Šį kartą karalius, užsukdamas plunksnakočio viršutinę dalį, išspaudė tik vos įžiūrimą grimasą, daugeliui primindamas, kad jo praeityje buvo nutikusi ne viena istorija su plunksnakočiais, kurias pastebėjo žiniasklaida. Turint omenyje, kaip Karoliui III nesiseka su rašymo priemonėmis, ir kiek nervų jam tai kainuoja, visi pasirašymo akimirką karūnacijos metu stebėjo sulaikę kvapą. Netrukus nusišypsojo ir Kamila.

Per Žengimo į sostą tarybos ceremoniją šv. Jurgio rūmuose praeitą rugsėjį Jo Didenybei kilo bėdų dėl rašalo dėmės ant stalo, dėl ko monarchas ne juokais susierzino.

Po mėnesio, 2022 metų spalį, karaliui vėl teko panašus nesklandumas: plunksnakotis pradėjo leisti rašalą monarchui pasirašant svečių knygoje Šiaurės Airijoje. Karolis III neslėpė nepasitenkinimo. Pasirašydamas svečių knygoje, monarchas padėjėjo pasiklausė, kokia šiandien diena. Paaiškėjo, kad nurodė klaidingą. Baigęs rašyti, plunksnakotį Karolis III perdavė sutuoktinei. Tą pačią akimirką prarado savitvardą. „Dievuliau, kaip nekenčiu“, – susierzinimo dėl tepančios rašymo priemonės nebebandė nuslėpti karalius.

„Žiūrėk, tas rašalas visur“, – sureagavo ir Camilla, laikydama rašymo priemonę dešinėje rankoje.

Padėjėjas suskubo įsikišti ir padavė jai kitą plunksnakotį. „Negaliu pakęsti to prakeikto daikto... Kaskart tas pats“, – piktinosi nueidamas Karolis III.

Skelbiama, kad karalius įprastai su savimi visur vežiojasi savą plunksnakotį.

Delfi primena, kad tai pirmoji karūnavimo ceremonija Didžiojoje Britanijoje per 70 metų, kuri vyko praėjus aštuoniems mėnesiams po to, kai, sulaukusi 96 metų, mirė karaliaus motina karalienė Elžbieta II.

Šventės išvakarėse paskelbtame pranešime aukštas dvasininkas sakė, kad karūnavimas yra „ryškus atspindys ir šventė to, kas mes esame šiandien, su visa mūsų nuostabia įvairove“.

Renginyje dalyvavo apie 100 valstybių vadovų, karalių ir karalienių iš viso pasaulio, įžymybių, kasdienybės herojų, karališkosios poros šeimos narių ir draugų.

Tarp kviestinių svečių buvo Davidas ir Victoria Beckhamai, muzikantas Lionelis Richie, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Nyderlandų karalius Willemas-Aleksandras ir karalienė Maxima, Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Rishis Sunakas ir JAV pirmoji ponia Jill Biden.

Šią dieną buvo daug pompastikos ir iškilmingumo, o šalies ginkluotosios pajėgos surengė „įspūdingą“ renginį, kai karalius ir karalienė važiavo sostinės gatvėmis.

Šis renginys yra didžiausia kariuomenės paradinė operacija nuo karalienės Elžbietos II karūnavimo dienos 1953 metais, joje dalyvavo 9 000 karių, o 7 000 iš jų atliko ceremoninius ir pagalbinius vaidmenis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės