aA
Smalsuoliai iš viso pasaulio gali bent kiek atsipūsti: devynis mėnesius lauktas karališkasis kūdikis jau išvydo šį pasaulį. Hercogienės Catherine ir princo Williamo atstovas pranešė, jog pirmadienį porai gimė sūnus.
Karališkojo kūdikio gimimas
Karališkojo kūdikio gimimas
© Reuters/Scanpix

Miniai praeivių ir žurnalistų rymant prie ligoninės, po 20 val. vietos laiku (po 22 val. Lietuvos laiku) buvo oficialiai pranešta apie naujieną.

Paaiškėjo, kad berniukas gimė 16.24 val. vietos laiku (18.24 val. Lietuvos laiku). Kūdikis sveria daugiau nei 8 svarus (apie 3,8 kg). Skelbiama, kad mama ir kūdikis jaučiasi gerai.

„Jos Karališkoji Aukštybė Kembridžo kunigaikštienė sėkmingai pagimdė sūnų 16 val. 24 min. vietos (18 val. 24 min. Lietuvos) laiku, - sakoma pranešime. - Kūdikis sveria 8 svarus 6 uncijas (3,8 kilogramo). „Kate ir jos kūdikis abu jaučiasi gerai ir naktį liks ligoninėje“, priduriama jame.

„Negalėtume būti laimingesni“, - taip trumpai ir aiškiai apie savo džiaugsmą paskelbė naujai iškeptas tėvelis princas Williamas.

Williamas dalyvavo gimdyme Švč.Marijos ligoninėje Londono centre, o karalienė buvo patenkinta išgirdusi naujienas, paskelbė rūmai.

„Karalienė, Edinburgo kunigaikštis, Velso princas, Kornvalio kunigaikštienė, princas Harry ir abiejų šeimų nariai buvo informuoti ir yra patenkinti naujienomis“, - priduriama rūmų spaudos pranešime.

Minios prie Bakingamo rūmų džiaugsmo šūksniais sutiko ilgai lauktas naujienas, kurios galiausiai buvo paskelbtos 20 val. 30 min. vietos (22 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Šis kūdikis bus trečias žmogus eilėje į sostą po monarchės Elizabeth II vyriausiojo sūnaus, sosto įpėdinio princo Charleso ir jo vyresnio sūnaus princo Williamo.

Berniuko vardas dar nepaskelbtas, bet jis turės Kembridžo princo titulą.

Buvusi Kate Middleton į Švč.Marijos ligoninės privatų sparną "Lindo" buvo paguldyta maždaug 6 val. ryto, siaučiant vasaros audrai su perkūnija.

Apie kūdikio gimimą vėliau oficialiai buvo paskelbta džiaugsmingai minios sutiktu skelbimu ant paauksuoto stovo priešais Bekingamo rūmus.

Williamas, kuris buvo šalia žmonos per gimdymą, pasiėmė metines atostogas ir išeis dviem savaitėms tėvystės atostogų. Jis yra paieškų ir gelbėjimo sraigtasparnio pilotas Karališkosiose oro pajėgose.

Kūdikis į šį pasaulį atėjo vėliau nei daug kas tikėjosi, ir tai dar labiau didino laukimo įtampą. Karališkosios šeimos pagausėjimo buvo laukiama nuo pat Williamo ir Kate pompastiškų vestuvių 2011-ųjų balandį.

Žinia buvo sutikta itin džiaugsmingai. Jaunojo tėvelio princo Williamo tėvas princas Charlesas paskelbė, kad labai džiaugiasi, šis momentas jam yra ypatingas.

Tiesioginės transliacijos metu žmonės žurnalistams sakė, kad džiaugiasi esą istorinio momento liudininkai. Turistai iš JAV sakė, kad jiems labai įdomu stebėti tradicijas, kurių jų šalis neturi.

Buvo rodoma, kaip iš ligoninės buvo išnešamas sosto įpėdinio gimimo liudijimas.

