aA
Ši grupės „Pearl Jam“ daina yra apie prislėgtą ir vienišą paauglį. Tačiau kas buvo tas penkiolikmetis Jeremy Delle‘as, apie kurį dainuojama legendinėje dainoje „Jeremy“?
Grupė "Pearl Jam", tragedija įkvėpusi dainą
© DELFI montažas

1991 metų pavasarį grupės „Pearl Jam“ lyderis Eddie Vedderis rytiniame laikraštyje perskaitė šokiruojančią antraštę apie penkiolikmetį Jeremy Delle‘ą, kuris nusišovė savo klasės draugų akivaizdoje Teksaso valstijos Ričardsono miesto vidurinėje mokykloje.

Ši istorija E. Vedderį taip paveikė, kad jis iš karto pajuto poreikį pagerbti berniuko atminimą. Taip gimė daina „Jeremy“, kurią įkvėpė Jeremy Delle‘o gyvenimas ir mirtis. Tačiau vaikino draugai ir šeima sako, kad dainoje ne visai tiksliai apdainuojamas Jeremy gyvenimas. Ir nors hitu tapusi daina tebegyvuoja kaip vienas geriausių „Pearl Jam“ kūrinių, ji, pasak artimųjų, temdo realią, tragišką Jeremy Delle‘o istoriją. O kokia ji iš tiesų?

Jeremy Delle‘o tragedija

1991 metų sausio 8 d. penkiolikmetis Jeremy Delle‘as atėjo pavėlavęs į anglų kalbos pamoką.

Mokytoja jam liepė nueiti į mokyklos kanceliariją ir pasiimti pamokų lankymo lapą. Tačiau jis sugrįžo su revolveriu ir prieš nusišaudamas klasės draugų akivaizdoje atsisuko į mokytoją ir pasakė: „Mokytoja, aš atsinešiau tai, ko iš tiesų ėjau“.

Tuomet mokyklos koridoriuje prie savo spintelės buvęs Brianas Jacksonas pasakojo išgirdęs garsų pokštelėjimą, „tarsi kažkas su jėga trenkė knygą į stalą“.

„Maniau, kad jie gal repetuoja kokį vaidinimą ar panašiai, – pasakojo jis. – Tačiau tuomet išgirdau klyksmą ir iš klasės išbėgo verkdama šviesiaplaukė mergaitė.“

Kai B. Jacksonas pažvelgė į klasę, jis pamatė kraujuojantį J. Delle‘ą, ir suprato, kas nutiko.

„Mokytoja stovėjo atsirėmusi į sieną verkdama ir drebėdama, – pasakojo vaikinas. – Keli žmonės stovėjo prie jos laikydami ją, kad ji nenukristų.“

Kas buvo Jeremy Delle‘as?

Nors apie vaikino mirtį buvo plačiai kalbama viešai, vis dėlto nebuvo aišku, kodėl jis taip pasielgė. Vėliau Jeremy klasės draugai pasakojo, kad jis buvo drovus ir liūdnas, tačiau jie visi sakė buvę šokiruoti, nes jis neatrodė kaip žmogus, kuris galėjo taip pasielgti.

Tiesa, viena iš Jeremy klasės draugių sakė, kad likus kelioms dienoms iki savižudybės jis elgėsi kiek neįprastai. Lisa Moore, pažinojusi Jeremy iš popamokinės programos, su Jeremy visos dienos metu keisdavosi rašteliais. Pasak merginos, jis visuomet raštelius pasirašydavo tam tikru būdu. Tačiau dieną prieš savižudybę jis pasirašė kitaip.

„Mes su juo keisdavomės rašteliais, ir jis rašydavo apie gyvenimą ir visokius dalykus, – pasakojo ji. – Jis visus savo raštelius pasirašydavo „Atrašyk“. Tačiau pirmadienį, sausio 7 d., jis parašė „Vėlesnės dienos“. Nežinojau, kaip tai suprasti. Tačiau niekada nemaniau, kad taip įvyks.“

Ričardsono policijos seržantas Ray Penningtonas sakė, kad Jeremy Delle‘as veikiausiai gerai suplanavo savo veiksmus, nes revolveris, ko gero, kurį laiką gulėjo jo spintelėje, ir jis taip pat paliko atsisveikinimo laišką. Tačiau laiško – ar laiškų, nes keli šaltiniai teigė, kad jis draugams parašė atskirus laiškus, – turinys nebuvo paviešintas.

R. Peddingtonas po Jeremy mirties išplatintame pranešime teigė, kad berniuko tėvas buvo kviestas į mokyklą aptarti sūnaus lankomumo. Vėliau esą J. Delle‘as su tėvu kreipėsi į psichologą.

Tačiau „Pearl Jam“ dainoje pasakojama visai kitokia istorija. Joje apdainuojamas dėmesio namuose nesulaukiantis vaikinas, kurio tėvai ignoruoja kelis pagalbos prašymus. Artimi draugai ir šeimos nariai sakė, kad tokie teiginiai buvo toli nuo tiesos.

J. Delle‘o klasės draugė Brittany King kritikavo pasirodžiusią dainą ir sakė, kad joje piešiamas vaizdas neatitinka realybės. „Pykau ant jų dėl tos dainos, – sakė ji. – Galvojau „jūs nežinote, jūsų ten nebuvo“. Ta istorija nėra tiksli.“

Jeremy palikimas

Tuo metu, kai daina „Jeremy“ pateko į grojaraščių viršūnę, vaikino šeimai teko dorotis su kraupia realybe. Jeremy tėvai Josephas Delle‘as ir Wanda Crane buvo išsiskyrę, berniukas gyveno su tėvu. Nė vienas iš jų nebuvo informuotas apie dainą ir, rodos, abu turėjo klausimų dėl šios dainos, kurioje pasakojama tik apie siaubingą jo mirtį.

