aA
Ši grupės „Pearl Jam“ daina yra apie prislėgtą ir vienišą paauglį. Tačiau kas buvo tas penkiolikmetis Jeremy Delle‘as, apie kurį dainuojama legendinėje dainoje „Jeremy“?
Grupė "Pearl Jam", tragedija įkvėpusi dainą
Grupė "Pearl Jam", tragedija įkvėpusi dainą
© DELFI montažas

1991 metų pavasarį grupės „Pearl Jam“ lyderis Eddie Vedderis rytiniame laikraštyje perskaitė šokiruojančią antraštę apie penkiolikmetį Jeremy Delle‘ą, kuris nusišovė savo klasės draugų akivaizdoje Teksaso valstijos Ričardsono miesto vidurinėje mokykloje.

Ši istorija E. Vedderį taip paveikė, kad jis iš karto pajuto poreikį pagerbti berniuko atminimą. Taip gimė daina „Jeremy“, kurią įkvėpė Jeremy Delle‘o gyvenimas ir mirtis. Tačiau vaikino draugai ir šeima sako, kad dainoje ne visai tiksliai apdainuojamas Jeremy gyvenimas. Ir nors hitu tapusi daina tebegyvuoja kaip vienas geriausių „Pearl Jam“ kūrinių, ji, pasak artimųjų, temdo realią, tragišką Jeremy Delle‘o istoriją. O kokia ji iš tiesų?

Jeremy Delle‘o tragedija

1991 metų sausio 8 d. penkiolikmetis Jeremy Delle‘as atėjo pavėlavęs į anglų kalbos pamoką.

Mokytoja jam liepė nueiti į mokyklos kanceliariją ir pasiimti pamokų lankymo lapą. Tačiau jis sugrįžo su revolveriu ir prieš nusišaudamas klasės draugų akivaizdoje atsisuko į mokytoją ir pasakė: „Mokytoja, aš atsinešiau tai, ko iš tiesų ėjau“.

Tuomet mokyklos koridoriuje prie savo spintelės buvęs Brianas Jacksonas pasakojo išgirdęs garsų pokštelėjimą, „tarsi kažkas su jėga trenkė knygą į stalą“.

„Maniau, kad jie gal repetuoja kokį vaidinimą ar panašiai, – pasakojo jis. – Tačiau tuomet išgirdau klyksmą ir iš klasės išbėgo verkdama šviesiaplaukė mergaitė.“

Kai B. Jacksonas pažvelgė į klasę, jis pamatė kraujuojantį J. Delle‘ą, ir suprato, kas nutiko.

„Mokytoja stovėjo atsirėmusi į sieną verkdama ir drebėdama, – pasakojo vaikinas. – Keli žmonės stovėjo prie jos laikydami ją, kad ji nenukristų.“

Kas buvo Jeremy Delle‘as?

Nors apie vaikino mirtį buvo plačiai kalbama viešai, vis dėlto nebuvo aišku, kodėl jis taip pasielgė. Vėliau Jeremy klasės draugai pasakojo, kad jis buvo drovus ir liūdnas, tačiau jie visi sakė buvę šokiruoti, nes jis neatrodė kaip žmogus, kuris galėjo taip pasielgti.

Tiesa, viena iš Jeremy klasės draugių sakė, kad likus kelioms dienoms iki savižudybės jis elgėsi kiek neįprastai. Lisa Moore, pažinojusi Jeremy iš popamokinės programos, su Jeremy visos dienos metu keisdavosi rašteliais. Pasak merginos, jis visuomet raštelius pasirašydavo tam tikru būdu. Tačiau dieną prieš savižudybę jis pasirašė kitaip.

„Mes su juo keisdavomės rašteliais, ir jis rašydavo apie gyvenimą ir visokius dalykus, – pasakojo ji. – Jis visus savo raštelius pasirašydavo „Atrašyk“. Tačiau pirmadienį, sausio 7 d., jis parašė „Vėlesnės dienos“. Nežinojau, kaip tai suprasti. Tačiau niekada nemaniau, kad taip įvyks.“

Ričardsono policijos seržantas Ray Penningtonas sakė, kad Jeremy Delle‘as veikiausiai gerai suplanavo savo veiksmus, nes revolveris, ko gero, kurį laiką gulėjo jo spintelėje, ir jis taip pat paliko atsisveikinimo laišką. Tačiau laiško – ar laiškų, nes keli šaltiniai teigė, kad jis draugams parašė atskirus laiškus, – turinys nebuvo paviešintas.

R. Peddingtonas po Jeremy mirties išplatintame pranešime teigė, kad berniuko tėvas buvo kviestas į mokyklą aptarti sūnaus lankomumo. Vėliau esą J. Delle‘as su tėvu kreipėsi į psichologą.

