Dailymail.co.uk pateikia 20 įdomių faktų, kurių veikiausiai nežinojote apie karališkosios šeimos gyvenimą.

1. Karalienė Elžbieta II švenčia du gimtadienius. Ji gimė 1926 m. balandžio 21 d. – šį gimtadienį ji švenčia privačiai, kartu su artimaisiais. O antrą birželio šeštadienį karalienė švenčia oficialų gimtadienį, sutampantį su tradiciniu Vėliavos pagerbimo paradu. Šiemet dėl koronaviruso pandemijos parado nebuvo, tačiau karalienė minėjo savo gimtadienį birželio 13 d. Vindzoro pilyje. Šiemet ją pagerbė nedidelis būrys karių ir karinių pajėgų muzikantų. Karalienės garbei buvo iššautos artilerijos salvės, po to, stebint monarchei, kariai pražygiavo pilies teritorija, laikydamiesi saugaus atstumo.

2. Bendraujant su karališkosios šeimos nariais, reikia paisyti protokolo. Sveikindamiesi su karaliene, vyrai palenkia galvą, o moterys pritupia ir padaro reveransą. Šiais laikais galima ir paspausti ranką. Pirmą kartą į karalienę kreipiamasi „jūsų didenybe“, vėliau sakoma „ponia“.

3. Karalienės biografijoje – ne vienas rekordas. 94-erių karalienė sėdo į sostą 1952 m., būdama 25-erių metų amžiaus. Be to, ji – ilgiausiai valdžioje esanti gyva monarchė pasaulyje.

4. Nekilmingiems asmenims nevalia liesti karališkosios šeimos narių. Ši taisyklė pasenusi, bet oficialiai tebegalioja. Dabar jaunesni karališkosios šeimos nariai neretai apsikabina, sveikindamiesi su garsenybėmis, viešais asmenimis. Karališkojo turo po Australiją metu princas Harry yra apkabinęs mažą berniuką.

5.Karališkosios šeimos nariams dera būti atsargiems priimant dovanas. Pagal karališkąjį protokolą, jiems negalima priimti dovanų, jei kyla abejonių dėl jų tinkamumo, dėl dovanotojo ar pačios dovanos motyvo. Visos karališkosios šeimos nariams dovanojamos dovanos priklauso monarchijai, taigi karalienė sprendžia, ką su jomis daryti. Beje, Meghan ir Harry yra priėmę simbolinių dovanų mažajam Archie.

6. Karališkos šeimos nariai negali dalinti autografų, fotografuotis asmenukėms. Autografų nedalinimo taisyklė tebegalioja – savaime suprantama, kad niekas nesuklastotų parašų. Prieš ištekėdama už princo, kelionės į Velsą metu Meghan Markle pasirašė dešimtmetei mergaitei – ji parašė ne savo vardą, o „Sveika, Kaitlin“. Jaunesniems karališkosios šeimos asmenims kartais leidžiamos asmenukės, bet su karaliene jos griežtai draudžiamos.

7. Karalienė ne be priežasties vilki ryškių spalvų drabužius. Jai patinka žalia, rožinė, geltona ir žydra – šiaip ar taip, jos drabužiai visada traukia akį. Taip yra todėl, kad žmonės galėtų lengvai išskirti karalienę minioje, ypač įvairių ceremonijų metu. Ji teigė: „Negaliu vilkėti smėlinių drabužių, nes tada niekas manęs nepažins.“

8. Karalienė gali keliauti be paso. Kadangi britų pasai išduodami jos didenybės karalienės vardu, jai pačiai paso nereikia. Karalienės portretas spausdinamas ant Jungtinės Karalystės monetų ir banknotų, tad paprašyta pateikti tapatybės dokumentą, ji gali parodyti pinigus. Ši taisyklė negalioja kitiems karališkos šeimos nariams – jie turi pasus.

9. Karalienei nereikia vairuotojo pažymėjimo, ji nėra laikiusi vairavimo egzamino. 94 m. monarchę galima pamatyti vairuojančią automobilį aplink vienus ar kitus savo rūmus. Vairuotojo pažymėjimo jai nereikia todėl, kad juos, kaip ir pasus, JK išduoda jos vardu. Dar viena privilegija – karalienės automobiliui nereikia numerių.

10. Keliaudama karalienė vežasi atsarginio kraujo. Karalienė Elžbieta išvyksta iš JK ne tik su 34 asmenų palyda (kurioje yra karališkųjų jūrų pajėgų gydytojas), bet ir vežasi kraujo – jei netyčia kas nors nutiktų. Arba jei patarėjams atrodo, kad šalyje, į kurią vykstama, gali nebūti kraujo atsargų.

