aA
Garsus rusų komikas Maksimas Galkinas socialiniuose tinkluose trečiadienį pasidalino nuotrauka, kurioje jiedu su Ala Pugačiova įamžinti prieš 20 metų. Pasirodo, kad šią nuotrauką prieš du dešimtmečius padarė garsus Lietuvos fotografas.
Alla Pugačiova ir Maksimas Galkinas su atžalomis / Foto: instagramo
Alla Pugačiova ir Maksimas Galkinas su atžalomis / Foto: instagramo

„Šiai nuotraukai apie 20 metų. Ją padarė žinomas Lietuvos fotografas (vardas dabar iškrito iš galvos – atsiprašau). Taip jis mus pamatė“, – šalia kadro parašė garsus komikas.

M. Galkinas yra viena nedaugelio Rusijos garsenybių, po Krymo aneksijos išreiškusių valdžiai nepriimtiną nuomonę apie įvykius. Po Rusijos invazijos į Ukrainą populiarusis humoristas su žmona Ala Pugačiova ir dviem vaikais paliko tėvynę. M. Galkinas negailestingai sukritikavo Rusijos propagandos mašiną ir prezidento Vladimiro Putino režimą bei iki šiol aktyviai palaiko Ukrainos pusę vykstant karui.

Šiuo metu M. Galkino šeima apsistojusi savo namuose Jūrmaloje. Humoristas pasirodymus planuoja ne tik Jūrmaloje, bet ir Liepojoje, Ruojoje bei Rėzeknėje.

Į vieną iš jo pasirodymų buvo nuvykusi ir Delfi komanda

Visi bilietai, kurių kainos svyravo nuo 30 iki 150 eurų, buvo išgraibstyti likus porai dienų iki renginio.

M. Galkinas yra viena tų Rusijos superžvaigždžių, kuri negaili kritikos valdžiai ir aštrių pasisakymų apie šios šalies prezidento sprendimą užpulti Ukrainą. Būtent dėl to su šeima jam teko palikti šalį, o dabar jam Rusijoje net iškelta baudžiamoji byla dėl „dezinformacijos“. Tačiau išvykęs į Izraelį, o šiuo metu apsistojęs Latvijoje, humoristas gali reikšti nuomonę gerokai laisviau.

Pirmąjį pasirodymą Jūrmaloje jis surengė ketvirtadienį ir visus susirinkusius nustebino prakalbęs latviškai. Sprendžiant iš vėliau socialiniuose tinkluose pasipylusių atsiliepimų, M. Galkino sprendimas neabejotinai sužavėjo susirinkusiuosius.

„Labas vakaras, brangūs draugai! Pradėjau mokytis latvių kalbos, nes dabar Rusijoje baisiai atidžiai seka viską, ką pasakau per savo pasirodymus. Todėl šiandien kalbėsiu ir juokausiu tik latviškai. Jau matau: daugybė latvių sunerimo, kad juokausiu tik latviškai. Nesijaudinkite , šalia jūsų sėdi rusai – jie išvis nesupranta, kas čia vyksta, ir už ką jie sumokėjo pinigus“, – juokavo M. Galkinas.

Sekmadienio vakarą surengtame trečiame naujosios programos šou (dar vienas savaitgalį vyko Liepojoje) turėjo progą sudalyvauti ir „Delfi“ žurnalistai. Pasirodymas taip pat prasidėjo latvių kalba, o juokeliai apie tai, kaip į koncertą susirinkę rusai mokėjo pinigus, bet dabar nesupranta, kas vyksta, publikos buvo sutikti garsiais aplodismentais.

Tačiau netrukus Galkinas pasirodymą tęsė jau rusų kalba.

Pašiepė ne tik Rusiją, Putiną, bet ir visą šios šalies propagandos mašiną

Nors humoristas ir negailėjo karčios kritikos savo tėvynei, jis teigė, jog iki šiol „atidirbinėja“ jam šalies prezidento prieš daugelį metų (jei tiksliau – 2007-aisiais) suteiktą vienintelį apdovanojimą – Tautos draugystės ordiną. Po jo drąsių pasisakymų apie šalies vykdomą politiką Galkinui su šeima teko palikti Rusiją, o dabar apie save dažnai išgirsta nebūtų dalykų – neva jį jau rado miške negyvą, kad jam buvo išluptos akys, kad į pasirodymus nebeina gerbėjai ir panašiai.

Tačiau scenos žvaigždė teigė besimėgaujantis gyvenimu užsienyje, ypač – Jūrmaloje.

„Anksčiau man be galo patikdavo čia stebėti saulėtekius ir saulėlydžius. Dabar mėgaujuosi tik saulėlydžiais, nes saulėtekiai būna iš rytų pusės“, - užuominas apie nepasitenkinimu tuo, kas šiuo metu vyksta Rusijoje laidė Galkinas.

Gimtajai šaliai kliuvo ne tik dėl karinių veiksmų

Viena iš tikrai audringai susirinkusiųjų sutiktų temų buvo ir koronaviruso valdymo politika. M. Galkinas juokavo, jog karantinas Rusijoje buvo vadinamas saviizoliacija, mat žmonės būdavo priversti užsidaryti namie tik tam, kad nereiktų jiems mokėti pašalpų už negalėjimą eiti į darbą, tačiau būdavo itin lengva juos susekti.