Tačiau „Pearl Jam“ dainoje pasakojama visai kitokia istorija. Joje apdainuojamas dėmesio namuose nesulaukiantis vaikinas, kurio tėvai ignoruoja kelis pagalbos prašymus. Artimi draugai ir šeimos nariai sakė, kad tokie teiginiai buvo toli nuo tiesos.

J. Delle‘o klasės draugė Brittany King kritikavo pasirodžiusią dainą ir sakė, kad joje piešiamas vaizdas neatitinka realybės. „Pykau ant jų dėl tos dainos, – sakė ji. – Galvojau „jūs nežinote, jūsų ten nebuvo“. Ta istorija nėra tiksli.“

Jeremy palikimas

Tuo metu, kai daina „Jeremy“ pateko į grojaraščių viršūnę, vaikino šeimai teko dorotis su kraupia realybe. Jeremy tėvai Josephas Delle‘as ir Wanda Crane buvo išsiskyrę, berniukas gyveno su tėvu. Nė vienas iš jų nebuvo informuotas apie dainą ir, rodos, abu turėjo klausimų dėl šios dainos, kurioje pasakojama tik apie siaubingą jo mirtį.

Josephas Delle‘as vėliau išplatino pareiškimą, kuriame kalbėjo apie faktą, jog dainos gerbėjai palieka raštelius ant jo sūnaus kapo. Jis taip pat apkaltino muzikos grupę naudojantis tėvo sielvartu.

„Visuomet juos vilioja ta daina ir jie žavisi Eddie Vedderiu. Mano nerimas auga su kiekvienu skambučiu, rašteliu, elektroniniu laišku... Žmonės, kurie niekada jo nepažinojo, nusprendė parašyti dainą, sukurti vaizdo klipą ir parašyti daug straipsnių apie tą dieną. Žmonės, kurie niekada nepalaikė asmeninio ryšio su juo, jo gyvenimą supaprastino iki vienos dienos. Jeremy gyvenimas buvo gerokai ilgesnis nei ta nelemta diena“, – pareiškė nusižudžiusio berniuko tėvas.

E. Vedderis teigė svarstęs susisiekti su J. Delle‘o artimaisiais prieš parašydamas dainą, tačiau nenorėjo brautis į jų gyvenimą. Jis pripažino, kad padarė išvadą, kad Jeremy buvo tėvų ignoruojamas, nors su jais niekada nekalbėjo.

Jeremy mama Wanda pastaruoju metu daugiau kalba apie savo sūnaus mirtį ir savo užsitęsusį sielvartą.

„Ta diena, kai jis mirė, neapibrėžia jo gyvenimo, – viename iš pernai duotų interviu sakė W. Crane. – Jis buvo sūnus, brolis, sūnėnas, pusbrolis, draugas. Jis buvo labai talentingas.“

Matydama naujienas ir girdėdama istorijas apie šaudymus mokyklose moteris sakė juntanti ryšį su šių aukų šeimomis. „Galvoju apie motinas, galvoju apie seseris, galvoju apie tai, kas bus sakoma ir kokia nuomonė bus apie tuos mokinius. Noriu apkabinti tas motinas ir tas seseris ir pasakyti, kad vieną dieną viskas bus geriau“, – sakė ji.

Pagalbos telefonai:
Psichologinės pagalbos tarnybaTelefono numerisDarbo laikas
Jaunimo linijaBudi savanoriai konsultantai 8 800 28888I-VII, visą parą
Vaikų linijaBudi savanoriai konsultantai, profesionalai 116 111I-VII, 11:00 - 23:00
Linija Doverija (rusų kalba paaugliams ir jaunimui)Emocinę paramą teikia: savanoriai moksleiviai 8 800 77277II–VI, 16.00 - 20.00
Pagalbos moterims linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai 8 800 66366I-VII, visą parą
Vilties linijaPagalbą teikia: savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai 116 123I-VII, visą parą
Krizių įveikimo centrasKonsultacijos teikiamos per Skype arba atvykus į Krizių įveikimo centrą (Antakalnio g. 97, Vilnius, http://www.krizesiveikimas.lt) 8 640 51555I-V 16.00–20.00, VI 12.00–16.00
Skambučius į visas linijas apmoka SADM iš Valstybės biudžeto lėšų.
Sidabrinė linijaBudi savanoriai konsultantai 8 80080020I-V, 8.00-20.00
Emocinė parama internetu
„Vaikų linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.ltAtsako per 36val.
„Jaunimo linija“Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/laiskaiAtsako per 2 darbo dienas
„Vilties linija“Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.comAtsako per 3 darbo dienas
„Pagalbos moterims linija“Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.ltAtsako per 3 darbo dienas
Psichologinės konsultacijosRašyti el. paštu: psyvirtual@psyvirtual.lt.Daugiau informacijos svetainėje: http://www.psyvirtual.ltAtsako per 2 darbo dienas
Pagalba nusižudžiusių artimiesiemsRašyti el. paštu: laukiam@artimiems.ltAtsako per 2-3 darbo dienas
Krizių įveikimo centre (Antakalnio g. 97, Vilnius, www.krizesiveikimas.lt) budi psichikos sveikatos specialistai, su kuriais galite pasikonsultuoti atėję arba per Skype be išankstinės registracijos ir nemokamai. Į budinčius psichologus bus galima kreiptis darbo dienomis 16-20 val., šeštadieniais 12-16 val. Darbo laikas: I, III, V 16.00–20.00 Visa papildoma informacija – puslapyje www.klausau.lt Pagalba nusižudžiusių artimiesiems: savitarpio pagalbos grupė, dažniausiai užduodami klausimai, literatūra ir kita naudinga informacija puslapyje artimiems.lt Vaikų ir paauglių krizių intervencijjos skyrius. Veikia visą parą. (8-5) 275 75 64.
DELFI
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
4.0000