Josephas Delle‘as vėliau išplatino pareiškimą, kuriame kalbėjo apie faktą, jog dainos gerbėjai palieka raštelius ant jo sūnaus kapo. Jis taip pat apkaltino muzikos grupę naudojantis tėvo sielvartu.

„Visuomet juos vilioja ta daina ir jie žavisi Eddie Vedderiu. Mano nerimas auga su kiekvienu skambučiu, rašteliu, elektroniniu laišku... Žmonės, kurie niekada jo nepažinojo, nusprendė parašyti dainą, sukurti vaizdo klipą ir parašyti daug straipsnių apie tą dieną. Žmonės, kurie niekada nepalaikė asmeninio ryšio su juo, jo gyvenimą supaprastino iki vienos dienos. Jeremy gyvenimas buvo gerokai ilgesnis nei ta nelemta diena“, – pareiškė nusižudžiusio berniuko tėvas.

E. Vedderis teigė svarstęs susisiekti su J. Delle‘o artimaisiais prieš parašydamas dainą, tačiau nenorėjo brautis į jų gyvenimą. Jis pripažino, kad padarė išvadą, kad Jeremy buvo tėvų ignoruojamas, nors su jais niekada nekalbėjo.

Jeremy mama Wanda pastaruoju metu daugiau kalba apie savo sūnaus mirtį ir savo užsitęsusį sielvartą.

„Ta diena, kai jis mirė, neapibrėžia jo gyvenimo, – viename iš pernai duotų interviu sakė W. Crane. – Jis buvo sūnus, brolis, sūnėnas, pusbrolis, draugas. Jis buvo labai talentingas.“

Matydama naujienas ir girdėdama istorijas apie šaudymus mokyklose moteris sakė juntanti ryšį su šių aukų šeimomis. „Galvoju apie motinas, galvoju apie seseris, galvoju apie tai, kas bus sakoma ir kokia nuomonė bus apie tuos mokinius. Noriu apkabinti tas motinas ir tas seseris ir pasakyti, kad vieną dieną viskas bus geriau“, – sakė ji.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Gimtadienį švenčianti telenovelių žvaigždė Gabriela Spanic pasidalijo jautria žinute: dėkoja už svarbiausią dovaną (5)

Antradienį 46-ąjį gimtadienį švenčianti telenovelių žvaigždė Gabriela Spanic pasidalijo...

Mirė grupės „Roxette“ lyderė Marie Fredriksson (179)

Mirė praeityje itin garsios švedų grupės „Roxette“ lyderė 61-erių Marie Fredriksson ,...

Netikėta 21-erių reperio Juice Wrld mirtis kelia vis daugiau klausimų: prieš priepuolį atlikėjas rijo tabletes (9)

Reperis Juice Wrld, prieš patirdamas mirtiną priepuolį Čikagos Midway tarptautiniame oro uoste,...

2019-ųjų „Mis Visata“ konkursą laimėjo Pietų Afrikos atstovė Zozibini Tunszi (7)

2019-ųjų „Mis Visata“ konkursą laimėjo Pietų Afrikos atstovė Zozibini Tunszi(AFP-BNS)....

Mirė iš oro uosto į ligoninę skubiai išgabentas 21-erių reperis Juice WRLD (71)

21-erių reperis Juice WRLD (tikrasis jo vardas Jarad Anthony Higgins), kuris išgarsėjo po muzikinio...

Top naujienos

Praėjo 3 metai, kol Kornelija išdrįso pasakyti, kas su ja vyksta: simptomai tokie baisūs, kad gyvenimui vietos nebelieka (8)

Dvigubas gyvenimas: vienas – išoriniame pasaulyje, kitas – kai lieki vienas su savimi. Daugybė...

Staigmena Vilniaus vairuotojams: greičio matuokliai Vakariniame aplinkkelyje ėmė veikti kitaip

Prie Vilniaus Vakarinio aplinkkelio eismo tvarkos įpratę vairuotojai sulaukė staigmenos. Trys...

Slaptos policijos operacijos užkulisiai – kaip buvo sulaikytas ginkluotas narkotikų prekeivis (71)

Ką jaučia pareigūnai, kurie privalo sulaikyti ginkluotą ir nelabai ką prarasti turintį...

Po įspūdingo mūšio Adomaitis priekaištavo LKL: suprantu, tai verslas, bet kur tada prioritetai (35)

Vilniaus „Rytas“ (4/5) antradienį vakare ne tik įveikė Bursos „Tofaš“ komandą (4/5),...

Lietuvą pasiekė šaltesni orai – saulė švies, bet nešildys (2)

Ankstų trečiadienio rytą bus ne tik slidu, bet ir šaltoka, daugelyje rajonų temperatūra sieks...

Už borto – Amsterdamo auksiniai berniukai ir Milano vilkai (1)

Praėjusiame sezone UEFA Čempionų lygos pusfinalį pasiekęs ir Europą atakuojančiu futbolu...

Giedrius Drukteinis

29 Volstryto maklerio taisyklės (1)

„Tas, kas žino, nesako. Tas, kas sako, nežino“, – mėgo kartoti ilgametis legendinio Volstryto...

Dėl vieno įspūdingiausių gamtos objektų skambina pavojaus varpais: vaizdas graudus (12)

Viktorijos krioklys , kur Pietų Afrikos Zambezės upė 100 metrų krinta žemyn į plyšį...

5 kavinių ir restoranų gudrybės, kurios kenkia mūsų organizmui (9)

Absoliutus sąžiningumas verslo pasaulyje – reiškinys retesnis, nei norėtųsi. Dauguma...