Kiek anksčiau britų žiniasklaida skelbė, kad princas Harry taip ir nespėjo atsisveikinti su karaliene, kuri paskutines savo gyvenimo akimirkas leido Škotijoje esančiuose Balmoralo rūmuose. Pas savo mylimą močiutę vaikaitis atvyko praėjus daugiau nei valandai po mirties fakto paskelbimo.

Pirmadienį paskelbtame pareiškime, kuris, kaip suprantama, buvo atidėtas dienai iš pagarbos Rugsėjo 11-osios metinėms, kunigaikštis dalijosi savo jausmais šią nelengvą akimirką.

Princas Harry sakė: „Švęsdami mano močiutės, Jos Didenybės Karalienės, gyvenimą ir gedėdami jos netekties, mes visi prisimename, kaip daugelį žmonių įkvėpė jos atsidavimas tarnystei ir pareigai. Ji buvo gerbiama ir ja buvo žavimasi visame pasaulyje“.

Karalienė Elžbieta II ir princas Harry

Sasekso kunigaikštis pakartojo kadaise ištartus karalienės Elžbietos žodžius.

„Ji [šiuos žodžius] pasakė mirus vyrui, princui Philipui, kurie dabar gali mums visiems suteikti paguodos: „Gyvenimas, žinoma, susideda iš galutinių išsiskyrimų ir pirmųjų susitikimų“.

„Močiute, nors šis galutinis išsiskyrimas mums kelia didžiulį liūdesį, esu amžinai dėkingas už visus mūsų pirmuosius susitikimus – nuo ​​ankstyviausių vaikystės prisiminimų su tavimi iki susitikimo su tavimi pirmą kartą, kaip su valdove, iki tos akimirkos, kai sutikai mano mylimą žmoną ir apkabinai savo mylimus proanūkius.

Branginu šiuos su jumis pasidalintus laikus ir daugybę kitų ypatingų akimirkų tarp jų. Jūsų jau labai ilgimės ne tik mes, bet ir visas pasaulis“, – pridūrė princas Harry.

Savo kalboje karališkosios šeimos narys taip pat skyrė ir padėką.

„Ačiū už jūsų atsidavimą tarnystei. Ačiū už jūsų protingus patarimus. Ačiū už užkrečiančią šypseną. Mes taip pat šypsomės žinodami, kad jūs ir senelis dabar vėl susitikote ir kartu gyvenate taikoje“, – teigė jis.

Šis pareiškimas buvo paskelbtas praėjus dviem dienoms po to, kai Sasekso kunigaikštis ir kunigaikštienė šeštadienį prisijungė prie naujojo Velso princo ir princesės Vindzoro pilyje.

Princai Williamas ir Harry su žmonomis

Skelbiama, kad princas Williamas pakvietė savo brolį susitikti, kadangi tokiu metu svarbu parodyti „vienybės demonstravimą“.

Jų pasirodymas buvo pirmas kartas, kai Williamas ir Kate kartu pasirodė viešumoje nuo tada, kai naujasis karalius Karolis III per savo kreipimąsi į tautą suteikė jiems visiškai naujus Velso princo ir princesės titulus.

Tai taip pat buvo pirmas kartas, kai abi poros pasirodė kartu nuo 2020 metų pradžioje vykusių Sandraugos dienos pamaldų, kurios tapo paskutiniu Saseksų poros oficialiu renginiu prieš jiems atsisakant karališkųjų pareigų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
DELFI
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją