Karalienė Elžbieta II turėjo vieną valdymo stilių, Karolis III turės kitą. Elžbieta II turėjo ryšį su nueinančia imperija, karalius Karolis III jau valdys nusistovėjusią, modernią valstybę, – kalbėjo ambasadorius. – Karalienės Elžbietos II mirtį siejame su epochos pabaiga, bet ką atneš nauja epocha, dar deja nežinome.“

Į Londono gatves išėjusi ir įvykių centre atsidūrusi „Delfi“ komanda pastebėjo, kad britai gedi kiek kitaip, nei būtų galima įsivaizduoti. Su tuo sutiko ir pašnekovas.

„Man labiau ryškesnis ne gedėjimo, o padėkos momentas. Žmogus išėjo, mirė, be abejonės yra išreiškiama užuojauta šeimai, pačiai britų tautai. Bet iš tiesų ore tvyro padėka. Padėka moteriai, kuri pasiėmė tą naštą. <...> Buvo daug lūžių, politinių peripetijų, o karalienė nešė tą naštą“, – tikino E. Bajarūnas.

Jis taip pat paminėjo, kad Elžbieta II buvo ta, kuri savo pareigas ėjo iki pat paskutinio atodūsio, o nuotrauka, padaryta likus vos dviem dienom iki jos mirties, įeis į istoriją ir bus spausdinama vadovėliuose.

Išskirtinį „Delfi“ interviu su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Didžiojoje Britanijoje ambasadoriumi Eitvydu Bajarūnu žiūrėkite vaizdo įraše, kurį rasite šio straipsnio viršuje.

Tuo tarpu ambasadoriaus patarėja Lina Zigmantaitė tikino aplankiusi karalienės Elžbietos II karstą ir su „Delfi“ sutiko pasidalinti neįkainojama patirtimi.

„Labai įspūdinga patirtis. Pati atmosfera ten iš vienos pusės labai iškilminga, iš kitos – labai jaudinanti. Tvyro gedulas ir rimtis. Karalienės karstas laikomas ant platformos, jį iš visų pusių saugo kariai. Pro karalienės karstą lėtai juda didžiulis srautas žmonių. Matosi, kad ta galimybė atsisveikinti su karaliene labai reikšminga. Vestminsterio salėje – labai tylu, tik kartais pasigirsta žmonių raudos, – pasakojo L. Zigmantaitė. – Pavadinčiau tai sakralia tyla.“

Pasiteiravus, kuo skiriasi Londonas iki gedulo ir tai, ką matome dabar, moteris pasidalino savo įžvalgomis – nors miestas didelis ir gyvenimas čia toliau vyksta, vis tik pirmosios gedulo dienos buvo visiškai kitokios, nei įprasta.

„Labiausiai šis įvykis pasijuto pačią pirmą dieną, kai buvo paskelbta, kad karalienė mirė, – kalbėjo ambasadoriaus patarėja. – Buvo visuotinis šokas ir pasimetimas. Tai labai jautėsi pirmą vakarą, net vaikštant gatvėmis. Visi barai nutilo. Žmones sukaustė rimtis, apmąstymai, kas dabar bus, kas toliau.“

Visą išskirtinį interviu su Lina Zigmantaite galite pamatyti vaizdo įraše.


Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją