuvė savo kasdienybės nebemato be deimantų ir perlų: buvo nejauku užeiti į juvelyrikos parduotuves (6)

„Žodis juvelyrika daugeliui iš mūsų yra paslaptingas ir tik specialiomis progomis...

Į areną sugrįžę sirgaliai išvydo įtikinamą „Žalgirio“ pergalę ir sunkią Kariniausko traumą gynėjui lūžo du kaulai (40)

Utenos „Juventus“ (20/11) komandai viešnagė Kauno „Žalgirio“ arenoje susiklostė...

Dalia Vaitkutė-Šiaulienė | D+

Nida ruošiasi išskirtinei vasarai ir vilios naujienomis: atvers naują SPA viešbutį, restoraną, muziejų

Pernai vasarą lietuvių antplūdžiu besidžiaugęs pajūris panašaus scenarijaus tikisi ir šiemet,...

JAV po konflikto 12-mečio gimtadienio šventėje kilo susišaudymas, sužeisti 9 paaugliai (28)

Policijos teigimu, per gimtadienio šventę įvykusiame susišaudyme buvo panaudotas daugiau nei...

Transliacija / Aš ikona. Investicijos į nekilnojamąjį turtą: Bunkė svarsto apie dar vieną būstą pajūryje (6)

Antradienio laidoje "Aš Ikona" - apie investicijas į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Kainoms...

Miglė Rakauskaitė | D+

Be Atlantidos egzistuoja ir dar vienas „prarastas“ miestas: vietinių papasakotos legendos užkariautojams susuko protą

Aukso geismas apima visas eras, rases ir tautybes. Net ir mažas aukso kiekis, atrodo, sužadina...

Pirmose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse „Anadolu Efes“ sutriuškino „Real“ krepšininkus

Antradienio vakarą prasidėjo Eurolygos ketvirtfinalio etapo kovos. Pirmosios akis į akį susidūrė...

Įvyko konfliktas su partneriu? Atminkite: šių dviejų frazių pykstantis sakyti nevalia (1)

Kai kolega pastato į šaldytuvą tuščią pieno butelį, mes kartais vien nusistebime. Daugių...