„Visi, kurie netikėjo vakcinacija, patikėjo specoperacija“, - šaipėsi Galkinas.

Pasak jo, daugelis net nežinodavo, kaip teisingai naudoti apsaugines kaukes. Kad neišleistų joms pinigų, vienkartines kaukes žmonės dėvėdavo ne po dieną ir ne po dvi, o nutrūkusius raištelius tiesiog per naujo užsirišdavo.

„Tuomet nesuprasdavo, kodėl jų ausys vis labiau atlėpusios, o įsikišę panešiotą kaukę į kišenę, pamiršdavo, kuri jos pusė išorinė, o kuri vidinė, tačiau tai nesutrukdydavo ir toliau ją dėvėti“, - juokėsi komikas.

Jis neslėpė, jog labiausiai žavisi graikų medikais. Anot jo, šie imdavo kelių šimtų eurų kyšius iš pacientų, vietoje COVID-19 skiepo prašančių suleisti paprasčiausių vitaminų. Eurus šie iš naivuolių pasiimdavo, tačiau vis tiek šiems suleisdavo koronaviruso vakciną.

Ovacijų sulaukė juokai apie rusų bei latvių kalbų skirtumus, prakalbo ir lietuviškai

Gan sklandžiai latviškai šou pradžioje prakalbęs Galkinas didžiulę dalį pasirodymo skyrė latvių bei rusų kalbų panašumams bei skirtumams. Pasak jo, užsienio kalbos šiuo metu mokosi ne tik jis, bet ir jo šeima – Ala Pugačiova bei dvi atžalos.

„Dabar latviai nebesirenka vardų, kuriuose yra raidė Z. O man lengviausia atsiminti žodį „sula“ (lietuviškai tai – sultys). Atėjęs į restoraną, užsakau vaikams „sula“, o sau – „alus“. Tai tas pats žodis, tik skaitomas nuo galo“, - sakė humoristas ir pridūrė, jog dabar reiktų vengti garsiai kalbėti apie augalą, kuris Latvijoje vadinamas „Putins“ – taip pat, kaip ir Rusijos prezidentas.

Ir jei estų kalba itin dosni pasikartojančiomis žodyje raidėmis, tai lietuvių kalba jam skamba gerokai griežčiau. Kaip pavyzdį Galkinas pateikė posakį „graži mergička“.

Kritikavo Rusijos karinius veiksmus ir Putino politiką palaikančias žvaigždes

Pasirodymo metu gal daug kritikos komikas išsakė Rusijos valdžiai ir juokavo, kad šalis „denacifikacija“ neapsiribos.

„Netrukus ne tik Ukrainos, bet ir visos Europos laukia „depideralizacija“, - šaipėsi scenos žvaigždė.

Pašaipų sulaukė Rusijos garsenybės, kurios už menką atlygį eina į televizijos laidas ir ten viešai garbina tėvynę. Ne kartą vakaro metu buvo linksniuojama ir vieno žymiausių šalies propagandistų Vladimiro Solovjovo pavardė.

„Jie visi dedasi kankiniais, tad neteks ilgai laukti, kol cerkvė šiuos žmones viešai paskelbs kankiniais. Nesuprantu, ką jie ten visi rūko, bet aš irgi to kažko noriu. Kyla klausimas, jei Putinas sugalvotų paleisti atominę bombą į JAV pusę, o tuo metu ten vyktų mano pasirodymas, tai ar aš su visais rusais iškeliaučiau į rojų, ar kaip visi likusieji „nudvėsčiau kaip šuo“, - retoriškai klausė Galkinas.

Pasak jo, gigantomanija sergančiam Putinui neabejotinai reikėtų pastatyti statulą. Nes sugebėti žadėti rusams „visą gėrį“, kuris egzistavo Sovietų sąjungos laikais ir įtikinti daugelį, kad grįš ne tik „gerieji laikai“, bet ir jų jaunystė, yra neabejotinai genialu.

Tiesa, Galkinas teigė nesuprantantis, kodėl visokie kirkorovai, lepsai ir gazmanovai šlovina Rusijos prezidentą.

„Juk jis gyvena kažkur tarp Marso ir Saturno, tad nelabai mato, kas iš tiesų vyksta. Artistai turi būti už taiką, ne už karą. Tad garsiųjų propagandistų tikslas lieka nepasiektas, o sąžinė bei savigarba prapuola visiems laikams“, - iš kolegų šaipėsi humoristas.

Šou metu skambėjo ir dainos, Galkinas gan tobulai pamėgdžiojo Nikolajų Baskovą, Svetlaną Lobodą ir kitus atlikėjus.

Rusijai kliuvo ir dėl paprastų žmonių suiminėjimo tiesiog gatvėse.

