aA
Garsios prancūzų aktorės Marie Trintignant mirtis sukrėtė visą pasaulį. Tik vėliau paaiškėjo šokiruojanti tiesa: kaltu pripažintas žvaigždės mylimasis, muzikantas Bertrandas Cantat. Moteris mirė būtent nuo jo smūgių. Viskas įvyko Vilniuje 2003-ųjų liepos 26-ąją. Bertrandas ir Marie susiginčijo. Jis jai vožė taip, kad aktorė nugrimzdo į komą, o vėliau iš jos nebepabudo. Tai tapo tragedija ne tik artimiesiems, bičiuliams bei M. Trintignant gerbėjams, bet ir sužlugdė grupės „Noir Desir“ lyderio gyvenimą bei karjerą. Dabar, praėjus 16 metų po kruvinojo įvykio, Lietuvoje įkalintas ir po ketverių metų paleistas muzikantas pradėjo koncertuoti ir vėl, šįkart – be jį apleidusios grupės. Tačiau diskusijų kelia ne jo muzika, rašo journaldesfemmes.fr.
Marie Trintignant ir Bertrandas Cantat
© DELFI montažas

Po aktorės mirties praėjęs laikas virto tikra amžinybe Marie Trintignant artimiesiems: jie vis dar gedi dukters, draugės, mamos. Našlaičiais liko 4 aktorės sūnūs, kurių ji susilaukė su skirtingais vyrais.

Tačiau tai per trumpas laikas, kad žmonės atleistų ir užmirštų.

Dramatiški įvykiai susiklostė po alkoholiu persmelkto vakarėlio. B. Cantat buvo neblaivus, kai ėmė talžyti mylimąją vieno Vilniaus viešbučio kambaryje. Iki lemiamo konflikto M. Trintignant ir B. Cantat pora buvo apie metus. Jų aistrų kupinas romanas užsimezgė, kai jis dar buvo vedęs Kristiną Rady – ji pagimdė du jo vaikus, o 2003 metais, kai Bertrandas ir Marie jau buvo kartu, oficialiai išsiskyrė.

Bertrand Cantat
Bertrand Cantat
© Sipapress / Scanpix

Neilgai trukus po tragiškojo įvykio atlikėjas nuteistas aštuoneriems metams kalėjimo už „tyčinį smurtą, pasibaigusį mirtimi nesiekus nužudyti“ ir „pagalbos pavojuje atsidūrusiam asmeniui nesuteikimą“. Pirmus 14 bausmės mėnesių žudikas praleido Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo vienutėje, vėliau buvo perkeltas į Pietų Prancūzijoje netoli Tulūzos miesto esantį Mureto kalėjimą.

Dainininkas už gerą elgesį paleistas iš kalėjimo lygtinai anksčiau laiko – 2007-aisiais.

Tuomet tebeslegiamas kaltės, tačiau jau laisvas B. Cantat visiškai negalvojo apie gitarą ir juo labiau – koncertus.

Laisvėje dainininkui net prireikė apsaugos. Vyro brolis pripažino prancūzų žurnalistams, kad Bertrandas yra saugomas šeimos pasamdytų asmens sargybinių. Apsaugos po penkerių metų kalėjimo muzikantui prireikė sulaukus grasinimų jį nužudyti.

Kaltinimai Bertrand Cantat
Kaltinimai Bertrand Cantat
© Sipapress / Scanpix

Kai panoro grįžti į sceną, suprato: kiekvienas jo grupės „Noir Desir“, supurčiusios visą savo kartą maištinga ir poetiška postpanko (post-punk) muzika, pasirodymas būtų laikomas netinkamu, nederamu ir šiurkščiu. Jis negalėjo sugrįžti su fanfaromis, interviu televizijoje ir vaizdo klipais.

Atkurti žavią devintojo dešimtmečio muziką, justi bosinės gitaros ir būgnų jėgą būtų reiškę savo emocijų išlaisvinimą ir atsidūrimą pavojingoje situacijoje. Tad B. Cantat iki 2010-ųjų pabaigos nusprendė tylėti. Teisminės nuostatos reikalavo, kad jis nesukurtų jokio audiovizualinio ar kitokio kūrinio, susijusio su M. Trintignant mirtimi, ir viešai nekalbėtų apie šiuos faktus.