Iš karto pasipylė sveikinimai - premjeras Davidas Cameronas paskelbė, kad visai šaliai tai svarbus momentas.

Sveikino ir kitų šalių vadovai. Tarp jų - taip pat ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentės spaudos tarnyba pranešė, kad D. Grybauskaitė pasveikino Jos Didenybę Karalienę Elžbietą II proanūkio gimimo proga.

„Linkiu kuo greičiau sustiprėti, didžiausios laimės ir meilės naujagimiui ir tėveliams. Lietuvos žmonės kartu su Jungtinės Karalystės žmonėmis nuoširdžiai džiaugiasi naujo Karališkosios šeimos nario atėjimu į pasaulį", - teigiama Prezidentės sveikinime. Šalies vadovė palinkėjo Karališkajai šeimai ir visiems Jungtinės Karalystės žmonėms visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

JAV prezidento Baracko Obamos atstovas anksčiau sakė, kad su savo šeima "nekantriai laukia" gimimo ir "linki šeimai bei visai Didžiajai Britanijai gera šia laukiama reikšminga proga".

Williamo dovana Kate

Dovanas karališkajam kūdikiui, kuris pasaulį išvydo liepos 22 dieną, perka ne vien Didžiosios Britanijos ir užsienio šalių vadovai. Paaiškėjo, kad dovaną ta proga dar prieš kelias savaites įsigijo ir princas Williamas, skelbia eonline.com.

Prieš kelias savaites, norėdamas padaryti siurprizą savo žmonai Kate Middleton, garsiojoje Londono parduotuvėje „Harrods“ princas Williamas nupirko pliušinį meškutį. Jis įteikė žaislą iškart po gimdymo. Ir tai nėra šiaip sau koks nors meškutis – tai „Harrods“ metų meškinas!

Harrods meškiukas
Harrods meškiukas

Nors mes dar nežinome naujagimio princo vardo, o štai pliušinis meškinas pavadintas Charlesu Stephensu. Jis aprengtas dryžuota liemene, baltais marškiniais, raudonu kaklaraiščiu ir kišenine nosinaite.

Šiuo metu dovanos karališkajam kūdikiui keliauja iš visų pusių. Anglijos „Premier“ lygos klubas „Aston Villa“ Kate ir Williamo pirmagimiui sūnui atsiuntė komandos aprangos komplektą, ant kurio marškinėlių nugaros puikuojasi užrašas „HRH 1“.

Pasirodo, šis klubas tęsia savo tradicijas – kaip teigiama komandos tinklalapyje, klubas išsiuntė princui Williamui, kuris yra didelis jų gerbėjas nuo studijų Itone laikų, dovaną jo 21-ojo gimtadienio proga. Kembridžo hercogas taip pat buvo pastebėtas mūvintis „Villa“ kojines 2011 metų gruodį, kai su draugais gainiojo futbolo kamuolį.

Pasaulis nekantrauja pamatyti naująjį Didžiosios Britanijos princą

Pasaulis nekantrauja pamatyti naująjį Didžiosios Britanijos princą, o nuo Londono ligoninės durų antradienį nesitraukia operatoriai ir fotografai, kurie tikisi įamžinti akimirką, kai princas Williamas su žmona Kate ir sūneliu pirmą kartą pasirodys viešumoje, praneša "Reuters" ir BBC.Karališkoji pora nesilaikė įprastos tradicijos ir apie gimimą paskelbė spaudos pranešimu, bet tikimasi, kad jie laikysis protokolo ir išvykdami iš šv. Marijos ligoninės leis visuomenei pirmą kartą žvilgtelėti į kūdikį. Po to pora kurį laiką nesirodys viešumoje ir leis dienas su kūdikiu. Visuomenė princą pamatys, kai bus paviešinta oficiali jo nuotrauka, o tai gali užtrukti kelias savaites.