„Suėmė tuos, kurie laikė plakatus su užrašais „karui – ne“. Tuomet ėmė areštuoti ir tuos, kurie plakatuose užrašė „mes už taiką“. Vėliau atėjo eilė tiems, kurie tiesiog rankose laikė tuščią popieriaus lapą. Tuomet valdžia ėmė susidoroti ir su žmonėmis, kurie vaidino, jog rankose laiko plakatą“, - sakė komikas.

Itin garsių aplodismentų po beveik kiekvieno sakinio Galkinas sulaukė ėmęs pamėgdžioti Latvijos scenos žvaigždę Raimondą Paulsą.

Pasirodymą pertraukė salėje įvykęs kruvinas incidentas

Šou einant į pabaigą salėje tarp žiūrovų netikėtai pasigirdo šūksniai kviesti pagalbą, o netrukus iš savo vietos atsistojo ir lauk apsaugos darbuotojų buvo palydėtas gan agresyviai nusiteikęs krauju apsipylęs poilsiautojas.

M. Galkinas paskelbė neilgą pertrauką. Daugiau apie incidentą ir vaizdus iš koncertų salės teritorijos skaitykite „Delfi“ straipsnyje ČIA.

Po pertraukos į sceną grįžęs komikas pasirodymą dar tęsė apie pusvalandį lyg nieko nebūtų įvykę. Šou pabaigoje jis iš sausakimšos salės sulaukė ne tik audringų aplodismentų, bet ir daugybės gėlių.

DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(19 žmonių įvertino)
4.4737

Baltuosiuose rūmuose pagerbtas Eltonas Johnas nesulaikė ašarų

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Joe Bidenas , pirmoji ponija Jill Biden ir maždaug 2...

Priežastis, kodėl niekada nematėme nėščios karalienės nuotraukų, nors ji susilaukė net 4 vaikų

Žmonės, ką tik atidavę paskutinę pagarbą Elžbietai II , pastebėjo vieną įdomų faktą.

Jaunėlis Schwarzeneggerio sūnus atsikratė daug svorio: įspūdingus kūno pokyčius parodė žvaigždžių vakarėlyje

Arnoldo Schwarzeneggerio sūnus Christopheris, praėjusį savaitgalį dalyvaudamas savo brolio...

Viena gražiausių piktadarių: kaip dabar atrodo „Mumijos“ žvaigždė, praėjus daugiau nei 20 metų (1)

Šiuo metu aktorė Patricia Velasquez jau nesifilmuoja, garsenybei yra 51-eri.

Įvertino Meghan Markle subtilų gestą: tai rodo besikeičiantį vaidmenį santuokoje su princu Harry (2)

Kūno kalbos ekspertas teigia, kad Meghan Markle neseniai, būdama su princu Harry , naudojo...

Top naujienos

Mobilizacija Rusijoje virsta girta ir kruvina tragedija: o kaip viskas atrodytų Lietuvoje?

Dalinė mobilizacija . Taip vadinamas procesas Rusijoje, kurį įsakė Vladimiras Putinas...

Verslas Plius„Delfi TV“ laida „Iš esmės“

Kuodis apie gąsdinančias elektros kainas: niekas nenori spręsti pagrindinės problemos

Šią savaitę paskelbta, kad Vyriausybė skaičiuoja, jog dujų ir elektros kainos Lietuvos...

Perspėja: Putinas ruošia dar vieną skubų kreipimąsi į tautą (3)

Pasibaigus vadinamiems referendumams Rusijos okupuotose Ukrainos dalyse Vladimiras Putinas...

Apžvalgininkas Feiginas: jeigu perversmas Kinijoje būtų įvykęs, mes apie tai žinotume

Jau kuris laikas sklando prielaida, jog Kinijoje galėjo būti įvykdytas perversmas. Esą...

Konservatoriai pasirinko: jau turi kandidatą į Vilniaus merus (1)

Konservatoriai į sostinės merus kelia dabartinio Vilniaus miesto savivaldybės vicemero Valdo...

Landsbergis: į merus gali kandidatuoti cirkininkai, juokdariai

Išplėtus tiesiogiai renkamo mero galias, yra rizika, kad į politinę areną ateis cirkininkų ar...

Išgirdusi Morganos Danielės idėją susiėmė už galvos: tokiais tempais tuoj į WC be raštų negalėsime nueiti

Po „genialaus“ Seimo narės Morganos Danielės pasiūlymo dėl sutikimo lytiškai...

Pas Putiną atvykęs Lukašenka žarstė patarimus dėl iš šalies bėgančių rusų (12)

Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos lyderis Aliaksandras Lukašenka pirmadienį prieš derybų...

Didžiausi atlyginimai Lietuvoje: vienoje įmonėje – 33 tūkst. eurų vidurkis medianų sąraše ir „Vičiūnų“ įmonė

Rugpjūtį 20 įmonių Lietuvoje mokėjo didesnius kaip 10 tūkst. eurų prieš mokesčius vidutinius...

Karas Ukrainoje. Dėl „referendumų“ rezultatų jau dabar kelios šalys pasiuntė Rusijai žinią Rusija mobilizuotus šauktinius siunčia tiesiai į frontą

Volodymyras Zelenskis per savo kasdienį vakarinį kreipimąsi paragino rusus priešintis...