Grupė „Noir Desir“, buvusi Prancūzijos roko scenos lyderė, kuriai taip pat priklausė gitaristas Serge‘as Teyssot-Gay'us ir bosistas Jeanas-Paulis Roy'us, sutiko su cenzūros taisyklėmis. Tai buvo tikra nesėkmė. Pašėlusios roko žvaigždės, klykdavusios į mikrofoną, kol nualpdavo, nebebuvo.

Bertrand Cantat
Bertrand Cantat
© AFP / Scanpix

Įniršis ir įaudrinti tonai užleido vietą mąsliam lyrizmui. Teko užmiršti ir maištingą politinę ir vartotojų visuomenės kritiką.

2010-ųjų sausio 10-ąją Kristina Rady, judviejų su B. Cantat vaikų Alice ir Milo mama, nutarė savo noru pasitraukti iš gyvenimo. Savo vyro, kurį visada gynė, ji nekaltino. Tačiau vėliau žurnalistų Stéphane‘o Bouchet ir Frédérico Vézardo išleistoje knygoje „L'amour à mort“ atskleidžiama, kad ji savo tėvų atsakiklyje paliko žinutę, kurioje neslepia, jog rokeris jų gyvenimą pavertė „pragaru“, – tai buvo „košmaras, kurį Bertrandas vadino meile“.

Po Marie Trintignant nužudymo įsiūčio apimti gerbėjai net padegė B. Cantat namą – laimei, tuo metu nei jo žmonos, nei jų dviejų vaikų jame nebuvo. Kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad muzikantas ramiai sau miegojo, tačiau spėjo išsigelbėti. Tuo metu jis jau buvo spėjęs susitaikyti su buvusia žmona ir vėl su ja gyveno po vienu stogu.

2010-ųjų lapkričio 30-ąją grupė „Noir Desir“ pranešė apie savo išsiskyrimą, kurio priežastis – „emociniai, žmogiški ir muzikiniai nesutarimai“. Tačiau ir be „Noir Desir“, B. Cantat ėmė pamažu atgauti ryšį su publika. Jo pirmieji pasirodymai sukėlė stiprių emocijų.

Kritikų pyktis tik skatino gerbėjų įsiūtį, o daugelis stebėtojų blaškėsi tarp smalsumo ir nejaukumo. Vėliau emocijos nuslūgo. B. Cantat ramiai pasirodydavo drauge su kitais muzikantais iš Bordo.

Vėliau B. Cantat ėmė vis tvirčiau atrodyti scenoje ir vis dažniau koncertavo su naująja savo grupe – duetu „Détroit“, kurį sukūrė drauge su buvusiu „Noir Desir“ bosistu Pascaliu Humbertu.

2017-ųjų gruodį buvęs Prancūzijos roko princas, prie kurio pavardės vis dar pasirodydavo apibūdinimas „žudikas“, nusprendė išleisti savo solinį albumą „Amor Fati“. Pasipylė dvejonės ir kritika. Ar galima bus tai klausyti, stebėti jo pasirodymus festivaliuose ir koncertų salėse? B. Cantat kritikams, mačiusiems jame tik nusikaltėlį, tai atrodė neįmanoma.

Neatlaikęs kritikos, B. Cantat atšaukė vasaros koncertus, tačiau numatė kitų koncertų datas. Kiekvienas pasirodymas sulaukdavo protestų prieš dainininką. Jusdamas tokį spaudimą (daugiausia – iš feminisčių), B. Cantat atšaukė du paskutinius turo koncertus.

Naujas skandalas kilo 2017-ųjų spalio 11-ąją: B. Cantat pasirodė ant prancūzų žurnalo „Les Inrocks“ viršelio. Kaip jaustis, ant kultūros ir pramogų žurnalo viršelio išvydus žudiką? Kritikai neslėpė pasipiktinimo. Prancūzijos politikė Marlène Schiappa, pasisakanti už lyčių lygybę, „Twitter“ rašė: „Kodėl mes turėtume remti viešinimą žmogaus, nuo kurio smūgių mirė Marie Trintignant? Neleisime, kad būtų taip elgiamasi.“

Marie Trintignant
Marie Trintignant
© Vida Press

Vėliau žurnalas paskelbė laišką, kuriame paaiškino tokį pasirinkimą ir atsiprašė tų, kuriuos galėjo įskaudinti.