Neįtikėtina istorija: moteris pabandė paduoti į teismą princą Harry už tai, kad šis jos nevedė (1)

Princas Harry susituokė su buvusia amerikiečių aktore Meghan Markle , bet galbūt turėjo vesti...

Karalienė stebina savo stiprybe: į darbą grįžo praėjus vos keturioms dienoms po princo Philipo mirties (9)

Karalienė Elžbieta grįžta prie karališkųjų pareigų po sutuoktinio princo Philipo (99 m.)...

Šaltiniai tvirtina, kad Meghan į princo Philipo laidotuves neatvyko ne tik dėl gydytojų rekomendacijų (44)

Princui Harry išskridus į Londoną, Meghan Markle pasiliko Kalifornijos valstijoje, nes nenori...

Teismui pateiktuose Kanye Westo dokumentuose įvardinta skyrybų su Kim Kardashian priežastis ir reperio reikalavimai (3)

Kanye Westo ir Kim Kardashian skyrybos įgauna pagreitį: reperis sureagavo į skyrybų...

Top naujienos

Net neprasidėjusi kelionė į Egiptą sukėlė poilsiautojų pyktį: tai – pasityčiojimas (3)

Dar net neprasidėjusi poilsinė kelionė į saulėtąjį Egiptą kaip reikiant sukėlė...

Už pasodintą medį panevėžiečiui skirta solidi bauda: vyras nesiruošia nei pinigų mokėti, nei medžio išrauti (109)

Prieš du dešimtmečius nelegaliai Panevėžyje pastatęs šuns pakelta koja medinę skulptūrą ir...

Į ankstyvas išgertuves socialiniame būste policijos niekas neįleido: teko išsikviesti merę

Antradienį nuo ryto vykstančių išgertuvių kaimynystėje esančiame socialiniame būste...

Seime skubama spręsti atliekų rūšiavimo betvarkę – verslas nerimauja dėl nevaldomų kainų (12)

Valdžios kantrybė dėl netvarkos atliekų rūšiavime, panašu, baigiasi – Seime sparčiai kelią...

Užkalnis. Griūvanti Lietuva – be skiepų, be tvarkos, be valdžios (401)

Kai Dievas nori nubausti, duoda gerą atmintį. Mane nori nubausti, nes viskas, kas vyksta dabar, man...

„Žalgiris“ garą nuleido pergale Alytuje, Schilleris – technine pražanga (17)

Kauno „Žalgiris“ susigrąžino trumpam prarastą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderio...

Kas pakeis Angelą Merkel? Prasidėjo bjauri kova (4)

Bavarijos ministras pirmininkas Markusas Soederis , pasisiūlęs vietoj kanclerės Angelos Merkel...

Ekspertai pasiūlė 6 kriterijus, kada žmogų galima laikyti imunizuotu (152)

Pastaruoju metu Lietuvoje netyla diskusijos apie norą įvesti imuniteto dar kitaip vadinimą...

Arūnas Milašius | D+

Čia prarasite pinigus – kokias skaudžias klaidas sodybose padaro naujakuriai

Kai žmogus įeina pro naujai įsigytos sodybos vartelius, dažnai jam iš karto kyla nenumaldomas...

Gąsdina pavojingai paliktas automobilis: iki nelaimės nedaug, o į skambučius 112 niekas nereaguoja (31)

Pavojingai paliktą automobilį, trukdantį pėstiesiems bei dviratininkams, bei užstojantį žmones...