Didžiosios Britanijos bulvarinis laikraštis "The Sun" (Saulė) šia proga pavadinimą laikinai pakeitė į "The Son" (Sūnus). Tuo tarpu kairiosios pakraipos laikraštis "The Guardian" savo tinklalapio skaitytojams sukūrė mygtuką "Respublikonas", kurį paspaudę jie gali iš naujienų srauto pašalinti pranešimus apie karališkąją šeimą. Didžiosios Britanijos princo gimimą atidžiai stebėjo ir JAV žiniasklaida.

Pirmadienio rytą pranešta, jog Kate Middleton atvyko į ligoninę, Kembridžo hercogienei prasidėjo sąrėmiai. Tai patvirtino Kensingtono rūmai. Į „St Mary's“ ligoninę Padingtone, vakarų Londone, Catherine Middleton iš rūmų atvyko automobiliu kartu su savo vyru Kembridžo hercogu princu Williamu.

Kaip ir buvo tikėtasi, ji gimdė privačiame šios ligoninės sparne "Lindo", kur velionė princesė Diana gimdė Williamą ir jo jaunesnį brolį princą Harry.

"Pasirodė pranešimas, kad jos gimdymas yra ankstyvos stadijos po paguldymo į sparną "Lindo" šį rytą maždaug 6 val. (8 val. Lietuvos laiku)", - sakė atstovė.

Karališkojo kūdikio gimimo visas pasaulis laukia jau kelias savaites. Prie ligoninės žiniasklaidos atstovai būriuojasi dar nuo mėnesio pradžios, o K. Middleton gimdymo data buvo numatyta liepos 11 dieną.

Kembridžo hercogas buvo išėjęs kasmetinių atostogų, jis turės dviejų savaičių tėvystės atostogas.

Pagal naująjį įpėdinystės įstatymą naujagimis, nepriklausomai nuo jo lyties, bus trečias eilėje į sostą.

Kembridžo hercogas ir hercogienė Vestminsterio abatijoje susituokė 2011 balandį. Jų vestuves per televiziją stebėjo milijonai žmonių visame pasaulyje.

Princo Williamo ir hercogienės Kate Middleton kūdikio laukimo akimirkos:

Hercogienės nėštumo pradžia nebuvo lengva. Karališkieji rūmai apie besilaukiančią K. Middleton visuomenei turėjo pranešti anksčiau, nei planavo, nes moteris atsidūrė ligoninėje dėl itin stipraus pykinimo (hyperemesis gravidarum).

Vėliau ji išties nemažai kartų rodėsi viešumoje, vyko į oficialius vizitus, o po kiekvieno jų susilaukdavo itin daug dėmesio dėl elegantiškų apdarų bei vis didėjančio nėščiosios pilvuko.

Tiesa, karališkojo kūdikio laukimą apkartino ir paparacai, kurie besilaukiančią hercogienę nufotografavo vien su maudymosi kostiumėliu besimaudančią Mastiko saloje. Tai sukėlė didžiulę nepasitenkinimo audrą, mat poros atostogos buvo privačios.

Vėliau, aprimus skandalui, prasidėjo spėlionės, kokios lyties kūdikio laukiasi K. Middleton. Karalienė suskubo keisti įstatymus. Didžiosios Britanijos Lordų rūmai pranešė, kad pagaliau patvirtintas karališkųjų titulų paveldėjimo įstatymas, kuriuo nuspręsta, jog Kembridžo hercogų Catherine ir Williamo pirmagimė vos tik gimusi taps princese, o ateityje turės galimybę tapti ir karaliene.

Po šio įvykio daugelis spėjo, jog poros pirmagimė bus mergaitė. Apie tai netyčia kartą viešai užsiminė ir pati Catherine

Spauda sekė kiekvieną hercogienės žingsnį, o jiems informaciją teikė įvairūs šeimai neva artimi šaltiniai. Buvo skelbiama, jog Kate kasdien sportuoja, daug miega, negali gyventi be daržovių troškinių ir guminukų "Haribo".