Nemalonumai tuo nesibaigė. Leidiniui „Le Point“ grupės „Noir Desir“ nariai prisipažino melavę ir slėpę, kad bendraudamas su jais grupės lyderis pratrūkdavo žiaurumu. 2018-ųjų pavasarį feministė, aktyvistė ir teisininkė Yael Mellul atskleidė naujų įrodymų B. Cantat žmonos K. Rady nusižudymo byloje ir tvirtino, kad fizinis B. Cantat smurtas ir psichologinis spaudimas galėjo turėti įtakos K. Rady sprendimui palikti šį pasaulį. Y. Mellul pateikė garso įrašų, kuriuose K. Rady kalba apie B. Cantat polinkį smurtauti. Bordo apygardos teismas 2018-ųjų liepos 4-ąją bylą atmetė.

Pagerbdami M. Trintignant ir visas smurto artimoje aplinkoje aukas, feminisčių sambūriai kasmet padeda gėlių ant aktorės kapo Per Lašezo kapinėse, Paryžiuje. M. Trintignant mirtis buvo savotiškas „elektrošokas“, tačiau „sutuoktinių ar buvusių sutuoktinių įvykdytos žmogžudystės dažnai laikomos nusikaltimu iš aistros, nors nusikaltimas ir aistra neturi nieko bendro“, – tikino nevyriausybinės organizacijos „Les Chiennes de Garde“ vadovė Marie-Noëlle Bas.

Marie Trintignant
Marie Trintignant
© AFP / Scanpix

Panašu, kad tragiška 2003-ųjų liepos naktis sulaužė ne vieną likimą. Spėjama, jog B. Cantat jo žiauraus poelgio niekada neatleis ne tik nužudytos aktorės šeima, bet ir žmonės. Gal bent jau tai bus pamoka visiems, kurie kelia ranką prieš savo mylimą žmogų. Tai niekuomet nesibaigia geruoju...

Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.
Emocinės paramos tarnybaTelefono numerisEl. adresasDarbo laikas
„Pagalbos moterims linija“8 800 66366pagalba@moteriai.ltkasdien visą parą
„Vilties linija“116 123vilties.linija@gmail.comkasdien visą parą
SPC kontaktai:
Specializuotos pagalbos centrų, 2017 metais teikiančių specializuotą kompleksinę pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims, sąrašas pagal savivaldybes
SavivaldybėOrganizacijos pavadinimasTel. Nr.El. pašto adresas
Akmenės r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Alytaus m.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Alytaus r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Anykščių r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
BirštonoAsociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Biržų r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
DruskininkųAlytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
ElektrėnųMoterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ignalinos r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Jonavos r.Moters pagalba moteriaibut8 618 40044vinfo@moters-pagalba.lt
Joniškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Jurbarko r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kaišiadorių r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
KalvarijosMarijampolės apskrities moters veikos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kauno m.Kauno apskrities moterų krizių centras8 679 31930kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Kazlų RūdosMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Kelmės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Kėdainių r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Klaipėdos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kretingos r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Kupiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Lazdijų r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
MarijampolėsMarijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Mažeikių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Molėtų r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Neringos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
PagėgiųKoordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Pakruojo r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Palangos m.Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras8 46 350099 8 650 60094kmn@moteriai.lt
Panevėžio m.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Panevėžio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Pasvalio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866 paramosnamai@gmail.com
Plungės r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Prienų r.Asociacija „Kauno moterų draugija“8 603 89833kmd.asoc@gmail.com
Radviliškio r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Raseinių r.Raseinių krizių centras8 657 87475info@kriziucentras.eu
RietavoTelšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Rokiškio r.Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyrius8 699 86866paramosnamai@gmail.com
Skuodo r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Šakių r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Šalčininkų r.Moterų informacijos centras8 650 95216 8 5 2629003spc@lygus.lt
Šiaulių m.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šiaulių r.Moterų veiklos inovacijų centras8 652 24232mvic@splius.lt
Šilalės r.Koordinacinis centras „Gilė“8 610 10715koordinaciniscentras@gmail.com
Šilutės r.Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras8 445 78024 8 605 82331kretingosmoterys@gmail.com
Širvintų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Švenčionių r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Tauragės r.Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras8 446 61565 8 616 55877taurage@moterscentras.w3.lt
Telšių r.Telšių krizių centras8 609 02636 8 682 29459 8 444 74282kriziucentras@gmail.com
Trakų r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Ukmergės r.Moters pagalba moteriai8 618 40044info@moters-pagalba.lt
Utenos r.Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras8 615 45464anyksciumoterys@gmail.com
Varėnos r.Alytaus miesto moterų krizių centras8 645 45287ammkc@aktv.lt
Vilkaviškio r.Marijampolės apskrities moters veiklos centras8 343 59525 8 633 55007spc.mar@gmail.com
Vilniaus m. (išskyrus Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijas) Vilniaus m. (Naujininkų, Grigiškių, Naujosios Vilnius seniūnijos)Vilniaus moterų namai Moterų informacijos centras8 5 2616380vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus r.Moterų informacijos centras8 5 2629003 8 650 95216spc@lygus.lt
Visagino r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
Zarasų r.Visagino šeimos krizių centras8 699 20069 8 686 60657viltisvskc@gmail.com
SVARBU. bukstipri.lt - Vidaus reikalų ministerijos administruojama internetinė svetainė, skirta žmonėms, susidūrusiems su smurtu artimoje aplinkoje.
Bendrojo pagalbos centro numeris – 112.