11. Jei karalienė baigia valgyti, visi kiti irgi turi nustoti valgę. Pagal karališkąjį protokolą, ar tai būtų valstybinis pokylis, ar privati kalėdinė vakarienė Sandringamo rūmuose, visiems privaloma liautis valgius, nesvarbu, ar spėjo pasisotinti, ar dar ne. Karalienė nepakenčia česnakų, taigi jos stalui patiekiamuose patiekaluose jo niekada nebūna.

12. Karalienė mėgsta svaigiuosius gėrimus. Kasdien ji paragauja džino su toniku, per pietus reikalauja taurės vyno, per vakarienę – šampano ar sausojo martinio.

13. Per savo gyvenimą ji yra turėjusi 30 korgių. Nuo 2015 m. ji nebeveisia korgių, nes nenorėtų jų palikti, kai mirs. Paskutinis grynaveislis korgis, vardu Willow, iškeliavo iš šio pasaulio 2018 m. Ji turi du šunis – taksų ir korgių mišrūnus – pavadintais Vulcan ir Candy.

14. Antrojo pasaulinio karo metais karalienė dirbo mechanike. Karalienė garsėja kaip nebijanti susitepti rankų ir mėgstanti meistrauti – tai ji ir darė Antrojo pasaulinio karo metais. Iki šių laikų ji tebėra vienintelė karališkosios šeimos moteris, kuri tarnavo Britų ginkluotose pajėgose, ir vienintelė valstybės vadovė, atlikusi karinę tarnybą Antrojo pasaulinio karo metais.

15. Norėdami susituokti, karališkos šeimos nariai turi gauti karalienės leidimą. Tiksliau leidimas reikalingas pirmiems šešiems sosto paveldėtojams. Jei karalienė neduoda sutikimo, santuoka negalima. Susituokęs su karališkosios šeimos nariu asmuo niekada netaps karaliumi ar karaliene. Jis bus karalienės vyras (kaip karalienės Elžbietos sutuoktinis princas Philipas) arba karaliaus žmona (kuria vieną dieną taps Kate Middleton).

16. Susituokus su karališkosios šeimos nariu, neišvengiami pokyčiai. Kai Meghan Markle ištekėjo už princo Harry, ji turėjo apsikrikštyti Anglijos Bažnyčioje ir ištrinti visas paskyras socialiniuose tinkluose. Tiesa, dabar, kai pora oficialiai pasitraukė iš Karališkosios šeimos, jie vėl gali viešinti savo gyvenimą. Nuo tada jie įsteigė savo labdaros fondą, kurį sūnaus Archie garbei pavadino „Archewell“.

17. Visi karališkosios šeimos nariai moka daugiau nei po vieną kalbą, užsienio kalbų jie mokosi nuo vaikystės. Karalienė Elžbieta laisvai kalba prancūziškai. Princas Philipas, princas Charlesas ir princas Williamas kalba prancūziškai ir vokiškai. Jauniausi karališkosios šeimos nariai princas George ir princesė Charlotte šiuo metu mokosi ispanų kalbos.

18. Princas Charlesas pats neišsispaudžia dantų pastos. Jis turi išskirtinį rytinį ritualą. Buvęs princesės Dianos liokajus pasakojo: „Jo pižamos išlygintos, batų raišteliai išlyginti. Vonios kaištis turi būti tam tikroje pozicijoje, vanduo – drungnas... Kas rytą jo liokajai užspaudžia dantų pastos jam ant dantų šepetėlio.“

19. Kalėdos karališkai šeimai prasideda anksti. Jie švenčia Kalėdas Sandringamo dvare Norfolke, o dovanas apžiūri per Kūčias, pagal vokišką tradiciją. Taip yra todėl, kad karalius George, karalienės Elžbietos II tėvas, turi vokiško kraujo. Kalėdinius atvirukus artimiesiems karalienė pasirašo „Lilibet“, nes vaikystėje Elžbieta neištardavo savo vardo.

20. Karališkuose rūmuose galioja dar viena, turbūt keisčiausia, kalėdinė tradicija – prieš ir po kalėdinių pietų visi karališkosios šeimos nariai turi pasisverti. Šis paprotys įsigaliojo dar 19-ame amžiuje, kai karalius Edvardas VII susirūpino, jog žmonės per mažai valgo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)