Ne ką mažiau versijų buvo skelbiama ir apie būsimą gimdymą. Spauda net rašė, jog k. Middleton gimdys hipnozės būsenos, kad išvengtų skausmo.

Na, o nuo šiol visas pasaulis lauks informacijos apie karališkojo kūdikio maitinimą, kambario sienų spalvą, dovanas, pirmuosius dantukus bei žingsnius...

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Putinas telenovelės „Laukinis angelas“ žvaigždei Natalijai Oreiro suteikė Rusijos pilietybę (6)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas suteikė Rusijos pilietybę Urugvajaus atlikėjai ir...

Be žinios dingo kultinio filmo „Briliantinė ranka“ žvaigždė: nerimą kelia viena detalė (60)

Buvusi sovietinio kino garsi aktorė Svetlana Svetličnaja nuo spalio 21 dienos dingo Maskvoje ....

Aktorės ir muzikinių klipų ikonos Tawny Kitaen skrodimo išvados paviešintos tik praėjus 5 mėnesiams po mirties (1)

Aktorės ir XX a. devintojo dešimtmečio muzikinių vaizdo klipų ikonos Tawny Kitaen mirties...

Edas Sheeranas pranešė, kad užsikrėtė koronavirusu (6)

Likus vos penkioms dienoms iki ketvirtojo studijinio albumo pasirodymo, Edas Sheeranas keičia...

Mirė serialo „Draugai“ aktorius Jamesas Michaelas Tyleris, jam tebuvo 59-eri (25)

Serialo „Draugai“ kūrėjus, aktorius bei gerbėjus sukrėtė skaudi netektis - mirė aktorius...

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Cinizmo viršūnė: moteris net nenujautė, ką su jos turtu padarys žinomi verslininkai (5)

Skuodo rajone 2,4 ha sklypą valdanti moteris negalėjo patikėti tuo, ką išgirdo Nacionalinėje...

Laukiantis energetikos kainų šokas patuštins gyventojų pinigines – ar tai lėmė tvari energija? (71)

Noras pumpuoti anglį į atmosferą šiemet kainuoja rekordiškai daug, tai sutapo su naftos, elektros...

Giedrė Balčiūtė | D+

Požymiai, kad jūsų krauju minta blusos arba blakės: patarė, kas padės išnaikinti parazitus

Blusos , blakės ir kiti kenkėjai, mintantys žmonių ir jų augintinių krauju, daug kam atrodo...

Eurokomisarė: pasienio barjerų finansavimui nepritaria didžioji dalis ES šalių (31)

Fizinių barjerų pasienyje finansavimui iš Europos Sąjungos ( ES ) lėšų nepritaria didžioji...

Nukentėjusia, bet iškelta nosimi: lyg džiunglėse grūmęsis Valančiūnas apdovanotas pirmu grobiu (2)

Jonas Valančiūnas sužaidė geriausias rungtynes Naujojo Orleano „Pelicans“ (1/3) gretose, o...

Dizainerė Sandra Straukaitė atsiminė Dianos Nausėdienės „akibrokštą“ ir sukritikavo jos įvaizdį: tikrai galėtų atrodyti geriau pasisakė ir etiketo žinovas (98)

Dizainerė Sandra Straukaitė nepabijojo garsiai pasisakyti apie pirmąją šalies ponią. Pasak...

Viena didžiausių pasaulio kompanijų parodė, kaip atrodo jos biuras Lietuvoje: įvertinkite moderniausius sprendimus (12)

Šiandien didžiausių pasaulio ir Lietuvos kompanijų konkurencija dėl geriausių specialistų...

Žinių radijas | D+

Ar kylančias kainas spės pasivyti atlyginimai?

Šiemet gyventojų vidutiniai atlyginimai pasiekė 1539 eurus ir buvo 16,6 proc. didesni nei prieš...

Sirvydis lieka už Atlanto ir žais su buvusiu žalgiriečiu (4)

Praėjusiame sezone Detroito „Pistons“ klubui atstovavęs Deividas Sirvydis lieka už Atlanto:...