Pagalbą smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims visoje Lietuvoje teikia Specializuotos pagalbos cendivai (SPC). Patyrėte fizinį, psichologinį, seksualinį, ekonominį smurtą? Nedvejodami kreipkitės nurodytais kontaktais pagal savo gyvenamąją vietą:
RegionasSpecializuotos pagalbos cendivasTelefonai, el.paštas
Vilniaus m. (be Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijų)Asociacija Vilniaus moterų namai8 5 2616380
vmotnam@vmotnam.lt
Vilniaus m. Naujininkų, Naujosios Vilnios, Grigiškių seniūnijos, Vilniaus r., divakų r., Širvintų r., Šalčininkų r., Švenčionių r.Asociacija Moterų informacijos cendivas8 650 95216
spc@lygus.lt
Vilniaus m.Vyrų krizių ir informacijos centras8 662 26770
info@vyrukrizes.lt
Kauno m.Asociacija Kauno apskrities moterų krizių cendivas8 679 31930
kaunoaspc@kamkc.lt
Kauno m.Kauno apskrities vyrų krizių centras8 636 81621
info@vyrukrc.lt
Kauno r., Prienų r., BirštonoAsociacija Kauno moterų draugija8 37 262773,
8 603 89833
kmd.asoc@gmail.com
Klaipėdos m., Neringos, Palangos m.Viešoji įstaiga Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos cendivas8 46 350099,
8 618 01464
kmn@moteriai.lt
Klaipėdos r., Kretingos r., Šilutės r., Skuodo r.Asociacija Kretingos moterų informacijos ir mokymo cendivas8 445 78024,
8 605 82331
kmimc@kretvb.lt
Šiaulių m., Šiaulių r., Akmenės r., Joniškio r., Pakruojo r., Radviliškio r.Asociacija Moterų veiklos inovacijų cendivas8 41 520239,
8 652 24232
mvic@splius.lt
Panevėžio m., Panevėžio r., Biržų r., Kupiškio r., Rokiškio r., Pasvalio r.Asociacija Lietuvos agentūros "SOS vaikai" Panevėžio skyrius8 685 65540
paramosnamai@gmail.com
Kalvarijos, Marijampolės r.Asociacija Marijampolės apskrities moters veiklos cendivas8 343 59525,
8 633 55007
spc.mar@gmail.com
Šakių r., Vilkaviškio r., Kazlų Rūdos, JurbarkoAsociacija Marijampolės apskrities moterų namai8 617 23130
Moteru.namai@gmail.com
Alytaus m., Alytaus r., Varėnos r., Lazdijų r., DruskininkųAsociacija Alytaus miesto moterų krizių cendivas8 611 54342
ammkc@aktv.lt
Jonavos r., Kaišiadorių r., Elekdivėnų, Ukmergės r., Kėdainių r., Raseinių r. savivaldybėsVšĮ Moters pagalba moteriai8 618 40044
info@moters-pagalba.lt
Telšių r., Plungės r., Rietavo, Mažeikių r.Viešoji įstaiga Telšių krizių cendivas8 68 229459
kriziucendivas@gmail.com
Visagino m., Ignalinos r., ZarasųAsociacija Visagino šeimos krizių cendivas8 686 60657
viltisvskc@gmail.com
Utenos r., Molėtų r., Anykščių r.Asociacija Anykščių moterų užimtumo ir informacijos cendivas8 615 45464
anyksciumoterys@gmail.com
Utenos r.Utenos apskrities vyrų krizių centras8 622 62891
utenosvyruvkc@gmail.com
Kelmės r., Tauragės r., Šilalės r., PagėgiųTauragės moters užimtumo ir informacijos cendivas8 446 61565
taurage@moterscendivas.w3.lt
Marijampolės r.Marijampolės apskrities vyrų krizių centras8 633 55007
marvkc3@gmail.com
Patikslinta 2014 08 17, remiantis oficialia LR SADM informacija. Parengė Asociacija Kauno moterų draugija (865052858)
Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(53 žmonės įvertino)
3.3019

Gimtadienį švenčianti telenovelių žvaigždė Gabriela Spanic pasidalijo jautria žinute: dėkoja už svarbiausią dovaną (5)

Antradienį 46-ąjį gimtadienį švenčianti telenovelių žvaigždė Gabriela Spanic pasidalijo...

Mirė grupės „Roxette“ lyderė Marie Fredriksson (179)

Mirė praeityje itin garsios švedų grupės „Roxette“ lyderė 61-erių Marie Fredriksson ,...

Netikėta 21-erių reperio Juice Wrld mirtis kelia vis daugiau klausimų: prieš priepuolį atlikėjas rijo tabletes (9)

Reperis Juice Wrld, prieš patirdamas mirtiną priepuolį Čikagos Midway tarptautiniame oro uoste,...

2019-ųjų „Mis Visata“ konkursą laimėjo Pietų Afrikos atstovė Zozibini Tunszi (7)

2019-ųjų „Mis Visata“ konkursą laimėjo Pietų Afrikos atstovė Zozibini Tunszi(AFP-BNS)....

Mirė iš oro uosto į ligoninę skubiai išgabentas 21-erių reperis Juice WRLD (71)

21-erių reperis Juice WRLD (tikrasis jo vardas Jarad Anthony Higgins), kuris išgarsėjo po muzikinio...

Top naujienos

Praėjo 3 metai, kol Kornelija išdrįso pasakyti, kas su ja vyksta: simptomai tokie baisūs, kad gyvenimui vietos nebelieka (9)

Dvigubas gyvenimas: vienas – išoriniame pasaulyje, kitas – kai lieki vienas su savimi. Daugybė...

Staigmena Vilniaus vairuotojams: greičio matuokliai Vakariniame aplinkkelyje ėmė veikti kitaip (87)

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio eismo tvarkos įpratę vairuotojai sulaukė staigmenos. Trys...

Slaptos policijos operacijos užkulisiai – kaip buvo sulaikytas ginkluotas narkotikų prekeivis (73)

Ką jaučia pareigūnai, kurie privalo sulaikyti ginkluotą ir nelabai ką prarasti turintį...

Po įspūdingo mūšio Adomaitis priekaištavo LKL: suprantu, tai verslas, bet kur tada prioritetai (39)

Vilniaus „Rytas“ (4/5) antradienį vakare ne tik įveikė Bursos „Tofaš“ komandą (4/5),...

Lietuvą pasiekė šaltesni orai – saulė švies, bet nešildys (5)

Ankstų trečiadienio rytą bus ne tik slidu, bet ir šaltoka, daugelyje rajonų temperatūra sieks...

Už borto – Amsterdamo auksiniai berniukai ir Milano vilkai (1)

Praėjusiame sezone UEFA Čempionų lygos pusfinalį pasiekęs ir Europą atakuojančiu futbolu...

Giedrius Drukteinis

29 Volstryto maklerio taisyklės (1)

„Tas, kas žino, nesako. Tas, kas sako, nežino“, – mėgo kartoti ilgametis legendinio Volstryto...

Dėl vieno įspūdingiausių gamtos objektų skambina pavojaus varpais: vaizdas graudus (14)

Viktorijos krioklys , kur Pietų Afrikos Zambezės upė 100 metrų krinta žemyn į plyšį...

5 kavinių ir restoranų gudrybės, kurios kenkia mūsų organizmui (9)

Absoliutus sąžiningumas verslo pasaulyje – reiškinys retesnis, nei norėtųsi. Dauguma...